Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

Według mnie psy są bardzo inteligentnymi, a na dodatek szczerymi istotami, że same z siebie nie chca nikomu zrobic krzywdy. Wina za pogryzienia tkwi przeważnie w ludziach, którzy nie umieją się z psami dogadać - zrozumiec ich sygnałów. PS. Czy nie za dużo mowimy o zwierzętach ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie było tak jak kiedyś przyszli znajomi z niemowlakiem i mój pies go delikatnie obwąchał, z daleka, i pilnował. natomiast mój pies nigdy nie miał styczności z dziećmi, kiedyś była u mnie koleżanka z 5-letnim dzieckiem i mój pies traktował ją jak wroga, nie wiedział chyba jak ma do niej podejść, trochę się jej bał i bronił sie próbując atakować. ale jak rano wstaliśmy to przybiegł do niej się przywitać, polizał po buzi i było wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wracając do tematu - piersi bolały strasznie - polecam spać w staniku, pomaga swędziały też - smarowałam kremem ujędrniającym, też trochę pomagało a teraz są jak balony, miałam 70c, takie niepełne, teraz mam stanik 75d (!) dede, chyba jesteśmy weteranki ciąży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie w ciazy nie lubie chodzic w staniku i jak tylko moge to chodze bez:) latem to w ogole mialam wrazenie,ze od tego upalu piersi jeszcze bardziej mnie swedza,a stanik ogranicza ruchy:) Agniecha - stare wyjadaczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha ! mi sie powiekszyly z duzej miseczki B na podwojna D :) co to bedzie podkoniec i po urodzeniu , wtedy piersi napelniaja sie mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do dolegliwości
acha i oprócz tej samej temperatury powiększyły mi się piersi ale nie wiem czy nie jest to objaw zbliżającego się okresu (czwartek) ale mam je już takie od niedzieli no i starsznie mnie wydęło i teraz bądźta mądre czy to to czy nie to :( a test boje się zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do dolegliwości
a i jeszcze coś mi się nie chce jeść :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXXXXX__
agniecha-----pisalas, ze grozi ci cesarka z powodu wady wzroku, mozesz mi wytlumaczyc o co chodzi? czy to ma wplyw na sposób rodzenia :O ? Nie jestem jeszcze w ciazy, ale mam wade wzroku i chcialabym wiedziec czy w przyszlosci to moze byc istotne. Z góry dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolegliwosci--> no nei wiem jak Ci pomoc, bo to co piszesz moze swiadczyc zarowno o okresie jak i o bobasku... dlaczego boisz sie zroic test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli mowa o objawach
powyżej to ja pisałam znaczy z tymi dolegliwościam musze wymyslić sobie jakis nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że Was zamęczę, ale czy macie jakieś recepty na tę drażliwość i płaczliwość? Ja już sama ze sobą nie wytrzymuję :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx - mam okularki -6,0, wada leciała mi bardzo szybko, czasem nawet ponad 1,0 dioprię rocznie, miałam i mam nadal zakaz wykonywania ciężkich ćwiczeń, typu brzuszki, podnoszenia ciężkich rzeczy, nurkowania, wszystkiego, co powoduje wzrost ciśnienia w oku i napina mięśnie w gałce, stąd też gin wysłał mnie do okulisty, żeby mi wydał pisemne oświadczenie, czy wolno mi naturalnie czy nie. okulista kiedyś wspominał, że nie. zobaczymy jak teraz. a nóż zmienił zdanie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli mowa o objawach
bo z jednej strony wydaje mi się że nie jestem w ciąży ale te objawy mogłyby wskazywac na plus (jedyny objaw którego nie moge połączyć z okresem to brak apetytu bo przed okresem zawsze jadłam więcej i miałam ciągoty na różnerzeczy a i brzuch nie wzdymał się aż tak bardzo a teraz to przegiecie!!! no i temp jest cały czas 37,4) i przez te objawy powoli się nakręcam że moze jestem a podkreślam że bardzo bym chciała. a jak zrobie test i wyjdzie że nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
objawy--> to dobry pomysl z nickiem:) poza tym pomysl sobie ze jak sie teraz nakrecasz to z emocji moze ci sie okres spoznic i dopiero wtedy bedziesz jeszcze bardziej sie stresowac a tak bedziesz wiedziec... trzymam kciuki za pozytywny wynik:) dziewczyny a ktora cierpi na wzdecia? jest to moj problem nr 1 i nie wiem juz co jesc, co pic zeby nie miec wzdec... nadmieniam ze nie mam woreczka zolciowego bo mi go wycieli i od tamtej pory moja watroba nie ma ma sie lekko, ale teraz mam wrazenie - w sumie to fakt, ze cokolwiek bym nie zjadla - owoce, zupa, kanapki i tak dostaje wzdec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maybe
to ja objawy ;) u mnie z okresem to jak z zegarkiem szwajcarskim więc nawet jak sobie coś wmawiam to i tak dostane a co do wzdęć to ja mam tak od wczoraj :( wcześniej tez posiadałam ale po pierwsze po zjedzeniu wzdymających rzeczy i po drugie nigdy aż tak nawet nie moge go wciągnąc a kolezanka zapytała się patrząc na mój brzuch czy jestem w ciąży bo wcześniej miałam płaski brzuch :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maybe
uwaga kolejna obserwacja: jak wstaje od komputera to takie ukłucie w jajnikach (podkreślam że w życiu mnie nie bolały jajniki nawet przed okresem) hmmmm :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renola
maybe powiem Ci z własnego doświadczenia że testy przed terminem spodziewanej miesiączki nie mówią prawdy i mogą wprowdzić w błąd. Ja robiłam 2 czy 3 dni przed @ i wyszedł ujemny. Załamałam się ale jak @ nie przyszła to po terminie znów zrobiłam test nawet nie mając nadziei na pozytywny wynik. I szok- test wyszedł dodatni. W tym samym dniu pobiegłam do gina, który potwierdził ciążę. Ciąża tak wyczekiwana nadeszła i po raz drugi zostanę mamą. Życzę wszystkim pragnącym potomstwa aby jaknajszybciej mogli zostac rodzicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maybe
jejku dzięki ci bardzo utwierdziłas mnie w przekonaniu żeby nie robic testu, bo ja chce się poobserwować sma i dopiero jak nie dostane okresu zrobić. Jeszcze raz dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renola
i pamiętaj jeść folik!!! Trzymam kciuki, daj znać jak się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maybe
renola ja łykam folik od połowy maja ;) bo pierwsza próba była w sirpniu a teraz była druga więc cały czas na foliku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zadna z was nie ma wzdec?:( tzn nie zycze wam ich ale myslalam ze mi pomorzecie jakos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maybe
no ja mam wzdecia ale ja się nie licze bo nie jesstem potwierdzona :( a czy w pierwszym trymeście można się napić drineczka słabego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maybe
jejku jak mi serducho bije że az mi się ręce trzęsą :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wzdęć nie mialam ale w pierwszych tygodniach mialam duze zaparcia. Zaczelam jesc duzo jablek i powoli wszystko wrocilo do normy. Pytanko: czy macie lekarza prowadzacego pracujacego w szpitalu w ktorym zamierzacie rodzic? Podobno trudno jest sie dostac ( przynajmniej w Warszawie-krąża takie opinie ) do szpitala jesli sie nie ma 1.lekarza prowadzacego 2. nie chodzilo sie do szkoly rodzenia w danym szpitalu Zamierzacie chodzic do szkoly rodzenia , bo ja sie zastanawiam czy warto wydawac kase. Czy slyszalyscie od kogos znajomego jakies opinie na temat szpitala na Karowej, w Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja chodze prywatnie do ordynatora ginekologii w szpitalu w ktorym bede rodzic(miasto ok. 30 tys mieszkancow).Ne ukrywam,ze licze w tym przypadku na jakies wzgledy z jego strony:) Slyszalam natomiast,ze zaden szpital nie ma prawa odmówić przyjecia rodzącej kobiecie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renola
lepiej nie pić wcale żeby dziecko nie miało problemów z pamięcią i koncentracją; a zapewniam że to b. ważne. W medycynie nie jest udowodnione jaka dawka nie jest szkodliwa więc nie powinno się pić wcale nawet małego co nieco!. Dla dobra dziecka przecież warto. W sprawie wzdęć droga Kaasiu ja je miałam od początku ciąży ale związane były z zaparciami i leżeniem w łóżku. Były b. uciążliwe, pomógł mi syrop Lactulosum, bezpieczny całkowicie w ciąży ale eliminuje zaparcia a tym samym działa na wzdęcia. Cały czas go biore i teraz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a odnosnie szkół rodzenia to nie wiem-orientujecie sie jaki to jest koszt w Waszych szpitalach? aaa slyszalam,ze jest wymog uczestnictwa w szkolach rodzenia jak sie chce miec poród rodzinny w specjalnej do tego celu przeznaczonej pojedynczej sali,chociaz w innych topikach dziewczyny pisaly,ze to zalezy od szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo przyszle mamusie i ich brzusie ❤️... serdecznie pozdrawiam ja i moj synalek 🖐️ Carla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja mam termin na czerwiec. Niestety o tym jak sie dowiedzialam o ciazy przez plamienie niestety ,ale teraz juz jest wszystko dobrze. Mam pytanko na temat kwasu foliowego jakie dawki dal wam lekaz jesli wogole dal?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×