Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jekaterina

cilest-skutki uboczne

Polecane posty

Gość pierwsze słyszę aby od hormonó
w psuły się zęby:-oNo ale w końcu każdy inaczej reaguje na hormony.Najlepiej będzie jak udasz się z tym pytaniem do dobrego ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyskotekowa lafirynda
znowu wczoraj na dicho posuwało mnie kilku drechów "na kolejarza" tzn. wszyscy po kolei ... dobrze, że biere cilest wiadrami, bo pewnie z tego banku spermy wyszedłby jakiś mały dexter w dresie. dzisiaj znowu idę na "puszczany" wieczór. nie ma to, jak sie bezpiecznie bzykać z kim popadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TruskawkaP22
Siemka. Mam 22 lata lata. Tabletki Cilest biorę od ponad roku. Jak do tej pory nie miałam żadnych skutków ubocznych. Dobrze się po Nich czuje. Regularnie dostaje miesiączkę i nie mam takich bolesnych kiedy nie brałam tabletek. Może troszkę po Nich przytyłam, ale co dokładnie jest przyczyną to nie wiem. Teraz robie przerwę, żeby sprawdzić jak będę się czuła bez brania tabletek. To moje pierwsze tabletki. OGÓLNIE jestem bardzo zadowolona. W ciąże, nie zaszłam. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tojek
Ja biore Cilest od 2 miesięcy i jest ok. Teraz właśnie mam 7 dniową przerwę w jego stosowaniu i stwierdzam, że czuje się okropnie. Kręci mi się w głowie, jest mi słabo i niedobrze. Mam nadzieję że za 4 dni będzie już lepiej. Ogólnie to tabletki są bardzo dobre. Dzięki nim nareszcie mam regularny okres :) Tyle tylko że jak raz zapomnisz wziąźć, to nie zdziw się, że w trakcie zaczniesz krwawić. Ja zapomniałam wziąźć jedną tabletkę i przez to okres miałam 18 dni :] ale jak to mój lekarz powiedział "problem to by był, gdyby Pani nie dostała okresu" :D A jak przed stosowaniem zapytałam o skutki uboczne, to usłyszałam "skutki uboczne to są, jak Pani tabletek nie bierze" :) Po wizycie u takiego lekarza naprawdę człowiek zaczyna wierzyć w służbę zdrowia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paris224
siemka ja bralam diane, ale dla mnie te tabsy nie byly godne zaufania, stosowalam plastry i w 100% polecam -swietna sprawa ,ale z ciezkim sercem musze z nich zrezygnowac, bo z niestety sa za drogie.Wczoraj bylam u lekarza i zapisal mi wlasnie cilest narazie nie moge niczego powiedziec jak on zadzialal na moj organizm, ale z tego co tu wyczytalam to mysle ze ok(oczywiscie pamietam o tym ze kazdy organizm inaczej reaguje).Troche zaskoczylo mnie to ze jedna z dziewczyn powiedziala, ze sa to tabletki starej generacji i najlepiej zdecydowac sie na cos nowszego np.yasmine- mianowicie nie zgadzam sie z tym, duzo slyszalam o yasmine i to same negatywne wypowiedzi a przy tym przeczylalam forum na ten temat, wiekszosc z tych dziewczyn (95%) mialo skutki uboczne.Tak wiec nie wiem juz sama jak to jest z tymi tabletkami nowej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laski! smiac mi sie strasznie chcialo jak czytalam poczatek tej dyskusji o pigulkach!!!podstawa to przeczytac ulotke!jak trzeba to dwa razy a nie szukac gdzies na forum odpowiedzi na banalne pytania! cilest sobie chwale, moze nie jest idealnie (bo okres mi sie wydluzyl ale jest mniej obfity) ale za to nie mam takich dolow jak po yasmin. od czasu do czasu moja pani ginekoloszka zapisuje mi diane35 na polepszenie cery. i tak do wszystkich dziewczyn niepewnych czy zaczynac cilest czy jakies inne pigulki: bez proby nie dowiecie sie co jest dla was odpowiednie. a o wszystkich watpliwosciach mowcie ginekologowi. pomoze wam. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biore cilest4
czesc dziewczyny!!!kolezanka ma racje przeczytajcie najpierw ulotke kilka razy i spytajcie lekarza o wasze watpliwosci!!!bo tyle ile pytan tyle jest roznych odpowiedzi.ja biore cilest od 4 lat i jest ok.troszke przytylam ale to bardziej wina "siedzacej pracy" i nocnego jedzenia.przez pierwsze 2 mies mialam troche humorkow i sama nie wiedzialam o co chodzi.bralam tez diane na poprawe cery ale nic nie dalo.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biore cilest4
przed pierwszym listkiem dostalam skierowanie na badanie watrobowe i powtarzam je regularnie co rok+kontrola u ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek16
paris224 , ja biore trzeci miesiąc cilest i moge powiedzieć, że lubie te tabletki. jednak w przyszłym tyg. musze je zmienić właśnie na yasmin (nie wiem czemu, ale lekarz kazał.. biore ze wzgl. zdrowotnych, mzoe dlatego.) wiec jakby co moge na bierząco porównywać. ale to też wiadomo, że dla jednego lepsze, dla drugiego gorsze ;) ech... tak klełam a tu nawet polubilam ten cilest... czuje sie jakbym musiała rozstac się z kimś dla mnie ważnym :D dobra, juz gadam głupoty, ale to chyba po przeczytaniu tego nieprzyjaznego forum o yasmin. i tak przy okazji: przytyłam 4kg przy cilescie, ale naprawde bez problemu zrzuciłam 3 jak sie za to wziełam ostatnio... wiec mozna dac rade dziewczyny :) pozdrawiam wszystkie cilestowiczki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość santhia
Hejka Biore cilest od miesiaca dokladnie jestem po 1,5 opakowania. Bardzo zle sie mam straszne zawroty glowy i co chwile chodze do lodowki i podjadam;(( mam pytanie jak sadzicie czy moge pozwolic w koncu mojemu chlopakowi zeby skonczyl w srodku? bez obaw..? Pozdrawiam z zimnej szwecji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość womenn
santhia ja swojemu zawsze pozwalam, pozwolilam pierwszy raz jak wzielam chyba 8 tabletke z 1 opakowania a teraz jestem gdzies juz przy 5tym i w ciązy nie jestem pozdrawiam;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1987
Hej. Jestem po 3 tabletce cilestu. Generalnie trudno bylo by mowic o jakis skutkach ubocznych. Nie mam pojecia czy to od tabletek, ale byc moze hormony sprawily, ze nie mam ochoty na jedzenie ani na palenie papierosow :) Problem mam tylko taki, ze to moje pierwsze tabletki anty. Zgodnie z instrukcja mialam je wziac w pierwszy dzien okresu (sroda). I tak tez zrobilam, bo wszystko na to wskazywalo, ze okres sie pojawil (plamienie). Tylko ze, kiedy po jakis paru godzinach poszlam do toalety, po prostu nie bylo sladu. I jak myslicie powinnam czekac na miesiaczke, czy po prostu dalej brac tabletki i liczyc na to, ze pojawi sie po 21 dniach? Ogolnie mam wszystkie typowe objawy dla mnie, ze powinnam dostac. To, ze piersi sa nabrzmiale i bolesne nie wiem czy zaliczac do kategorii skutkow ubocznych czy do przedokresowych. I czy w takim razie jestem zabezpieczona? Jeszcze jedno. W poniedzialek bylam u lekarza. Czy podczas badania usg, mozna stwierdzic ciaze? Bo jesli lekarz nic mi nie powiedzial to powinno byc wszystko okej prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cilest mi zaszkodził. waże 15 kilo więcej, bez kitu...i nie chodzi tu o kwestię apetytu czy czegos tam..po prostu te tabletki zatrzymują wodę w organiźmie, a jak sie odchudzasz to i tak nic to nie daje, tj. nie chudniesz....a wszystko przez ten jebany cilest. wyglądam prawie jak świnia. a dowiedziałam się o tym działaniu Cilestu dopiero kilka dni temu. stosowałam go 8 miesięcy - teraz ostatni blister i zmiana tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZUSKA23
Biore Cilest od 3miesiecy i w ostatnim miesiacu przytylam juz ponad 5 kg-masakra,tradzik mam nadal taki sam,przerywam ich branie bo musze schudnac i napewno nigdy ich juz nie wezme i nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolcia05
Hej!!Mam takie pytanie (zadawalam je lekarzowi powiedzial ze ok ale wole sie upewnic-moze ktoras z was tez tak miala).A wiec biore 5tabsy ze wzgledu na zbyt duzy poziom testosteronu.W tamtym miesiacu mialam Diane 35 ale mialam po niej straszna wysypke.Teraz po przerwie mam zaczac brac Cilest.I zastanawiam sie czy same tabsy pomoga ten testosteron obnizyc??Chcialabym ze sie obnizyl jak najszybciej bo pragne dzidzusia.Prosze o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flinta-
Yasminy???Najgorsze tabletki jakie mogą być.Faktycznie są nowościa,cena też jest bardzo wysoka ale tabletki są do d...Bralam 4 miesiace i czułam się okropnie!Miałam mdłości,straszna depresje,przytyłam i na dodatek nie miałam w ogóle checi na współżycie!Zmieniłam na CILESTY i jestem bardzo zadowolona z nich:)Biore dopiero 4 opakowanie ale nie narzekam troche piersi Mnie pobolewaja ale da się przeżyć!Brałam już Logesty,Yasminy,Hormonety i najlepsze są CILESTY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość * T.J.Ewelinka
hej, a taki skutek jak przeciągające sie miesiączki, w sumie to nawet nie wiem co to dokładnie jest, takie niby plamienie, niby krwawienie... nie bardzo wiem, miałyście kiedyś?? pomoc byłby mile widziana, bo nie mam za bardzo czasu przejść sie do lekarza (matura;/) acha a co do tych niby krwawień to trwają jakieś 5 dni, a wystąpiły w 4 dniu miesiączki..., pozdrowienia z przepięknego Wrocławia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek16
Wiolcia05 ja też mam za wysoki testosteron. lekarz kazał mi brać przez 3 miesiące Cilest, ale to na miesiączki, bo miałam bardzo rzadko. teraz kiedy pokazałam lekarzowi wyniki testosteronu (sprzed brania tabletek) zmienił mi na yasmin, którą zacznę brac od czwartku. możliwe tez że bede brała Diane bo lekarz jeszcze się zastanawia. z tego co zrozumiałam, cilest nie obniża testosteronu w jakimś znacznym stopniu, ale lekarzem nie jestem. norma jest do 3.9 ja mam 4.5 i cilest tutaj na pewno nic nie zdziała. zależy jaki Ty masz testosteron. diana podobno ma najsilniejsze działanie 'antytestosteronowe', yasmin mniejsze, ale też ma, a cilest jest po prostu zwykłą tabletką antykncepcyjna (tak mi endokrynolog powiedział) pozdrawiam i życzę powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yannis
biore cilest juz prawie rok. jestem z nich bardzo zadowolona. fakt na poczatku mialam male mdlosci ale po 1 opakowaniu organizm sie przyzwyczail i jest wszystko wporzadku :) moim zdaniem nie masz sie czego bac. zawsze bedziesz mogla odstawic tabletki. a jeszcze moja rada najlepoiej zazywac na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaa57787fgg
hej, biorę Yasmin od roku jest bardzo dobry zero skutków ubocznych (jesli o mnie chodzi) ale jest dosyc drogi, chcialam zmienic go na cilest, domyslam sie ze nie moge brac od razu jednego opakowania za drugim? ktoras z was zmieniala tabletki? mozecie mi podpowiedziec co i jak z gory dziekuje :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angieeeeee
hej:) ja biore juz 3 opakowanie cilest`u.. nie mam zadnych skutkow ubocznych, cera jak byla tak i jest, wagowo tez bez szalu;) Ale mam PYTANKO- czy ktos z Was moze wie, czy w momencie, kiedy zaczynam brac kolejne opakowanie tabsow , oczywiscie po 7-dniowej przerwie, moge zmienic czas przyjmowania PIGULEK????? bo kurka ostatnio przestawilismy zegarki i lipa teraz troszku... bo to dla mnie wlasnie o te jedna godzinke za pozno i boje sie ze bede zapominac, a do dzidziusia mi nie spieszno...;) dziekuje za odpowiedz(ewentualna;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) ja biorę cilest od ponad roku i na początku nie czułam żadnych skutków ubocznych. Jednak od kilku miesięcy wyrażnie zmiejszyło mi się libido, a zawsze było przeciwnie...jestem ciągle zmęczona, śpiąca. Puchną mi nogi, szczególie lewa i mam uczucie cięzkości nóg, że czasem nie moge od tego zasnąć. Robiłam także rutynowe badania krwi i wyniku wykazało mi zmiany w komórkach wątroby: alt powyżej 59. Zastanawiam się nad zmiana tabletek, ale nie wiem na jakie....czy ktoś miał podobne objawy? a może to nie od tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djyoanna23
Witam. Jestem po 3 opakowaniach Cilestu i postanowulam sobie teraz zrobic dluzsza przerwe. Mam takie o to pytanie czy po wzieciu ostatniej tabletki moj cykl wraca odrazu do normy?? To znaczy chodzi mo o to kiedy pojawi sie u mnie okres-zawsze dostawalam go w 23 czasem 28 dniu cyklu czy teraz bedzie tak samo czy ten czas sie wydluzy??? Bardzo prosze o odp.! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuti
hehe te prezerwatywy wszystkie sa do dupy :P a wiecie moze od kiedy jest sie juz wystarczajaco zabezpieczonym? po opakowaniu czy jak to ? mnie cyce urosły i w sumie fajnie bo mi facet nowe staniki pokupował :P:) tylko te malekie kłaczki na klacie...wrrr bezpieczny seks= mniej stresu=lepiej i warto a co do bólów to ketonal the best. Czy ktorac z was może pali i wie czy to ma jakis wpływ na te tabsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość womenn
Podobno jest sie zabespieczonym po 1 tabl ale ja bym radzila do 1 tyg sie dodatkowo zabespieczac a co do palenia to ja ple 1 paczke dziennie i nic mi nie jest;] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość womenn
Podobno jest sie zabespieczonym po 1 tabl ale ja bym radzila do 1 tyg sie dodatkowo zabespieczac a co do palenia to ja ple 1 paczke dziennie i nic mi nie jest;] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys23
mialam zapalenie prawego jajnika. W czwartek przestalam brac antybiotyki i zastanawiam sie, czy moge brac Cilest, bo wlasnie dostalam okres. Czy on jakos nie wplynie na powrot choroby?? minely dpoiero 4 dni odkad przestalam brac leki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abramakabra
hmm mam pytanie.. dzisiaj mija tydzien od kiedy biore cilest.. ogolnie wszystko jest okej, a co mnei cieszy najbardziej, to to ze z obrzydzeniem patrze na jedzenie inne niz warzywka i owoce :) i juz schudlam 1 kg :):):) ale wracajac do mojego pytania... lekarz powiedzial mi ze mam przyjsc do kontroli po miesiaczce... i teraz nie wiem czy po tej miesiace ktra mi sie wlasnie skonczyla... (z dzisiejsza wzielam 8 tabletek) czy po wzieciu wszytkich 21 tabletek i po miesiaczce ktora nastapi w przerwie... to moje pierwsze tabletki anty i zapomnialam sie dokladnie spytac... a troche sie w tym zakrecilam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mon_cheri
No, wiec Tak. Po pierwszym opakowaniu myślałam , ze oszaleje cycki za przeproszeniem mi urosły, ze musialam pozmieniac wszytkie staniki i wkładki przestalam do nich nosić, troche mi sie przytyło, i miałam nudnosci, przez nie zeschizowałam bo nie dostałam okresu po pierwej pauzie.. no i co kobieta moze wtedy sobie mysleć... biust boli jest niedobrze robi sie czasami goraco.. no co ciąża.. przez 20 lat biust mi nie chciał urosnać a tu nagle rosnie jak na drozdzach.. wezme jeszcze kilka miesiecy i jak nie przystosuje mi sie organizm to zmienie.. a wy co polecacie? moze plastry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×