Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pestek

Procentowy uszczerbek- ile?

Polecane posty

Gość Pestek
Dzień drugi rankingu- zainteresowany:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaallliiicccjjjaaa
Moja córka miała skręconą rękę w nadgarstku. Ubezpieczona była w przedszkolu na 6 tys. zł. składka wynosiła 25zł/rok. Dostała 2% uszczerbku na zdrowiu i 240 zł odszkodowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pestek
Prosze o więcej....ktoś z szytą nogą???? Dziękuję z góry....i hoop...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pestek
Uppp...plisss....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pestek
Uppp....do góry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda krówka
za złamana ręke 4%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mort
za złamaną kość śrudręcza dostałem z pzu 1500, zus 1500 nie pamiętam ile to było %.ale za 1% płacili chyba 375 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mort
śródręcz,przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luk1905
za wysunięcie dyslu L3 L4 z ZUS 7% a z PZU 2%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogę sie wypowiedzieć , bo miałam z tym kiedyś do czynienia,miałam pęknietąkość pięty i komisja PZU orzekła,ze to tylko 3 % co równa się 350 zeta, komisja KRUS orzekła natomiast 5% trwałego uszczerbku na zdrowiu co równa się 3000 zł. Na necie można znaleźć przelicznik -uraz w % i kwota odpowiadająca urazowi, ale nie pamiętam jaka to stronka.Życzę zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kristof
wlasnie wrocilem z komisji zusowskiej mialem wypadek w listopadzie w pracy rozciolem pila elektryczna udo bardzo gleboko na dlugosci ok 10 cm mlody doktorek popatrzyl noge pozginal i powiedzial zero procent z pzu dostalem 2% nie wiem czy sie odwolywac czy to cos zmieni pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzecznik
za pierwsze 5cm blizny 1%, później po 0,5% za każdy kolejny centymetr. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wójcik
Witam,interesuje mnie jaki procent powinienem dostać za złamanie lewej ręki.Stało się to na wakacjach więc mam niemiłe wspomnienia.Miałem złamane dwie kości:promieniową i strzałkową z przemieszczeniem.Zrobili mi raz operacje na narkozie.Za 2 dni okazało się, że źle poskładana została ręka i trzeba powtórzyć operacje.W 2 operacji dali mi drut.Gdy posłem do innego lekarza powiedział że ręka jest źle poskładana i będzie krzywa.Wczoraj lekarz orzecznik powiedział że ręka jest źle poskładana itd. Zadecydował że da mi 4%(w moim przypadku to jest 280 zł).Wydaje mi się że to jest mało ponieważ mój brat był ze mną na komisji i za złamany palec dostał 2%.Czy wiecie ile mogę dostać % i czy powinienem sie ubiegać o ponowne rozpatrzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0000000000000ASIA0000000000000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! nie wiem czy wam to pomoże ale mi zagraniczna ubezpieczalnia wyceniła potrójne złamanie nogi w kostce (2 operacje, pierwsza na podrutowanie, druga na wyjęcie części żelastwa, blizna ok 10 cm i mały gwoździk w kostce na pamiątke) na 10%. Barometr na resztę życia - gratis:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roody
Witam ja miałem złamany trzon kości udowej skrócili mi odłamy wsadzili drut i poskręcali na śruby :/ ponad rok leczenia teraz staram sie o odszkodowanie i nie wiem ile % dostane z ZUS-u szwagier za kolano pare lat temu dostał 15% z tego co wyczytałem na tej stronce http://www.bhp.iq.pl/przepw12.htm to mogę liczyć na 5-15% ciekawe jak to ocenią na komisji:/ bo choć mam jeszcze ten złom w nodze i starałem sie o przedłużenie rehabilitacji to lekarz orzecznik stwierdził ze jestem zdrowy a to że mówiłem ze mnie boli totalnie olał:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość więcej niż 18 procent nie dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maRTA22222222
CZEŚĆ ,czytam WAS bo się zastanawiam,ile dostanie z uzu mó j mąż ,w pracy przecioł sobie dwa palce piła do kośći ,,nie ma czucia teraz w opuszkach.miał 7 szwów , i był dwa miesiące na l4, niewiem czy jest sens się starać o odszkodowanie????? ile gdzieś mogą mu dać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika71
Ja miałam wypadek w pracy (złamaną kość pięty). Z PZU dostałam 8% to będzie ponad 4.000 zł.(jeszcze dokładna suma nie porzyszła), a z prywatnego ubezpieczenia CU (Commercial Union) aż 5% dokładnie 1.031,15 zł gdzie ubezpieczenie widnieja na 20.623zł (SZLAK MNIE TRAFIŁ) Ściągając klienta to wiedzą jak sypać sreberkami a jeśli chodzi o wypłatę to cisza, marne grosze gożej jak z ZUSie. Będę sie odwoływać, może ktoś był w podobnej sytuacji i opisze jak wygląda odwołanie, jakie sa szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemo
witam mam 22 lata w styczniu 2008 r doznalem wypadku w pracy 2 tonowy zbiornik urwał sie z jednego haku w wyniku tego wypadku doznalem złamania otwartego kolana z przemieszczeniem kosci, poskładane na druty,zlamania otwartego piety z przemieszczeniem kości.złamania paliczka 4 palca,zlamania w kostce,zszywane mieśnie i ściegna oraz wiezadła kolanowe,zmiażdzenia stopy i podudzia,martwica skóry około 20na20cm na kolanie,martwica skóry na kostce 2na3cm,martwica skóry na pięcie 5na3cm,przeszczep skórypobrany z uda blizna 30na 50cm to wszystko w lewej nodze w szpitalu lezałem 3 miesiace,ile % moge dostać od zusu odszkodowania? prosze o podpowiedz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemo
aha i zapomniałem dodać że miałem okolo 80 szwów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaMariaZ
achajka27, wiem ze to juz cztery lata ;) ale przepraszam ze pytam - jakie odszkodowanie dostalas? ja jestem w takiej samej sytuacji i nie wiem czy 8tys funtow to odpowiednia kwota za taki wypadek, szczegolnie, ze ja mam blizny po obu stronach kostki, a do tego wiecej gwozdzikow i blache, ktora mam nadzieje wyjma ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka73
witajcie ja własnie dziś wróciłam z komisji w zusie no dostałam 7% uszczerbku i własnie nie wiem czy sie odwoływać czy dać sobie spokój , ja uległam wypadkowi w pracy w sierpniu 2009 roku i jestem na rencie poprostu w pracy kleknełam zeby przesunąc cos na półce i cos strzeliło w kolanie i juz nie mogłam wstać po zabiegu artroskopi wyciągnieto mi ciało obce z kolana ,no i dalej z kolanem nie jest najlepiej ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombel89
wiolka73, i tak dużo dostałaś, ja miałem rozcięty palec z uszkodzeniem kości, sprawność tego palca wynosi 10% i dostałem 2 % uszczerbku po odwołaniu dostałem 3%. Choć na Twoim miejscu i tak bym się odwoływał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarz/prawnik
www.legeartismedica.pl Lekarz medycyny sądowej (przedziwna kombinacja medycyny i prawa, w Polsce jest ich tylko ok. 100) i na serio zna się na tym. Nie wystarczy być tylko lekarzem lub tylko prawnikiem. Trzeba znać się na obu doktrynach, by wiedzieć jak funkcjonować w medycznym sądownictwie. 660190731

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam zapytanie jak myślicie ile mogą mi przyznać % uszczerbku na zdrowiu, jeżeli w wyniku wypadku miałem zmiażdżoną jedną piętę? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka kasia
Witam was.W pracy miałam wypadek miałam 3 szwy na rence byłam na zwolnieniu niedawno miałam komisje orzekajaca i niedali mi ani procentu czy to mozliwe....całe zycie płacisz składki i guzik masz z zusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiki93
Witam wczoraj rozcielam palec do kosvi srodkowy lewej reki w skucie wyrwalam mieso ze skora mam 12 szwow czy moge liczyc na odszkodowanir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam ja po wypadku też miałam stawałam na komisji lekarskiej która określiła mi uszczerbek na zdrowiu. Było mi to potrzebne do uzyskania odszkodowania od sprawcy wypadku. W uzyskaniu odszkodowania pomagała mi firma www.eurekafinanse.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×