Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

hurra ide na kurs für Fortgeschrittene :) i to juz dzis. Mam nadzieje, ze podszkole swoja gramatyke. Ja mam jeszcze pytanie z tymi testami i egzaminam. Czy ktokolwiek przy przyjeciu do pracy sie pyta o to czy ma sie egzamin itp. I do czego to jeszcze potrzebne oprocz wlasnej satysfakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam-moze wrescie po burzy wyjdzie tu slonko.....choc takie wirtualne....U mnie tez zasniezylo,nie wiem czemu a sie ciesze jak male dziecko ...moze jak wroce ze sklepu nie bedzie tak wesolo ,a poza tym slychac ...RMF FM:) Pozdrawiam srodowo.. U mnie w pracy sie mowilo ...dajcie se po szlagu...a jeden niech trzyma zegarki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza ja ok 6 lat temu robijlam kurs, bez egzaminu, poszlam do pracy, tam akurat nie wymagali, ponoc konieczne jest to na stanowiskach urzedowych, wtedy trzeba miec certyfikat, a tak a propo, to ja tez chetnie wybiore sie jeszcze na gramatyke, podszlifowac troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim!!! U mnie tez bialo, bielusienko.... Wlasnie mam ten sam problem co Belaiza. Kto odsniezy mi samochod? Wygladam przez okno i za moment bede musiala dokopywac sie do niegou. Mimo tego ciesze sie,ze zima jednak o nas nie zapomniala! Jesli chodzi o wczorajsza klotnie, to powiem tylko tyle,ze Mo.nika mnie calkowicie zaszokowala jak zaczela grozic zlikwidowaniem topiku!!! To nie jest jej wlasnosc a jej reakcja byla na miare przedszkolaka. POzosatle epitety jakie tu padly sa wynikiem emocji i nie bede ich komentowac........I pomyslec,ze zrodlem tych uniesien jest taka blahostka!!! Zwykla tabelka! Zycze milego dnia. Mam nadzieje,ze atmosfera tutaj sie ustabilizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, oczy mnie bola od czytania,tyle stron w jednym dniu. MartaHB-super z tymi oczami,mnie tez sie wydaje ,ze mi juz oczy od tego czytania wiedna.Super! Belaiza-mam nadzieje,ze sen sie spelni,a tak nawiasem mowiac,moja babka od snow powiedziala,ze przed snem nalezy zadac sobie konkretne pytanie i poprosic o sen dotyczacy tego pytania.Ja wczesniej pytalam ,dlaczego?No i dostalam odpowiedz.Mam na mysli butelke.Co z waszym kotem? Nie moge dalej pisac,bo oczy mnie bola i glowa tez zaczyna,ide wypoczywac,bo nie za dobrze sie czuje. Pozdrawiam wszystkich,zycze wszystkim milego dnia.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza ponawiam pytanie do Ciebie postawione kilka stron wczesniej: Znalazl sie Twoj kot????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kota nie ma :( ide odkopywac auto i do pracy. Wlasnie zadzwonila moja tesciowa, bym powoli jechala itp itd cale kazanie :), bo ona ciagle mysle, czy ja wroce tu jeszcze :) fajnie jak ktos sie troszczy. Czy ja Wam pisalam, ze mam wspaniala tesciowa? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie nie:-))ale musze malego do lözka polozyc. Dzisiaj to jestem taaaaka spiaca i nic mi sie niechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ kobietki :) :) Nie ma ktoras ochotki zobic mi paznokietki ? Mam takiego leniucha, ze robie wszystko tylko nie to. Sprzatam gotuje, pranie , prasowanie tylko nie pilowanie. Poprosze o recepte na naped termiczno-tlenowy, aby zapal skads sie wzial. Kaasay... dostalam, dostalam twoj mail. Dlatego dlugo wczoraj siedzialam i szukalam. Bardzo ci dziekuje 🌼 Wiem, ze bedzie daleko. Musimy cos innego wymyslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, zasypalo, zasypalo.... ;) Jestem tutaj pierwsza zime. W ubieglym roku widzialam tylko przejezdnie tutejsze metry sniegu. Mile zaskoczyla mnie tutaj organizacja. O 6h rano jezdza plugi. Ludzie przed domami tez odsniezaja. Co niektorzy az za bardzo. Widzialam jednego pana co odsniezal trawnik i zywoplot....;) Belaiza, mam nadzieje,ze kotek sie znajdzie. Przyjdzie jak zglodnieje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj bylam taka ospala. To przez te zmiane pogody... Moze do Was tez idzie snieg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzbieta, mi tez przydaloby sie paznokietki zrobic....aloe coz, zawsze cos wazniejszego sie znajdzie, musze sobie taki babski dzien w oncu zrobic :) kassay ja tez moja mala diablice spac chyba poloze bo juz nie wie sama czego chce... na glowe juz prawie wlazi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes no to ladnie, u nas nie jest tak zle, ale ani sniegu ani slonca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej limes!! Fajnie,ze jestes. Bardzo spodobalo mi sie, to co napisalas wyzej :) A jak kremik??? To nie Ty zakupilas sobie ostatnio to \"mazidlo\" -cud ostatniej kosmetyki??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z popoludnia:) Ale gramatycznie mi wyszlo:):) Za chwilke napisze przepis na Zebre, bo ktoras prosila:) Ach jakos mam ochote na slodkosci...mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwczyny co wy znowu z ta tabelka?przeciez mialysmy sobie wpisywac do stopki dane. A tak z innej beczki.Nie wiecie ile czeka sie na wyrobienie dowodu(paszportu)dla dziecka?Bo w internecie przeczytalam ze jak sie zlozy wnosek to na miejscu wydaja.To kawalek tego tekstu: Kinderreisepässe werden, unabhängig vom Alter des Kindes, nur noch mit Foto ausgestellt. Die Bearbeitungsgebühr beträgt 13 EUR. Die Kinderpässe können meist direkt bei der Antragstellung ausgestellt und mitgenommen werden. Mojej olivii wyrabialam juz 2 lata temu,ale kompletnie nie pamietam ile czekalam.A pytam bo chce pojechac w marcu do Polski,wiec nie wiem czy sie wyrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madle21 to jest chyba nowy przepis, ze zdjeciem trzeba juz robic nawet maluszkom, no i na to wygkada ze od reki dostaniesz, ja dwa lata temu czekalam jeden dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem ze ze zdjeciem,juz nawet zrobilam wszystkim:D,ale jakos nie bylam pewna co do czekania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes. Jestem ciekawa rezultatu. Czytalam o tym kremie i byly rozne opinie na jego temat. Uzbroje sie cierpliwie i czekam na Twoje recenzje..:) A tak na marginesie. Zauwazylam juz kilkakrotnie,ze zakup ze Stanow czesto jest tanszy niz z Europy.A 100€ pieszo nie chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Monika musze sie czyms pochwalic.Moj maly w koncu sie przewraca na brzuch,juz od 10dni.Napisz mi na jakim etapie jest twoj Kuba,zebym wiedziala na co mam sie teraz przygotowac,bo szczerze powiem ze nie pamietam czy teraz ma pierwsze siedziec sam czy raczkowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen21 ja robiłam swojej malej w ambasadzie w Hamburgu czekałam 1 godzinę, tyle ze dali mi tymczasowy bo nie mam małej umiejscowionej w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli juz przy temacie paszportow jestesmy, moze cie mi powiedziec czy macie doswiadczenia z zamiana paszportu w ambasadzie? moj maz musi wymienic bo przejal po slubie moje nazwisko, kazali mu zawiezcf ^do polski do USC stambuch zeby oni tam wydali polski dokument, z tym do hamburga ( oczywiscie kasa 96 euro) i trzy fotki, i TYLKO 3-5 miesiecy czelkania, moze idzie to zrobic szybciej w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysia_dobra_rada
taniej w PL wyrobic paszport, czeka sie nie wiecej niz miesiac i przy zmianie nazwiska placi sie 50 zlotych plus oplata skarbowa chyba 5 zl, ale... mozna to zrobic tylko wtedy, gdy Twoj maz juz wymienil polski dowod osobisty (wystarczy, ze zlozyl wniosek o zmiane dowodu osobistego w PL) nie polecam zmiany paszportu przez ambasade bo po pierwsze to dlugo trwa po drugie kosztuje o wiele wiecej niz w PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen, twoja dzicia bedzie to robila jako nastepne co bedzie chciala:-))hihi Niema czegos takiego ze najpierw to a potem tamto.W ten sposöb robi sie z dzieci roboty. Sa maluszki ktöre zaraz chodza a nie raczkuja .Kazda niunia jest inna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Möj dözy zaczal chodzic jak mial rok a malutki jak mial 15 miesiecy:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysia, no la emoj maz jeszcze nie ma tez dowodo osobistego na nowe nazwisko :-(, musimy popytac podzwonic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze Kassay ma racje, dzidzia bedzi robila co chciala sama. Moja jak juz siadala to i raczkowala, tylko ze nie wiem dla czego ,do tylu. :) :) :) U nas caly czas sypie........ Mialam dzis na kurs jechac,jednak zrezygnowalam. Niestety musze az 30km przez wiochy i lasy jechac. Mam stracha wracac. Bo to wiadomo gdzie czlowiek zawisnie w taka pogode ? Wiec wykorzystujac czas robie sobie uzupelnienie, a nawet wymyslilam nowy wzorek, tylko strasznie pracochlonny. Przepraszam cie limes... ale czy to nie za szybko na ten kremik? Przeciez ty nie jestes baba po -40, 50 (nie obrazajac nikogo), a na pewno juz nie masz obwislych worow pod oczami, itp. Czy to dobry wybor? W kazdym razie twoj wlasny. I bez obrazy , mam nadzieje to przyjmiesz.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×