Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

co do opieki na maluchem - niestety nie mam żadnych książek... ale jeśli zapiszesz się do szkoły rodzenia, to powinnaś tam dostać jakieś książeczki, broszury no i wykłady :) możesz też poszukać w gazetach, ale tam akurat problemy są częśto traktowane pobieżnie, więc.... jak uważasz... podejdź sobie do księgarni może, tam na pewno coś wyszperasz - na pewno nie kupuj kilku książek, tylko jakąś jedną, przejrzyj sobie co zawiera i wybierz - niestety nie znam żadnego konkretnego tytułu, jak coś znajdziesz to daj nam koniecznie znać :) no i zaglądaj jak najczęściej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babki Jeżeli chodzi o opiekę nad dzieckiem to powiem wam, ze ja swego czasu wyjeżdżałam do Francji jako opiekunka. Jednego roku miałam 4 dzieci w tym właśnie takie 2-tgodniowe maleństwo, którym opiekowałam się non stop 4 m-ce. Powiem wam, że nie byłam jego matką, ale nie miałam problemów z opieką. To jakoś samo przychodzi. Podejrzewam, że jak jest się matką, to jeszcze dodatkowo instynkt pomaga w opiece. Także myślę, ze nie macie się co bać. W końcu to będą wasze dzieciaczki i same będziecie wiedzieć co jest dla nich najlepsze. Oczywiście nie włączam w to opieki specjalistycznej, gdzie niezbędna jest porada lekarza pediatry. A ja dzisiaj byłam na badankach w tym na glukozie Fuj, okropnie słodkie to jest, aż się mąż ze mnie śmiał (dałam mu troszke spróbować, niech nie sądzi że zmyślam ;) ) Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem, oglądałam film, piła 2 - jedynka była lepsza :o dałam mężusiowi do poczytania ten link od Oliwii - stwierdził, że od jutra nie odstawia samochodu do rodziców, jak to robił codziennie, tylko do porodu b edzie go miał ze sobą :D wystraszył się biedak :D w sumie kilka rzeczy wskazuje na to, że powinnam zacząć za ok. tydzień, góra :D zobaczymy jak się to sprawdzi w praktyce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniecha_79 jak będziesz oglądała takie masakryczne filmy to się może jeszcze przyspieszyć,haha! ;) ja odkąd jestem w ciąży to kiepsko znoszę takie \"ostre\"filmy.Strasznie się denerwuję na nich. I życzę szybkiego i lekkiego porodu. 3mam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a niech się zaczyna :D już dzisiaj pisałam na stojąco przez chwilę, bo mi maluch wyładowywał energię na brzuchu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) jestem po krotkiej nieobecnosci. pozwolilam koledze z pracy na pare godzin usiasc do kompa, a ze to amator durnych stron wiec od reki sciagnal mi jakies badziewia na komp. skonczylo sie na formatowaniu i instalowaniu wszystkiego na nowa... ale grunt ze wszystko gra:) Maja moje serdeczne gratulacje! wogole poszlo Ci hop siup szybciutko:) Aga jak samopoczucie?:) u mnie ok. od dwoch dni nie wstaje w srodku nocy na siusiu:) niby nic a jak cieszy;) a moje malenstwo to istna wiercipietka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć laski :) Kasiu - dziękuję, spoko, tylko coraj częściej i regularniej mi się brzuch spina, może to jakaś oznaka???? dzisiaj sobie liczę te skurcze i zapisuję godzinę, zobaczymy wieczorem jak to wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się dzisiaj nie będę udzielać, bo jedzie do mnie siostra w odwiedziny :) i muszę ugotować obiad i chcę jeszcze wyskoczyć na miasto z nią tak więc - chwilowo papatki!!! zajrzę popołudniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czigra wymyslilam miejsce gdzie mozesz postawic orbitreka :) Magda M. ćwiczyła na balkonie:) Ty tez masz balkon:) a w ogole to kiedy beda nowe odcinki Magdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba skutecznie przytkałam topik tym pomylonym postem,bo cały dzień się nie odzywacie:) hop hop jest tu ktoś???? Agniecha wracaj i rozkrecaj temat,bo umiera:) .......chyba nie zaczelaś rodzić na zakupach????? zaczynam się stresować Twoim porodem:))) powinnaś siedzieć w domu i nigdzie nie łazić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka21
czesc dede..jak tam córeczka? a tak wogole jak u ciebie zaczał sie porób...takie pirwsze objawy...ja juz chce je miec...i czekam i czekam a tu nic..tzn. mam twardy brzuch, krzyze bola czasem podbrzusze jak na okres albo jakby to jajniki były i jakos tak mniej odczuwam ruchy dziecka sa słabsze ale nic poza tym....nie wiem co jest grane, a termin mam w sumie miedzy 3-10 lutym-pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kaka:) chyba nie pomoge,bo ja mialam wywolywany porod 5 dni po terminie.Dopiero 2 kroplówki po 14 godzinach mnie rozbujaly i cos sie zaczelo dziac,po następnych 9 godz. miałam córcię:) Poza obniżeniem brzucha na 4 tyg. przed nie mialam zadnych objawow,nawet nie mialam skurczy przepowiadajacych-tzn.pewnie mialam tak lekke,ze ich nie odczuwalam Także nie wiem jak to jest jak sie zaczyna,ale jak już się zacznie to jakoś idzie:) da sie wytrzymać nic strasznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka21
ja cos czuje ze u mnie tez trzeba bedzie wywoływac....albo juz sobie wymyslam z nudów..kurcze -sama nie wiem....jak lezałam jakis czas w szpitalu na "twardy brzuch" to mi gin powiedział ze mozemy sie spotkac w tym tygodniu co wlasnie minał i ze moge juz rodzic..a tymczasem nic....wlasnie dostałam cos jakby kopniaka -dosc mocnego-ale na tym koniec...a niby ruchów jauz prawie nie czuje a jednak sie pojawił silniejszy kop ;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do samego konca czułam bardzo intensywne ruchy małej - tzn. takie przeciagania i wyciagania,ale bardzo czesto w ciagu dnia także nawet nie musialam liczyć i nie sprawdzilo sie u mnie,ze pod koniec ciazy dzieci mniej sie ruszaja aaa i jeszcze przez ostatni tydzien czułam takie ostre kopniaki w pecherz - tak,ze myślałam,że mi zaraz wody płodowe pójdą,ale nic z tego-pęcherz mi przebijali na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem już, jestem :) nie zaczęłam rodzić na zakupach :) spokojnie, chociaż brzuch twardniał mi dzisiiaj co 45 min. już regularnie, aż mnie to zdziwiło, poza tm w nocy mnie bardzo pobolewał i kłuło mnie w okolicy jajników, ale to już od dłuższego czasu. idę piec coś słodkiego, zajrzę potem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka21
wstawac spiochy bo ja juz zaczynam....panikowac...i chyba nie tylko............podejrzewa ze zaczynaja mi odchodzic wody ;-) jupi!!!!!!!!!!!! ale z drugiej strony sie boje....a moze to nie to....czym one sie charakteryzuja...?? normalnie jak wstalam rano z łozka to woda ciurkiem leciała , a potem normalnie jeszcze zrobiłam siusiu......niby nie za duzo tego ale jednak nie malo...pozniej juz ok...zrobilam taki tam test paskowy na wykrycie czy to płyn i zabarwil na niebiesko....wiec to jest to...ale ja dalej walnieta w domu siedze....nic mnie nie boli....pozniej sie polozylam po godz. wstalam i za chwile znowu woda....a i mialam troszke sluzu ale zupelnie normalny krystalicznie bezbarwny............chyba jednak wybiore sie do szpitala...ale jszcze poczekam na ....sama nie wiem na co ;-) 3majcie kciuki i piszcie co myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) kaka rany boskie to chyba juz:D trzymam za Ciebie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej KAKA, wielkie kciuki za ciebie i w razie czego powodzenia :D :D :D witam wszystkie babki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka21
zaraz wam tu odstawie poród na zywo ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też chcę już to jajko niespodziankę :D kaka - powodzenia!!! szoruj do szpitala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, że kaka pojechała już do szpitala???? daj znać po wszystkim jak było ;) zjadłam śniadanko, a teraz chyba pójdę jakieś podłogi na kolanach pozmywać - może się zacznie???? kaka mówiła coś o przysiadach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka21
aga dzikusie ....ja wczoraj az jeden przysiad zrobilam z ta moja masiw figurą...a do szpitala jeszcze nie jade czekam na autem...poza tym dobrze sie czuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak Ci wody odchodzą to powinnaś pojechać, mimo dobrego samopoczucia :) czemu dzikusie??? założyłyśmy się która pierwsza, nie lubię przegrywać :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka21
dzikusie bo chcesz przysiady robic...ale do szpitala zaraz pojade...spoko...odezwe sie jak wroce o ile mnie wypuszcza w co watpie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bo mnie już się nudzi samej w tym domu i tak czekać czekać czekac...... ile można???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idę sobie coś poczytać.... nuda niesamowita..... obiad sobie wczoraj przygotowałam, jeszcze pod wieczór upiekłam rogaliki z dżemerkiem, więc dzisiaj jestem niemal bezrobotna :o tylko surówkę do drugiego dania przygotować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim:) no no kaka poród Ci się zaczął:) czekamy na newesy jak już wrócisz z maluszkiem,bo na bank Cie nie wypuszcza :) ale fajnie:) coraz wiecej na forum:) bedzie z kim pogadac o zmasakrowanych brodawkach i \"wyskokowych\" kupkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już niedługo będzie tu nas spore grono :) tylko parę sztuk się gdzieś zawieruszyło - Elf rzadko zagląda i mało, Róża gdzieś poszła.... i parę innych osób, Daffo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ:) ja tu jestem caly czas, tylko nie pisze:) tak sobie Was czytam..zazdroszcze wam ruchów, kopniaków i zblizajacych sie porodów hihi ja mam dopiero 9tc:) mam nadzieje ze jak juz bedziecie mialy te swoje kochane malenstwa przy sobie, znajdziecie chwilke zeby napisac jak wygląda swiat mlodej mamy:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×