Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

cześć sabcia! głód mnie wygonił :) torba przygotowana, zaraz będę do niej wkładać rzeczy, a z wyprawki brakuje jescze ciuszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dede.. przepraszam bardzo.. dopiero dzis zauwazyam ze acrobat nie poszedl.. masz moze jakas poczte ktora przyjmuje zalaczniki wieksze niz 10mb? Bo mail ma 11 No chyba ze masz win rara to moge Ci ten plik spakowac... i wyslac... A jak nie masz .. to moge poszucac Ci w necie i dac str abys sobie sciagnela albo acrobata albo winrara.. Przepraszam jeszcze raz :( Daj znac.. na maila albo tutaj... Bo bez tego programu (acrobat..) nie otworzysz tej ksiazki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no pewnie że fajnie!! A co do wyprawki to na marcówkach niunia wkleiła link forum na ten temat można poczytać http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32870&w=29164970&v=2&s=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Dawno mnie nie było, oj dawno. Wczoraj byłam u gina i miałam usg, no i okazało sie ze raczej bedzie corcia i zeby sie na nią nastawić, choć lekarz sie jeszcze nie upierał przy tym. mowił ze po 30 tyg jak bede miała usg to bedziemy wiedzieć napewno. Mała waży 636 g i jest wszystko ok, gin pokazał mi wszystko dokładnie, ale sie cieszę. Mąż nastawiał sie bardziej na synka, ale też sie cieszy:) Termin mi sie przesuną z 29.04 na 02.05 ale zostajemy przy poprzedniej wersji z oststniej miesiączki. Czy wy też macie rozbierzności w terminach?? Agniecha ty to juz niedługo dołączysz do Dede i Izy:) i maluszek bedzie z Wami super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nie zaglądałam wczoraj bo się tak napracowałam przez ostatnie dni że mi komputer zbrzydł (pracuję w domu na drugim etacie :-) ). Dzisiaj już jestem wolna - praca wykonana, rachunki dla klientów wystawione i po krzyku :-D Jutro idę na usg genetyczne, tak się boję czy wszystko jest w porządku, że nie mogę się na niczym skupić :-( Nigdy nie byłam panikarą i tchórzem ale w tej kwestii nie potrafię sobie dać rady. Nawet nic mężowi nie mówię, bo by mnie opieprzył :-( :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roza--- ja tez mialam rozbieżności termin z OM na 13 grudnia,a z usg na 20,a urodzilam 18,ale to byl porod wywolywany Rusalka---ja mialam acrobata na plytce,wiec sobie skopiowalam.Wczoraj tez dostalam ten sam zalacznik od kogos innego,bo nie wiedzialam,ze to jest to samo.Na razie niestety nie mam czasu,zeby to poczytac.Meczy mnie troche czytanie w takiej formie i chyba zainwestuje w normalna ksiazke,bo warto. Agniecha ---juz niedlugo zobaczysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roza mi tez sie zmienil termin porodu z 13 maja na 8 maj, a dzidzia pewnie i tak sie urodzi gdy bedzie miala na to ochote:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elff jak to jest z tym usg genetycznym??? na czym to polega i czy to byla tylko Twoja inicjatywa,zeby je zrobić czy Twoj gin robi takie usg rutynowo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha jak chodzilam do lekarza to moj gin mi powiedzial,zeby nie sugerowac sie terminem porodu z usg,ze wazniejszy jest ten z OM.Poza tym tylko termin usg wyznaczony w poczatkowych tygodniach ciazy jest w miare wiarygodny,bo im starsza ciaza tym wieksze rozbieznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowy golfik
A powiedzcie mi jak to jest: jakie warunki trzeba spełnić żeby dostać wychowawczy? Planuję dzidzię ale chę też żeby otrzymac na to jakieś środki finansowe. Umowę mam na czas określony, więc mogę tylko dostać zasiłek macierzyński? Ale co dalej? Czy jest jakis sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie gin też mowił zeby sie trzymać z ost mieś. poza tym na pierwszym usg też wyszło 29.04 i niech tak zostanie, a dzidziulek i tak wie najlepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To była inicjatywa mojego gina, ale ja też właściwie nie byłam przeciwna. Wysłał mnie do jakiegoś super specjalisty w tej dziedzinie. Nie chodzi tu o żadne badania inwazyjne. Z tego co opowiadała mi koleżanka, która u niego była, to jest to usg z super widocznością, że nawet linie papilarne widać ! No i ten lekarz analizuje krok po kroku wygląd i budowę dziecka, najpierw oczywiście językiem zrozumiałym dla rodziców - na zasadzie tu jest ręka, tu glowa, tu brzuszek, nożka (przy tym bierze wymiary)...a potem już bardziej szczegółowo (tego wam nie opiszę). No i ja w zasadzie zdecydowałam sie na tę wizytę, bo wiem, że gdyby coś tfu tfu tfu odpukać, to przy niektórych schorzeniach można jeszcze podać leki w ciąży lub też naszykować się i nastawić na jakiś zabieg tuż po narodzinach. W sumie sama sie uspokajam myśleniem racjonalnym że nie mamy w rodzinach żadnych chorób, więc myślę, że wszystko będzie ok. Mimo to boję się. Pociesza mnie tylko to, że może zobaczę płeć :-) Jutro Wam wszystko opowiem (jak będę w dobrym stanie emocjonalnym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i z tego co wiem, mój gin wysyła na te badania rutynowo bo znam kilka kobiet które prowadził w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
różówy - tego to ja nie wiem dokładnie... trzebaby poczytać przepisy. teoretycznie warunków nie trzeba żadnych spełniać, ale zasiłek na wychowawczym, jeśli Ci przysługuje jest niski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno z acji ciąży umowa jest automatycznie przedłużana do końca urlopu macierzyńskiego, na macierzyńskim dostajesz normalne pobory. nie wiem, jak to jest po macierzyńskim, na nim cię nikt nie zwolni, ale jak skończysz to może być różnie, bo rzyczywistość lubi być czasem brutalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozowy golfik-ja tez nie pomoge,bo ja jestem bezrobotna i nic mi sie nie nalezy:) dzieki Elfik-pytalam z ciekawosci,bo ciagle mi chodzi po glowie,czy gdybym byla na dobrym usg,to czy ta nasza wade dałoby sie wykryc odpowiednio wczesnie i jakos zareagowac....a Ty sie nie bój-bedzie dobrze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Dede, sama o tym pomyślałam, w sumie też ciekawa jestem. A jak Twoje słoneczko? kiedy idziecie na kontrolę z serduszkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 lutego mamy wizyte u kardiologa i wtedy sie okaże czy ten otwór się zamknął czy nie i czy sie nie powiększył i wtedy też będzie wiadomo czy operacja będzie potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dede, na pewno wszystko będzie dobrze...nie martw się kochana. Agniecha, prawie się nabrałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś ucichło tutaj... ja się poszłam zdrzemnąć i nikt nie pisze? a mó mąż składa łóżeczko :D idę popatrzeć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już nie śpię, z nerwów oczywiście :-( przed dzisiejszym badaniem Witam i ściskam wszystkie babki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie masz dzisiaj badania? bo chyba coś mi umknęło... :o a ja prasuję ciuszki po praniu i pościel i wogóle sobie wszystko sprzątam, układam, robię miejsce, itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×