Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pischella

sposob na helikobakter

Polecane posty

Gość kareras
ja osobiście już przeszłam kurarcję niestety wszystko wróciło w gorszym stopniu. Obecnie jestem po żółtaczce kwasy uszkodziły mi wątrobę narazie od początku robię wszystkie badania no i zobaćzy się co będzie dalej. życzę dużo zdrowia do leczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukaraczej
Czy mozna calkowicie wyleczyc naturalnie? Pewno mozna ale by trzeba zastosowac szereg roznych dzialan. Poniewaz dobrze przeprowadzona terapia antybiotykowa jest skuteczna, trzymalabym sie lekarzy, ale potem trzeba by popracowac nad prawidlowa flora bakteryjna przewodu pokarmowego . Bo antybiotyk niestety moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku. No i nalezaloby sie zastanowic co sie je i tak ogolnie zadbac o siebie. Srodki naturalne pomagajace przy halicobakter pylorii (wyszukane w sieci): Czosnek, lukrecja, imbir, tymianek, cynamon, cebula piętrowa. (Uwaga dla tych co sie na to rzuca, z niczym nie wolno przesadzac, wszytko w nadmiarze szkodzi i zamiast wyleczyc cokolwiek, bedzie trzeba leczyc jeszcze wiecej) Dobrze tez jest unikac soli i plukac jame ustna dentoseptem. Poniewaz ona bakteria nie tylko w zoladeczku mieszka. Ktoras z dziewczyn pisala wczeswniej cos o lisciu oliwki. Moze wiecej konkretow na ten temat, wydaje sie on byc interesujacym. Jak stosowany lisc oliwki, napar? wywar? w jakiej ilosci? jak czesto? Oosbliwie mi sie nic nie dzieje, ale warto cusik wiedziec. Bo nie ma jak profilaktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherulek
Witam serdecznie. Ja nie mialam jakis strasznie silnych boli ale co jakis czas odczuwalam dyskomfort w gornej czesci brzucha, doczytywalam sie jakis nerwic jelita nadwrazliwego idt, zrobilam przeswietlenie zoladka wszystko ok. Zaczelam doktorat w niemczech i bol znowu sie pojawil, poszlam do lekarki. Ona tez na poczytku myslala ze to na tle nerwowym ale poniewaz leki nie pomagaly wiec przyszlam do niej ponownie. Dala mi skierowanie na gastroskopie. Lekarz po badaniu swierdzil hp i przepisal antybiotyk ZAACPAC. /dni 3 razy dziennie po 3 tabletki. Powiedzial ze po tym powinno zupelnie przejsc. Przez jakis miesiac zupenie zapomnialam o brzuchu, nietety znowu sie odezwal a wlasciwie teraz to uczucie przelewania i odbijanie. Nie wiem czy to znow HP zobaczymy.A jesli chodzi o diete to ja slucham takiego starszego madrego profesora od chorb zakaznych, jesc to na co organizm pozwala on sam najepiej wie czego potrzebuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violass
w walce z HB zdecydowanie sobie nie radziły sobie leki przepisywane przez lekarzy......teraz leczę sie wg.naturalnym etod Tombaka.na czczo piję sok z ziemniaka i nagrzewam brzuch poduszką elektryczną 0.5 h po wypiciu.....jak jest niesmaczny nie muszę pisac.....zabieralam sie do tego dobry rok..... mam 2 dni za soba....piszę zeby sie pochwalic ina kłonic Was chorych di sprobowania,bo naet jeśli nie pomoze na zoładek to na pewno na cerę i bol glowy....pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalania
parę dni temu też dowiedziałam sie z testu krwi , ze mam hp. Byłam prywatnie na gastroskopii, żadnych zmian lekarz zalecił przeleczenie antybiotykami. Z objawów mam bardzo rzadkie pobolewania brzucha i odbijanie, bez zgagi. Piecze mnie język i od paru dni jest taki biały. Robiłam wymaz z jezyka ale nie mam zadnych bakterii czy drożdzy, więc chyba to od tej bakterii hp? Niepokoi mnie też stan podgorączkowy max.37,2, ktory przechodzi ok.21 godz. am tak już 2 tygodnie - nie wiem czy moze to miec zwiazek z hp? Wykonałam juz podstawowe badania krwi i sa ok. Jestem też zmęczona troche nerwowa, nic mi sie nie chce. Budze sie w nocy. Lekarz pierwszego kontaktu najpierw wmawiał mi nerwicę a teraz gdy porobiłam wyniki prywatnie nie przepisał mi antybiotyków, poniewaz zniszcza wg niego za bardzo żołądek i dał mi cos na zneutralizowanie kwasu żoł.adkowych - Omeprazol. Napiszcie proszę czy ten jezyk moze byc od hp i ten stan podgorączkowy????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciapamama
Witam. Od lat walcze z tym problemem i wraca on do mnie jak bumerang . Wnikliwie przeczytałam wszystkie (prawie) wasze opinie i porady i nasunę ło mi się kilka pytań na które prosiłabym o odpowiedz .W moim przypadku wraz z bólami brzucha i zgagą czuje się słaba wręcz lecę z nóg oraz mam zawroty głowy (pomimo iż ogólne wyniki badań są OK)Czy HB może powodować takie objawy????? Czy wie ktoś jak na infekcje HB wypływa konsumpcja MIODU PSZCZELEGO. Z tego co czytałam cukier jest niepożądany (a miód)????Druga sprawa dotyczy siemia lnianego .Zaparzać i pić ale z ziarenkami czy bez????? Z góry dziękuje za odpowiedz . Zdrowiejcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciapamama
Witam. Od lat walcze z tym problemem i wraca on do mnie jak bumerang . Wnikliwie przeczytałam wszystkie (prawie) wasze opinie i porady i nasunę ło mi się kilka pytań na które prosiłabym o odpowiedz .W moim przypadku wraz z bólami brzucha i zgagą czuje się słaba wręcz lecę z nóg oraz mam zawroty głowy (pomimo iż ogólne wyniki badań są OK)Czy HB może powodować takie objawy????? Czy wie ktoś jak na infekcje HB wypływa konsumpcja MIODU PSZCZELEGO. Z tego co czytałam cukier jest niepożądany (a miód)????Druga sprawa dotyczy siemia lnianego .Zaparzać i pić ale z ziarenkami czy bez????? Z góry dziękuje za odpowiedz . Zdrowiejcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Miód nie jest wskazany na wrzody żołądka-a te wywołuje helicobakter,na samą bakterię miód nie ma żadnego wpływu/w kazdym razie nic o tym nie wiem/.Siemię lniane w każdej postaci wspomaga lecznie choroby wrzodowej,mielone działa trochę zapierająco,podobno lepiej pić w formie kisielku z ziarnami.A helicobacter bez antybiotyku nie zginie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciapamama
Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXXpomocyXXX
kilka dni temu dowiedziałam sie ze mam helikobakter, podobno powinno przy leczeniu tego stosowac sie jakieś diety, tylko nie wiem za bardzo co powinnam jeść a czego nie przynajmniej w czasie leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulek26
Witam serdecznie.właśnie jestem w trakcie leczenia antybitykami na to dziadostwo.dostałam Duomox,Fromilid500 oraz Bioprazol.narazie to mój 6-ty dzien.Niby jest trochę lepiej,ale jeszce to nie jest TO!boję się,że mój 3 letni synek te to ma.Jutro idę po skierowanie na wyniki.Aż się boję.Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety jestem miesiąc po leczeniu i nic nie przeszło.Co prawda nie miałam ostrych boli tylko \"gniecenie\" po lewej stronie brzucha ale po zastosowaniu antybiotykoterapi i 4 tyg controloc nadal jest to samo. A moze to cos innego? po wizycie kontrolnej u internisty stwierdzila ze musialo mi pomoc i na pewno helicobakter jest wybity i ze teraz to moze nadwrazliwosc jelit....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiaczek
Witam! Mialam objawy Hp kupilam sobie wlasnie test i jest na nim napisane ze mam nalozyc 2-3 wycinki blony sluzowej zoladka o co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokrates76
Czesc katte niech ci internista nie pieprzy bzdur ze masz wybite heliki jak cie boli brzuch ,mi tez tak mowil jak zrobiłem test ilosciowy miałem dużo więcej niż przed antybiotykami,dopiero po drugiej kuracji jest juz lepiej pierwsza jest wstepna powtazam wam wszystkim ,nie wytepicie tego dziadostwa po pierwszym razie kuracji antybio po pierwszej wytworza wam sie przecdiwciała i dopiero przy drugiej serii pomoga wam zwalczyć .Tylko wiecie podczas kuracji dieta żadnej pizzy ,piwka ,czekoladki,kawki ten tydzien wytrzymacie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rav
do anusiaczek: hahaha :) kupilas test ureazowy wykorzystywany przy gastroskopii dziwne ze gdzie kolwiek to dostalas...to sie kupuje na zamowienie ..do szpitali i klinik gabinetow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam tą paskudną bakterię lekarz przepisał mi dwa antybiotyki Fromilid 500 i Amotaks +notis 20 nie wiem czy to dobry zestaw bo po połknięciu za ok. pół godz mam ohydny gorzki smak w ustach przez 8 godz. czy to normalne ? proszę o pomoc !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtas74
witam,przeczytałem uważnie prawie wszystkie wpisy,bo od dziś to też mój temat.Na dziś to jeszcze nie wiem jak będe leczony,ale widze że to forum się przyda.Mam tylko pytanie,czy półroczne chodzenie z dolegliwościami powoduje jakies zmiany w układzie pokarmowym czy to tylko kwestia złego samopoczucia.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!Przeczytałam wszystkie Wasze wpisy i mam już obraz tej choroby, bo właśnie dzisiaj się dowiedziałam ,że moja mama będąca w szpitalu ma ten problem.Od 2 lat chudnie na potęgę (15kg),leczyli ją już na wszystko i dopiero kilka dni temu lekarka wezwana przeze mniedo domu kazała zrobić gastroskopię z materiałem do badania na H.We krwi nie zawsze wychodzi ta choroba więc test może kłamać.Ale ona nie miała bólów żołądka tylko brak apetytu, mdłości -nie cały czas oraz wymioty-też czasami.Dosłownie życie z niej uchodziło.Postarzała się o 20 lat.Dziękuję za konkretne rady , które wpisywaliście innym, a które ja wykorzystam jutro w rozmowie z lekarzami.Nadal będę śledzić Wasze spostrzeżenia, a może moje też komuś pomogą-oby.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elix
Witam. U mnie ból pojawia sie w okolicach wieczora. Tak nieprzyjemnie mi sie robi w górnych częściach żoładka. Chirurg przypisał mi lek na ograniczenie wydzielania się żólci i kwasu żoładkowego. POwiedzia, że po tygodniu zapomnę o bólu. A jesli nie tzn.ze nie mam baktei. Powiem tak nie zapomniałem o bólu ale zauwazyłem leciutką poprawę. Ale po jednym piwku robi mi się źle ;/. wiec nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvrrrrrtttttttt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jesli chodzi
o stolec, macie normalny przy tej bakteri, czy jakos zmieniony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jesli chodzi
o stolec, macie normalny przy tej bakteri, czy jakos zmieniony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klawiszo
Witam Zanim dokładnie zdiagnozowałem to "gówno" minął jakis rok czasu. Mam torzeczke inne objawy jak wy zej wpisuj acy sie czytelnicy . Moimi objawami to przedewszystkim nudności, żołądek jak mam pusty to mi go skręca tak że odbija mi sie czesto, jak mam "atak" to czuje sie tragicznie dławie sie jak bym miał cos w przełyku, i nie wiem czy sam staram sie aby mi sie odbijało. Miałem Gastroskopie USg te testy i wyszło ze zapalenia żoładka i ten helciobacter. Biore dwa antybityki i noleplaz ( cos w stylu parpazolu tylko nowsze niby lepsze ) Przestałem palic ( czasami od wielkiego dzwona wezme Buszka( papierosa)) :) Ogólnie to każdemu kto ma to gówno to współczuje, mam nadzieje ze mi to przejdzie , powoli jest lepiej ale wg. mnie do szczescia dużo brakuje. , a najgorze są jazdy jakims srodkiem lokomocji (chodzi mi o dalekie strasy aczkolwiek czasami krotkienp. autobus nie wiem czy to również siedzi w głowie, a może też mam jakiś film ale wiem ze utrodnia to mi cholernie życie jestem młody i nie mam zamiaru mieć tego gówna żeby mi życie zabierało odkąd to mam (1 rok - tak mi sie wydaje) to wszystkiego mi sie odechciewa bo poprostu sie boje jeźszic na jakies podrużo bo jak mnie to chwycie to chodze jak debil w kółko i musze cos szybko zjeść albo jak się napije piwa to wógole jak reką odjoł. ALe ostatni wziełem sie w karby walnąlem sobbie wyjazd oczywiscie wczesniej przeszedlem tą serie badań ( W ośrodku prywatnym ) bo zanim by mnie nasza służba zdrowia mnie zbadała to może na narty móglbym pojechac ale nastepnego roku. Pojechałem z serią leków i tak wam powiem lepiej może pomoże . Opisując te moje przezycia zmiła chęcia porozmawiałbym z osobą któram ma podobne objawy. Z chęcią posłuchałbym rady jak sobie z tym radzić. Bo wg. mnie bedzie to mi w jakimś stopniu drażnic przez całe życie. Czekam na rade Chetnie się podzielę moimi uwagami TRZEBA TO GÓWNO ZWALCZYC . Pozdrawiam ARTUR gg. 1142831

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja juz raz miałam ta bakteri
ale znowu nawrociła...po okoló pol roku po braniu antybiotku nie wiem dlaczego taksie stało i teraz musze znowu wybrac sie do lekarza...ja mam cholerny bol bbrzucha z lewej strony;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janeczka40
Tydzień temu dowiedziałam się, że mam tą bakterię.Jeszcze się nie leczę, gdyż mam okropną grypę. Ja natomiast miałam bardzo dziwne objawy,a właściwie ataki.Nie miałam zgagi,nigdy nie odbijało mi się kwasami, nie bolał mnie żołądek,ale natomiast miałam ostry napadowy ból w mostku jakby przełyku i czułam jakbym połknęła coś ostrego,bolało mnie nawet w krtani,jakby ktoś ciął mnie nożem.Ataki te miewałam po przejedzeniu,pieczonych rzeczach,kawie,czekoladzie itp... Początkowo myślałam, że to woreczek.Porobiłam wszystkie badania i nic nie wykryto.Poszłam więc prywatnie zrobić gastroskopie. No i wyszły trzy małe madżerki plus helikobakter. Od pewnego czasu zaczęły wypadać mi włosy,mam dużo białych krwinek bo aż 13 tyś,spory nadmiar żelaza bo aż 245. Teraz nie wiem czy ta bakteria nie spowodowała tak okropnych wyników. Jak tylko minie mi gorączka zapewne polece do lekarza po leki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellfa
ja staram sie uporac z tą bakterią od paru lat - przypuszczam , ze zarazilam sie od kolezanki, która ją miała, wystarczy pić z jednego kupka - te baktrie są w ślinie, milam juz 3 kuracje antybiotykowe tak srednio co rok, po kuracji mam spokoj na jakis czas a potem znów to powraca... teraz kolejny raz bede robiła sobie kuracje antybiotykową, lekarz nie chcial mi za bardzo wypisac recepty tylko na test z apteki (przeciwciala zostaja na kilka lat nawet po wyleczeniu tej bacteri) nie zgodzilam sie na gastroskopie , wiec przepisal mi leki - moja uwaga, jesli tak latwo sie jest zarazic ta bakteria - moim zdaniem powinny tez byc leczone osoby z którymi ma sie bliski kontakt - moj maż wraz ze mna przejdzie kuracje antybiotykowa, jesli ja mam ta bakterie on tez ma na pewno, jesli sie wylecze sama, ponownie sie zaraze od niego i tak wkólko- nigdy sie nie pozbede tej bakteri- moim zdaniem aby ja wyleczyc trzeba leczyc sie cała rodzina jak kiedys owsiki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daamian
hej...jezeli macie stwierdzona ta bakterie to tylko i wylacznie leczcie sie u gastrologa jezeli chcecie pozbyc sie tego swinstwa...lekarz rodzinny albo zbagatelizuje sprawe jak to bylo u mnie kiedys powiedzial ze to ma 70% spoelczenstwa i wogole mi nie przepisal zadnych lekow albo zla kuracje zastosuje ktora nie przyniesie efektow, tylko skuteczne leczenie pozwoli pozbyc sie tego swinstwa o ktorym zwykly lekarz raczej pojecia nie ma ,takze do lekarza rodzinnego idzcie po skierowanie zeby wam przepisal do gastrologa jezeli nie byliscie nigdy a chcecie sie leczyc panstwowo ale jak ktos niechce dlugo czekac to odrazu prywatnie do gastrologa niech idzie on juz bedzie wiedzial co zrobic jakie leki przepisac...ogolnie tak jest ze 70 % spoleczenstwa to ma a choruje tylko 10% u jednych przejawia sie bezobjawowo a u drugich nie ,jeden moze miec to cale zycie i nic mu nie jest a drugi jak powiedziala pani gastrolog nie leczy i w wieku 40 lat przychodzi z nowotworem tazkze lepiej nie ryzykowac...ja tam mialem wykryta 10 lat temu ta bakterie i teraz znowu...stosuje kuracje antybiotykowa przez 10 dni na dzien w sumie 11 tabletek lykam pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×