Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łodzianin

Praca w Mc Donalds

Polecane posty

Gość Sita_22_Sz-n
No to się dogadaliśmy:D A czemu muszę przypominać o rozpisaniu tych dodatkowych 40h w grafiku? Nie mogę powiedzieć kiedy kończy się już mój czas pracy że mogę zostać jeszcze godzinkę albo dwie i wtedy gdzieś to tam zapisuje manager czy ktoś tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mak flałer z lajonelem
Po prostu jak nie zaznaczysz że chcesz wykorzystać godziny na maksa to często dostajesz bardzo "ostrożne" grafiki np po 5-6h i dużo offów (dni wolnych). Jak zaznaczysz, że chcesz pracować więcej to dostajesz dopiero normalne dniówki po 8-10h. Przynajmniej tak bywa u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba354
po jakim czasie po rozmowie kwalifikacyjnej dzwonią i zapraszają na badania ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mak flałer z lajonelem
Mi skierowanie dali przy pierwszej wizycie w McD. Następna wizyta z zaświadczeniem lekarskim to było już podpisanie umowy o pracę (po drodze jeszcze szkolenie bhp) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosma90
Do Mk flałer: Z jakiego jesteś miasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka_sia00
a powiedzcie czy wypłaty sa do 10 każdego miesiąca kczy jest jakis inny termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Princeska23
Czy orientuje się ktoś w którym z poznańskich mc będą potrzebować nowych ludzi. Potrzebuję pracy na pół etatu a doświadczenie w restauracji szybkiej obsługi mam i nie chcę uderzać w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonty
-> DO Princeska23: A czemu nie chcesz uderzać w ciemno? Zwykły pracownik raczej nie ma pojecia gdzie sa wolne miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mak flałer z lajonelem
kosma90: z Opola ka_sia00: wypłaty są zawsze 8-go każdego miesiąca, chyba że wypada w weekend to szybciej (6-go lub 7-go). Punktualność i regularność wypłat to jeden z większych plusów pracy w tej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemniaca_lodowej_salaty
wrażenia po rozmowie w Gdańsku: 9:30, hotel Oliwski, sala Gdańska, jedna kobieta i 4 mężczyzn + kandydaci (około 20-22os) o szerokiej rozbieżności wiekowej, byli i śweżoupieczeni absolwenci studiów, jak i panie i panowie z bagażem doświadczeń wiek ok. 40 lat część I - Prezentacja firmy McDonald's (czyt. mEk donalds): Pani (nazwiska nie zanotowałem), w 3 zdaniach przedstawiła łaskawie historie i profil liczbowy firmy, i jako przykład "ambitnego i ofensywnego" pracownika MekDonalds przedstawiła Pana X (nazwiska nie zanotowałem) który rzekomo od Crew Member w ciągu roku stał się Kierownikiem Restauracji... Niestety każdy który się choć trochę orientuje wie co to znaczy "1 rok"* dla licencjobiorcy - a taką osobą był własnie ten Pan X. Oczywiste mydlenie oczu w imie pracuj twardo, a szybko staniesz się kierownikiem restauracji. Pan 2 - przedstawił się jako dyrektor Mekdonalds Polska ( ale jakiego pionu to nie powiedział) i opisał stanowisko na które zebrana grupka kandydatów aplikuje: -- Swing Manager. - szkolenie na kuchni (mop, kotlety, serwis) ok 3 m-ce - w miedzy czasie szkolenie na Swing'a (głownie cieciowanie nad pracownikami i dalej kuchania) - zarobki ok 2000 brutto - przy stawkach od 12,50 do 16,50 brutto + 50gr netto za tzw. "ciuchy i buty" ( stanowisko Swing Mgr'a jest rozliczane godzinowo, dopiero asystenci i kierownicy mają normalne etaty) Na pytanie z sali: "Czy to znaczy że Swing Manager nie zarobi więcej niż te 16,50 brutto/h?" - Pan "dyrektor" wykazał się wysokimi umiejętnościami dyplomatycznymi i odpowiedział: "Na pewno nie dostanie mniej niż 12,50/h") część II - The Interview Rozdano nam małe skserowane broszurki do wypełnienia (przebieg zatrudnienia, wykształcenie ) i poproszono nas o opuszczenie sali. Usiedliśmy w holu i za chwilę poproszono pierwszą "czwórkę". W oczekiwaniu wypełniłem broszurkę i poznałem pewną sympatyczną kandydatkę notabene z Łodzi ;) - "ja tak tylko z ciekawości tu jestem" - dodała (Pozdrawiam!) Wszedłem do sali, w każdym z 4 rogów kwadratowego pomieszczenia para naprzeciw siebie ustawionych krzeseł, wskazano mi jedno. Pan X2 - przedstawił się i poprosił żebym usiadł i oddał mu broszurkę. Był to kierownik Tczewskiej restauracji. Każda rozmowa trwała ok. 2-3 min - tryb ekspresowy. Kadra przeglądała broszurki szukając jakby potwierdzenia słownego na to co tam napisaliśmy i to wszystko. Ponoć szukają u kandydatów "konkretnych cech" - ja się zapytałem jak w kilka chwil są w stanie je odszukać? - odpowiedzi nie uzyskałem. Odpowiedź dostaniemy do środy. Ponoć kilku osobom powiedziano po rozmowie żeby poczekali chwilę. Moim zdaniem: cała ta farsa była typowym zabiegiem badania lokalnego rynku pracy. Po rożnorodności kandydatów widać było, że z pracą na pomorzu jest dosyć ciężko. Zamiast prezentacji firmy MekDonalds były tylko krotki informacje liczbowe, zamiast rozmowy kwalifikacyjnej było... nie wiem co. _____ * - 1 rok, jeśli osoba chce postawić swój własny MC na zasadach franczyzy, musi mieć solidne doświadczenie w prowadzeniu restaruacji, musi mieć kupe kasy na inwestycje i musi przejść 1 roczne szkolenie w MC. Autor: Pvsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sita_22_Sz-n
Heh... Może opowie ktoś przebieg spotkania i rozmowy w sprawie pracy na zwykłego pracownika? Ile czekaliście na odzew od Mc'a w sprawie pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vienn
Do Sita_22_Sz-n: Ja byłem w piatek zapytac o robote, koles dal mi formularz do uzupelnienia, to na miejscu wypelnilem, i powiedzial, ze on nie wie kiedy oddzwonia, takze póki co czekam, ale mysle, ze lepiej bedzie jak oblece wszystkie maki u mnie w miescie bo tak zawsze wieksza szansa cos szybciej dostac. Dodam jeszcze, ze jestem ze Szczecina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sita_22_Sz-n
Do którego Mc'a złożyłeś? Bo ja na razie tylko do tego na Południowej (formularz +CV). Powiedzieli mi, że musi być kilka osób żeby mogło odbyć się szkolenie BHP. I że nie obiecują że odezwą się przed 14 września. Z tego co się dowiedziałam, to jeśli Maci są komercyjne to muszą z 3 restauracji ludzi pozbierać.Liczę na to że się niebawem odezwą, ponieważ zanim złożyłam dokumenty dzwoniłam i pytałam czy poszukują pracowników i otrzymałam odpowiedź bodajże od kierownika że "Jak najbardziej."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Bob2 pisałeś o nowym kierowniku z warszawy. Ostatnio usłyszałąm że mój były kierownik przenosi się do Gdańska (ja już nie pracuje w McD) jeśli mowa o tej samej osobie to jest naprawde spoko gość. Nie ma się czym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaxa_a
to prawda ze szkolenia sa tylko w wybrane dni, ( poniedziałek) dla przykładu. czy wtedy jak się uzbiera jakaś grupa i czy badania się robi w wyznaczonym przez nim oddziale czy można w swojej przychodni ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaddzias
ile się czeka odpowiedź w sprawie pracy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Princeska23
Mam pytanko do tych co pracują. Czy zawsze pracujecie w Mc po 8 godzin czy jest tez możliwość pracy np po 6h lub 4h dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hossia
do princeska23=>> najczesciej po 8h, pozniej czesto tez są 5h wtedy nie musza cie puscic na przerwe bo przerwa przysluguje dopiero jesli w danym dniu pracujesz dluzej niz 6h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petr90
Do Hossia, Mk Flałer -> Bylem w ostatni czwartek w jednej z restauracji w miescie, uzupelnilem formularz oddajac go na miejscu i do dzisiaj nie odzwonili. Jak myslicie lepiej isc do pozostalych MC-ów zlozyc podanie czy czekac? Wtedy jakby co to bym poszedl do wszystkich za jednym razem bo ile mozna czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sita_22_Sz-n
Ja bym na Twoim miejscu poczekała do końca tygodnia. To że jedną czy 2 osoby wzięli od razu na rozmowę i dali zaraz skierowanie do lekarza to nie znaczy że to jest reguła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kluaduiaa3
Czy w mc donaldzie bardziej zatrudniają studentow czy osoby nie studiujące, Studiuje zaocznie i boje sie ze przez to nie jestem dla nich 100% dyspozycyjna i chętniej przyjmia osoby ktore sa 100% dyspozycyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hossia
do petr90=> ciezko mi odpowiedziec na to pytanie bo ja poszlam od razu na rozmowe bez wypelniania formularzow, bo zalatwila mi to kolezanka i nie wiem ile sie czeka na telefon... ale zawsze lepiej isc tez do innych;) do kluaduiaa3=> osoby w 100% dyspozycyjne czyli nie studiujace, czyli szukajace stalej pracy raczej nie wala drzwiami i oknami do Mc... wlasnie dlatego w Mc jest duzo studentow... zaoczni pracuja na 3/4 etatu od pon do pt. a studencji dzienni w weeekdny na 1/4 i wszystkim to pasuje;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chwilowo_anonimowo
Informacje dla Gdańszczan: Byłem dziś w CP McDonald;s we Wrzeszczu, o to co się dowiedziałem z pierwszej ręki (99% zgodności): - stawka początkowa: 8,00 zł brutto / 1godz (państwo zabiera 25%-30%) - dodatek na ciuchy 50gr netto/1 godz - niestety nie ma już ustalonej podwyżki do 8,50 brutto po 3 miesiącach, ale za to... - po okresie próbnym (lub w trakcie) wykazując się pracowitością i zaangażowaniem można dostać podwyżkę "uznaniową" (50gr brutto, 1zł brutto, lub więcej..) - 2 razy w miesiącu każdą restauracje odwiedza "tajemniczy klient" i jeśli wizytacja przejdzie dobrze - wtedy zwykle jest wypłacana jakaś premia - Książeczka Sanepidowska - jeśli macie zrobioną książeczkę w ciągu ostatnich dwóch lat wtedy nie trzeba wyrabiać od nowa , ale jeśli KS robiona była dawniej to można ją wywalić do kosza i należy zrobić nową, (łącznie z noszeniem kupki do sanepidu - mimo, że rzekomo badania robi się tylko 1 raz w życiu) - na badania, i do konkretnego Lekarza medycyny pracy kieruje Mc (nie zapytałem o sprawy finansowania) - pracowników zatrudnia się najczęściej na 3/4 etatu z możliwością dorobienia 40godz do wymiaru pełnego etatu. Na cały zatrudnia się z reguły po okresie próbnym za zgodą kierownika. - grafik ustalany jest cotygodniowo, z tygodniowym wyprzedzeniem. - faktycznie po wakacjach zrobiło się luźniej i w chwili obecnej jest duże zapotrzebowanie na pracowników, jednak najbardziej na weekendy, dlatego osoby uczące się zaocznie mogą mieć troszeczkę trudniej z zatrudnieniem. - jednodniowe szkolenie BHP odbywa się w pierwszym dniu pracy, tuż po podpisaniu umowy. - na dzień dzisiejszy w pełni obstawione są restauracje na Morenie i we Wrzeszczu. ____________________________________________ wypełniłem formularz i czekam na telefon jutro. i jako ciekawostka: w samym Gdańsku - tylko restauracja na rogu Chłopskiej i Obrońców jest licencyjna, reszta to korporacja. Proszę bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bum bum bum.
Hej, chcialabym sie dowiedziec od Was pewnej rzeczy. Pracowalam przez trzy miesiace w McDonaldzie (okres próbny) i nie mam zamiaru podpisywac nowej umowy. Chcialabym jednak rozpoczac prace w innej restauracji w tym samym miescie (Kraków). Czy bede musiala od nowa robic badania i przechodzic szkolenie na kazdym stanowisku (w poprzednim macu zostalam przeszkolona z wszystkiego oprócz sniadan) ?? Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich pracowników McD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hossia
do bum bum bum... =>> wszystko na nowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Japytam
w sobote mam zamiar rozejrzec sie w gdansku za praca w mc. zy powinnam cos miec ze soba? jakies cv ? a i kogo pytac o prace ? i jak ?;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chwilowo_anonimowo
8,00 brutto - 2zł ( 25%) = 6zł + 0,50 = 6,50 netto / 1 godz 6,50 * 160h/1mies = 1040zł pytanie, ile trzeba zarabiać żeby była mowa o wyzysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasje
Czy jak sie jest studentem to równiez odliczają 20% podatku , czy tylko 19%, przeciez za studentów zusu sie nie płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasje
znaczy sie chodzilo mi czy odlicza sie 25% czy 19%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sita_22_Sz-n
Nie ma takiego progu podatkowego jak 25%! Ludzie kochani! 22%!!! Studenci więcej nie zarabiają z tego tytułu,że są studentami i nie muszą płacić za nich ZUS'u - ale na pewno z tego tytułu chętniej ich zatrudniają. Jak idziecie składać formularz do Mc'a todobrze jest złożyć jeszcze swoje CV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×