Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pischella

sposob na helikobakter

Polecane posty

Gość milenaz
witam , lekarz przepisał mi dwa antybityki:klacid i duomox, do tego helicid i biogaia na helicobacter. czy te dwa antybiotyki przyjmuje się razem, czy po wybraniu jednego zaczynam następny, proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upominkosaaa
Ktos tu bzdury wczesniej pisał ze kazdy ma te bakterie.Skoro tak by było to chyba jasne ze nie robiono by badan na obecnosc tej bakterii, np. badanie krwi na HP, bo skoro wszyscy by ją mieli to po co robic badanie na jej obecnosc?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgaaaaaaaa
Ktos tu bzdury wczesniej pisał ze kazdy ma te bakterie.Skoro tak by było to chyba jasne ze nie robiono by badan na obecnosc tej bakterii, np. badanie krwi na HP, bo skoro wszyscy by ją mieli to po co robic badanie na jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślcie czasem
upominkosa - jejkuuu jak to jest czasem ciężko pomyślec!!!! przeciez każdy organizm jest inny, inaczej reaguje, chodzi o to że większość ludzi ją ma, ale nie u wszystkich powoduje objawy uboczne ( w sensie że jest jej za dużo) i trzeba ją leczyc. Testy z krwi sa właśnie po to czy wszystko jest w normie czy jest przerost tej bakterii. To tak jak ze wszystkim innym, z grzybica itp ( przeciez wiadomo że i w pochwie i w jelitach są np dobre bakteerie, i grzyby - tak samo po to są jogurty z dobrymi bakteriami, czyli każdy je ma, a gdy zaczyna się ich przerost to wtedy trzeba to leczyc). Przeciez niektóre choroby człowiek mógł przejśc w dzieciństwie, czy tam kiedyś nawet o tym nie wiedząc a organizm sobie sam z tym poradził i mimo wszystko ma te bakterie w sobie ale nie powodują u niego skutków ubocznych! Czemu w takim razie testy z apteki wykrywają zazwyczaj helicobactera i ludzie wpadają w panike(dlatego nier polecam tych testów)? Bo właśnie one wykrywają nie tylko czy jest się teraz chorym, ale też jeśli się kiedyś było na to chorym a już jest się zdrowym, bądź ma sie te bakterie ale w małej ilości - dlatego trzeba zrobic bad. krwi żeby spr. poziom bakterii - bo mimo że test z apteki wyszedł dodatki, to z krwi wychodzi że np. wszystko jest w normie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysienkas
Znalazłam lek na helikobakter,to jest nalewka PROPOLIS- naturalny antybiotyk stosowany w przypadku schorzeń żołądkowych .REWELACJA....POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhf
A gdzie kupić tę nalewke i jak ją spozywac, dawkować? czy w aptece mozna ją kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A czy jesli
jesli ktos ma te bakterie wykryte z badania krwi, a nie ma zadnych ojawow i dolegliwości to czy trzeba to leczyc antybiotykami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie? czy jak ktos wydziela nie przyjemny zapach z ust(nawet tuz po myciu zebow) to to tez jest ta bakteria? Moj kolega mi to powiedzial bo tez tak mial ale poszedl to lekarza i przepisali mu jakies antybiotyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do.
- hhhhf -taka nalewka propolisowa powinna byc w sklepikach ze zdrową żywnością, w aptekach też mogą miec ale rzadziej ( tam raczej widziałam tylko jakiś propolis do płukania ust czy coś) - a czy jeśli: najlepiej jakbyś zapytała lekarza ale może lepiej dwóch chociaz bo ogólnie jeden to Cie może olac, ale zazwyczaj jest tak jak napisałam w poście powyżej (czasem myślcie) czyli że jak nie ma objawów ubocznych to raczej się nie leczy - tak mi też kiedyś powiedziała lekarka, zależy też ile tej bakterii u Ciebie wykryli, jeśli niedużo to radze spróbowac domowych sposobow tylko tymbardziej skoro nie masz objawów bo antybiotyki moga tylko zaszkodzic ,czyli spróbowac: -żurawina - ponoc na prawde ma dobre działanie na ta bakterie ( najlepiej to chyba taka żywa, ewentualnie sok ale nie jakiś napój o smaku czy coś tylko rzeczywiście żeby to był 100% wyciąg - te soki są zawzyczaj droższe -brokuły, wiem że jest też wyciąg z brokuł w tabletkach tak jak i z żurawin -nalewka propolisowa Jak macie jeszcze jakieś inf. nt domowych sps. to piszcie, w ogóle na temacie grzybica ukł.pok, tam też są ludzie z helicob. i często wymieniają poglądy nt temat co spożywac itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysienkas
Ja nalewkę kupiłam od górali , stoją na bazarach i mają przetwory z własnych pasiek .Do tego jest rewelacyjny kit pszczeli też między innymi na żołądek,a jak stosować to górale Wam wytlumaczą.Pozdrawiam......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem nowy na tym forum helikobacter. mam badz mialem helikoptera i to mocno dodatniego, ALE MAM PYTANIE CZY U WAS Z TYM HELICOBACTEREM UTRZYMUJE SIE TEMPERATURA TAK GDZIES W GRANICACH 37? ,ale w nocy spada do 36,0. no i piecze w okolicach mostka i na prawo i lewo pod zebrami. trzustke wykluczam usg i amylazy w normie. za to blona zoladka mocno rozpulchniona zaczerwieniona na opuszcze dwunastnicy nadzerki i afty oraz helikobacter przez test ureazowy wskazuje miedzy kolorem czerwonym i fioletowym. czyli mocny i to po ok juz 5ciu minutach. bylem leczony 2ma antybitykami + nolpaza. ale dalej piecze nie sa to mocne dolegliwosci ale denerwuje mnie ta temperatura w ciagu dnia do ok.37,0 i to zaraz jak wstane gdzies po ok godzinie zapiernicza tak do gory. moze to kwas zaczyna sie uaktywniac razem ze mna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anirena
jestem po kompleksowych badaniach u specjalistow od gastrologii mam helikobakter zalecili 2 antybiotyki -duomox oraz-fromilid500 plus oslonowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzian
Witam... ja zachorowalem jakos w czerwcu... wyladowalem w szpitalu.. Wysoka goraczka do 40 stopni - Wykryto helikobalterie, nadzerke zoladka oraz zapalenie... bylem leczony antybiotykami przez okolo 10 dni. schudle okolo 10kg. gdybym nie pil 2L wody dziennie to pewnie bym schudl ze 15kg.. Goraczka przewaznie powracala pod wieczor, rano mialem tak mokry materac ze po zlozenia go w pol ciekl z niego moj pot.. i tak przez tydzien czasu.. oczywiscie po wyjscu ze szpitala dieta... przepisano mi kapsulki oslonkowe ktore musialem jesc przez okolo 1.5 miesiaca.. Do tego wszystkiego Dieta.. i wazne jest by nie jesc Goracych ani Zimnych posilkow... Najlepiej nie pic w trakcie oraz bez posrednio po jedzeniu.. Naj lepiej po okolo 1h. Jezeli chce ci sie pic po jedzeniu, Zjedz jablko.. Chyba ze latem (arbuza). Na dzien disiejszy jestem chory na swinke w wieku 27 lat heh. Tak jak nigdy nie chorowalem tak teraz bede chorowal co pol roku na jakies Dziwne choroby.. Zycze wszystkim zdrowia.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welon we włosach...
chcialabym zapytac jak czesto przyjmujecie antybiotyki ? jak Wam lekarz przepisal ? 2 razy dziennie, czy raz dziennie ? przed czy po jedzeniu ? dajcie znac prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gregtech
Witam serdecznie wszystkich cierpiących Mnie brzuch boli od ponad 6 miesięcy, początkowo brałem gasec ale zero efektów, później zrobiłem test apteczny na helicobacter i wyszło że mam to świństwo, dostałem więc antybiotyki (klarytromycyna + metronidazol + controloc 40 mg - przez tydzień) , po leczeniu nic sie nie zmieniło dalej bolało nawet po wypiciu wody mineralnej, po 3 miesiącach zrobiłem test w laboratorium na Helikobakter i wyszło że bakterii nie ma czyli wyleczony, czyli przyczyna dolegliwości inna, miałem 2 razy USG robione wszystko w normie, poszedłem do innego lekarza gastrologa, zrobił USG (3 raz) i wyszło że mam dyskineze dróg żółciowych, przepisał tablety cholestil, po nich czułem sie lepiej (tak mi sie wydawało bo jak sie zaczeły kończyć to było gorzej) więc poszedłem do niego po nowe tablety, przepisał cholestil znowu plus lansolek + na noc inny lek przeciwkwasowy. Czuje sie dalej źle więc niezła kiszka :( Badania krwi robiłem różnorakie wszystko wyszło OK. HELP !!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opaaaaaaaaa
u mnie tez podejrzewali ta bakterie, skierowali mnie na badania : krwi i usg oraz gastroskopie, do gastrologa jeszcze nie poszłam bo się boje tego badania, we krwi wyszło mi że mam tą bakterie w stopniu 1.00 lekarka w przychodni powiedziała że jest ta bakteria w małym stopniu, poszłam na usg i wszystko mam ok prócz jednego, okazało sie że mam dwa kamienie w pecherzyku żółciowym :( Pęcherzyk mam do usunięcia, już jestem zapisana na zabieg, a gastroskipii dalej nie zrobiłam :( Czy powinnam ją zrobić czy może te testy z apteki wystarcza no i to badanie krwi na obecność HP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przed usunieciem pecherzyka z kamieniami mialem obowiazkowo wykonana gastroskopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opaaaaaaaaa
a też miałes usuniety pecherzyk z powodu kamieni ? i czy w szpitalu zrobili Ci ta gastroskopie? ja sie przed nia bronie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opaaaaaaaaa
o przepraszam nie przeczytałam uwaznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opaaaaaaaaa
przepraszam nie czytałam uwaznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opaaaaaaaaa
przepraszam nie czytałam uwaznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W usg zobaczyli duzo kamieni. do dzis trzymam butelke z tymi kamykami sa brunatno-zoltawego koloru od wielkosci 0,3mm do 0,8mm. powiedzieli ze to sa niebezpieczne bo tej wielkosci kamienie moga utknac w przewodach zolciowych i wywolac zoltaczke i zapalenie trzustki. Gastro robilem prywatnie tak zdecydowal prywatny lekarz gastrolog. koszty badan pokrywaja mi z zakladu, tak ze grosza nie wydalem. Gastro trzeba by zrobic dlatego by obejrzal ujscie do dwunatnicy tych przewodow, czy nie ma tam jakis patalogi. bo wytna ci pecherzyk a mozesz dalej sie zle czuc. tak ma ok.10% kamieniarzy po usunieciu. Ja do dzis nie czuje sie najlepiej a to z powodu refluksu zolciowego,ktory mi sie nasilil po usunieciu tego pecherzyka, ponoc mam zaburzona motoryke jelita cienkiego i stad sie cofa ta zolc, wczesniej tez mi sie cofala ale nie az tak. oprocz zolci w zoladku mialem tez mocnego helikobactera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opaaaaaaaaa
ja mam 2 kamienie w wielkości 2 cm, tam gdzie mi robili badaniw usg powiedzieli od razu ze trzeba to usunąć zaś w przychodni jak byłam po skierowanie nic nie mówiła tylko je wypisała, pewnie coś dowiem się dopiero w szpitalu, bo ja niestety mam jakiś ...sama nie wiem jakich lekarzy w przychodni... mi w krwi wykryto że mam 1.00 helikobacter wiec nie wiem czy to mocny czy nie mocny... a wracając co wycięcia pęcherzyka, to ile leżałeś w szpitalu i potem jak długo jest się na L4 ?? no co mógłbyś mi napisać o tym zabiegu , ja się strasznie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabieg mialem w prywatnym szpitalu w gdansku swissedzie. Byl to zabieg laparoskopowy mam cztery dziurki w tym jedna pod pepkiem. jednego dnia mi zrobili operacje a na wieczor nastepnego mnie wypisali. zwolnienie daja standardowo na 2tygodnie, w tym dieta oszczedzajaca na jakis czas organizm ale to powie lekarz tobie. mnie przy zabiegu zrobili torbiel na watrobie musieli ucisnac mocniej watrobe bo ja mialem ten pecherzyk przyrosniety juz do watroby i sie meczyli by go odciac. torbiel nie bolala ale tak mnie mdlilo i slabo bylo przez kilka miesiecy. roznie to ludzie znosza, mlodzi dobrze starsi gorzej ale nie ma reguly. operacji sie nie balem, nie jest tak strasznie byle dobrze zrobili a to bedzie pelen sukces. na kikut przewodu zolciowego zakaladaja 2 tytanowe klipsy i tak z nimi zostane do konca zycia. jak sie rozpuszcze w ziemi to po mnie zostana te dwa klipsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helikobactera mialem badanego przy gastroskopi tzw test ureazowy bezposrednio stwierdzajacy te bakterie poprzez rozklad substancji przez te bakterie do amoniaku. i w skali od bezbarwny -zolty -czerwony i fioletowy_najmocniejszy. Po 5ciu minutach bylo miedzy czerwony i fioletowy a po 30min byl fioletowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matiiiiiii
W helikobater najlepiej strzelać rakietami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opaaaaaaaaa
dziękuje Ci bardzo za informacje, ja mam zabieg za 3 tyg, a juz teraz mam niezłego stresa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie boj sie bedzie dobrze, pamietaj zeby przez jakis czas nie jesc ciezkostrawnych pokarmow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×