Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Gość mamkaa
Dziewczyny karmiące butelką, czy wy dajecie już swoim maluchom mleko następne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam u nas dobrze :-) co do ZALATWIANIA SIĘ to mój synuś robi codziennie kupki najmniej 1 dziennie-czasem nawet 3 razy na dobę.Karmię tylko piersią. -- anka1974 to racja z Hugisami nie są dobre pozdrawiamy --- pozdrawiamy Wszystkie Mamusie i ich Pociechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie jakich pieluszek używacie? Bo mnie zaraz coś weźmie Z co trzeciego założonego Pampersa siuś wycieka na plecy mojemu Olkowi. A z kolei z co drugiego Huggisa siusie uchodzą bokiem. Suma sumarum lepsze Pampersy. Ale może macie jakieś inne wypróbowane? Bo mi się już nie uśmiecha co chwilę go przebierać w suche rzeczy... nie nadążam prać :( Proszę poradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam bordowych z Rossmanna. Są ok, ale czasami jak zuzia np nie robi kupki 2 dni, to tez się zdarza ze kupka wypłynie pleckami lub nogawkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja, powiem szczerze, to nie mam jakoś przekonania to tych chust czy innych nosidełek... ale pewnie, że są sytuacje gdzie takie cóś by się przydało... tyle, że mi się wydaje, że mój Olek by nie wysiedział czy też raczej wyleżał w czymś takim. Co do wytrzymałości, to skoro przeszło jakieś tam testy, to pewnie i jest wytrzymałe. Piszą, że niby do 15kg, a nasze bobiki teraz mają coś koło 7kg więc chyba tyle to na pewno poradzi taka chusta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effkaa
NO to jestem - pasożyty wykąpane i w łóżeczkach- a ja do was- właśnie wróciłan od neurologa- wszystko jest ok. Grzywa -co do pieluch ja używam tych z Wiscoplastu są tanie i super za 50 sztuk -płacę 23zł,- rozmiar od 5-9kg co do chusty to też nie jestem przekonana. Zastanawiam się natomiast nad zakupem takkiej maty z pałąkami i przyczepianymi zabawkami - czy taka rzecz się sprawdzi- dajcie znać, może kupiłyście już dla swoich pociech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka >> z doswiadczenia wiem, ze dzieje sie tak jak (tzn wycieka tu i owdzie) gdy: - pampers jest przepelniony - czasem jest zle zalozony - jest za maly - albo kupka za duza Mielismy niezle przeboje, jak Jasiolek wyrastal nam z pampersow ostatnich i zdazalo mu sie artystycznie umazac plecy i nie tylko ;) wszystkie problemy zniknely, gdy wymienilismy je na wieksze :) pieluchy oczywiscie effka >> to mimo wszystkie drogie te pieluszki - za 90szt pampersow placimy ok 45 pln a wydaje mi sie, ze mimo wszystko pampersy sa jednak najlepsze. :) Tez mamy zamiar nabyc taka mate - Jasiolkowi powoli nudzi sie karuzelka (zreszta juz prawie ja zajezdzil - tylko gra a o kreceniu nie ma mowy ;) ) a widze, ze bardzo sie cieszy jak zawieszamy mu na niej zabawki na takiej wysokosci, zeby mogl pacnac lapka :) Milej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzywa- z każdymi nosidełkami czy chustami trzeba ostrożnie i spytać się pediatry czy można stosować, a najlepiej rehabilitanta albo ortopedę. Każde dziecko jest inne i nie każde może być noszone w chustach czy nosidełkach. Jest taki program na TVN Style- Mamo już jestem. Tam dzisiaj było właśnie o nosidełkach i wypowiadali się specjaliści, że właśnie nie każde może być noszone- a jeśli chodzi o nosidełka- to można dopiero jak dziecko zacznie samo siadać. Effka- ja kupiłam córce taką matę z pałąkami i jest rewelacyjna. bdb zakup. Uwielbia się przyglądać na zabawki, sama je \"zaczepia\" i gada do nich, czekam tylko jak będzie duża i sama będzie je brała albo przewracała się do nich. ALe polecam zakup. Co do pieluszek- to my używamy Pampersów i też po pleckach czasami wypływają siuśki...wkurzam się wtedy bo miały być mega chłonne nawet do góry nogami- ściema reklamowa jakaś.. Innych jeszce nie próbowaliśmy, ale chyba uniwersalnych nie ma..no albo tetra..ale jakoś nie mogę się zmusić do tych wszystkich zabiegów zakładania, prania, prasowania- wolę ten czas poświęcić Gabrysi.. Huggies- podobno do bani... a co z innymi? Dziewczyny które karmią metodą mieszaną: jakiego mleka używacie? i dlaczego taką metoda karmicie? pomóżcie i odpiszcie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do maty, to uważam ze to na 100% super zabawa dla malucha:) Tez zaplanowałam zakup maty, ale dopiero we wrześniu. Ten program o nosidełkach na TVN style widziałam chyba ze 4 razy:o Cały czas powtarzają:o Myślę ze chusta to fajna sprawa, jak np trzeba wyskoczyć na szybkie zakupy, czy do warzywniaka po marchewkę. Uważam ze noszenie dzieciaka w chuście godzinami to przesada, ale tak w nagłych wypadkach może być dobrym rozwiązaniem. Do chusty to może bym miała zaufanie, ale jakoś nie ufam temu sprzedawcy. No nic... Zastanowię sie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczęta!!!! Trochę mnie nie było , bo miałam problemyz przeglądarką, ale mniejsza z tym!!!! najważniejsze jest to że Makary skończył wczoraj 4 miesiące!!!! już kawał chłopa z niego jest!!!!!!Ma też już za sobą pierwszą probę konsumpcji Jabłuszka, troszkę go to zdziwiło tym bardziej że nie było bardzo słodkie (papierówka z ogródka) i nie miało płynnej konsystencji, troszkę się krzywił ,ale chęć spróbowania czegoś nowego wzięła górę nad dziwnym smakiem i wszystko- ciamkając bardzo, spałaszował.Przed chwilką Przemek przed kąpaniem przyniósł mi Golaska żebym mu dała buzi przed wejściem do wanienki .....i co zrobiło moje przezdolne dzieciątko...tu niby pokątnie patrzy na mecz w telewizji ( zresztąprzegrywamy 3 do 2 maskra) a tu nagle czuję dziwne ciepło na koszulce, no tak..taki młody a już mamę olewa ;-) cala koszulka i spodnie osikane!!!!!!!!!!!!!!!!! To taki mały przerywnik Któraś z Was pytala sie o MLEKO NASTĘPNE, otóż my własnie jesteśmy na etapie przechodzenia ... od dwóch dni, dzisiaj dostał nowe mleczko dwa razy jutro 3 do niedzieli powinniśmy przejść na nowe mleko...Makaremu nie robi to żadnej różnicy, póki co.Wczoraj tylko był dzień bezkupkowy.. ale za o dzisiaj....... strzelił 3 w tym dwie dostały nózek ;-) i wyszły z pieluszki, oj zabawa była z myciem pupki że hej !!!! Tyle nowości u nas!!!! Buziaczki całusiaczki LUCKY LADY, dzęki za wiadomość , super że sie odezwalaś na gg do mnie, a na bloga oczywiście zajrzę... jeszcze raz buziaki przesyłamy a Makary już oczywiście od Ciebie wycałowany!!!!!! papapapatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effkaa
Dziewczyny ! ale dajcie znać jakie macie dokładnie te maty -podoba mi się ZOO z Tiny LOve -ale kosztuje ok. 200zł,- może są jakieś tańsze a też dobre- przecież dzidziuś szybko z niej wyrośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my jedziemy na pampersach, cóż...efekty tego bywają różne, np kupa aż po łopatki sięgająca!!!!! ;-) pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinow_a 26
hej!!!! A u nas z pieluchami to różnie bywało :) Na początku były Huggies i było całkiem całkiem. Potem mój małżonek szanowny kupił Happy, bo tańsze były. Ok. Fajne, bo szersze, ale młody miał po tym jakieś uczulenie, buuu.... No to w Pampers, dobrze było z jednej strony, bo upały były kosmiczne wtedy, a dwójki cienkie były, tyle, ze nam cosik nieraz uciekło, no i przebieranki non stop wtedy. Potem kolezanka poleciła mi pieluchy Biedronkowe. Owszem: fajne, mięciutkie, nic nie wyciekało bo mocna gumka, tylko, że chwila moment - pielucha mega pełna. Miałam jakieś dziwne odczucie, że mu ta pielucha z tyłka zjedzie zaraz. Jeszcze potem Huggies 3 - nam podpasowały, nic nie uciekło. Natomiast z Pampersa 3 jak najbardziej i do tego mają jakis dziwny zapach. Wiec już sama nie wiem. Młodego dzisiaj z okazji zalania już przebierłam. Z kupami to jest tak, że od czasu przejścia na sztuczne najpierw były ze 3 - na dzień, z teraz 1 na 2 -3 dni. Konsystencja i kolor w normie. A matę kupiliśmy w niedzielę, trochę ją zmodyfikowałam ;) i jest ok. Młody szaleje. Nawet się w niej łaskawie z boku na plecy przeturlał i spowrotem hihi. Jutro Mati kończy 3 miesiące, a ja mam imieniny więc jeszcze mi sie goście zwalają na głowę. Idę spać. Dobrej nocy wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny, mam nadzieję że jeszcze mnie pamiętacie :) U nas po pampersach najlepiej sprawdzają się Cienie z Lidla. Są lepsze od Biedronkowskich a do tego robi się niebieski pasek jak pieluszka robi się pełna. Gorąco polecam Całuski odemnie i Amelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny- mam pytanie. Jest coś takiego jak Dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego. Nie orientujecie się czy on nadal obowiązuje i czy każdy może go uzyskać? Jest to zawsze 400 zł w kieszeni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=>Qassandra Jest, ale Wasze dochody nie mogą przekroczyć 500 coś zł na osobę:o Dostajesz jeszcze dodatek rodzinny w wysokosci 46zł chyba:o Jakieś ploty słyszałam że te świadczenia rodzinne mają podwyższyć, ale to pewnie groszowe sprawy będą:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzywa- dzięki Ja czytałam, że te dochodowe sprawy są w przypadku starania się o zasiłek, natomiast nic nie ma nt dodatku do urlopu. Szkoda że nie mam nikogo w zusie, żeby spytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effkaa
Dziewczyny ten dodatek - z tytułu opieki na dzieckiem w okresie korzystania z uropu wychowawczego ( to pełena nazwa) jest zależny od dochodu - na głowę 504 zł jest to dodatek więc najpierw sprawdzą czy należy się wam rodzinny a potem przyznają wszystkie inne dodatki które ewentualnie też przysługują np. za urodzenie, samotne wychowywanie czy też wychowawczy- w tym roku wysokość rodzinnego się zmienia- będzie to zależało od wieku dziecka. NAjlepiej poprosić w urzędzie skarbowym o zaświadczenie do zasiłku rodzinnego(jest bezpłatne) i sprawdzić czy nie przekraczacie kryterium dochodowego - zaznaczam że w przypadku wychowawczego istnieje coś takiego jak utrata dochodu - wtedy tylko dochód partnera dzieli się na 12 miesięcy i przez liczbę członków rodziny. zresztą wniosek zawsze można złozyć - najwyżej będzie odmownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effka- dzięki, a jak to dokładnie wyliczyć? i czy należy wliczyć do zasiłku dochód mój i męża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effkaa
co do dochodów to należy je połączyć. NA forum jest taki temat odnośnie zasiłków dziewczyna udziela konkretnych odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witam młode mamy
piszecie tu o jakiejs macie? wytłumaczcie mi co to jest i do czego słuzy, z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!! Co do pieluszek my uzywamy huggesow soft i dry, jestem z nich zadowolona, bo kupa nigdzie nie wylazi i siku tez nie przecieka. Dwa razy zdarzylo sie tylko, ze pielucha przeciekla, bo maly mial ja z 5-6 h a ja nie moglam go przebrac, bo akurat lalo. Te pieluszki z LIDLA Cienie to ktore?? Ja uzywam czasami tych niebieskich po 6.99 sa przewiewne jest ich 16 sztuk, ale gdy maly sie zsika to zaraz taka klucha miedzy nogami jest. Na biedronkowe jest uczulony. My jestesmy na Bebilonie pepti i tam napisane, ze 2 jest powyzej 5 miesiaca, ale pani doktor juz pozwolila na nie przechodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam nawał pokarmu, a karmię co dwie godzinki chyba nie mam na co narzekać :-) Mały ostro pije i co dwie godzinki się domaga nadal boli mnie ten brzuch :-O --- co do maty my kupiliśmy coś w tym rodzaju, ale bez maty: http://www.allegro.pl/item122398389_nowy_chicco_zestaw_gimnastyczny_baby_gym_duo_2_w_1.html fantastyczna sprawa co dotknie to gra albo piszczy dzwoni 6 malodyjek + dwa odgłosy, +dzwonek i piszczałka jesteśmy zadowoleni Aron szaleje jak jest w tym :-) --- grzywa co do nosidełka to polecam Ci coś co już mam też kupiliśmy na wypadek wypadu do warzywniaka: http://www.allegro.pl/item120582629_usa_nowe_nosidelko_active_infant_5pozycji_okazja_.html nie drogie i jest na dłuśzy okres ---- my używamy pampersów czasem są niespodzianki, ale to chyba w każdych tak jest jakby nie patrzeć to nic nie jest tak piękne jak reklamują co do innych nie jestem przekonana a ceny też są podobne my dajemy za 100 szt 49 zł. ,muszę spróbować tych lidlowskich ten pasek jest interesujący :-P --- Qassandra co do tychdodatków to jestem pewna ,że trzeba liczyć dochód na rodzinkę czyli dochód Twój i męza i oblicza się to w BRUTTO :-(- niestety musimy podawać sumy, których nie otrzymujemy :-( bo wypłatę mamy w netto :-( ---- Luckylady piękne zdjęcia na blogu wyglądasz rewelacyjnie śliczna fryzurka :-) Gabryś uroczy i jak pięknie \"lata\" a co u Was nowego wpadnij chociaż na chwilkę na kaffe jesteś już w domu??????????? spotkałaś Amber????????? --- Pozdrawiamy serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
=>Brygida To nosidelko tez wlasnie znalazłam na allegro, ale powiedz kochana, czy to nie obciąża za bardzo kręgosłupa??? Mały chętnie w nim siedzi?? Bo sie napaliłam na takie coś, to naprawdę ułatwia życie jak nie chce sie brać wózka do centrum handlowego:) Gdzie Wy kupujecie takie tanie pampersy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tanie macie pieluchy..chyba się też przejdę do Lidla. Brygida- to faktycznie straszne z tymi wszystkimi urzędowymi wyliczeniami, szkoda tylko że kasa zawsze tak szybko schodzi.. My kupiliśmy taką matę: http://www.allegro.pl/item122697548_mata_edukacyjna_z_pozytywka_nowa_canpol_w_24_godz.html bardzo fajna, ale ta Brygidy jest chyba ciekawsza, szkoda tylko że taka droga. A teraz pytanie z innej beczki. W czym kąpiecie maluchy? my przeszliśmy z Oilatum na płyn do kąpieli z Oliwką Nivea. A teraz się zastanawiam czy nie powinnam tez kupić szamponu do włosów. Powiedzcie mi czy używacie szamponów? i jakich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też mamy matę. Się szarpneliśmy, a co! ;) http://calineczka.pl/sklep/product_info.php?cPath=124_64&products_id=3095 Jeszcze nie wiem czy mu się spodoba, bo póki co to mata w szafie leży. :) Teraz jesteśmy na etapie pałąka: http://calineczka.pl/sklep/product_info.php?products_id=583 Na razie się nim zadowala:) piszczy i trzepocze łapkami aż wszystkie zabawki fruwają że ho-ho. :) Jak pałąk się znudzi, co pewnie niebawem nastąpi, to wtedy rzucimy go na matę:). A karuzelka to go nie bawi już wcale a wcale. :( Dlatego czekam z tą matą. Bo co ja bym mu dała za jakiś miesiąc, dwa? Jak mu się tak wszystko nudzi szybko. :) Ale mata jest super, fajnie wykonana i mam nadzieję, że Olek będzie szalał w niej na całego, że niedługo dorośnie do tych wszystkich bajerów. Bo na razie to myślę, że nie wiedziałby co zrobić z niektórymi zabawkami z tej maty :) My ciągle kąpiemy w Oliatum, ale może to jest myśl, żeby już zmienić na płyn, a Oliatum to tylko wtedy gdy coś się pojawi nieładnego na skórce. Co do szamponu... my nie używamy i chyba na razie nie będziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×