Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Witam Wszystkich! Jak fajnie ze wkoncu niedziela :D co prawda mialam urlop i zaczelam dopiero prace w czwartek, ale mimo to , ciesze sie, ze mam wolne Jeszcze raz dzieki za zyczenia, slub byl juz 28.04., tylko ze chyba nie mialam okazji sie nim pochwalic jesli chodzi o koty to tak czasami bywa, ze zdarzy im sie nasiusiac, nie do kuwety ja mialam wczesniej trzy, ale one za potrzeba wychodzily do ogrodu, choc bywalo i tak ze zrobily \"cos\" w domu teraz nie mam zadnego zwierzaka i jest troszke smutno moj Vermitter, nie zgodzil sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
mam paczke, ktora ktos moglby odebrac i wyslac mi ja poczta z Niemiec juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
z 2 peelingi enzematyczne Kolastyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e-v-a :D ja zauwazylam ze moj kot przestal czepiac sie doniczek , gdy postawilam je wyzej , na tych koleczkach ...widzialam ze go to denerwowalo bo sie kwiat przesuwal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie doniczki sie nie przesuwaja,bo duze i ciezkie sa ,mam tam duza juke(nie wiem jak poprawnie sie pisze).A jezeli chodzi o denerwowanie,to kot nas denerwuje.Jak chce jesc,dostaje 2 razy dziennie o 7 i 17,i my nie wstajemy ,to wskakuje na parapet i wygina galazki draceny.My oczywiscie nie chcemy ,zeby sie polamaly,to wyskakujemy z lozka i dajemy jesc.Wogole,to ta moja kotka to jedyna w swiom rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka aga z bremen jest teraz w polsce ale gdzieś w okolicach wałbrzycha chyba, jak się odezwie na forum to możemy zapytać czy mialaby możliwoś odebrania twojej paczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka a skąd trzeba odebrać tę paczkę, bo moja mama też jutro jedzie do niemiec do pracy do landau, tylko zależy w jakim mieście masztę paczkę tu w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny taka prozba❤️ Moj znajomy prosil mnie bym poszukala mu jakiejs pracy w Niemczech w rolnictwie , lub przy zbieraniu np.jablek itp. Szczerze mowiac nie wiem gdzie szukac takich ogloszen i gdzie dzwonic? Napewno macie lepsze rozeznanie odemnie..... Bede wdzieczna za kazda rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo u nas na śląsku jest dużo biur i nawet sporo ogłoszeń w gazecie regionalnej we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claudi_alb :D dobrze bede szukac tez w tej gazecie.... Barbarag:D -nie, nie ma papierow , ale wiem ze w rolnictwie to moze juz byc zatrudniony bo jestesmy w Uni .... Rok temu byl we Francji na zbieraniu jablek , mial podpisany kontrakt i wszystko bylo legalnie... Przegladam gazety i internet ale jakos nie mam szczescia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można w rolnictwie bez papierów, tylko niemiecki pracodawca musi załatwić w swoim urzędzie pozwolenie na pracę dla tej osoby, i udowodnić że nie może wśród niemców znaleść nikogo na to stanowisko, jesteśmy w uni ale niemcy nie otworzyły swoich granic i nie mamy możlwości u was pracować, teraz wszyscy polacy atakują anglię i irlandię bo mają otwarte rynki pracy dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czytałam ostatnio w gazecie że firma OTTO znany pośrednik pracy będzie przyjmował około 3000 polaków bez papierów, do rolnictwa ale do holandii, tam też mają zamknięty jeszcze narazie rynek pracy ale w tym sektorze bardzo potrzebują rąk do pracy , jak chcesz to podam zachwile jakieś namiary na to ooto, spróbować można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze w tej naszej regionalnej gazecie jest masa ogłoszeń i do niemiec i do holandii, ale niestety wszystko na pochodzenie albo paszport uni, jedyne do niemiec na polski paszport to było elektryków i spawaczy za 9,96 e na godzinę, no trudno nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc babeczki:)) Dziewczyny z ta atmosfera na topiku to nie do konca jest tak jak piszecie. Kiedys pisalo tu ok10 dziewczyn, wiadomo realne zycie , tak wiec godziny rozne, i topik rzeczywiscie sprawial wrazenie bardziej kameralnego.Teraz osob jest 30 , to naturalne wiec ze i wiecej wpisow i wrazenie ze topik zyje 24 na dobe.Ja jakis czas temu , mialam dluga przerwe i w ogole nie udzielalam sie tutaj, mialam nawet wrazenie ze nie ktore dziewczyny( dzis traktowane jako stare bywalczynie, wtedy dla mnie to byly osoby nowe) zmonopolizowaly MOJ :) topik.I bardzo ciezko bylo sie \"wbic\":) Nie zgadzam sie z twierdzeniem, ze atmosfera na topiku jest gorsza.Z cala pewnoscia inna, ale nie gorsza.Ot, naturalna kolej rzeczy.:) Tak wiec nie obrazajcie sie, tylko prosze odwiedzac topik, bo mnie na pewno bedzie przykro, jesli zrezygnujecie, zwlaszcza z tych powodow ktore podalyscie:) Ok, uciekam, ale postaram sie potem zajrzec:) Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Monika, mam nadzieje że już u Ciebie wszystko w porzątku. Chociaż nie wiemy co się stało, ale oczywiście wszystkiego dobrego, szczególnie dla twojego starszego syna,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A co do tego co napisałaś wyżej to całkowicie się zgadzam, jest nas dużo i każda rozmawia akurat z tą która w danej chwili jest na topiku, a starsze bywalczynie nie powinny rezygnować tylko z powodu tego że jest dużo nowych, dziewczyny nawiązujcie nowe znajomości i pielęgnujcie stare, wtedy wszyscy będą zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sara nie ma za co , mnie tutejsze dziewczyny też bardzo pomogły, zawsze starały się odpowiedzieć na każde pytanie ktore zadała,m a co do tej pracy to wiem jeszcze że w urzędach pracy , szczególnie wojewódzkich jest dużo ofert do pracy za granicę, bez pochodzenia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a chcialam was zapytać co to jest AUSBILDUNG, bo wyczytałam że prawie wszyscy którzy wyjechali do niemiec na stałe chcą lub muszą to robić, czy to jakiesz szkolenie, czy kursy doszkalające , czy matura , napiszcie dokładniej jak możecie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika a wiesz dziewczyny mi przysłały zdjęcia z waszego spotkania, i chociaż widziałam już kilka twojich zdjęć to wogóle na tym ze spotkania bremenek cię nie rozpoznała, po pierwsze bardzo zeszczuplałaś, po drugie włosy ci urosły,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
ta paczka przyszla by do kogos na adres domowy w PL i on wzialby tu.. to sa rzeczy mojej malej,, za przeslanie jej na terenie Niemeic na moj adres naturalnie bym zaplacila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×