Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pischella

sposob na helikobakter

Polecane posty

Gość anulka9999
Tylko i wyłącznie gastroskopia daje wiarygodny wynik na HP. ja akurat miałam pozytywny z krwi, ale i tak musiałam zrobic gastroskopie bo tak zalecił lekarz. Fakt nie jest to zbyt przyjemne, ale trwa krotko i da sie przezyc, zalezy tez duzo od lekarza czy jest delikatny czy brutal. Jezeli bedzie koniecznosc powtorki to zgodze sie, bo zdrowie jest najwazniejsze, a HP nielezona moze byc przyczyna wielu powaznych chorób, włacznie z rakiem żołądka. A macie jakies odchyłki od normy w krwi? Np płytki krwi?? Biore dwa ogromne antybiotyki fromilid i novamox + do tego helicid. Dipiero zaczynam kurację, w sumie ja nie mam zadnych objawów HP wykryto to u mnie przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellfa75
ale jestem wsciekla :/ pare miesiecy temu zrobilam sobie kuracje wraz z mezem, bo zarazila mnie kupela z pracy, 2 dni temu ta owa kumpela napila sie piwa przez moaja słomke i znow mam te objawy...uff jak pomysle ze znow mam sie trud tymi antybiotykami to mnie krew zalewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evve
Witam, ja właśnie jestem poczas kuracji antybiotykowej.Biorę Apo-Amoxi,Lanzul,Klacid Uno i oczywiście nieodzowny Trillac i Nystatynę(ażeby nie wystąpiła grzybica).Czuje się beznadziejnie...boli mnie brzuch, mam biegunkę i kłuje mnie po prawej stronie w okolicy watroby.Oczywście miałam zrobione badania krwi na obecność HB.Leukocyty na beznadziejnym poziomie :( Jednakże wiem, ze to jedyny sposób na wylczenie tej bakterii. Kuracja moja ma trwać 14 dni.Potem kolejny test...i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evve
aaaa i jeszcze dodam że wypadają mi włosy!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINKAAAAAA
cześć wszystkim oczywiście ja też to cholerstwo mam. z 1,5 miesiąca temu pojawiły sie okropne bóle brzucha i wywalało mi brzuch od samej wątroby po każdym jedzeniu. byłam przerażona były niektóre takie ataki ze mój mąż nie wiedział co ma robić ze mną. oczywiście zaczeły sie spacery po lekarzach. pierwszego kontaktu moja pani doktor pomacała brzuch i kazała sprawdzić czy nie jestem w ciązy oczywiscie sprawdziłam i nie byłam i sie zaczeło przepisała controlog nie pomagało po kilku dniach poszłam znowu kolejny raz mnie pomacała i przepisała mleczko od wrzodów. i oczywiście nic. byłam już bez sił stwierdziłam ze musze sama porobić wszystkie badania poszłam zrobić usg chciałam zapłacic ale oczywiscie powiedzieli mi ze bez skierowania nie mogę. do lekarza po skierowanie a ona mi ze bez sensu po co robić zebym brała to co dostałam.wkurzyłam sie niesamowicie i wziełam sprawy w swoje rece pojechałam do lublina na gastroskopie bo oczywiscie u nas jak sie chce zrobić TO TRZEBA CZEKAC OKOłO 3 MIESIęCY A NAWET DłUZEJ I DO SZPITALA TRZEBA SIE POłOZYC. W LUBLINIE BEZ PROBLEMU PłACISZ I ROBIą I TAM TEZ WZIEłAM WIZYTę U SPECJALISTY I OKAZAłO SIE ZE MAM NADRZERKI, H.P. I REFLUKS. OCZYWISCIE ANTYBOTYKI I LEKI I DIETA ALE CO WAM POWIEM TO WAM POWIEM ZE BóL PRZESZEDł ALE DALEJ PO KAżDYM POSIłKU NAWET PO KANAPCE MI WYWALA BRZUCH.CZASAMI JESZCZE JAKIS MAłY SKURCZ MNIE ZłAPIE ALE TO JUZ Są BAJKI CO BYłO PRZEDTEM.DOSTAłAM NA TYDZIEN I PO TYGODNIU ZNOWU MIAłAM DOSTAć KOLEJNą DAWKE ALE powiedział JUŻ ŻEBYM poszła DO SWOJEJ PANI DOKTOR ZDEBY MI przedłużyła A WIECIE CO ONA MI powiedziała ZE CHYBA zwariowałam ZE TAKIE LEKI BĘDĘ brała JESZCZE. OCZYWIŚCIE JEDEN MI PRZEDłUZYłA I JEDEN JAKIŚ OD SIEBIE przepisała. ALE DALEJ MI PO JEDZENIU WYWALA BRZUCH I STRASZNIE przytyłam PO TYCH LEKACH CO robić JAK JEŚĆ I TAK STARAM SIE NIE JESZ ANI SMAŻONYCH ANI PIECZONYCH NIC CIĘŻKO STRAWNEGO I WSZYTKO NA NIC. TERAZ TEZ NIE WIEM CZY JUŻ TAM JEST WSZYSTKO OK CZY NADAL MAM TEZ HELIKOPTER CZY JUŻ odleciał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klawisz96
Witam Ponownie Po dłuższej walce z HP , wygrałem nie mam już tej bakteri, (Wytępiłem ją antybiotykami, róznego rodzaju ziółkami. Piłem dużo żurawiny itp. Za to ta bakteria zrobiła mi takie szkody w żoładku ze szkoda pisać. Dostałem zapalenia żoładka , czegoś między dwunastnicą a żoładkiem. Miłem ostatnio takie lęki ze na pogotowie musiałem jechać bo myślałem ze zwariuje, procz skurczow ten strach ze jest sie tak słabym że szkoda gadac moze ktos z was mial takie leki. . Teraz zapalenie lecze dobra dietą, pije siemnie lniane , żurawine, rano biore porpazol , i duspatalin. Unikam alkoholu, i jest lepiej, oczywiscie wszystko załatwiałem prywatnie. Ostatnia gastroskopia wskazała to zapalenie i brak obecnosci HP. Lekarz gastrolog powiedział mi ze teraz to powinno przejsc tylko długie leczenie. MOJE RADY- WAŻNE Bo wam powiem ze naprawde mną trzesło z tym żołądkiem tak optymistycznie chłopak ja ja nastwiony do życia nagle w chwile przez 4 h jak cos zjadłem bałem sie ze zaraz padne. 1. Dieta !!!! Jesc tylko gotowane i rzeczy przyjazne dla żoładka (troche sie przemęczyć i bedzie dobrze. 2. Siemnie lniane - Ale robic przerw bo ponoć pozniej organizm nie whłania jakis witamin . 3 Ziółka - Melisa , oczyszczające żoładek są bardzo dobre po jedzonku ze 3 razy dziennie, tak ładnie przepłucze żoładek, do tego rano pije ALoes 2 godziny po lekach naczo jeszcze. 4. Pije dużo soków z żurawin i malin 100% ale tak z dobrego żródła Oczywiście Rozupuszam w je w wodzie !!!! tak 1/4 soku 3/4 wody. 5. Unikać alkoholu bynajmniej u mnie - piwo nie zaszkodzi ale wiesze dawki przy zapalenieu i HP to masakra- na drugi dzien. 6. Fajki - jak ktos sie chce szybko wyleczyć to trzeba rzucic ja pale, choć naprawde teraz to śladowe ilości- Ale Gastorlogg powiedział mi ze fajki na żoładek jeszcze tak wyniszczony to przez palenie parokrotnie zwiekszamy okres leczenia. 7. Naprawde warto zrobic soobie te badania prywatnie is do dobrego specjalisty dołożyc troche a wyjdzie to lepiej niż człowiek miałby sie tak męczyć. 8. Dużo wiary, ja czuje sie lepiej czasami sie oczywiscie zapedzę i czerwona lampka mi sie zawśieci ale idzie ku lepszemu. Pozdrawiam Wszystkich życze powrotu do zdrowia , rozumiem problemy wasze sam to przehcodziłem i sam to przechodzę jeszcze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nouwinka
W lutym chorowałam na grypę ,lekarz zapisał mi antybiotyki i leki p.zapalne. Czułam się po nich okropnie.Skarżyłam się ,że mnie coś piecze w klatce czy w przełyku,jakby mnie ogniem polewał.Zapisał mi kolejne antybiotyki i potem kolejne.Czułam się tak źle,jak nigdy po grypie.Skoki ciśnienia 200/110 w nocy,bezsenność,nocny horror.Za miesiąc znów okropne pieczenie w przełyku,gorycz w ustach,zaburzenia węchu i smaku,ból głowy, omdlenia prawie,szczypanie ,obłożenie języka ,biały,gruby,niestawność,wzdęcia,zaparcia,myślałam,że toczy mnie rak.Leki na niestawność,nieżyt żołądka,reflux -nie pomagały.Teraz biorę leki na śluzówkę,też nie to.Język mam żółty, podniebienie też, pali mnie w przełyku,chociaż teraz ,to tylko namiastka dolegliwości ,które miałam.Wszystkie badania w normie,USG i gastroskopia też.Dziś mam wynik na helikobakter- w krwi 1,38. Nie wiem,czy to żle?Jeśli ktoś wie,to proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evve
Witam, wynik dodatni na obecnosć Helikobakter musi przekroczyć 1. Brak obecności to od 0-0,99.Ja miałam 2,6 .....sporo! Zostały mi jeszcze 4 dni ambiotykoterapii....ale teraz naprawde świetnie się czuję w porównaniu z początkiem :) Będę brała antybiotyki max 14 dni ....aby na dobre wytępić bakterie. Potem zrobię test na HP(mozna kupić w aptece koszt ok 35 zł)-nakłuwamy palec....upuszczmy kroplę krwi i za kilka minut jest wynik :) Oczywiście przez ok 2 tyg ....ścisła dieta ...aby organizm zregenerować . Napewno mi się uda....wiem to! pozdrawiam, Evve

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka83838383
Masz podana norme pewnie obok gdzies. Z krwi wynik nie jesy zbyt wiarygodny, idz na gastroskopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka838383
powiem wam cos o tych testakch z krwi. Ja akurat choruje na małopłytkowość i przy okazji wykryto u mnie helikobakter, podejrzewaja ze ona moze byc przyczyna naskich płytek krwi. Zadnych objawow tej heli nie miałam, ale zrobilam krew i gastro - w obu przypadkach wynik pozytywny. Kuracja antybiotykowa. Pytałam hematologa czy nie warto powtorzyc badanie po kuracji zeby potwierdzic skutecznosc leczenia ( z krwi) - na to ona ze wynik dodatni moze byc jeszcze do dwoch lat po leczeniu!!! I co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszeczka1212
witam wszystkich....m ok 5 lat temu wykryto heliko(razem z moją mamą) skręcałam się z bólu że aż momentami płakałam z bezsilności(miałam wtedy15lat) lekarka na widok ataku(pojawiał się w momencie silny ból) wysłała mnie do szpitala...robili mi różne badania ale wszystko było ok. dopiero po zrobieniu gastroskopii(oj niemiłe..a raczej nieprzyjemne) wykryto u mnie to paskudztwo miałam jakieś dwa rodzaje antybiotyków(nie pamiętam już jakie) i po jakimś czasie mi przeszło niestety po tych 5 latach do mnie wróciło i od nowa zaczynam się dowiadywać co i jak prze leczyć żeby już nie wróciło..jutro idę do lekarza(bóle z dnia na dzień są coraz silniejsze ale bynajmniej narazie nie płaczę-wiek robi swoje:D) . Co do tych rzekomo cudnych testów to można ich używać dopiero po 4 latach od wyleczenia w celu upewnienia się że już jej nie ma.. tak więc osoby ledwo wyleczone niech się nie łudzą bo testy nie są miarodajne... mimo wszystko mam nadzieję że tym razem wyleczę się już pożądniej bo przez ten ból nie mogę normalnie funkcjonować:(( pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renius
witam w lutym wysunoł mi sie dysk lekarz zapisałmi mydokalm brałam go jakies ze dwa miesiace aż pod koniec kwietnia nie walnoł mi żołądek , bul nie do opisania skaczace cisnienie i puls120 na min i wiecie od jednego do drugiego lekarza a oni mi tylko na cisnienie dawali leki i nic lepiej nie było że mam 3letnią córke i poszłam z nią do znajomej pediatry i ona ni dopiero powiedziała ze jest taki test no i wyszedł dodatni od niedzieli bioreduomox metronidazol controloc mniej boli zeszła troche klucha którą czułam w przełyku ale jestem słaba kręci mi sie w głowie i wogule czuje sie do kitu pozdrawiam wszystkich z helikopterkiem i żwcze powrotu do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gastro
Witam. miał ktos moze z was problemy z oddychaniem i ze spaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ale mam tu taka jedna co ma niestety Helikobakter wszytsko by bylo dobrze, moglaby sie leczyc, ale jest w 4 ms ciazy, i niestety z antybiotyków nici. prosze o odpowiedz bo nie wiemy co robic u lekarza byla. gastroskopie bedzie miała. prosze odpiszcie czy mozna sie jeszcze leczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badanie krwi nie wykaże na 100% obecności HP. Chyba konieczne są gastroskopie i faszerowanie się antybiotykami (głównie na jesień i wiosnę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagaaaaaa
mam heliiiiii......... ,lekarz przepisał garść lekarstw ,ale czuję się podle wszystko mnie boli ,mam wrażenie ,że lekarstwa zamiast pomagać,szkodzą,zażywam helicyd lekokar,duomox 2x dziennie przez tydzie\ń.Czy ta kuracja ma być bolesna ,czy zmienić lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madrala..
Helicobacter pylori dokładniej ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 16 lat /
a czy można przy tej chorobie palic papierosy prosze o szybka odpoweidz ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile włosów wam dziennie
a czy wypadaja wam włosy?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAŻNE - czy jeśli przy gastroskopii wyszło mi \"test na H.P słabo dodatni (+) \" to znaczy, że mam tę bakterię, czy nie?? Odpowiedzcie proszę, moze ktos mial taki wynik?? Albo wybiera sie do gastrologa?? Lecze sie ale nie antybiotykiem, tylko polprazolem, gealcidem i tribuxem.... i dalej boli mnie brzuch, czasem mam biegunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlosy wypadaly mi strasznie. ale to z innego powodu. lecze sie na niedoczynnosc tarczycy i jest juz lepiej .jak widac w stopce mam obsesje na tym punckie :) bardzo prosze o odpowiedz jakby kto wiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfhfgh
ale czy helicobacter moze byc przyczyna nadmiernego wypadania włosow? ma tak ktos moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz zniszczony zoladek, dwunastnice, przelyk (u mnie zapalenie wszystkiego) albo jesli masz juz wrzody, to zoladek nie wchlania z pozywienia witamin, zelaza i stad moze byc anemia. zbadaj moze morfologie i ferrytyne-zapas zelaza w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfhfgh
nie mam anemi, zelazo mam ok, ale mam helicobacter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfhfgh
zelazo mam ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TSH (norma dla kobiet 1-2, tarczyca) morfologia ferrytyna ewentualnie jakies problemy kobiece-ale to u ginekologa, jesli przetluszczaja Cie sie bardzo wlosy, albo masz tradzik, owlosienie tylko to mi przychodzi do glowy jesli chodzi o wlosy, bo mialam z nimi duze problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfhfgh
włosy mi sie przetłuszczaja- to od tego moga wypadac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×