Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Czy ktoś z Was ma niedoczynność tarczycy? Jakie mieliście objawy i jak długo trwało, zanim hormony się ustatkowały? Ja już męczę się 2 miesiące i żadnej poprawy nie widzę, mimo regularnego przyjmowania leku. Najgorsze jest otępienie umysłowe, dosłownie nie mogę przypomnieć sobie niektórych słów czy faktów, a koło 17tej dopada mnie takie spowolnienie psychoruchowe, że czuje się jak naćpan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wazny jest odpowiedni lekarz, spradz www.one-med.pl na pewno dobra terapia, leczenie i dobrze dobrene leki pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziuba85k
Hej, Jestem 12 dni od operacji. W czwartek mam zdjęcie szwów. Usunęli mi lewy płat z cieśnią, bo miałam guza 4cm. Hormony miałam w normie. Odkąd mi wycięli tarczycę mam uderzenia gorąca - jest to nie do zniesienia, do tego jem, jak szalona. Okres mi się spóźnia. Masakra. Boję się, że się roztyję i będę mieć jednak problem z hormonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Cieszę się,że istnieje internet bo dzięki temu dowiaduję się , że same wyniki TSH jeszcze nie świadczą o chorobie lub jej braku. Od przynajmniej 4 miesięcy czuję się znacznie gorzej. Jesienią myślałam, że jestem po prostu tylko przepracowana. Oprócz różnych bólu stawowych doszły bóle serca. W styczniu było to już arytmiczne kołatanie . Wyszła mi arytmia komorowa i nadkomorowa ale niby niegroźna bez jakiś konkretnych zmian w Schumana serca . Kardiolog kazała szukać różnych stanów zapalnych w organizmie. I tak się zaczęło drążenie tematu. Moje dodatkowe problemy to potworne zmęczenie po niewielkim wysiłku. Jakby uczucia duszności ,dodatkowo dyskomfort w szyi, uczucie włoska w gardle itp. Laryngolog nic w gardle nie widzi nie mam też problemu z zatokami choć boli mnie często głowa , często jakby za oczami, wzrok i się pogorszył w ciągu kilku miesięcy i nagle potrzebuję okularów do czytania. Dodatkowo wrzuciłam jakieś dodatkowe kilogramy których nie mogę się pozbyć. Mam problemy ze snem co powoduje dodatkowe zmęczenie i problemy z koncetracją. Jestem dodatkowo w trakcie diagnozowania RZS , jutro mam wyniki antyCCP i jestem bardzo ciekawa czy mi coś wyszło bo czynnik tv mam podwyższony i OB również choć niby nie miałam infekcji. Inne badania w normie , czerwone jak zwykle w dolnej granicy . Oczywiście patrząc na objawy od razu przyszła mi do głowy niedoczynność tarczycy bo jeszcze sucha swędząca skóra i fatalne łamliwe włosy. Zrobiłam badania i też mi wyszły w normie . Lekarka wykluczyła szybko tarczycę i nie drążyła tematu . Terazjednak widzę że to nie jest takie oczywiste. TSH mam 3,9 zakres 0,27-4,20 FT4 - 1,1 zakres 0,93-1,7. FT3 .- 3,68 zakres 2,57-4,43 . Lecę więc na Usg tarczycy bo widzę po waszych doświadczeniach, że wynik w granicach normy nie jest wcale gwarantem zdrowia. Szkoda tylko , że przeciętny lekarz POZ tego nie wie. Ciekawe czy moja da skierowanie na dalsze badania . Czy dobrze myślę , że dobrze byłoby zrobić jeszcze anty TPO i TG ? Poradźcie coś. Czy może być coś na rzeczy czy popadam w paranoję? Jedno jest pewne , że czuję się jak kupa chorego nieszczęścia a do niedawna byłam uważana za okaz zdrowia ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja Idź na topik,operacja tarczycy,zaczęty przez koobi Tam znajdziesz wiele świeższych tematów i szybciej Ci ktoś odpowie ;) Pozdrawiam i uszy do góry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Jeśli ma dolegliwości małe dziecko, oznacza to że rodzic powinien popracować nad sobą. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam małą tarczycę ciemną w obrazie usg cokolwiek to znaczy tsh bylo 6,5 reszta ok włosy leciały koszmarnie i schodziły paznokcie po eutyroxie poprawa ale dopiero biotyna przyniosła efekt po 6 mc używania mam znowu moje włosy i już nie boję się czesać a było naprawdę źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam guzka na tarczycy lito płynny pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten guzek jest duży 2.6 2.7 na lewym placie tarczycy a drugi 8 mm normoechogeniczny jestem przerażona czeka mnie biopsja a potem być może operacja jak uniknąć operacji oto jest pytanie może któraś z was miała podobnie jak ja i wyszła z tego bez operacji może metody naturalne naradzie nosze bursztyn TSH w normie proszę odezwijcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu Wejdź na topik-operacja tarczycy Tam jesteśmy na bierząco... Nie wiem dlaczego tak unikasz operacji Co mówi lekarz? Pozdrawiam serdecznie Uszy do góry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu boje się dzięki za odpowiedź lekarz skierował mnie na biobsje a dalej kto wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strach jest ludzką rzeczą... Każda z nas się bała Ja jestem 5 lat po biopsji i operacji wycięcia calej tarczycy Trzymaj się dzielnie i rób wszystkie badania Pozdrawiam Cię serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piękne dzięki ale czy każda osoba ktora ma guzki wycina je od razu jak myslisz czy te moje są bardzo groźne pozdrawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam pytanie, czy guzek lito-torbielowaty jest groźny o wymiarze ok 1.2cm średnicy ? Proszę o odp... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny proszę czy mialyscie takie guzki lito płynne lub normoechegoniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość Jeśli są groźne to tym bardziej idź na biopsję, wynik da Ci pewność czy guzki są złośliwe czy nie Nie każdy musi zaraz iść na operację, moja szwagierka ma guzki i nie ma mieć zabiegu Ale to też zależy jak duze są te guzki gość drugi Torbielowatość to nic innego jak płyn wewnątrz guzka Mam dwie po operacji, do obserwacji Mialam płyn w największym guzie, a guz miał 5cm Dziewczyny Nie bójcie się i róbcie wszystkie badania To dla waszego zdrowia Odkładanie tego nic nie da bo wszystkie zmiany na tarczycy, ktore zaniedbacie, dadzą o sobie znać prędzej czy później Pozdrawiam serdecznie I odwiedzcie ten topik o którym wspomniałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To znaczy że te lite to należą do najgroźniejszych pozdrawia cie i dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lite złe, a torbielowate dobre? a lito-torbielowate? pogubiłam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co? Ja też czasami się gubię :) Lite to twarde guzki Torbielowate to z płynem w środku Ale wszystkie wymagają, żeby je zbadać Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka991
Ja badałam niedawno tarczyce i wyszło że ma niedoczynność. Przede mną jeszcze szereg badań i długie leczenie. Myślę o wizycie w Gabinet USG - http://www.gabinetusg.com.pl/oferta-usg-doroslych/usg-tarczycy/ i zrobieniu USG tarczycy. Chcę sprawdzić czy nie ma żadnych guzków bo podobno przy moim TSH mogą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety byłam na badaniach w poradni www.economicus.eu i również mam problemy z tarczycą. Od bardzo długiego czasu nie mogłam schudnąć i znam teraz tego przyczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia67
Czy jest tutaj ktoś kto moze mi powiedzieć jakie miał objawy nadczynnosci? Nie pytam o wyniki badań ani kołatania inadcisnienie... Zastanawiam sie czy nadczynność moze byc objawem moich dolegliwości a mianowicie ociężałości....np siadam na sofce a za 10 min mam problem wstać poniewaz mam uczucie jakbym była z ołowiu...następna rzecz to ból stop... Wsxystko jest ok i jade samochodem pol godzinki i jak wychodzę czuje taki bol ze nie potrafię nastąpić .. Bola mnie cale stopy i po 5 minutach przechodzi...ma ktoś tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asia67 Trudno odpowiedzieć na takie pytanie. Tarczyca to skomplikowana sprawa. Objawy raczej świadczą o niedoczynności. Zapraszam na forum http://twoje-choroby.vot.pl/news.php tam są osoby z nadczynnością i niedoczynnością, na podstawie swoich doświadczeń mogą wiele powiedzieć. Forum wymaga rejestracji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma się co zastanawiać czy objawy które się ma mogą być nadczynnością tarczycy tylko iść do endokrynologa !. Im szybciej tym lepiej. U mnie nadczynność objawiała się dużym schudnięciem, potliwością i momentami kołataniem serca. Też mogłam iść wcześniej do endokrynologa ale na szczęście trafiłam na świetnego specjalistę w www.awimed.pl u siebie w Bydgoszczy który bardzo dobrze mnie prowadzi. Także nie ma co czekać jeżeli chodzi o zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_86
Witam, od jakiegoś czasu coś złego się ze mna dzieję. W krótkim czasie bardzo przytylam, włosy zaczęły mi bardzo wypadac, zauważyłam też brak energii, ciągłą senność, o paznokciach i skórze nie wspomne. Ponieważ moja mama chorowala na tarczyce zrobilam badania i.. wszystko w normie.. tsh 2,220 (0,270-4,200) ft3 3,11 (2,0-4,4) ft4 1,05 (0,93-1,71)... procentowo ft4 15,38%, ft3 46,35%.... a powinno byc na równym poziomie. Odpuścić czy szukać pomocy u lekarza?? Ktoś orientuję się w tych liczbach??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość 86 Badania z krwi nie zawsze są miarodajne Ja tez miałam wszystko w normie ale się uparłam i zrobiłam prywatnie usg tarczycy U mnie koszt to 50 zł Pół roku później byłam już po operacji całkowitej strumektomii tarczycy.Najpierw oczywiście była biopsja największego guzka,który miał 5 cm Jak odpuścisz to będzie tylko gorzej Także do dzieła Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiek 96
Witam. Choruje na tarczycę od 3 lat ale przez ostatni rok ja zaniedbałam. Od jakiegoś czasu pobolewa, pulsuje mnie koło rury przelykowej/gardło. Czy mam się tym zamartwiać ? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mam problem z tarczyca stosuje diete dla grupy krwi od dwoch miesiecy i juz czuje poprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×