Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pischella

sposob na helikobakter

Polecane posty

Gość ora
omg....nawet nie przypuszczałam ze aż tak straszne jest to cholerstwo...:|myślałam że jak raz się wyleczy i będzie ok.Ale myliłam się-wróciło i to z dwa razy mocniejszymi objawami...;/Przerażający ból brzucha,uczucie cięzkości,opuchnięcia,ciągłe mdłości,bladość,senność,na przemian brak apetytu z przejedzeniem:|Teraz jestem na antybiotykach,ale zamiast lepiej jest gorzej:/Słyszałam ze H.P może doprowadzić do wrzodów,zapalenia śluzówki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alfabet
na czym polega badanie ilościowe na helikobakterie . jak i gdzie się takie badanie wykonuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1710gosia
och..mi tez wypadają włosy-coraz bardziej żle sie czuję,od porządnego ataku jaki miałam ponad 3miesiace temu,cały czas czuje ból -czasami kłucia,czasami przeszywający ból,rwący pod łopatką po prawej stronie brzucha przechodzący do przodu i kłucie koło żoładka-straszne bóle-aż słąbo sie robi...oprócz tego odbijanie po niektórych pokarmach i takie tam dolegliwości -normalne..bo tych bóli koło żoładka to trudno ścierpieć...przypominam sobie ,ze parę lat temu około 5 -też miałam takie bóle-czasami ladowałam na pogotowiu ,słabo mi sie robiło ,uchodziłam,nogi z waty i tym podobnym-lekarze-oczywiście -na tle nerwowym ,bo podstawowe wyniki dobre..a tak teraz czytam sobie na forum,ze to mogły być objawy tego paskudztwa..a teraz to już mnie doszczetnie wzięło-przez te lata urodziłam trójkę maluszków,nie robiłam żadnych badań dodatkowych -a mam podejzenie alergii-smarowałam sie maściami sterydowymi...teraz niedawno miałam obrzęk twarzy i oczu -strasznie -wszystko mi spuchło-okropnie-mysłałam ,ze to alergia...i tak Pani doktór jak mnie tylko zobaczyła-stwierdziła,ze ma tę bakterię,powiedziałam jej o bólach jakie mam -od razu przepisała mi antybiotyki..fakt z krwi nic nie wyszło,ale podobno czasem nie wychodzi,jutro idę oddac kał do badania ,a za dwa tygodnie powtórne badanie USG-tak sie czeka ,wtenczas też mam dostac skierowanie na gastroskopie ..ach ,az sie boję-bo obawiam sie wrzodów ,albo raka-oczywiscie najgorszego..żyję w ciagłym stresie -przy trójce maluszkó-maż ciągle w delegacjach-to daje czadu jeszcze wiekszego ,a ja juz z bólami nie daje rady...mam pytanie czy wrzody ,czy rak ,jakieś poważne choroby wychodzą w OB ,czy podstawowych badaniach krwi-bo takie mam dobre,czy dopiero w głebszych,takim jak gastroskopia? boję sie strasznie!Najgorszego..Pomóżcie i doradzcie...czasami juz nie daję rady z niczym,a przy tym jestem bardzo nerwowa i wszystko wyprowadza mnie z równowagi ,co odbija sie na dzieciach...dodam,ze obecnie cały czas mam kaszel ..brałam antybiotyk -nie przeszedł..w dodatku maluchy też zachorowały-podejrzenia alergii -robię im dziennie inhalacje...czy to moze też oznaczać u nich obecnosć bakterii,jak tak ciagle chorują,a w dodatku tego jednego boli często brzuszek i czuć mu z buzi czasami ...Co mam robić..pomózcie! A jeszcze dodam,że taki porzadny atak jak miałam to zauważyłam po czerwonym winie..czasami jak piwo wypiłam ..od tego momentu odstawiłam alkohol,kawę-bo też mnie bardziej kuło ,no i po czekoladzie,chociaż nie mogę sie oprzeć słodkosciom,bo często sobie podjadam i to najbardziej czekoladki .ale niestety po nich też mam ostre kłucia..ostatnio nawet czułam wieksze bóle po kluskach z sosem...a tak juz do tych normalnych bóli sie przyzwyczaiłam ..ale są i są czasami nie do wytrzymania ,bo nie umiem oddychac i słabo sie robi....nawet spać nie mogę na plecach bo mi tak tąpie ...ach ...czy ktos też miał takie objawy-a moze to juz ostatnie stadium tej choroby ,albo tej najgorszej...doradzcie ,czy napiszcie na mój @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyzwar
Droga 1710gosia, twoj problem w duzej czesci wywolany jest stresem - z tego co piszesz jasno widac ze sama sie napedzasz i wpadlas w kolko boli mnie---stres--stres--boli mnie. Idz do lekarza domowego albo psychiatry - niech przepisza ci dodatkowo benzodiazepiny (xanax) plus jakis lek przeciwdepresyjny z grupy SSRI. Do tego oczywiscie nie zaniedbuj leczenia podstawowego zoladka - antybiotyki plus controloc. Powinno pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr75
Witam. Mam pare pytań na temat bakterii. Od kilku miesięcy mam częste biegunki nawet trwające ok 5 - 7 dni. Zrobiłem gastroskopię ale w opisie nie ma nic na temat bakterii tylko zapalenie żołądka itd. Spadły mi leukocyty tzn białe krwinki na 3,2 czy to może być początek bakterii. Jak robi się ten test czy jest wiarygodny . Proszę o wsazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostr
Własnie przed chwilą sie dowiedziałam ,że mam Helikobakterie -------i co teraz? w sumie się cieszę ,że wkońcu cos wykryli bo ogólnie okaz zdrowia z wyglądu a samopoczucie do bani..co mnie czeka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochani pomocy! U mnie zaczęło się od stresów, zgagi metalicznego posmaku w ustach i nerwowego bólu brzucha. potem pieczenie pod mostkiem a teraz jeszcze w przełyku i od dwóch miesięcy pali mnie język i podniebienie- tego akurat nie rozumiem. Stomatolog powiedział , że mam podrażniony język i takie czerwone kropeczki. Miałam usg jamy brzusznej- nic nie wykazało gastroskopię- ogniska zapalne i zmiany typowe dla helikobacter pylori(choć w analizie krwi wyszedł wynik ujemny) Teraz biorę controloc końską dawkę rano i wieczorem jest niewiele lepiej- a apetyt mam jak krowa mogłabym ciągle jeść ale jak zjem to fajnie nie jest. Acha analiza krwi- dobra. Ekg- też.Bo miałam wszystkie badania. Mam pytanie- czy to nieustające palenie w jamie ustnej też komuś z Was towarzyszy- męczy mnie to bardzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ketul
miałem bóle w okolicy trzustki.poszedłem zrobiłem badanie krwi cena 29 zł wynik pozytywny.leczenie:1 -antybiotyk/ja clobax/2-metronidazol.1-polprazol, 1-laktiv/zamiast jogurtu przy zażywaniu antybiotyku/razem 5szt/rano/ powtórka wieczorem.okres spożywania 10 dni.Po zakończeniu kuracji od 4-6 tygodni polprazol, własnie skończyłem kurację za 6 miesiecy robie badanie krwi i sie okaze/dieta/skończyłem z cukrem.Czuje sie dobrze nie mam zgagi bóle zero,apetyt wzrósł/dieta polega na jedzenie gotowanego duzo warzyw , ukochana kawa - zero.Robie sobie zupki jarzynowe,wsadzam do niej np: łodko kurczaka,pulpety ostatnio na luzie pierogi ,knedle z owocami,chlebek masło wedliny.Przestroga nie spozywajcie zimnych posiłków i gorących wiem cos na ten temat.Ogólnie proszę nie zamartwiać się co czwarta osoba ma "heliko"W pracy po przedstawieniu moich objawów koleżankom i kolegą trzy osoby poddały sie badaniom krwi i co? 100% czyli cała trójka wynik pozytywny. cześć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula01
witam, mnie męczy klucha w gardle - sprawdzam wszystko po kolei - mam tez białawy nalot na języku i kapcia w buzi. Zrobiłam wiec badanie na przeciwciała HP w krwi i wyszło mi 0,4 a norma 0,9 to dobrze? czy wynik powinien byc ujemny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula01
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja walcze z tym świństwem od roku, od roku też biegam po lekarzach na zmianę laryngolog, lekarz rodzinny, stomatolog i nic. Oczywiście lekarze przepisywali mi leki uspakajające, stwierdzili że to napewno nerwy. Uczucie pieczenia języka i podniebienia - coś okropnego, pieczenie przełyku nie do wytrzymania, osłabienie, senność i najgorsze boleści w okolicy serca. Mało tego w przełyku porobiły mi się jakieś ranki - laryngolog nie wiedział co powiedziec jak zapytałam czy to tez od nerwów? Lekarze w delikatny sposób sugerowali wizytę u psychologa bo twierdzili że to wszystko napewno nerwy. W końcu stomatolog powiedział że powinnam zrobić gastroskopię bo być może mam refluks. Okazało sie że mam nadżerkę w żołądku i oczywiśce helikobakter. Brałam antybiotyki, cały czas rano biorę controloc ale nic nie pomaga. Pomoglo ale na krótko. Teraz objawy wróciły. Najbardziej sie boję o córkę i męża, żeby nie musieli przechodzić tego co ja. Powiedzcie czy musze iść na kontrolną gastroskopię czy moge zrobić tylko sobie jakieś badanie na obecnośc tego świństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość preparacik ktory chyba pomaga
taa.. zazywam nowy preparacik propolis mikstura nie zwalcza on heliko ale jest dla osob ktore maja problemy po zwalczeniu heliko. Nie mam juz wzdetego brzucha nie boli po jedzeniu i jak bardzo zglodnieje. Nie ma rewelacji ale pomoga ponoc regeneruje tkanke zaladka i jelit polecam! Koszt 27 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drogi misiolku
w aptece sa tesciki na heliko nie trzeba gastroskopii. Tylko radze go kupic i niech w przychodni zrobia badanie bo mi wyszedl slaby ze niby heliko prawie zwalczone a sie od roku mecze po tej chorbce lekarz zdecyduje co dalej pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezyk
obserwuje dyskusje i mam pytanie? czy ktos bral lek XIFAXAN i czy skutecznie zwalcza Helikobakter P.??? lekarz mi zalecil - bralam -ale na razie nie wiem, czy zadzialal. mam tez cuchnace gazy w zasadzie po kazdym posilku, ale nie wiem, czy to za przyczyna H P , czy drozdzakow,na ktore tez sie lecze .Stosuje diete-tylko gotowane posilki, zero smazonego ani fastfoodow, jablka lub gruszki tylko gotowane- innych owocow nie zalecono, wrecz odradzano banany-zawieaja duzo cukrow, ktore fermentuja, trzeba tez unikac wina, piwa,alkoholu,wszystkiego co zawiera drozdze, stala produkcja gazow powoduje,ze w zasadzie nigdzie nie mozna sie ruszyc, w zasadzie nie korzystam z komunikacji miejskiej ale jak dlugo tak mozna? :/ nie bywam tez u znajomych i w knajpach, prosze o rozsadne komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Nie musze chyba pisac ,ze jest nosicielka HP,bo wszyscy tu sa,ja piec lat temu mialam gastroskopiei wynik byl dodatni Przeleczono mnie klarytromycyna i metronidazolem plus omeprazole rozne bralam jakies pol roku,bo mialam stan zapalny sluzowki Do grudnia ub roku bylo fantastycznie.Potem zaczelo sie,bol pod prawa lopatka ,odbijania,bol za mostkiem itp,typowe.Gastrolog przepisywala mi rozne prazole,przleczyla mnie tez w ciemno antybiotykiem ,bo nie chcialam ponownie gastroskopii,poprawa nastapila dopiero po nexium,wokolicach kwietnia.Boli juz nie mam,ale meczy mnie od stycznia pieczenie i podraznienie podniebienia i jezyka,na czubku zwlaszcza. Z jama ustna pod okiem stomatologa-specjalisty od sluzowki-zrobilam wszystko,wyczyscilam kamien,wyleczylam,co bylo do wyleczenia-zadnej poprawy.Wymaz na grzyby i bakterie ujemny tez. Dalam sobie spokoj ,bo lekarze patrza na mnie jak na debila,bo na tej sluzowce podniebienia nawet nie za bardzo cos widac. Piecze mnie zatem nieprzerwanie,choc zoladek nie dokucza(no,czasami dokucza,jak sobie pofolguje).Zuzyla 2 butelki dentoseptu i eludrilu,plucze caly czas,zadnej poprawy.Tak sobie mysle,czy mnie jednak nie atakuje wciaz ta HP i powinnam jakies dluzsze leczenie przejsc.....Jestem oslabiona,zle sie czuje,bola mnie np.stawy.Leczenie u psychiatry na nerwice tez mam za soba,bo lekarze tez mnie tam wyslali.Jakos pieczenie podniebienia i jezyka nie minelo,nalot na jezyku tez obecny.Mam jedynie nadzieje,ze to jest tylko HP a nie objaw jakiejs gorszej choroby.Tylko-to glupio brzmi. Apteczny test na HP wyszedl mi ujemny,tylko gastrolog mowi ,ze on nie jest miarodajny.Znacie jakies miarodajne testy,oprocz gastroskopii?Taki w laboratorium z krwi jest miarodajny?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaamila
hej ja mialm robione juz po gastrofiberoskopi ale to tylko krew pobieali...mozesh to zrobic w swojej przychodni ze skierowaniem od lekarza ze chcesh sprawdzaic bo bylas chora na to swinstwo=/ mi tez nic nee wykazaly testy z apteki ale jak mi krew pobrali to mam tego swinstwa z deczka duzo..;/bo tez zle sie czulam=/pozdrawiam=**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pigi77
hej... gastroskopia jest badaniem w dalszej kolejnosci, nie rozumiem dlaczego zaczyna sie zwykle od tego. Raczej przypuszczam ze chodzi o kase bo nfz jest teraz oskubany i nie maja kasy by pokryc koszt takiego badania a koszt to 30zl i prosic by zrobiono p/ciala HP. Wynik jest juz na drugi dzien i wtedy mozna zaczac cos glowkowac. Wiadomo jesli dla kogos koszt badania jest za duzy musi uzyc sposobu by skierowanie wystawil prowadzacy lekarz.. co z regoly jest marzeniem.. Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula01
tylko gastroskopia jest wiarygodna, ja z krwi miałam wynik ujemny - a z testy - wycinka niestety pozytywny. Mam brac przez 7 dni antybiotyk. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata 1963
zastanawiam sie tylko ,dlaczego niektorzy z was biora antybiotyk tylko przez 7 dni. Ja ,5 lat temu ,podczas eradykacji tej bakterii,brala 2 antybiotyki-amoksycyline1000 mg i metronidazol-to dwa razy dziennie ,przez trzy tygodnie ,jak wspomnialam.Zadnych badan kontrolnych potem nie mialam ,ale tez\czulam sie po prostu dobrze.Az do grudnia ub roku.Moja gastrolog twierdzi,ze jedyna ,naprawde miarodajna metoda jest jednak gastroskopia.Ja w grudniu zrobilam test z krwi ,apteczny,wyszedl mi ujemny,ale poniewaz b.zle sie czulam,a gastroskopii nie chcialam,zreszta gastrolog tez uwaza .ze to ostatecznosc,tylko jesli naprawde bedzie taka koniecznosc,(a lecze sie prywatnie i te badania tez robie prywatnie,wiec nie chodzi o to ,ze nie chce mi wystawic skierowania),no wiec,poniewaz zle sie czulam ,dostalam antybiotyk,powiedzmy jako test diagnostyczny,,bo domniemanie bylo,ze bakteria mogla sie aktywowac,ale tylko jeden amoksycykline na dwa tygodnie.Nie poczulam sie lepiej,bralam oczywiscie rozne prazole,ostatecznie po miesiacu brania nexium poczulam poprawe,bol pod lopatka ustapil,moglam zaczac jesc cos innego niz papki,zaczelam jesc owoce,potem dolaczylam kawe i jest ok.jem juz normalnie.Jedynie to pieczenie jezyka,cos w rodzaju metalu w buzi i podraznione podniebienie,jakbym ssala b.dlugo landrynki.Tylko na podniebieniu nie ma nic,jezyk jest moze troche zaczerwieniony na koncu,czasami,ale b.rzadkomam jakby czerwone kropeczki,jezyk jest zreszta caly czas oblozony nalotem,ja go sukcesywnie czyszcze,bo jakos tak niehigienicznie mi sie to widzi,jak oczyszcze ,przez moment nie mam,ale szybko sie pojawia. Ztego tez powodu domniemywam,ze ja ta Hp moge miec aktywna. Sprobuje ten test z krwi laboratoryjny.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula01
ja dostałam antybiotyk na 7 dni: duomox+ for cos tam 2x dziennie. Moja lekarka twierdzi że powinno to wytłuc, ale sa nawroty. obiecałam sobie ze bede to sprawdzac gastroskopia - w końcu to tylko 4 minuty. Lepsze to, niz póxniej cierpienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kastiusza
Hej, Ja rok temu dowiedziałam się, po przeprowadzeniu kontrolnych badań krwi, że mam tę bakterię. Lekarz pierwszego kontaktu uznał, że nie jest to nic groźnego, ma to 80% społeczeństwa i wszystko jest o.k. Teraz powtórzyłam badanie i okazało się, że mam helico (rok temu- 1, teraz wynik- 3, cokolwiek to znaczy...). Od 2 m-cy mam problemy z cerą, okropnie boli mnie żołądek po eksperymentach typu sushi, meksykańskie pyszności, gorące potrawy itd. Dzisiaj dostałam od lekarza rodzinnego receptę na CONTROLOC, FROMILID 500 i HICONCIL. 2 ostatnie leki mam zażywać przez tydzień, controloc przez 2. Po przeczytaniu Waszych postów przeraziłam się, że może moja kuracja nie jest pełna albo zbyt krótka!! Mam pytanie - czy kłopoty z cerą mógł wywołać helicobacter?? I czy zaproponowana kuracja jest skuteczna, czy powinnam skonsultować to z gastrologiem?? Czy powinnam brać również jakieś leki osłonowe, typu trilac lub Lakcid forte (info wyszperane na forum..). Pozdraiwam wszystkich zwalcazjących helico ;) Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba tez musze miec to badziewie, bo pomimo , ze łykam stale Controloc , ciagle mam bóle w brzuchu, troszke to łączę z mięśniakami i torbielka na jajniku, ale być może te bóle są od tej heli.... Faktem jednak jest, ze jak systematycnzie(!) łykam Controloc to jest znacznie lepiej. Do gastrologa to chyba trza by było wybrac sie prywatnie.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1710gosia
hej tu powtórnie Gosia-już wiem,co mi jest-niestety miałam i chyba dalej mam te dziadostwo-ale wyszło dopiero po gastroskopii-robiłam wszelakie badania i państwowo i prywatnie-dochodziłam sama do tego-bo jak lekarze mówili-na tle nerwowym wszystko mam,a ja nie dałam za wygraną-trzeba samemu szukać przyczyny takich dolegliwości,czułam ,ze coś mam i wyszło -ale dopiero w wycinku-wynik dodatni,brałam antybiotyki i controloc,troszkę pomogło -miałam przez prawie pół roku spokoju ...i znów chyba sie odzywa...cera też mi sie pogorszyła,ogólnie żle się czuję,jestem strasznie nerwowa,a do tego jeszcze jakaś ciemna kreska pojawiła sie na paznokciu,na kciuku-czytałam-na internecie ,ze to czyrak paznokci(raK) ma takie objawy,w dodatku na paluchach dużych u stóp jakieś przebarwienia tez ciemne się pokazały..okropieństwo -jak tam bardziej pomyślę -to dopiero sie boję....włosy wypadają...cera na twarzy coraz gorsza...człowiek myśli o tej najgorszej chorobie....w gastroskopii którą miałam w czerwcu nic nie wyszło -tylko dużo żółci na dnie jeziorka,i oczywiście bakteria,wyniki wszystkie o.k,ale po tych atakach bóli to wtedy właśnie zauważyłam tą czarną pionowa kreskę na paznokciu-czy to moze być też objawem helikobakter-czy ktoś z Was ma może jakieś przebarwienia paznokci,ciemne kreski pionowe,czy plamy? jestem strasznie przerażona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rav
widze sporo osób z loży farmaceutycznej zachwalanie leków pierwsze slysze ze sie bierze antybiotyki na helico 3 miesiace max 2 tyg pozatym helico niekoniecznie uszkadza zoladek moze nie miec wplywu a za to mozna sobie uszkodzic blone sluzowa roznymi lekami iwtedy bierzemy antybiotyki i dalej podrazniami tutaj jedna osoba napisala ze brala antybiotyki bylo ok potem zazywala citrosept i helico wrocil? a skad wiesz ze wrocil? robilas badania? i uwaga citrosept uszkadza blone sluzowa..jest silnie stezonym kwasem z grapefruta wiec troszke rozwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rav
mam osobiscie pytanie czy sa testy oddechowe na helico w aptekach? gdzies kiedys uslyszalem ze moga byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milutka23
mam pytanie jak długo sie mniej więcej leczy ta bakterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. własnie przepisano mi duomox,controloci fromilid. czy te 3 antybiotyki bierze sie naraz?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×