Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość senda41

41-latki też mogłyby się spotykać na tym forum, co wy na to?

Polecane posty

She kameleon. Nie mozna ot tak sobie szukać dawcy szpiku. jesli jakiś chory oczekuje na przeszczep szpiku uruchamiana jest oficjalnie procedura poszukiwania dawcy . mamy w Polsce kilka rejestrów dawców szpiku, które maja zarejestrowanych dawców i przeszukują rejest nieodpłatnie na zlecenie kliniki ewentualnie pacjenta. Przypominam, że znalezienie zgodnego dawcy niespokrewnionego dla pacjenta jest prawdopodobne jak 1:25000. A odpowiadają za to antygeny zgodności tkankowej czyli nasz materiał genetyczny. Musi być identyczny u dawcy i pacjenta. Takie genetyczne rodzeństwo. Normalnie w naturze takie podobieństwo zdarza się tylko u bliźniakó jednojajowych. Ale ileż chorych np. na białaczkę ma bliźniaka?? Dlatego nalezy zgłosić się do jednego z polskich rejestrów szpiku. Proponuję kontakt z Fundacją Urszuli Jaworskiej-Bankiem dawców Szpiku- www.fundacjauj.pl. Tam znajdziesz kontakt i wszelkie unformacje na temat pomocy chorym. Pozdrawiam. haneczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Dopiero teraz doczytałam listy innych więc odpowiadam. 1. Badanie dawcy szpiku w I klasie HLA (zgodności tkankowej) kosztuje 250 zł. 2. Można być zarejestrowanycm w Banku dawców i 20 tat a nigdy się go nie odda bo po prostu na świecie nie trafi się pacjent zgodny z Wami genetycznie.\\3. Bank dawców to nie sklep, gdzie wybiera się z półek stodowny towar. To stó siana, w którym znalezienie igiełki jestr trudniejsze od teorii ewolucji. 4. Byłam dawcą szpiku dwukrotnie. W Polsce ludzi , którzy oddawali szpik jest około 40tu a zarejestrowanych potencjalnych dawców 30 tysięcy. 5. Na świecie zarejestrowanych jest: 7 000 000 dawców z tego 8500 oddawało swój szpik. jak widać rzadko zdarza się dobrać genetycznie pacjenta do dawcy. Ale się udaje jak widać. Niecierpliwym życzę cierpliwośći w oczekiwaniu. Pozdrawiam. Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zahir, pamiętam, ale cóż jak nie umiem sama wysyłać, w tym temacie jestem 100 lat za Murzynami (tymi z buszu) Przyjdzie niepokorna dusza (czytaj syn) to znowu będę prosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Haneczko za wyczerpujace wyjasnienia, ale tylko się potwierdza to, ze jestesmy bardzo do tyły, ponieważ chętnych do dania jest duzo , ale nie maja takiej mozliwości - chocby ja. Daleko do ośrodków gdzie pobierają krew a w/g mnie punkty powinny być w każdym mieście wojewódzkim, to powinno być powszechne. Tak więc mój zapał pozostanie na dobrych chęciach , Zakupy słabo udane, a zaraz idę z kwiatkie m do sasiadki ( ma imieniny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej slońca🌻🌻🌻 Diaruniu strasznie podoba mi się Twoja ,,stopka,,;) Buber skoro lubisz buszowac po muzie polecam :Performed by Clannad ,,I Will Find You,, oraz Trevor Jones& Randy Edelman w zwiazku z dzisiejszym filmem kultowym ,,Ostatni Mohikanin,, acha Clannad z zasady to muza przewodnia tego filmu. Co do szpiku strasznie chciałabym pomóc ale nic w tej sprawie nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musiku 🌻 dzięki i film i muzyke z filmu mam w swoich zasobach.Duzą Buźka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diarra! Powiedz, gdzie mieszkasz. W Polsce jest kilka banków dawców szpiku, i niekoniecznie trzeba jechać daleko na badania. Sa nawet takie rejestry, które jeżdżą po różnych miejscowościach i organizuja akcje pobierania krwi do badań genetycznych. Masz rację, tym z wiekszych miast jest łatwiej, ale nie możesz się zniechecać. Ja dzisiaj mam w końcu pierwszy wolny dzień po dwóch tygodniach pracy: ból głowy i skoki cisnienia. Kurcze, nigdy tego nie miałam. Wieczorkiem oście ale chyba dzisiaj ograniczę ilości czerwonego wina. Z kawy chwilowo zrezygnowałam i jakoś apetyt też gdzieś się zgubił...Niedobrze. Trzymajcie się laski. Miłego wieczoru. Pa 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musiku 🌻 moja stopka , to tytuł piosenki Bitelsów, mojej ukochanej ... dla mnie to jeden z najpiekniejszych utworów na swiecie.Cudownie kojarzy mi się z pierwszą miłościa , pierwsza randka itd. Pierwszy raz ją usłyszałam w kinie oczywiście na filmie \"Klub samotnych serc sierzanta Peppera \" , była na nim chyba ze 20 razy .Polowałam na tę piosenkę wiele lat i dopiero rzuciłam hasło na forum i oczywiście znalazła się dobra dusza i mam ją w swoich zasobach ku mojemu szczęściu. Jak ją pierwszy raz odsłuchałam , najzwyczajniej w swiecie popłakałam się jak dziecko ... Haneczko 🌻Jesli chodzi o szpik , to powiem ci, ze na Mazurach jest cakowita klapa w tym temacie , pustynia totalna i nigdy nie słyszałam o takich akcjach w naszych rejonach. Jesli kiedykolwiem będę miała szansę gdzieś się zgłosić to zrobię to na 100% , bo nie jestem obojętna na takie sprawy. :) Już jestem po imieninach, podjadłam ciasta - pysznego domowego, wypiłam lampkę wina . Przy okazji podtrzymujemy na duchu naszą sąsiadkę, bo 4 kwietnia idzie na operację. Ma nietypową przepuklinę - na pograniczu jamy brzusznej i klatki piersiowej. Bardzo poważna sprawa, dwa razy miała już z tego powodu zapaść i o mało nam nie \" zeszła\". A lekarze nie wiedzieli co jej jest.Teraz na szczęście już ją zdiagnozowali i biorąsię do roboty. Moje dziecię idzie do koleżanki ,więc net jest dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej , no gdzie jesteście .... To i ja sobie idę................................na podryw :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Diarra, poderwałaś już kogoś ? :D Pamiętaj ON ma być młodszy, to już dawno zostało ustalone ! :D :D :D Szymciu muzyczka do południa była, czyli doszło, ale teraz z przerażeniem zauważyłam, że pół mojej poczty zniknęło ! Nie wiem co się stało, nie mam wcale e-maili z ostatniego miesiąca, jestem załamana, co to jest ??!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymciu ja nie żartuję, jestem zaskoczona i wkurzona, nie wiem co jest. Ostatnią pocztę mam z dn.3.02., wszystko późniejsze zniknęło, a do południa jeszcze było !!! Listonoszu, jak Cię dorwę, to nogi powyrywam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Mirindko i Szymciu 🌻 Wreszcie ktoś do mnie dokoptował ... Na podrywie też cos nie mam szczęscia. Próbuje poderwac jakiegoś gajowego z Pisza, ale jakiś niemrawy :P i oczywiście zgodnie z ustaleniami obnizyłam poprzeczkę wiekową ... jak szaleć to szaleć . Co się dzieje zpocztą , na szczęście u mnie jest ok. , chociaz próbuje już drugi dzień posłać wam poardy seksualne Radia Maryja i nie wychodzi mi wcale :( a teksty sa super. Później spróbuję jeszcze raz . A teraz co ś na poprawę humoru : Pod blokiem sika facet, nadchodzi "moherowy beret" i mówi: "Ale bydle !!!! . Na to facet; niech się pani nie boi , mocno go trzymam .... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny, chyba długo z Wami nie posiedzę... :( :( :( Mówiąc delikatnie; mam chyba nienormalnego męża. Trzymajcie się, miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirindko - przekup go jakoś :( Obiecaj jakies jabłko , cukierka , czy złote góry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puściutko tu jakoś... Ja już po wykładach i czekaniu na gości. Nie odczekałam się...Odwołali przyjazd... Mirinda- pociesz się- oni wszyscy tak mają ;) No może prawie wszyscy (z bardzo małymi wyjątkami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc dziewczyny🖐️ Afirmacja na jutro: ......Bezpiecznie jest być wrażliwym.... Szymciu🌻książka \"Możesz uzdrowić moje życie\"jest dla mnie jedną z ważniejszych.To dzięki niej i jej afirmacjom mam księgarnię i parę innych rzeczy(już nie ze świata materii) Pytanie-czy Wy też macie taką potrzebę analizowania wszystkiego? Miłej niedzieli🖐️🖐️🖐️ Alja🌻jestem coraz gorszego zdania o naszej poczcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Szymciu ❤️ Dzisiaj moje wykłady zaczynaja się później (na 12), jeszcze muszę aby zacząć obiad dla moich chłopaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie co tydzień, teraz już raz w miesiącu- sobota, niedziela. W czerwcu koniec i obrona pracy na początku lipca. I chodzę do Chorzowa, Wyższa Szkoła Bankowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby się w to wgłębić, to mi tego będzie brakować jak skończę. Teraz przy końcu czuję zmęczenie, ale w gruncie rzeczy to były piękne czasy. Odpoczynek od rodziny, koleżanki, jakaś odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz rację :) Nauka to potęga... Jeszcze doktorat mi został ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu masz rację- mądra kobieto :) A moje maleństwa jeszcze śpią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze najmłodszy jest równego wzrostu ze mną. A starsi to już prawdziwe chłopy. Zresztą ty też już masz takiego wielkoluda. Dzieci rosną- a my ciągle młode...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to pa!!! Ja też muszę się za chwilę zbierać. Nic nie pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek w ten pochmurny niedzielny wczesny poranek.Noc minęła tak szybko,a jeszcze ta zmiana czasu.A SZymcia z Basią już urządzają pogaduszki. Bauceron u mnie bez analizy nic nie przejdzie,analizuję przed i po.Jestem pesymistką i wszystko widzę w czarnych kolorach.Czasami mnie to męczy,ale przeważnie mam problemy pod górkę. Aljia jak tam po urodzinkach,czy bolą nużki,czy główka? Mirinda🌼 Diarra,użyj swojego magicznego uroku a gajowy będzie twój:) Hanka:) Szymciu słyszałam ,ze u was jest cieplutko,podeślij trochę ciepełka i zielonej trawki,uściskaj małą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w niedzielny poranek 🌻 Prognozy pogody dla całej Polski marne , a u mnie jest cuudddooooowwwwniiieeeeeeeeeee , piekne słońce, cieplutno , poprostu wiosna na całego. Ani grama wiatru czy deszczu. Chwyciłam za sprzet i własnei skończyłam sprzatanie na tarasie. Niestety są takie zwały sniegu i lodu, ze nie wszystko udało mi się wyrzucic, ale z grubsza ogarnięte. Mnóstwo kalorii straconych :) I udało mi się odbarnąć snieg w miejscu gdzie zawsze były wiosenne kwiatki i ..... zobaczyłam kwitnace przebiśniegi i nawet tulipanu juz wyszły z ziemi. Jaki to piekny widok :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gajowy, niestety ani drgnął na moje zaczepki :( Może uznał, ze nie ma szans :P Trzeba mieć pozytywne myślenie. ... W totka nie wygrałam, może następnym razem ... Zahir 🌻 proszę o uśmiech , ja tez mam pod górkę, ale co tam - musi być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×