Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

nie, to taki płyn -kropelki na bazie miodu, na spirutusie, kupujesz w aptece, można nim płukać gardło, tylko oczywiście rozcieńczyć :D i nie pić, tylko PŁUKAĆ :D działa gojąco i odkażająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajne :) poczekam na męża i mi pójdzie do apteki. Drogie to???? Rusałka, a ty co??? MIałaś dać nam znać co z tym bólem brzucha???. Niegrzeczna dziewczynka :( olała koleżanki na forum, zresztą mam nadzieje że wszystko wporządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mam dzisiaj smaki - andrut, chleb z masłem i cebulką od szczypiorku, ciasto z jabłkami, sok z marchewki.... rewolucja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz..Rozmawialam z mezem wtedy... i sie troche uspokoilam.. Zaczelam dzwonic do mojego dr ale nie odbieral... Potem.. w miare uplywu czasu brzuch przestal mnie pobolewac.. To chyba te bole rozkurczowe macicy... Co prawda do dzis czuje caly czas taki jakby tepawy bol..ucisk... Ale stwierdzilam ze jak nie bolimocno to nic groznego... Te bole mam albo na tle nerwowym.. Bo teraz zyje w stresie... Zrobila nam baba z dobrego serca ustne egzaminy a polowa chciala test.. I sie tym troche martwie.. Bo ja na ustnych slabo wypadam.. Za bardzo sie stresuje.. Tym bardziej ze nie ma zbyt dobrej opini... :O ale zauwazylam..ze jak tylko maz jest w poblizu.. czy to w domu, czy chocby rozmawiamy przez gg to mnie przestaje... Czyli to pewnie na tle nerwowym.. Dzis jeszcze sprobuje sie dodzwonic do mojego ginekologa i spytac sie co powinnam zrobic... Co mi poradzi... Dziewczyny te co sa w tym samym terminie do porodu. tez mowia ze maja te bolesci.. A czytalam ze teraz dziecko bardzo szybko rosnie.. Wiec pewnie te bole sa spowodowane powiekrzajaca sie macica... Na razie nie panikuje... Jakby bylo cos zlego..cos niepokojacego to mam do szpitala 5 min samochodem a 15 piechota.. Staram sie nie panikowac... :D choc przyznam ze mnie ten bol troche zanipokoil.. Dziekuje za pamiec 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klimat25
dziękuję Ci Agnieszko za odpowiedz odnosnie tej czkawki. Myślę że te rytmiczne podskakiwania to chyba czkawka. To takie dziwne uczucie.... Jak dołożę rękę to czuję takie podskakiwania w tym samym ostępie czasu. Czasami tylko zastanawiam sie czy gdyby ciągnęła za pępowinę to też by było takie uczucie. Może któras z was doświadczyła juz tego uczucia. opiszcie to proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj coś cisza na forum,... mnie ogarną dzisiaj taki rasowy leń - nic kompletnie mi się nie chciało, na obiad wprosiliśmy się do teściowej, bo ja nie miałam ochoty palcem kiwnąc :D czasami trzeba, a skoro kiedyś tak zapraszała... to dzisiaj zjedliśmy jej pierogi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosialek///
Czesc wszystkim! Ja takze spodziewam sie dzidziusia i mam maly problem, o ktory postanowilam zapytac forumowiczki. Przyplatala mi sie mala grzybica i nie wiem czy aby na pewno powinnam wziasc lek, ktory przepisal mi lekarz (po wyjsciu od niego przeczytalam ulotke, na ktorej bylo napisane, ze nie powinno sie brac tego leku we wczesnej ciazy). Tym lekiem jest Clotrimazol jedna tabletka dopochwowo na noc i krem. Mam troche watpliwosci i dlatego postanowilam Was zapytac,czy moze ktoras tak miala i tez to brala czy raczej powinnam pojsc do innego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na początku miałam jakiś mały stan zapalny i brałam jakieś tabletki, ale niepamiętam nazwy... też cś było takiego wspomniane na ultce, ale zaufałam lekarzowi, skoromi to gin przepisał... przeszło szybko, więc nie zużyłam całego opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie,ze powinnaś lekarz wie co robi,ale nieleczona infekcja może przynieść wiecej szkody dla dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosialek.. moj lekarz pytal mi sie czy mam uplawy.. i powiedzial ze jakby takie wystapily.. to mam brac wlasnie clotrimazol dopochwowo globulke... i wypisal mi recepte na to zaocznie...!!! Wiec sadze ze mozesz smialo brac!! zreszta mam znajomego mgr i smial sie jak mu odnioslam leki ziolowe na dziasla bo pisalo ze za zgoda lekarza.. Powiedzial mi 1 rzecz.. Wszelkie firmy farmaceutyczne pisza w ten sposob aby odpowiedzialnosc zgonic na lakarzy.. po prostu.. patent prawniczy i tyle..:) A tak wogole to witam... Bo widze ze moja poprzednia wypowiedz ucielo na poczatku :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i mam takie do was pytanie wlasnie moze odnsnie tych uplawow.. Jak one powinny wygladac? co jestem na wizycie lekarz mi sie pyta czy a ja niczego takiego nie dostrzegam..:O Czy uplawami mozna nazwac wieksza wilgotnosc niz wczesniej... Bo tak jest.. Ale to nie wyglada mi na uplawy (ktore nie wiem czemu ale kojarze z jakims sluzem) a raczej na moze mniejsze trzymanie moczu.. Przepraszam ze pytam o takie rzeczy.. Moze to troche niesmaczne.. Ale nikt nie umie mi udzielic jednoznacznej odpowiedzi.. A moze moj ginekolog dostrzega te uplawy a ja nie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosialek///
Dziekuje za wszystkie wypowiedzi,w takim razie wezme ta tabletke dzisiaj.To moja pierwsza ciaza i bardzo sie boje, zeby nic sie nie stalo mojemu dzidziusiowi. Termin mam dopiero na poczatek wrzesnia ale juz nie moge sie doczekac kiedy urosnie mi brzuszek. Co do uplawow Rusalko,to ja zazwyczaj mam wodniste albo wyglada to tak jak mleko i czasami pojawiaja sie tez biale grudki (jak ser).Takie sa podczas gdy mam infekcje tak jak wlasnie teraz. Natomiast gdy nie mam zadnej infekcji to raczej nie mam zadnych uplawow. Wilgotnosc odczuwalam tylko w dni plodne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje..! ja odczuwam tylko wilgoc i dlatego nie wiem czy to sa uplawy czy nie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusałka-moim zdaniem on powinien cie zbadac na fotelu i sam stwierdzic czy nie ma stanu zapalnego etc-niby prosto jest zauwazyc upławy ktorym czesto towarzyszy swiad ale nie jest to jednoznaczne-bo dobrze cie zrozumiałam ze on cie nie badał? ja sama jestem w ciazy i chodze do rekomedowanego gina i własnie sie dowiedziałam od kumpeli ze on przez 9 m-cy ani raz nie badał jej na fotelu!!!!-wiem ze nie powinno sie zbyt czesto ale to juz chyba gruba przesada-jak myslicie?-troche mnie to zaniepokoiło i pomimo ze cieszy sie dobra opinia ten lekarz-mi go poradziła połozna-to zastanawiam sie czy tak do konca jest-on tak szybko szybko bo ma 10-tki pacjentek-nawet nie spytam sie na spokojnie wszystkiego.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa--> normalnie jestem w szoku ze \"ceniony\" ginekolog ani razu nie badal ginekologicznie pacjentki w ciazy!!! brak mi slow... ja dzis ide na badanie doplerowskie. jutro wam napisze czy wszystko w porzadku z serduszkiem malej. trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! troszkę zaspałam ;) justa - mój gin bada mnie na fotelu co miesiąc podczas każdej wizyty. bo jak inaczej mógłby stwierdzić, że pojawiło się rozwarcie lub jest jakiś problem z szyjką? wiem, że to nic przyjemnego, ale tu chodzi o bezpieczeństwo iąży. to, że tydzień czy dwa wcześnij było wsystko w porządku nie znaczy, że coś nie mogło się popsuć w trakcie tego czasu. wiem, że traktuje tak wszystkie pacjentki. i już wolę być co miesiąc badana - teraz to nawet co dwa, ale wiem, że wszystko w porządku :) gosiaczek - wierzę, że masz stresa :) jak zobaczyłam wynik testu to mnie najpier zatkało, a potem tysiące pytań - co można, co nie, kiedy iść do lekarza, co wogóle robić.... :) panika mała, ale z czasem przeszła :) zaglądaj tu ale fajnie - coraz więcej nowych twarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko.. Moj ginekolog manualnie mnie bada na kazdej wizycie.. Sprawdza stan szyjki macicy, uciska brzuch pytajac czy boli.. i robi usg.. Jest bardzo dobrym lekarzem.. Ma opinie LEKARZA Z POWOLANIA i tak delikatnego ginekologa nigdy w zyciu nie widzialam.. Jest na bialej liscie lekarzy polecanych w moim miescie i mimo swego mlodego wieku bo ma moze gora 38lat to kolejki nawet na wizyty prywatne sa nie mowiac o panstwowych... I dlatego sama nie wiem jak sie mam.. Bo on pewnie jest za delikatny aby mi powiedziecpewnie ma pani uplawy... Ja owych dziwnie nie dostrzegam.. A napewno nie mam cieczy do mleka podobnej.. :O A on na kazdej wizycie sie mnie o nie pyta... Moze to jest zwiazane z badaniem cytologicznym.. gdzie mi wyszla gr II (co jest bodaj norma dla kobiet wciazy ale swiadczy tez o stanie poczatkowym zapalenia )... Swedzen zadnych tez nie odczuwam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem :D , właśnie przyszłam na chwile. Uciekłam na chwilke z łóżka ale i tak pod kocykiem jestem. Mam tu pytanko, od wczoraj troche pobolewa mnie brzuch z lewej strony. Ból tak troche promieniuje i nie za bardzo umiem określić skąd ten ból. Nie wiem czy iść do lekarza czy czekać do 1 lutego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chimera - weź magnez, tak mi zawsze radził gin, nawet dwie tabletki i się połóż, na wieczór we ź jeszcze jeden, mi się kazał w takich przypadkach \"nasycić\" magnezem, ale jak Ci nie przejdzie to zadzwoń do lekarza... może to tylko więzadła.. w końcu jesteś już w zaawansowanej ciąży i brzuch się mocno rozciąga. :) i szoruj do łóżka, chorowitku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie dziewczyny, kiedyś słyszałam że gin bada na fotelu tylko do 7 miesiąca. Ale jak tu widze, zależy to bardziej od lekarza. Przyznam się szczerze, że troszkę sie cieszyłam na myśl o końcu badań na fotelu ginekologicznym-niecierpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no agniecha :D za dwa tygodnie będe w 7 miesiącu. Chodze z tego powodu podjarana jak wariatka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×