Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ciekawe i modne imiona

Jakie imiona są teraz modne ?

Polecane posty

Gość popular
Dla Chlopca; Alex i Michael (zagraniczne) Dla Dziewczynki ; Sara i Daria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizka1
moja córeczka ma na imię Laura.dla dziewczynki podobają mi się jeszcze:Pola,blanka,sara,anastazja,sofija,marta.Dla chłopca:tymek(tymon),borys,bartek,rafał,natan,radek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parri
Przeczytalam kilka komentarzy odnosnie imion zaczerpnietych z kultur Wschodu tip/ Ludzie widze sceptycnzie podchodza do nazywania dzieci imionami typu Aishwarya itp. Wiem ze,, dziecko musi zyc z tym cale zycie" i ze ,,Istnieje wiele imion polskich rownie pieknych" osobiscie jednak uwazam wprowadzanie ,,obcych" imion za bardzo oryginalne. Racja, ze nie mozna przesadzac, tylko trzeba imie wybrac z glową i pomyslem, wlasnie po to by dziecko nie musialo wstydziec sie wyboru rodzicow. Ja jestem fanka wszystkiego co hinduskie dlatego z pewnoscia nazwe moje dziecko jednym z imion wlasnie prosto z Indii. Przyklad? Nandini: boginii Durga, Anjali: hołd , Gina: posrebrzana ,Sheida itp z żenskich. Niektorzy mysla ze to przesada, ale wydaje mi sie ze oryginalne imie powoduje ze dana osoba staje sie bardziej zapamietywana przez inncyh, moze nawet uchodzic za tajemnicza itp. Zle strony? NIE MA :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena, natasza (takie tajemnicze), anastazja, bianka, lilla franciszek, karol, staś, adaś, łukasz, mateusz, igor, przemek, jarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenka 17
hej niedlugo urodzi mni sie coreczka uwazam ze imie Nikola jest ladne ale czy sa jakies ciekawsze imionka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ, Nie czytałam bardzo dokładnie każdej wypowiedzi, bo jest ich ogrom. ogólnie uważam, że imię to rzecz gustu i skojarzeń. niektóre imiona mi się podobają, ale ponieważ znam ich właścicieli nie dałabym tak na imię swojemu dziecku. Wierzę w to że imię ma jakiś w pływ na osobowość. Dlatego są ludzie, do których ich imie w ogóle nie pasuje, do ich charakteru i temperamentu. Faktem jest, że całkowicie obco brzmiące imiona mnie też wydają się pretensjonalne jak Nicola Sandra, czy Jessica, mogą rzeczywiście w Polsce utrudniać życie. No ale jeśli się komus podoba, to czemu tego nie tolerowć. Nie rozumiem oburzenia niektórych na Oliwie, Juli, a juz napewno Wiktorie. MOja córka nosi to ostatnie imię i napewno nie dlatego że jest popularne. MOja babcia miała tak na imię i zostało jej ono nadane 100 lat temu w Polsce przez w miarę prostych ludzi więc nie jest chyba takie strasznie obce. Poza tym wtedy królowały Władki, Staszki itp, imiona żeńskie, polskie, dzisiaj nie udaje się raczej ich spotykać. Z staropolskich imion podoba mi się Helena, zdrobnienie Helenka, ale nie dałabym tak dziecku na imię. Za kilka mieś. zostanę mamą chłopca i nie mogę znaleść lepszego imienia niż Bartosz, nie Bartłomiej .Chodzi za mną od wielu lat, inne zawsze ma jakieś ale... Jak Wam się podoba? pozdrawiam M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno. Co do wątpiących w zdrobnienia od Wiktorii: nie przepadam za ogólnie modną Wiki, mówię do mojej córci Wikusia, Wikunia. poza tym to imię królowej Wiktorii, dla dorosłej kobiety bardzo eleganckie. Poza tym za granica tez nie ma problemu, bo jest obcojęzyczna, inaczej pisana: Victoria :). Ogólnie jestem zadowolona z wyboru tego imienia, bardzo pasuje do mojej córci :) m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada_007
ja mam na imie ada nie zadna adranna itd poprostu ada bardzo sobie chwale moje imie a poza tym podobaja mi sie imiona : majka , oliwka, oktwaia i olga dla chlopca :michał, adam , dominik maksymilian mikolaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IzKaa_266
Ja osobiście mam na imię Iza , a chodź to imie naturalne i zwykłe nie czesto sie pojawia .. U mnie na całą szkołę 800 osób są tylko 2 Izy hmm .. A teraz moje propozycje IMION : DZIEWCZYNKA : Klara , Kamila , Łucja CHŁOPCZYK : Kubuś , Bartek , Filip .. Jeżeli kiedyś urodze swoje dzieci na pewno będą miały tak na imię .. Uważam ze są to piękne imiona ;) Pozdrawaim ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla dziewczynki oczywiśćie ILONA :) a dla chłopca Kacper:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja2
będę miała Patrycję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Do madek26! Bartosz bardzo mi sie podoba. Tylko pamietaj zeby nie mowili na niego Bartek. Ja nie rozumiem ludzi. Bartosz to Bartosz. A Bartlomiej to Bartlomiej czyli w zdrobniale Bartek. Zycze szczesliwego rozwiazania🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze slowko do Bezire Z tych co podalas to mi sie podoba: Marika,Nadia Fabian,Dominik Pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agoza-8
Wydaje mi się, że duży wpływ na późniejsze kontakty dziecka, a później już dorosłego człowieka, mają ludzkie skojarzenia w momencie przedstawiania się (imiennego), czyli często wchodzi to w skład pierwszego wrażenia. Mam tu na myśli imiona negatywnych postaci sceny politycznej, gwiazd i innych im podobnym. Poza tym ważne jest, aby imię można było zrdobnić w jakikolwiek sposób, ale także, aby miało swoją oficjalną wersję. Radzę wziąć także pod uwagę, że nasze dzieci będą się swobodnie poruszały po Europie i całym świecie, więc nie utrudniajmy im życia nadając imiona nieodmienialne na inny język i jednocześnie trudne do wymówienia dla obcokrajowców, ponad to takich, z których za granicą będą drwić. Nie chcemy chyba naszym dzieciom sprawiać przykrości, nawet pośrednio, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agoza-8
najśmieszniejsze jakie znalazłam: Myszon, Żyraf, Imre, Bakary, Brajan Eunika, Dąbrówka (http://gorny.najlepsze.pl/imiona/) ------------------------------------------------------------------------------ NAJPOPULARNIEJSZE IMIONA według U.S.C. w Polsce 06.09.2007 CHŁOPCY : DZIEWCZYNKI: 1. Kamil 1. Aleksandra 2. Jakub 2. Natalia 3. Patryk 3. Karolina 4. Adrian 4. Patrycja 5. Michał 5. Kinga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goca
ZAWSZE PODOBAŁO MI SIĘ IMIĘ KORNELIA I TAK MA NA IMIĘ MOJA CÓRECZK POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akaaa
Kura weście sobie Katiaa albo Iga jak dla dziewczynyy a dla chłopaka Damian albo Adria i >> po kłopocie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co i jak
Dziewczynaka: Michalina Chłopiec: Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy zauważyliście jakieś wspólne cechy lub skłonności u osób obdarzonych tym samym imieniem....Bo ja mam takie nieodparte wrazenie ze na przylład wszstkie Ele i Izabele mają słabość do zakupów,mają mnóstwo znajomych zwłaszcza płci męskiej i dość optmistycznie podchodza do zycia.....myślicie ze coś w tm jest czy to raczej taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ja tez zastanawim sie nad tym jak dac na imie mojemu dziecku, bede rodzic w lipcu! dla chlopca bardzo podoba mi sie Jonatan, Jeremiasz, Mateusz a dla dziewczynki to po prostu sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria45
no Jeremiasz fajne imie, moja kolezanka ma Jeremiaszka, a coreczke Sare, choc Sara niezbyt mi sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia....
imona dla dziewczynki------>mischela(miszela)..dagmara(zdrobnienie daga albo dagusia).......nicola(nikola)........Łucja to stre imie ..ale fajne!!! Dla chłopczyka----->mischel(miszel).......Igor.....Karlos....mikołaj.....miłosz....to też stare imie!!!Ale na czasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasieni
zgadzam sie z toba wsytskie kaski jakie znam sa durne i szurniete. mam uraz do tego imienia bo nawet jak tu czytam wpisy roznych kasiek to wyzieraja z nich tepe idiotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sweet15
Mnie dla chłopca strasznie podoba się Adam, Jakub. Pasują do każdego wieku mają w sobie to coś :) a dla dziewczyny podoba mi się Aleksandra i Ewa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dal chłopca: * FABIAN :D * Sebastian * Szymon Dla dziewczynki: * WERONIKA * GaBRIELA * Natalia * Malwina * Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, na razie dziecka nie planuje - 2 miesiące po slubie ale synkowi dam na imię Adam - po jego dziadku - teść zmarł miesiąc temu... na drugie Józio - po moim dziadku - zmarl dwa dni przed Teściem - tak by pamiętali o swoich przodkach a córka Karolinka :-) a tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×