Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łodzianin

Praca w Mc Donalds

Polecane posty

Gość bziu-bziunek
Tylko ja już pracuje w jednym z maków, i tu mam stawkie 9,64 oraz cały etat, asystentka kierowniczki zapytała czy nie pojechałabym na dwa miesiące do nowo otwieranej restauracji żeby wyszkolić ludzi. Powiedziałam że firma zapewni mi mieszkanie i dostane diete. Może ktoś z czytelników forum byli na takich sapportingach i powiedzą mi jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrobelekk
bziu-bziunek, najlepiej zapytaj tej asystenki, bo nikt inny nie udzieli Ci bardziej wyczerpującej informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abb90
Mam pracowniczą książeczkę zdrowia, badania w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej miałam robione 15.07.2009, jednak nie miałam wtedy badania lekarza medycyny pracy!! Co muszę zrobić, aby książeczka była ważna?? Potrzebuję jeszcze raz robić badania w Stacji, czy wystarczy badanie lekarza medycyny pracy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hossia
wystarczy badanie lekarza medycyny pracy... badania w stacji sanepidu robi sie raz a porzadnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razi
a ja inne pytanie mam ;D Odnosnie wypłaty. Skoro jest na umowie 8zł brutto to ile wychodzi na ręke wraz z tym dodatkiem za ubrania itp. ? I czy coś się dolicza jeszcze do takiej wypłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hossia
to wychodzi od 8zl odjac podatek... nie wiem ile:D plus na czysto 50gr za kazda godzine wlasnie za te ciuchy, a poznije jesli masz nadgodziny to tez jest wyzsza stawka ale nie wiem ile... 150%??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziubziunek
Jeżeli masz stawkie 8zł brutto, to wraz z dodatkiem za pranie ciuchów i buty (czyli te słynne 50groszy) powinno wyjść około 6,42zł. A nadgodziny, w mojej restauracji nie istnieje takie pojęcie, bo to jest zaduży koszt. Ogólnie rzecz biorąc jest tak że jeżeli jesteś np. zatrudniony na 1/2 etatu to możesz wyrabiać tyle godzin ile jest na 3/4 etatu, jak na 3/4 to do całego, a z 1/4 do 1/2, i za te godziny będziesz miał płatne według stawki z umowy. Dopiero jeżeli przekroczysz tą granice to będziesz miał płatne 50% wiecej, a 100% wiecej jest chyba dopiero jak się przepracuje powyżej całego etatu. Aczkolwiek tego nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jan_warszawa
Trudno się teraz (w kryzysie) dostac do Mc-a? Jaka jest pewnosc, ze po rozmowie mnie przyjma - 90%, mnie czy wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Worker
Witam. Jeśli chodzi o zarobki a utrzymanie siebie samego to z Mc Donalds na prawdę nie ma większego problemu. Jestem w trakcie robienia badań sanepidowskich tak więc jeszcze pracy nie zacząłem. Mam wrażenie, że jeśli chodzi o środowisko pracy, zarobki i personel to większością wypowiadających się tutaj kierują emocje. Opowiem więc jak było ze mną. Długo szukałem pracy, a nie mając żadnego doświadczenia zawodowego pozytywnie nie rozpatrzono żadnej mojej prośby. Postawiłem więc na Mc Donalds. Podszedłem więc w zwykły roboczy dzień, powiedziałem dziewczynie na kasie, że chciałbym podjąc się u nich pracy. Szybko zawołała panią w niebieskiej koszulce, która była pozytywnie na mnie nastawiona. Dała mi do wypełnienia formularz i zaprosiła na zaplecze. Wyszedł po mnie jakiś mężczyzna, zaprowadził do pokoju. Po 5 minutach przyszła jakaś kobieta. Bardzo miła. Opowiedziała o zasadach przyjęcia, warunkach. Jak wyglądała rozmowa? Poprosiła, żebym powiedział dlaczego zdecydowałem się na pracę w McDonaldzie i potem przedstawił swoją osobę. Po wysłychaniu mnie, powiedziała, że jak najbardziej jest na tak. Dowiedziałem się, że płaca na okres próbny, który trwa ok 3 miesiące wynosi 8 zł brutto, a więc w przybliżeniu 6.50 za godzinę. Nie miałem książeczki sanepidowskiej więc powiedziała, że muszę ją wyrobić i 3 dni przez jej otrzymaniem zgłosić się do nich. dodała też, że pokryją koszty wizyty u lekarza. Za książeczkę nie zwracają. Tak to mniej więcej wygląda na początku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hossia
no w sumie nic nowego worker nie napisales;) ale zycze powodzenia w pracy, ja pracuje rok i sobie chwale:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytampytamwiecie
jest ogłoszenie na menagera mcdonald`s mozecie mi powiedziec jak zaczyna sie taką prace? chodzi mi o menagera nie z awansu tyklko od razu startuje na to stanowisko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hossia
tak jak kazdy pracownik bedziesz musiał poznac wszystkie stanowiska +to co robia menagerowie... szybko sie uczyc wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciaqkicia
nie wiem co lepsze, pracować w jakiejś odzieżówce gdzie zarobie 1000 zł i jest konkurencja , kto wiecej wciśnie klientkom ubrań itp czy lepiej zapieprzać w mc donald?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciakicia
chodzi mi o porównanie pracy w sklepie odzieżowym i mc donaldzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hossia
skoro tak wszystko wiesz, to czemu nie jesteś jeszcze kierownikiem któreś z restauracji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hossia
bo pracuje na 1/4 etatu tylko w weekendy, a w 99% przypadkow awansuja osoby na 3/4 lub calym etacie:) po za tym... 20letnia kierowniczka... no nie sądze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desperatka0077
ludzie co mam wybrac mc donald, całodobowy, czy kfc? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hossia
To może zastanów się ile jest prawdy w tym co piszesz, bo ktoś kto pojawia się w pracy na 20 godzin tygodniowo, nie zna zbyt dobrze "życia" w firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hossia
o co ci chodzi?!... przecież przebywając tam nawet te kilkanaście godzin tygodniowo to nie jest tak że wchodzę robię co do mnie należy i wychodzę... interesuje się tym co dzieje się w restauracji. Po za tym nie wydaje mi się żebym jakieś tajemnicze rzeczy tu pisała których by nie wiedział każdy pracownik Mc. Co twoim zdaniem przekoloryzowałam, tudzież wg ciebie nie mam prawa wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hossia
Interesujesz, ale chyba skandalami, kto z kim sypia. Wątpie żebyś wiedziała że menager z ogłoszenia ma od początku więcej obowiązków niż zwykły pracownik. Szkolenia w przyspieszonym tempie. Oprócz układania mięsa na grillu, uczy się także jak się kalibruje grill, co się robi gdy temperatura mięsa po usmażeniu jest zaniska itd. A i co do wypłaty, to czy oby napewno odchodzi tylko 22%, np. w lipcu przepracowałam 174,08h za stawkie 8,93 (w tym 12,5 godziny nocnych czyli płatnych 120% - ale nie biore ich pod uwage) wychodzi 1212,54 do tego dochodzi dodatek 25gr które ma pokryć koszt prania odzieży firmowej i 25gr jako zwrot za zakup odpowiedniego obuwia. Sumując wychodzi 1212,54 wyliczone według Twojego wzoru + 87,04 gr za tak zwane pranie i buty = 1299,58 (przypominam że pominełam w tych wyliczeniach tzw. godziny nocne czyli płatne po 20% wiecej) a na moje konto wpłyneło 1252,26 CZYLI LICZYC WEDŁUG TWOJEGO SCHEMATU BRAKUJE 47,32ZŁ. Radze wyciągnij swój własny "pasek" z wypłaty i przelicz dokładnie czy to jest 22% podatku, czy może troche mniej, a do tego dochodzą jeszcze inne składni potrącane z płacy zasadniczej np. składki zus emerytalne, rentowe, chorobowe itd. P.S. tak się składa że bardzo lubie posiedzieć nad papierami, i powyliczać różne zależności, szczególnie jeżeli chodzi o to ile mi wpływa na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hossia
człowieku dlaczego ty się mnie tak czepiasz... po pierwsze nie życzę sobie żebyś mnie obrażał a raczej obrażała po po treści twojego posta wnioskuje że jesteś dziewczyna, po drugie nie uważam się za jakąś alfe i omege żeby wszystko świetnie wiedzieć... ale jakby nie patrzeć to co może nie miałam racji z tym co musi umieć nowy menager z ogłoszenia... wszystko co zwykły pracownik + zadania menagerskie choćby tak kalibracja... a i po trzecie ja nigdzie nie podawałam żadnego wzoru do obliczania wypłaty... napisałam tylko że od stawki godzinowej trzeba odjąć podatek (nie napisalam ile!!) a dodać 50gr za ciuchy... bo tak się dowiedziałam gdy przyjęłam się do Mc... wiec do jasnej cholery odczep się ode mnie bo nic ci nie zrobiłam,a są osoby które na tym forum jeszcze większe głupoty piszą!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mak flałer z lajonelem
Do "Do hosia": Specjalnie przejrzałem wszystkie paski jakie dostałem do tej pory, i korzystając ze wzoru: w=0.78h(s+p) gdzie: w=to co dostajemy na konto h=liczba przepracowanych godzin s=stawka godzinowa p= PiB (pranie i buty) Otrzymujemy z dość bliską prawdy wysokość naszej wypłaty. Przykład: we wrześniu przepracowałem 122,27h za stawkę 9,20 + 0,50zł za PiB, co nam daje 1186,02zł. Dla ścisłości dodam jeszcze 13,80zł za godziny nocne i 113,52zł za urlop, czyli mamy 1313,39zł bez odtrąceń. Teraz odejmując od tego 22% mamy 1024,4zł. Na konto dostałem 1000,42zł. Jak łatwo zauważyć błąd tak przybliżonych obliczeń wynosi ledwo 2,4%. Wiadomo, że nie można obliczyć z tak prostego wzoru DOKŁADNEJ wysokości naszej potencjalnej wypłaty, ale pozwala ją OSZACOWAĆ. Nie sądzę żeby ktoś, kto myśli o zatrudnieniu się w firmie i chce się zorientować ile +/- zarobi, taki sposób oszacowania wysokości pensji na podstawie stawki netto będzie wystarczająco bliski prawdy. Na wysokość ostatecznej wypłaty wpływ ma parę czynników, komplikujących obliczenia (nadgodziny, urlopy płatne i bezpłatne, chorobowe, godziny nocne, premie). Każdy z tych składników ma inne potrącenia (właśniwy podatek, składki emerytalne, rentowe i chorobowe itp.). Dlatego, w praktyce, jedyne co da się sprawdzić jednoznacznie to to czy liczba przepracowanych w miesiącu godzin się nam zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mak flałer z lajonelem
Do "Do hosia": Specjalnie przejrzałem wszystkie paski jakie dostałem do tej pory, i korzystając ze wzoru: w=0.78h(s+p) gdzie: w=to co dostajemy na konto h=liczba przepracowanych godzin s=stawka godzinowa p= PiB (pranie i buty) Otrzymujemy z dość bliską prawdy wysokość naszej wypłaty. Przykład: we wrześniu przepracowałem 122,27h za stawkę 9,20 + 0,50zł za PiB, co nam daje 1186,02zł. Dla ścisłości dodam jeszcze 13,80zł za godziny nocne i 113,52zł za urlop, czyli mamy 1313,39zł bez odtrąceń. Teraz odejmując od tego 22% mamy 1024,4zł. Na konto dostałem 1000,42zł. Jak łatwo zauważyć błąd tak przybliżonych obliczeń wynosi ledwo 2,4%. Wiadomo, że nie można obliczyć z tak prostego wzoru DOKŁADNEJ wysokości naszej potencjalnej wypłaty, ale pozwala ją OSZACOWAĆ. Myślę że ktoś, kto myśli o zatrudnieniu się w firmie i chce się zorientować ile +/- zarobi, taki sposób oszacowania wysokości pensji na podstawie stawki netto będzie wystarczająco bliski prawdy. Na wysokość ostatecznej wypłaty wpływ ma parę czynników, komplikujących obliczenia (nadgodziny, urlopy płatne i bezpłatne, chorobowe, godziny nocne, premie). Każdy z tych składników ma inne potrącenia (właśniwy podatek, składki emerytalne, rentowe i chorobowe itp.). Dlatego, w praktyce, jedyne co da się sprawdzić jednoznacznie to to czy liczba przepracowanych w miesiącu godzin się nam zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hossia
Poprostu zakończe tą dyskusje, bo widze że należysz do grona osób które nawet jeżeli widzą i dociera do ich rozumków że zdarzają im się błędy nie zamierzają się do nich przyznawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pat.mik
słuchajcie robił ktoś ostatnio z was te badania sanitarno-epidemiologiczne których wymagają w maku ?? jaka cena ich jest ? dziś zaszłam do sanepidu z ciekawości i powiedzieli ze kosztują 105 zł :( wcześniej słyszałam od znajomej ze 70zl możliwe że tak to podrożało???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hossia
do "do hossia" no dobrze pomyliłam się i co z tego... co mam teraz zrobić żebyś stwierdziła ze przyznałam się do błędu... głową w mur walić nie będę... i musisz mieć smutne życie skoro zajmujesz się wytykaniem błędów ludziom na forach... i faktycznie zakończmy ta bezsensowna dyskusje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bohemian raps.
Hej wszystkim :) Chce sie zwolnic z McD w najblizszym czasie. I mam pytanie czy oni maja jakies specjalne do tego przeznaczone druki czy trzeba samemu napisac wszystko (wypowiedzenie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I hating it
Ja od listodpada nie pracuje w MCDOnalds. Po 8 miesiacach szukanie ciekawszej pracy udało mi sie ją zmienic. Miałem wymiar etatu:Cały Etat Gdy zwalniałem się(za porozumieniem stron), byłem informowany , że dostane ekwiwalent za niewykorzystany urlop(miałem go 18 dni-6dni wykorzystałem w październiku i zostało mi 12 dni niewykorzystanych). Dostałem wczoraj przelew no i...wypłata niższa nawet od miesiąca poprzedniego oraz brak ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Dodam, ze była to restauracja licencyjna. Co mam zrobić?Prosze o jakie rady i wskazówki?Co mam zrobić aby odzyskać pieniądze za niewykorzystany urlop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrobelekk
1)Idź do kierownika lub personalnej i wyjaśnij sytuacje 2) zobacz wydruk ZUS RMUa 3) poskarż się inspektorowi pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×