Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

madlen ja nie moge w lindenfels mieszka moja babcia od 18 lat, ale byłam tam tylko raz, w bensheim mam kuzyna, a drugi kupił domek ale zapomniałam jak się to nazywa , i nie bój się jezdzić autem , tydzień strachu i opanujesz to znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam stale i nowe bywalczynie Forum. Dzis troszke pozniej zawitalam. A to przez to, ze rano wzielam sie za nieplanowane generalne porzadki. Mo.nika chyba sie od Ciebie zarazilam:-). Micka wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Wchodze na forum i widze ile dzis naskrobalyscie. Nasze forum rozwija sie w szalonym tempie:-). Barbarag: Ja chodze jeszcze do VHS (teraz aktualnie jest przerwa wakacyjna). Zajecia mam codziennie od poniedzialku do piatku. Lekcje trwaja poltorej godziny. Zaczynamy o 10:15 a konczymy o 11:45. Jest tez grupa na 8:15 ,ale ja wolalam do tej troszke pozniejszej. Jest tez mozliwosc uczeszczania w godzinach wieczorowych. Mozna wybrac tez kurs, na ktorym zajecia sa 2 lub trzy razy w tygodniu. Jeden poziom liczy sobie 100 godzin i kosztuje 107 euro. Milego wieczoru zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyś dzięki za info o vhs, to fajnie mają różne godziny i tanie te kursy, a w jakim ty mieście mieszkasz? pewnie czytałam ale tak was tu dużo że nie da się wszystkich zapamiętać, tym bardziej że wy się znacie a ja tu dopiero z tydzień jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justys faktycznie, chyba już ci pisałam że w gronau mieszkają 2 siostry mojego męża, a pracują w enschede w holandi, ja już nie wiem komu co i kiedy napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja druga polowa wrocila dzis z biwaku. Biedaczysko teraz spi zarwane noce hihihhi. Talko psiaki czasami mu przeszkadzaja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak krotko napisalam i tyle bykow. Mialo byc odsypia zarwane noce. Sorki tez za literowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to my wszystkie jak szybko klikamy to robimy błędy , zjadamy litery itp. ale nie przejmujmy się tym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo.nika ....to sprzatanie chyba sie udziela , moj maz stwierdzil ze jutro bierze sie za generalne porzadki w piwnicy , i czy nie moglabym mu pomoc😠 Czuje ze jutro , bede miala migrene :p ,oooo juz nadchodzi :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angellina 21
hej hej!!! witam z wieczorka! tak sie zastanawiam jak wygladacie dizewczyny macie jakies fotki? mozeby sie powymieniac? co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen fajnie tam macie w tym rimbach oglądałam zdjęcia na necie, chyba ryneczek z takim małym czerwonym konikiem dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska12345
Czesc dziewczyny. Moze ktos jest w stanie mi odpowiedziec na pytanie dotyczace pracy w Niemczech. Chodzio o to, ze przeciez Polacy nie maja zezwolenia na prace. Czy jest w ogole mozliwe otrzymanie pracy, jak wy sie staralyscie o prace w Niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaska12345 -- z nami to inna historia:D - czesc znalazla w DE milosc swojego zycia, czesc wyjechala na pochodzenie... A prace dostac mozna, owszem... Ale co Cie konkretnie interesuje? Zalozenie wlasnej firmy jednoosobowej czy praca juz w jakims konkretnym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej asia 80 jak mila dizen? ja dzis miala nie ciekawy ide sobie i namoic oczach wypadek potracilo kobiete na pasach wpadla na maske i wyleciala w powietrze upadla kawalek dalej biedaczka :-( zadzwonilam po pogotowie przyjechalo natychmiast i ja zabralo reanimowiai ja i zabrali na urazowke biedaczka jeszcze teraz jak o tym pisze to sie cala trzese :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angellina22 -- o kurcze - rzeczywiscie mialas nie najlepszy dzien... Wspolczuje z calego serca. W takim razie przesylam Ci kwiatucha 🌻 - pomaga na stres i wszystkie inne \"bolaczki\":D - to taki cudowny srodek:D. A co z ta kobieta - wiesz cos? U mnie bylo spokojnie - posiedzialam prawie cztery i pol godziny u fryzjera:D. Zrobilam sobie blond pasemka i skrocilam wlosy (juz nie sa do pasa leeeeeeleeee). Cale szczescie wlosy nie zeby - odrosna:D:D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hessen
a ja tez mialam ciazki dzien :-/ mam kredyt w banku 7 tys chcialam dobrac jeszcze 2 tys baaardzo chetnie mi daja obliczyli mnie i wyszlo ze do tego 7 tys dopisza mi te 2 tys i razem do oddania bedzie 15 do 2012 roku suuper poprostu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska12345
najchetniej chcialabym pracowac na uniwersytecie, wadministracji...studiuje tu socjologie i bardzo bym chciala zostac ze wzgledu na mojego chlopaka, ktory jest NIemcem i nie chce zamieszkac w Polsce. Boje sie, ze jak nie znajde pracy, to poprostu bede musiala wyjechac i zlamie mi to serduszko...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co z nia ale nie ciekawie chyba bo wyleciala w powietrze i spadla na ziemie czego takieog jeszcze nie widzialam, pomoglam na ile moglam tzn nie ruszlaam jej bo ani sie nie dusila oddech miala itd zadzwonilam na pogotowie przyjechalo po 4 min wiec nie blam potrzebna, zeznan zadnych nie skladalam nie mialam czasu na to pozatym bylam torche w szkou wyjezdzma do niemiec pojutrze a jeszcze by mi przyszlo na komisariat isc czy kiedys na jakies rozprawy bo bylam jedynym swiadkiem ktory widzial to jak na dloni reszta to gapie ktrozy przyszli pozniej dla mnie najwazniejsze bylo jje pomoc a jakies gadki z policja to juz nie bardzo dzieki za kwiatek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska12345
do Asia80, myslisz, ze mam szanse na prace tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam jak nowa fryzurka? ja bylam dizs u mojej szefowej z salonu gdize mialam praktyke i pracowalam super babka jak przyjaciolka i zrobila mi henne -zawsze robie sama luk ksztąłt super ale czarna a ja nie znosze czarnej mam jasne wlosy blond i maluje na taki brazowy blond a teraz sa czarne kurde :-/ zrobila takie bo mam malo wlsow i musiala zafarbowac skore ale jestem wkurzona :-/ niechialm tej heny ale kiedys jej wczensiej powiedizlam ze wpadne i ona myslala ze ta henne chyba tez chce a nie chalo mi ise odmawiac i teraz sie mecze w czarnych buuuuu nie mge zmmyc bo mam slabe wloski i mi szkoda zeby jeszcze wiecej nie wylecialo mi i bedemiala brwi z 2 wlosow na krzyz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaska 12345 -- zawsze mozesz za niego wyjsc za maz:D:D:D. Problem wtedy zniknie:D:D:D. A na powaznie - jako Polka nie masz wiekszych szans na otrzymanie pracy w administracji uniwersyteckiej - niestety... Najpierw kazda firma (to moze byc tez uniwerek) musi sprawdzic - najlepiej w Arbeitsamt - czy na to miejsce nie ma chetnych Niemcow... Na takie stanowisko zawsze sie znajda... Angellina22 - naprawde Ci wspolczuje... Ale pomysl sobie, ze wlasnie dzieki Tobie ta kobietka natychmiast otrzymala pomoc:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia1234 oczywiście że tak jeżeli znasz język, jesteśmy w uni i możemy mieszkać i pracować gdzie chcemy, musisz tylko złożyć wniosek o pozwolenie o pobyt a jeżeli otrzymasz to jest równoznaczne z możliwością pracowania w de.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angellina22 -- nowa fryzurka jest super:D... Wlasciwie to zmienil sie jedynie kolor:D. Nie zmieniam fryzur, bo mam dlugie i proste wlosy, na ktorych zadna fryzurka sie dlugo nie utrzyma:D... Nie pomaga ani zel, ani lakier, ani nawet utrwalacz:D. Ale tak tez jest dobrze - nie musze krecic, ukladac... Wysusze (albo same wyschna) i gotowe:D:D. BarbaraG -- nie masz niestety racji - Niemcy wprowadzily okres przejsciowy dla nowych czlonkow Unii i dopiero po jego zakonczeniu Polacy, Czesi i inni beda mogli bez przeszkod podejmowac prace na terenie Niemiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hessen
mam bank online w citibank, nie sa zli mila obsluga dyspo daja kredyty chetnie udzielaja ale wlasnie tu sie mozna niezle przejechac, mialam tez sparkasse ale zlodzieje straszne obsluga okropna nic sie nie dalo zalatwic z citibanku mimo wszystko jestem bardziej zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hessen
albo jeszcze dobry jest postbank, tani w utrzymaniu tyze ze maja malo geldautomatow zalezy gdzie mieszkasz jakie banki tam ciezko doradzic na odleglosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×