Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jekaterina

cilest-skutki uboczne

Polecane posty

Gość gosiennka19
Wiecie co jak narazie to jestem zadowolona bo tylko troszkę pobolewa mnie brzuch i ty;e:) Mam pytanie bo ostatnio miałam tak, że niereguralnie brałam cilest tzn zawsze brałam go o 20, a potem jakoś tak wyszło, że wyciągali znajomo mnie na dwór i dopiero potem się zorientowałam, żę nie wzięłam tabletki. Dziś to w ogóle o 2 w nocy się obudziłam i się zorientowałam, że tabletki nie wzięłam!Mam nadzieje, że dalej jestem zabezpieczona?? Bo na ulotce pisze, że to nie zmienia nic byle by wziąć ją w ciągu 24h, więc jak to jest?? Proszę o odpowiedz/:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuuuuuuulka
kochanie mam pytanie biore pierwszy listek Cilest i na poczatku mialam bole brzucha mdlosci i po orkesie mam krwawienia do dnia dzisiejszego czy cos jest nie tak? prosze napiszcie mi czy to jest normalne czy nie?? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodzia111
hej dzisiaj lekarz przepisał mi cilest i na ulotce zauwazylam za palenie jest nie wskazane napiszcie mi czy mozna palicz pzy stosowaniu tych tabletek bo z nalogu ciezko wyjsc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodzia111
to chyba troche dziwne ze lekarz nawet sie nie zapytal ale ja sama biore tabletki poraz pierwszy wiec nawet nie wiedzialam ze to moze byc przeciwskazanie!!!!prosze napiszcie mi czy ktos z was pali i bierze te tabletki bo nie wiem czy wogole zaczynac je brac- bo juz je kupilam???!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyleblue
Tak Gosienka jestes zabezpieczona:).., Do Madziulki: te krwawienia sa normalne,ja tez je mam. A co do palenia to za duzo nie wiem na ten temat ale z tego co czytalam wczesniej jak sie dziewczyny wypowiadaly,to pisaly ze palenie nie zmniejsza skutecznosci tabletek chyba ze ktos pali nałogowo wiec obawiam sie Dodzia111 ze bedziesz musiala zrezygnowac;/.. ale lepiej idz do gincia i sie doklandie wypytaj.W sumie to ja pojutrze ide,wiec tez sie zapytam bo sama jestem ciekawa!:)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyleblue
To wzielam z takiego kalendarzyka fajnego od gincia:) CO ZROBIC JESLI ZAPOMNIALAS ZAZYC PIGUłKĘ? 1.Zapomnialas zazyc 1 tabletke:( MINELO MNIEJ NIZ 12 GODZIN ) -przyjmij zapomniana tabletke jak najszybciej -kontynuuj normalnie -niepotrzebne dodatkowe zabezpieczenia 2.Zapomnialas zazyc 1 tabletke:( MINELO PONAD 12h ) -przyjmij zapomniana tabletke wraz z nastepna o zwyklej porze -kontynuuj normalnie niepotrzebne dodatkowe zabezpieczenie 3.Zapomnialas zazyc 2 tabletki (tydzien 1 i 2 ) -przjmuj po 2 tabletki przez 2 dni -po 2 dniach kontynuuj normalnie -konieczne dodatkowe zabezpieczenie pzrez 7 dni 4.Zapomnialas zazyc 2 tabletki (tydzien 3) -rozpocznij nowe opakowanie -kontynuuj je do konca -konieczne dodatkowe zabezpieczenie)7dni) 5.Zapomnialas 3 lub wiecej tabletek -rozpocznij nowe opakowanie -kontynuuj je do konca -konieczne dodatkowe zabez.(7dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodzia111
hej motyleblue jesli bys sie zapytała to byłabym Ci bardzo wdzieczna bo mi sie nie chce tak codziennie do ginekologa latac. z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dela
witam.mam pytanie.byłam dziś u ginekolog i przepisała mi cilest.okresu mam dostać za parę dni,ale bardzo chciałabym go uniknąć,bo wyjeżdżam.chcę zacząć brać tabletki już od dziś(5 dni przed okresem)właśnie w celu uniknięcia krwawienia.oczywiście wiem,że przed ciążą nie będę zabezpieczona,ale czy grozi mi coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berry___
mam do odsprzedania Cilest, już nie stosuję go, kontakt na maila berry84@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisuga83
hejka :) czy którejś z was zdałyło się coś takiego - biore teraz 7 opakowani cilestu i jak wziełam 7 z tego opakowani to zaczełam plamić nie wiem czy to normalne a do lekarza jestem zapisana na poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzosek
mialam brac tabletki od 18 czerwca...ale co jest najlepsze dalej nie mam okresu....temperature mierze co rano i jest 36.6....sluz mam bialy.... nic mnie nie boli ani nic ....co jest nie tak?? piszcie...jesli wam sie tez to zdarzylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie skutkiem ubocznym był spadek libido -Cilest brałam od 3-4 lat, teraz w połowie opakowania dostaje malutkich plamień i dlatego zmieniam na Milvane -zobaczymy, czy się \'przyjmą\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyleblue
Hej no wiec bylam dzis u tego gincia, i pytalam sie o fajki-mozna normalnie palic,jeszcze wczesniej sie dziewczyny pytaly kiedy mozna wspolrzyc no wiec mi powiedzial ze juz od 1 tabletki..,no to by bylo na tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSIENNKIA1800
HEJ! SŁYSZŁAM, ŻĘE MOŻNA OPOŻNIĆ OKRES POPRZEZ TO, ŻE NIE BĘDZIE SIE ROBIŁO TEJ PRZERWY 7-DNIOWEJ CZY JA TEZ TAM MOGE OPÓZNIC?? CZY TO DZIAŁA?? JESTEM DOPIERO PRZY PIERWSZYM OPAKOWANIU, A SKONCZY MI SIE W 1 DZIEN WYJAZDU:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyleblue
czy to dziala to nie wiem,bo nigdy tego nie probowalam, a czemu ty mialabys nie moc tego zrobic?skoro inne dziewczyny probowały to chyba kazda moze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuuuuuuulka
motyleblue dzieki ale mam pytanko jeszcze czy okres musi sie pojawic w trakcie tej 7 dniowej przerwy czy moze sie pojawic od 1 dnia brania tabletki i jeszcze jedno czy te krwawienie moze zastapic okres bo teraz powinnam dostac okres a caly czas wystepuje krwawienie od czasu co zaczelam brac cilest kobitki pomozcie mi prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodzia111
hej do GOSIENNKIA 1800 ja zaczełam brac tabletki dopiero od wtorku i to z powodu opóżnienia okresu mi lekarz kazał brac dwa opakowania pod rzad bez zadnej przerwy i prawdopodobnie okres bedzie dopiero po dwoch miesiacach - mam nadzieje bo nie chce sie meczyc na urlopie! DO MOTYLEBLUE dzieki za informacje;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyleblue
Do madziuuuuuuulka:,no wiec z ulotki cilestu wiem ze okres nie musi sie pojawic w ciagu tych 7 dni ale dobrze by bylo gdyby sie pojawil. To ,kiedy ten okres sie teraz pojawi to jest najmniej wazne bo i tak trzeba brac przez 21 dni a potem dopiero 8smego dnia tabletki,niezaleznie od tego czy sie dostanie ten okres czy nie.Mnie sie aurat juz skonczyly te plamienia,myslalam ze caly miesiac bede je miala a tu niespodzianka hehe,no wiec trudno mi powiedziec skoro Ty masz je juz miesiac czy to moze zastapic miesiaczke...nie mam pojecia:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyleblue
a i jeszcze chcialam napisac ze nie masz sie czym zamartwiac,kazdy organizm poprostu reaguje inaczej,ale od tego sie nie umiera wiec sie nie zamartwiaj:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivonka_
Cilest biorę już jakieś 8 miesiecy, wczęsniej przez 3 miesiące brałam Sindi 35, po pierwszych swoich tabletkach przez cały miesiąc miałam krwawienia na tyle obfite że podczas swojej pierwszej przerwy 7-dniowej nie mogłam odróżnić tych plamień od krwawienia (bo to co występuje w czasie tej siedmiodniowej przerwy to krwawienie wywołane odstawieniem tabletek). Jednak tuż po rozpoczęciu następnego opakowania już wszystko było dobrze:). Następnie ginekolog przepisała mi Cilest. Odczułam znaczną poprawę nastroju oraz wyglądu. Schudłam: ładny brzuszek, pupa mi trochę urosła ale w sposób zadowalający, oraz piersi znacznie mi się powiększyły, a ochota na seks znacznie wzrosła, w przeciwieństwie do poprzednich tabletek, podczas których kompletnie nie miałam nastroju, olibido i ciągle miewałam humory. Sądzę że Cilest to dobre tabletki, jednak trzeba się liczyć z tym że te same tabletki na 2 różne osoby mogą mieć całkowicie inne skutki uboczne. A co do palenia: ja palę cały czas i jakoś nie narzekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuuuuuuulka
do motyleblue : dzieki za info. a co do okresu to juz dostalam :-) a ty juz drugie opakowanie bierzesz? bo slyszalam ze jak zaczynasz 2 opakowanie to juz niemasz krwawienia. mam nadzieje ze jak zaczne 2 listek to juz niebede miala pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyleblue
Hej,nie ja dopiero 1 opakowanie i dzis bede brac 9 tabletke, a Ty juz pewnie konczysz?No to fajnie ze wszystko juz jest ok, Tez bym chciala miec takie skutki jak Ivonka:P,ale widac ze to kwestia czasu jest..to sobie troche poczekam heh.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzosek
Heh:) dzis pierwsza tabletka:) powiedzcie mi dziewczyny bo okres mam roznie czy mam wziasc 21 tabletek i po 7 dniach przerwy nawet jak to bedzie przed okresem mam wziasc nastepna z nowego opakowania?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyleblue
tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzindzia
Hej dziweczyny, ja biore Cilesty od jakiegos czasu i nie czuje wogole ze cos biore, nawet sie zastanawiałam czy aby na pewno beda działac:) Wkurza mnie to jednak ze moja ginekolog przepisała mi Yasminelle tylko dlatego ze ma umowe z koncernem farmaceutycznym co to produkuje(pełno u niej w gabinecie kalendarzyków i plakatów). Sa to nowe i drogie tabsy i moze rzeczywiscie lepsze niz inne ale o tym sie przekonamy za pare lat. Duzo czytałam o antykoncepcji i spora ilosc lekarzy jest bardziej za starsza generacja tablatek, nie zawsze to co nowe jest lepsze. Cilesty biora wszystkie moje kolezanki ktore stosuja taka antykoncepcje od wielu juz lat i czuja sie swietnie. Inne te ktore biora Yasminelle tez na razie nie narzekaja. Trudno powidziec jakie skutki bedzie miała na nas w przyszłosci antykoncepcja, wiadomo ze organizm nie kumuluje hormonów i jak sie jej odstawi to po prostu ich nie ma, ponadto antykoncepcja hormonalna jest najlepiej przebadana dziedzina farmakologi bo stosowana jest na wielka skale i przez wiele kobiet. Czy wasi ginelokodzy zrobili wam badania na poziom hormonów zanim przepisali tabsy? Sadze ze nie, i to tez mnie zastanawia. Oni przepisuja leki na zasadzie prob i błedów a dodatkowe 20 kg, złe samoppoczucie i wypadajace włosy to juz nasz problem. Jestem bardzi ciekawa jak mi Cilest posłuży:) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirnada_0001
czesc dziewczyny mam nadzieje ze mi pomozecie i odpowiecie na moje pytanie, od ponad roku biore tabletki anty, wiem ze jak wystepuje biegunka lub wymioty to działania tabletek jest obniżone, ale czy to dzialanie jest obnizone jesli wymoty lub biegunka nasteuja w ciagu 4 godz od zazycia tabletki czy wogole jesli w ciagy dnai byla np biegunka, prosze napiszcie mi bo nie wiem czy musze sie dodatkowo zabezpieczyc czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyleblue
Hej mirnada_0001, no wiec z tego co sie orientuje to po 4h ta tabletka sie juz wchłonie czyli spokojnie można bez zabezpieczenia,nawet jezeli biegunka wystepowala przed jej zażyciem,i tak samo z wymiotami. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzosek
Dziewczyny:) piersza tabletka za mna:):) aaaa:) myślicie że kiedy zaczne coś odczuwać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motyleblue
nie wiem po jakim czasie cos widac, ja np jestem po 10tabletce a zadnych 'wiekszych' zmian jeszcze nie zawazylam(nie odczułam)..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×