Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość trzy kreseczki

brzuch po ciąży

Polecane posty

Marylin- no moja ma 10 cm dlugosci. Jest cieniutka. Lekarz zapewnial mnie ze potem nie bedzie nic widac- tyo sie okaze. Ale i tak bym sobie zrobila ta operacje nawet jakbym miala miec gruba i dluzsza. Dla mnie najwazniejsze jest zdrowie i plaski brzuch. Nie musze go pokazywac nago. Wystarczy ze nie bede wygladac jak w ciazy:)Przy pepkowej jest tylko male naciecie od pepkiem ktoreo potem wcale nie wiedac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za info :) no ja jeszcze mam nadzieję, że może operacja nie będzie potrzebna. się okaże po wizycie u lekarza. ale się boję, bo bardzo źle zniosłam cc i boję się powtórki z rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
alutos-czy moge prosić Cie o kontakt do Ciebie bezpośredni?chciałabym z Toba porozmawiać odnośnie operacji w Wejherowie.byłam u lekarza i twierdzi że jednak to przepuklina i chce zdecydować sie na zabieg.dzieki Tobie wiem co mi dolega.pozdrawiam Cie serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dubma
hej dziewczyny,mam identyczne objawy jesli chodzi o brzuch,jestem co prawda 2 mes po porodzie,ale brzuch nie jest ani obwisly ani tlusty tylko normalny brzuch jak w 5 mies ciazy twardy i wystajacy-poszlam do lekarza i juz mam skierowanie do chorurga na nast wtorek,a dzis pokazalam brzuch pediatrze wspominajac o pepkowej przepuklinie,od razu stwierdzila,ze jest ale powiedziala,ze takiego brzuch nie widziala jeszcze i ze jak najszyzbciej mam sobie zrobic usg jamy brzusznej,jestem przerazona co to moze byc?cos z jelitami czy jak?boje sie strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
dubma-to moze byc to co ja mam-przepuklina kresy bialej-umiejscowiona nas pepkiem.no i pepkowa.doradzam ci isc do lekarza.ja tez jestem 2m-ce po cesarce,brzuch tez do konca nie opadł.te przepukliny sa bardzo niebezpieczne.najlepiej narazie nie cwicz i nie dzwigaj,bo jesli to masz pogorszysz sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosna- Ja nie robilam operaji w Wejherowie. Rozmawialam tylko przez tel. z ordynatorem chirurgii. Bo chcialam tam wlasnie zrobic laparospkopie. Zabieg robilam w Lęborku tu gdzie mieszkam. Ale jesli chchialabys porozmawiac to nie ma sprawy. Moge Ci podac nr tel badz maila co wolisz. Tylko nr tel to wolalabym wyslac Tobie na maila. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dubma- spokojnie:) Zabieg nie jesttaki straszny. Jesli lekarz juz widzi pepkowa to dobrze ze tak szybko. Jesli da Ci skierowanie na zabieg to tez sie nie boj. Ja jestem po i czuje sie swietnie. Tak, to ma zwiazek z jelitami. A dokladniej jakis fragment jelita wychodzi Ci przez wrota pepka. Jelsi masz jeszcze dodatkowo kresy bialej to wtedy jelita wydostaja sie przez powloki brzuszne na zewnatrz. Moze to powodowac zaparcia a nieleczone w przyszlosci powodowac komplikacje np niedroznos jelit. Operowane, zupelnie likwiduje przepukline. Tak jak mowi sosna, nie dzwigaj i jak najszybciej na konsultacje i na zabieg. Ja chodzilam z nia ponad rok, i zyje, takze spokojnie:) Na pocieszenie powiem ze takie zabiegi sa bardzo powszechne w szpitalach. To jedne z najprostrzych. Takze spokojnie:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
alutos-naprawde bardzo sie ciesze ze Ciebie tu spotkałam:)napisz kochana swojego maila napewno napisze i wymienimy sie nr:)chcialam z toba porozmawiac na temat tej operacji i Twoich doświadczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosna- no bardzo mi milo:) Juz tu kiedys pisalam maila ale go powtorze: oxiss@tlen.pl To czekam na info. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edliyah
A ja po 2cc;/ I mam będzioch jak wciąży!!!!!!!!!!!!!!! ;((((((((((((((((( 7 lat temu udało mi się go zbic,ale teraz już chyba nie ten wiek ;/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Necia1986
E ja tam dalej nic. Dieta 0. Cwiczenia 0. Wprawdzie mialam pare dni ze nie jadlam slodkiego,wiecej zdrowego, posilek co 2-3 godzm, na noc nic przed spaniem calkowitym itd.. ale pare dni i kaplica znow obzarstwo.. No i ciwczylam 1 dzien :/ Jak zawsze zreszta slomiany zapal. Wiec dalej wcinam wszystko i rosne w szerz :(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dubma
alutos-dzieki za pocieszenie,ale i tak sie mega stresuje,mam takie zaparcia jak nigdy-nawet tygodniowe!!!figura 1 pomoze,mozna w ogolel???do lekarza ide dopiero we wtorek,a po tej opeeracji brzuch sie zmniejsza? ja chce miec jeszcze jedno dziecko,bedzie to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dubma- naprawde nie ma sie czego bac. Rozumiem jednak ze mozesz o tym muyslec i ze Cie to stresuje bo sama tez to przechodzilam. Ale juz jestem po i moge Ci powiedziec ze warto zrobic zabieg. Mi po samym zabiegu brzuch spadl od razu o 3 cm a teraz zmniejsza sie nawet jak nic nie robie. Na logike- jesli miesnie sa oslabione to nie pracuja wiec i brzuch sie nie zmniejsza. Jak miesnie sa w calosci i razem zespolone dzialaja na zasadzie gorsetu- czyli kazdy ruch powoduje wzmacnianie sie tych miesni co w ostatecznosci prowadzi do opadania brzucha. Tylko tak mozesz pozbyc sie kompleksu no i zaparc(mialam tez straszne) Teraz zalatwiam sie codziennie czasami co drugi dzien ale to nie jest patologia to normalne. Po zabiegu mozesz zajsc ponownie w ciaze ale niestety jest ryzyko ze przepuklina moze nawrocic. Dlatego albo najpierw zajdz w ciaze i po porodzie wykonaj zabieg albo duzo cwicz po zabiegu teraz i wzmocnisz na tyle miesnie brzucha ze przestana sie rozstepowac w ciazy i mniejsze ryzyko nawrotu. Jednak 100 % penosci nigdy nie ma i zaden lekarz Ci tego nie zagwarantuje. Ja mimo wszystko zdecydowalam sie na ten zabieg i teraz chodz z blizna moj brzuch wyglada normalnie. Wczesniej byl obrzdliwy teraz jest znosny ale mam zamiar dopiero zaczac cwiczyc wiec powinien sie jeszcze zmniejszyc. Dziecko nastepne moze za 4 lata. A blizna jak twierdzi lekarz ma zblednac i nic nie bedzie widac. Ale na to trzeba niestety czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dubma
alutos jeszcze raz dzieki za wsparcie,dam znak w srode po lekarzu.A Ty mialas laparoskopie i przepukline kresy bialej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Necia1986
:( ja sie dzis wazylam.. Waze 70 kg!!!!!! :( .. Po porodzie bylo 75kg. Rok pozniej 61kg a teraz dwa lata po porodzie znow 70 kg :( to straszne!!!!!!! Juz mam dosc wszystkiego,nie mam sil.. Najwyzej bede gruba spasłą świnią i bede siedziala w domu by nikt mnie nie widzial..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Necia1986
:( ja sie dzis wazylam.. Waze 70 kg!!!!!! :( .. Po porodzie bylo 75kg. Rok pozniej 61kg a teraz dwa lata po porodzie znow 70 kg :( to straszne!!!!!!! Juz mam dosc wszystkiego,nie mam sil.. Najwyzej bede gruba spasłą świnią i bede siedziala w domu by nikt mnie nie widzial..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dubma- ja mialam pepkowa i kresy bialej. Mialam zabieg klasyczny czyli mnie cieli i zszywali. Lekarz nie zalozyl siatki bo stwierdzil ze nie waiadomo co w tej siatce tak do konca jest i ze epiej jak mnie zszyja bo jestem mloda. Laparoskopem nie robia kresy bialej w POlsce bo NFZ wycofal refundacje siatek do tej metody. Mozna to zrobic chyba jedynie w prywatnych klinikach. Necia- no co ja slysze? Chyba nie chchesz powiedziec ze sie poddajesz? Moze zapisz sie na silownie? Tak to bedziesz miala chociaz motywacje. Polecam rowniez rollmasaz. Naprawde nie mozesz sie troszke ograniczyc z tym jedzeniem wieczorem? A probowalas hulahop??? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dubma
jestem po konsultacji,lekarz do bani,tak mnie wybadal,ze caly dzien cierpie z bolu.Przepuklina jest,rozstep miesni brzucha tez,mam nosic pas i robic brzuszki!!!!!!nic nie dziwgac i sie nie nadwyrezac,operacja potrzebna ale nie teraz bo dziecko jest male...zadnych konkretow nie uslyszalam,jutro ide na konsultacje do innego,w sumie ie wiem nic,aha jak mnie bedzie mocno bolec to bedzie operowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
dubma-ja Cie rozumiem.ja na początku sierpnia ide do 3!chirurga.wiem że mam przepukline ale chodzi mi o kwestje samej operacji i wyboru metody.kochana-nie rób brzuszków bo pogorszysz sprawe.mi jeden tez powiedział abym robiła a ostatni u ktorego byłam za głowe sie złapał.przy przepuklinie kresy nie można tak ćwiczyć bo powiększysz niedość że rozstęp co przepuklina może ci wyjść a wtedy to bedzie już duży problem.ja też mam zalecienie chodzić w pasie-ale powiem ci ze chodzę pól dnia.wszystko mnie od niego boli,żołądek,rana po cesarce a co najgorsze plamie jak go zakładam,nacisk na macice jest spory.rozmiar dobry wiec myśle sobie że taki pas może pomaga na przepukline ale ściskanie sie na cały dzień to nie jest zdrowe.napisz jak duża przepukline wykrył ten lekarz? Wiecie co dziewczyny,lekarze nie nagłaśniają tego problemu.tyle kobiet nie wie ze ma taki problem.przecież już w ciaży widać taki rozstęp niekiedy i powinniśmy być poinformowane co robić po porodzie aby uniknąć przepukliny i jak likwidować powstały rozstęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Necia1986
alutos_80 niestety chyba tak. Chyba sie poddalam. Do cwiczen nie umiem sie zmusic.. Nawet nie mam miejsca gdzie cwiczyc bo mamy narazie 1 pokoj w trojke. A silowni u nas nie ma... :( W tym roku chodze w spodniach 3/4 jeansowych i w dlugich bluskach rozszerzanych ku dolowi a pod biustem doodcinana. I mam 2 takie bluzki i na zmiane tylko w tym chodze. Bo we wszystkich wygladam jak baleron albo wogole sie nie mieszcze. .. Taka hica a ja w cieplych jeansach. Mam jedne krotkie spodenki w ktore tez sie nie mieszcze :( w udach a z gory z brzucha sie wylewa:( a w tamtym roku mi pasowaly :( A jakbym chciala wieksze kupic to sie rozmyslam jak mierze.. takie tluste uda bllee :( Ale na posiedzenie dzis kupilam kolejna tunike (z cienkiego,przeswitujacego materialu w jakies wzory) .. A wlasciwie 3 bo z 2 moga byc sukienki.. Nie sa oczywiscie dopadowane tylko takie lejące luzne i podcinane pod biustem.. Chociaz tylko bo sie roztopie w te wakacje.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dubma
byłam dzisiaj u drugiego i wiem troche wiecej...przynajmniej jestem spokojniejsza bo ten zrobil wywiad i w sumie odpowiedzial na moje wszystkie pytania,sek w tym,ze bylo to prywatnie,przepuklina sie dopiero tworzy wg niego i jest rozstep miesni brzucha ktory sie bedzie powiekszal wiec mam nosic pas i robic w nim brzuszki a oprocz tego uwazac czyli nie dzwigac i nie wysilc sie fizycznie a ten moj wielki brzuchol twardy to jest sadło,wole sadlo niz flaki wiec jest to jakas pociecha,ale brzuch jest paskudny!!!!!!!kosmetyczka sie mnie zapytala w ktorym jestem miesiacu wiec sobie mozna wyobrazic...chirurg dzisiejszy stwierdzil,ze jesli chce miec dzidzie jeszcze jedna to najlepiej za rok zachodzic w ciaze a potem dopiero robic zabieg bo jesli zrobie wczesniej to i tak sie w kolejnej ciazy rozejdzie,ponoc nic w ciazy nie grozi jesli i tak sie to krese biala ma.Nie jest ten rozstep wielki ale maly tez nie na razie przepuklina nie wychodzi tylko wtedy jak sie napne,ale ona bedzie sie powiekszac.Najgorsze dla mnie jest to,ze moj dzidzius rosnie!a ja mam go nie dzwigac,ciekawe tylko jak to zrobic,zero sportu-czyli na rower nie,na basen nie,na deske nie.kurde jestem mloda i musze ze wszystkiego rezygnowac,jestem zła.Powiedzial,ze to wg niego zyciu nie zagraza ale zawsze jest jakis procent super po prostu,chyba sie faktycznie wstrzymam na razie.Aha moj szwagier,ktory jest lekarzem ppowiedzial,ze do 4 mies po porodzie sie operacji nie robi a w szczegolnosci w lecie...a ja chce drugiego dzidziusia,ale wiadomo,ze nie teraz i tyle czekac i sie stresowac....ja nigdy wczesniej nie slyszalam o zadncyh przepuklinach,bylam zielona,a teraz zaskakiwalam lelarza dzisiaj...moj gin mi nic nie mowil.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
dubma-ja jestem 3 m-ce po cesarce i tez mam brzuch.ja bym nie wierzyła że to tłuszcz,no jedynie jak naprawde przytyłaś w ciaży.ja jestem szczupła,wiec mój brzuch zaprzecza tej tezie. Jak noszę pas moja sylwetka jest proporcjonalna. Ja chce przejść operację po wakacjach.Mam jeszcze jedno spotkanie z lekarzem który zajmuje się wyłacznie przepuklinami.Zobaczę co mi poradzi.Głównie chodzi mi o techniki i wybór sposobu.W szpitalach robią tradycyjną operację,zszywają mieśnie.Ale jak czytam że przy tej metodzie jest 30-50%nawrotu to boję się ryzykować.Być dwa razy szytą w takim miejscu mi się nie uśmiecha:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Necia- no niestety potrzebna jest mobilizacja. Ja jej za Ciebie miec nie moge, powiem Ci jednak, ze gdybym sie czula az tak zle jak Ty w swoim ciele to robilabym wszystko zeby to zmienic. Tymbardziej ze popadasz w depresje -jak sie Ciebie czyta to sie ma takie wrazenie. Moze na poczatek kup sobie jakies tabletki na odchudzanie(napecznieja Ci w zaladku i mniej zjesz) jak zaczniesz odczuwac efekty to moze latwiej Ci bedzie wziasc sie za siebie. Super sie chudnie takze na szybkich spacerach. Postaraj sie duzo chodzic i wciagaj brzuch podczas chodzenia, a wlasciwie jak tylko Ci sie przypomni. Wierze ze Ci sie uda tylko nie zalamuj sie dziewczyno! Pozdrawiam!:) Ps: i nie waz sie codziennie, a raz w tygodniu. Nie schudniesz szybko ale tylko systematyczne zrzucanie kg sprawi ze nie obwisnie Ci nic i mniejsze ryzyko efektu jojo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki16w1
Witajcie dziewczyny.na strone trafilam szukajac rozejscia sie miesni po ciazy.jestem juz dwa lata po urodzeniu synka,wazyl 4,440 i brzuch w zwiazku z ta waga mialam bardzo duzy.w szpitalu juz widzialam,ze niektore dziewczyny maja prawie plaskie brzuchy po urodzeniu natomiast ja-jak dalej w ciazy.przy ostatnim badaniu gin, zapytalam oto lekarza a on na to ze cwiczyc nalezy.owszem cwiczylam,nie systematycznie bo jestem prawie caly tydzien z dzieckiem sama i wiadomo obowiazki,ale tez slabe efekty widzialam. robiac cwiczenia/trache brzuszki,nozyce pionowe i poziome/zauwazylam taki zaokraglony pionowy walek od pepka w gore,tuz przy pepku mam przerwe miedzy miesniami na dwa palce gdzies,ktora idzie w dol zmiejszajac sie oraz w gore.do glowy mi nie przyszlo,ze mozna to operowac,ze wogole jakas przepuklina. moj brzuch jest dziwny jakis,nie jest obwisly bo miesnie go wypychaja ale tez nie jest jak pilka,od pepka w dol mniejszy natomiast od pepka w gore bardziej wypukly,bo wnioskuje z dotykania,ze od pepka w gore jest wieksza przerwa niz w dol. co do przepukliny i tego czy ja mam to nie wiem,pepek mam w dziurze tylko jest mniej schowany niz przed ciaza.przy cwiczeniach i odchylaniu do tylu robi mi sie to podwyzszenie w pionie ale ja myslalam,ze to rozciagniete miesnie sie podnosza,bo w sumie nieczuje aby ''cos'' innego wychodzilo.Matko,do glowy mi nie przyszly jakies rozstepy wczesniej czy przepukliny pociazowe. najlepsze jest,ze /widac po waszych postach/ sami lekarze-chyba SOSNA u ciebie nie rozpoznali przepukliny tylko rozstep,ktory jak najbardziej mozna cwiczyc,kolejny rozpoznaje juz przepukline i zero cwiczen.nie dosyc,ze czlowiek ma takie przypadlosci to jeszce dziesieciu lekarzy musi szie wypowiedziec i wtedy porownac odpowiedzi. ALUTOS napisz na priva magpaw18@wp.pl,jak wygladal zabieg,jak dlugo pobyt w szpitalu,moze masz zdjecia z przed i po?czy zszycie samych miesni tez jest refundowane,czy musi byc przepuklina? Sosna,u ciebie kolejny lekarz stwierdzil przepukline,co zobaczyl czego ten wczesniejszy chirurg nie widzial? mysle o tej przepuklinie kresy,do tej pory ten walek pionowy, myslalam ze jest z podniesienia tych zwiotczalych miesni.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
wiki-witaj serdecznie:)Ja robiłam identyczne ćwiczenia jak ty.po 6 tyg.byłam u gina który prowadził moją ciażę i nic mi nie powiedział a wrecz namawiał do ćwiczeń.dziś mam do niego żal bo widział przecież tyle brzuszków i dziwię się że nie wskazał mi tych zmian.dziś po analizie wiem że rozstęp zrobił się mi gdzieś w 7 m-cu ciaży.było to widoczne nad pępkiem. Każdemu z lekarzy przedstawiłam mój problem.Oczywiście przepuklinę pepkową kazdy stwierdził,ale kresy nie.Każdy z nich widział owe wybrzuszenie po napięciu mięśni.Jeden nawet stwierdził że się zrośnie...Następny przecierał oczy gdy o tym wspomniałam o tym.Lekarz u którego byłam kilka tyg.temu odrazu stwierdził przepukline a to co sie pokazuje na brzuchu to worek przepuklinowy. W tym tygodniu mam konsultację z lekarzem który zajmuje się wyłacznie przepuklinami i operowaniem ich.Napewno Wam napiszę co stwierdził. W tej chwili nosze pas.Wiki-dobra rada kup sobie pas poporodowy i noś go.Napewno dzwigasz swoje maleństwo,a to może być niebezpieczne:(Ja mam Pani Teresy.Męczę się w nim ale wole uniknąć niespodzianki że coś mi wyjdzie. Alutos-napisz jak Twój brzuszek:) Pozdrawiam Was dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki- napisalam na Twojego maila. sosna- moj brzuch na razie bez zmian. Od przyszlego tygofdnia zaczynam cwiczyc. Chyba juz lekkie cwiczenia moge robic. Wtedy opowiem jakie sa efekty. Daj znac jak bedziesz miala juz miec zabieg. Pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosna...
Jestem po wizycie u chirurga.Lekarz który zajmuję się przepuklinami.Czekałam bardzo długo na tą wizytę. 1.Wspomniana wcześniej zmiana na środku brzucha w trakcie robienia np.brzuszków to nie przepuklina.Przepuklina jest wtedy gdy narząd w tym wypadku jelitanp.zaczną się przemieszczać i wychodzić. 2.Rozstępu mięśni się nie operuje,jedynie operacja w formie estetycznej jest możliwa,ae nie zmienia to wielkości cięcia jakie by musiało być po środku brzucha. 3.Ćwiczenia bez pasa przez rok.tzw.brzuszki,aby mieśnie mogły normalnie pracować.Po ciąży mięśnie są flakami a przy rozstępie brzuch nie opadnie sam. Dziewczyny,lekarz całkowicie odradza operację tradycyjną jaką chirurdzy w naszych państwowych szpitalach przeprowadzają.Zszycie mięśni oczywiście spowoduje zmniejszenie brzuszka,ale szew może puścić w każdej chwili.Odradzał mi takie wyjście.Szkoda szpecić brzuch.Operacja bardzo inwazyjna,mogą pojawić się nieoczekiwane nastepstwa.W zach .Europie już takich operacji nie wykonują z powodu nawrotów. Co do siatek-operacja jak jest juz przepuklina,czyli zmiana widoczna np.wyjście jelit. Ja mam pępkową przepuklinę i operuję ją prywatnie.Wejście przez pępek bez widocznych zmian po zabiegu. Mam zaufanie do tego lekarza,profesjonalnie mnie zbadał. Dziewczyny,moja rada.Wizyta u lekarza.Jeśli macie rozstęp nie decydujcie sie na operacje.Dobry lekarz Wam to odradzi. Ja nie wiedziałam jakiemu lekarzowi ufać ,ale po tej wizycie i wyczerpującej informacji na temat przepuklin jestem zadowolona. A jeszcze kilka dni temu chciałam się dać pociąć. Pozdrawiam Was serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosna- ciesze sie ze to nie przepuklina kresy bialej.:) Co lekarz to inna opinia... Jednak uwierz mi ze w szpitalu równiez zoperuja Ci te przepukline na pepku w niewidoczny dla oka sposob. Nie rozumiem dlaczeego chhcez koniecznie dac im zarobic. To ich zasrany obowiazek. Placimy podatki i zus i mamy prawo do bezplatnej opieki zdrowotnej. Rozumiem ze Tobie glownie chodzi o estetyke ale akurat w tym wypadku blizna bedzie wlasciwie niewodoczna. Takze zastanow sie czy warto. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, przypadkiem trafiłam na ten temat no i dzięki temu uświadomiłam sobie że chyba mam przepuklinę pępkową :( Urodziłam synka 2 miesiące temu, był duży- 4,200g, ja w ciąży przytyłam 13kg, waga wyjściowa 52kg, brzuch był spory, pępek mocno wystający, miałam nawet wrażenie że go rozerwie ;) Teraz brzuch mam prawie płaski, tylko lekko wystaje no ale pępek nie jest wklęsły tylko uwypukla się, zwłaszcza jak stoję, jak leżę to się chowa. Poza tym wyczuwam maleńką dziurkę w środku pępka, jestem raczej pewna że to przepuklina. Narazie mam problem z pójściem do lekarza bo nie mam z kim zostawić małego, dlatego proszę Was, zorientowane w temacie o kilka porad. Czy jest szansa że to jeszcze się zrośnie? Czy mogę ćwiczyć brzuszki? Co z dźwiganiem ciężarów- codziennie wnoszę wózek z dzieckiem na 1piętro- czyli ok 20kg :( Czy operacja jest konieczna? No i co z kolejną ciążą? To moje pierwsze dziecko, mam 30lat i myślałam o drugim tak za rok, dwa. Dziękuję z góry za wszelką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×