Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

agniecha ja znalazłam taką listę: Dla ciebie: dezodorant (bezzapachowy) krem do twarzy, pastę i szczoteczkę do zębów, płyn do higieny intymnej (specjalny dla położnic) duże podpaski lub pieluchy dla dorosłych jednorazowe majtki i ręczniki papierowe (do pielęgnacji krocza po porodzie wkładki laktacyjne Z ubrań 3 x koszulka bawełniana rozpinane z przodu szlafrok biustonosz z odpinanymi miseczkami kilku dużych ręćzników w ciemnym kolorze ( po porodzie będziesz krwawić) Weź też coś do czytania i picia. Nie zapomnij o telefonie komórkowm. Niezbędne dokumenty: dowód osobisty, ksiązeczka ubezpieczeniowa, karta ciąży, wynik badania grupy krwi (oryginał) HBS oraz WR wyniki USG (wykonane ok 36 tc) ostatnia morfologia i analiza moczu. Skierowanie nie jest potrzebne Dla dziecka: zapinane z przodu kaftaniki x 3 śpioszki zapinane na ramionkach i kroku x3 2 czapeczki 2 pary skarpetek i rękawiczek jednorazowe pieluchy wilgotne chusteczki do mycia pupy (kosmetyki nie będą ci potrzebne jeżeli zajmujące się maluchem używają szpitalnych kosmetyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas śliczny śnieżek od rana. Ale dopiero teraz jest 0 , wcześniej było +1 i okropna chlapa brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.ja dowiedzialam sie ze bede mamusia i podejrzewam ze to ok 4 tydz.jutro ide do gina.dostalam kwas foliowy od kolezanki cuy moge go juz brac czy lepiej spytac sie lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cze margaretka 27 oczywiscie że możesz zacząć brać kwas foliowy. Zresztą folik powinno się zarzywać już 3 miesiące przed planowaną ciążą. Napisz po wizyci co i jak Gratulacje 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki chimera.jeden razy dziennie jedna tabletka? dam znac po wizycie co i jak.mam nadzieje ze wszystko jest ok i fasolka sie rozwija jak nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margeritka 27, zgadza się 1x1 tabletka. I tak przez 3 miesiące, zresztą lekarz dalej powie ci co i ja. Trzymaj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie
dziewczyny mam takie pytanie troszke krępujące. Jestem w 15 tyg ciąży i od samego początku moja "kupka" miała kolor bardzo ciemnej zieleni. Czy to dobrze, bo ja się juz przyzwyczaiłam do tego koloru i myslałam ze tak ma być, ale od poniedziałku mam rozwolnienie straszne i wczoraj moja kupa pierwszy raz od tylu tygodni była brązowa i teraz nie wiem. Mój mąż mówi że moze wcale tak nie powinno być. Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie
ja wiem ze mozecie sobie pomyśleć że to jakas prowokacja, ale ja naprawde mam taki problem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja szczerze powiem, że nie wiem... zapytaj lekarza, niekoniecznie gina, ale normalnego rodzinnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalna kupa jest brazowa;) nie wiem dlaczego u Ciebie ma kolor zieleni - moze cos zjadlas i tak Ci ja zabarwilo... poza tym gdybym miala 3 dzien rozwolenienie i to jeszcze bedac w ciazy to pognalabym czym predzej do lekarza i Tobie radze to samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, nareszcie się dzisiaj wyspałam jak człowiek, nie łaziłam w nocy, nie urządzałam wędrówek do kuchni po picie ani do łazienki na dwudzieste z rzędu siusiu. NAwet brzuchol mi się jakoś rozprężył i nie bolał mnie tak jak poprzedniej nocy Uffff Agniecha, fajnie masz, że już sie pakujesz :D JA wczoraj tak siedziałam wieczorem i myślałam i własciwie to zostało już mi tylko 4 m-ce SZOK !!! Dopiero dotarło do mnie, że nie będę w ciąży chodzić wiecznie i to maleństwo kiedyś sie wykluje :D Chociaż nie jestem z natury panikarą i tchórzem, to jakoś mi wczoraj ciarki przeszły...strach przed nieznanym ?? A tak w ogóle nie mogę się już doczekać tego badania usg w przyszłym tygodniu. Już bym czs pogodniła najchętniej :D :D Aga, a co tam nakupowałaś wczoraj na tym allegro ? Wkleisz link ? Hmmm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie
ja zielona mam od samego początku ciązy wiec cały czas musiałabym coś jeść barwiącego :O co do tego rozwolnienia to też się zastanawiałam nad wizyta tylko że ja za tydzień mam wizytę a rozwolnienie to mam tylko po obiedzie nie wiem czy jem cos wyjątkow rozwalniającego (gołąbki, kapusta kiszona), ale wczesniej tego nie miałam, moze dlatego że wróciłam po chorobowym do pracy tak na mnie wpływa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem jak tak bardzo się martwisz powinnaś iść do lekarza bo tu na forum to niezbyt wiele się dowiesz od nas A może witaminy jakieś bierzesz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomóżcie
ja biore materne i luteine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elf, kupiłam wózek i łóżeczko i nie wiem czy wklejać link, bo wczoraj mnie kumpelka zjechała, że przepłacam, że po co takie, że są zwykłe, że ona ma tańsze i wogóle :o jakoś mi się nieswojo zrobiło :o nie wiem, nie chcę oszczędzać na dziecku, ten wózek jest na prawdę dobrej jakości, dobre materiały i wogóle fajnie wygląda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga co Ty sie przejmujesz kolezanka - kupilas to co uwazalas za odpowiednie. moja mama tez mi pokazuje rzeczy tanie np lozeczko za 80 zl, ale jak je widzialam to nie wiem czy bym sie odwazyla polozyc do niego moja pocieche... takze czasami tanie nie znaczy dobre... poza tym doszlam do wniosku ze sobie moge nie kupic czegos tam, ale dzidzia bedzie miec porzadne lozeczko i wozek tez. nie mam zamiaru potem przeklinac wozek - tani, ale ktorym za chiny jezdzic sie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO AGNIECHY
Nie marudź tylko wklejaj- czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z drugiej strony to ona jest mądra - sama sporo rzeczy dostała, ja nie mam kompletnie nic... dopiero druga mi sprezentowała pakę pieluch dla dziecka, bo jej zostały i niepotrzebne, zaoferowała, że jeśli mi nie przeszkadza, to mi sprzedadzą fotelik-nosidełko po swoim maluchu, bo już wyrósł, i takie tam, a od niej nic... nie chodzi mi o to, że ja chcę czy wymagam... bardziej mam na myśli sam gest i wyrażenie woli... mówię, było mi wczoraj bardzo nieswojo, tym bardziej, że nie było miśka i niejako tłumaczyłam się za dwoje :o jak chcecie to Wam wkleję link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO AGNIECHY
Wózek fajny- sama taki mam- trochę cięzki ale reszta ok. Łóżeczko natomiast mnie osobiście się nie podoba- ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeśli
bierzesz materne z selenem to tak jest, to selen zmienia kolor, nie martw się, poczytaj ulotkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super oba zakupy A koleżankami (nie będę używać epitetów) to się nie przejmuj Bardzo mi się podobają. :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki! o wyborze łóżeczka zadecydowała możliwość kołysania... w sumie też widziałam ładniejsze, ale kolor mi pasuje do mebli. kołyska oczywiście się blokuje, wyoglądałam je dookoła w sklepie, wózek zresztą też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo mi się podobają zakupy oczywiście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak Ci się prowadzi? bo jak pojeździłam nim w sklepie, to mi się wydawał miękki i dobry? te amortyzatory ładnie chodziły. ale to nie chodnik na dworze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika2
Dziewczyny doradzcie mi co mozna brac w ciazy na bol gardla i kaszel, moze ktoras przez to przechodzila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×