Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość może wiecie o in vitro w Niem-
czech??? Beleiza dzięki:-) Mam nadzieję, ze tu chodzi o wiek matki, bo jesli o wiek obojga partnerów, to chyba nici z tego in vitro w Niemczech:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze wiecie o...... zycze powodzenia , i trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może wiecie o in vitro w Niem-
czech??? dzięki Marta:-) mam nadzieję, ze nam się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Dziewuszki:-)) Marta möj ma na poludnie w przyszlym tygodniu i chyba wpadne do Ciebie tak na wczesna Kawke.Pozwole siebie do Ciebie zawiesc i odebrac:D Ale to ja jeszcze do Ciebie przedzwonie. ze spotkanie nie wypadlo( co za slowo;-)) no to szkoda chyba(choc kto wie).No jestem ciekawa jak to bedzie w przyszly piatek. Tak , wszystko co w niemczech na Google earth widze jest ostre a w polsce tylko duzo miasta.Szkoda. Niemusialam dlugo czekac Marta:-)) Syn ma odwiedzinki jakiejs panienki.Chca sie lepiej poznac.Przyjechala na chyba 4 dni.A möj jest u dalszej rodzinki na weekend:-)) No to jeszcze tylko slonka zyczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula80
Hej dziewczyny, mieszkam w Hamburgu od wrzesnia i caly czas walcze z myslami o powrocie. W Polsce skonczylam germanistyke i po studiach przyjechalam tu z powodu chlopaka (Polak mieszkajacy tu od dziecka). Zaczelam studia (BWL) dlatego mam pozwolenie na prace. No ale jedyne co moge robic to praca w knajpie bo co z tego ze na studiach nauczylam sie jezyka, tu nie za duzo to znaczy bo przeciez wszyscy mowia po niemiecku. Mam za soba pierwsze egzaminy, jakos nawet poszlo, ale nie czuje sie tu za dobrze. Brakuje znajomych, rodziny, niepewna przyszlosc a z drugiej strony super fajny zwiazek ktorego nie chce rozwalic.Brakuje mi kontaktu i babskich pogaduszek z kims kto ma podobne (albo wiecej) doswiadczenia. moje gg to :6492708 P.S. super temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mile panie. Ale dzisiaj cisza. Anula80 jak chcesz pogadac to jestem pod gg 9607639, albo na tlenie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
Czesc Dziewczyny mam nadzieje ze wszystkie juz wstałyscie..i pijecie poranna kawke Zaraz musze ruszac na uczelnie..a nie powiem zebym byla zmotywowana... Anula80 wiem co czujesz...podejrzewam ze bedziemy w podobnej sytuacji No pobudka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam na porannej kawce, jestem z wami cały czas, czytam was systematycznie, tyle że ciągle czasu ostatnio mi brak aby coś madrego skobnąć, dzisiaj chciałam tylko napisać, ze chodzę juz na krabbelgrupe z córcią w końcu znalazłam cos takiego w naszej miejscowości, i pomału zmnienia sie w naszym zyciu, nie jest juz tak bardzo samotnie. I to dzięki temu, że jesteście WY, że topik istnieje i że naprawdę można u was znaleść wsparcie :) :) :). Bo przecież gdyby nie Wy to dalej nawet nie wiedziałabym że w ogóle istnieją takie spotkania. miłego rozpczęcia dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam raniutko (jezeli tak mozna jeszcze powiedziec :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam słonecznie, juz po porannej zbożówce, u nas słoneczko wyszło i zapowiada sie super pogoda, zaraz zmykamy na poranne zakupy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja witam:-)) GG nie idzie w dalszym ciagu dlatego jestem teraz tez na tlenie:D Wsciekam sie z powodu tych mieszkan bo sa nawet ladne i w lepszej dzielnicy. Nawet bysmy mogli sobie sporo pieniazköw zaoszczedzic ale boje sie ze jak sie przeprowadze w tamtym kierunku ze zaczne po czasie byc nieszczesliwa.A möj dözy chodzi tutaj do szkoly i nie wiem czy mialby ochote na takie jezdzenie.No i poznal tutaj nowych ludzi.Och meno.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry wszystkim ja tak ni z gruszki ni z pietruszki ale parę stron temu była mowa o kartach IKEA Family i przypomniałam sobie własnie, że posiadacz tej karty (mam ją od ponad 2 lat) ma coś takiego jak ubezpieczenie transportu zakupów ze sklepu Ikea do domu tzn. obiecują, że jak zakupy ulegną uszkodzeniu (w WASZYM !!! samochodzie) to oni to wymienią , w praktyce oddają pieniądze i kupuje się następne. Właściwie to tylko tyle chciałam napisać bo zaraz zmykam z dzieciakami na wycieczkę i wrócę pewnie późno wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa jeszcze jedno ;-) czy ktoś zna powiedzenie : \" ciątacz mi się włączył\"w ogóle słowo \"ciątać\" mnie się ono wydaje zabawne ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak a propos mojego dzisiejszego wyjazdu, ale z dziećmi to chyba mi się ciątacz nie włączy hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123-456
Unerfüllter Kinderwunsch Künstliche Befruchtung: Was bezahlt die Krankenkasse? Die gesetzlichen Krankenkassen übernehmen im Normalfall die Kosten für eine reproduktionsmedizinische Behandlung zu 50 Prozent. Allerdings gelten dafür bestimmte Voraussetzungen: Leistungen zur künstlichen Befruchtung gewähren die Krankenkassen nur, wenn die Personen, die diese Maßnahmen in Anspruch nehmen wollen, miteinander verheiratet sind. Es dürfen ausschließlich Ei- und Samenzellen der Ehegatten verwendet werden. Maßnahmen zur künstlichen Befruchtung dürfen nur erfolgen, wenn die Ehegatten vorher von einem Arzt, der die Maßnahmen nicht selbst durchführt, über die medizinischen, psychischen und sozialen Aspekte der künstlichen Befruchtung beraten worden sind. Anspruch auf Leistung zur künstlichen Befruchtung besteht für Versicherte, die das 25. Lebensjahr vollendet haben. Ein Anspruch besteht nicht für Frauen, die das 40. Lebensjahr und für Männer, die das 50. Lebensjahr vollendet haben. Diese Altersgrenzen müssen für beide Partner in jedem Behandlungszyklus zum Zeitpunkt des ersten Zyklustages im Spontanzyklus, des ersten Stimulationstages im stimulierten Zyklus bzw. des ersten Tages der Down-Regulation erfüllt sein. Die Krankenkassen bezahlen die Maßnahmen zur künstlichen Befruchtung zu 50 von Hundert bei der Insemination ohne Hormonstimulation bis zu achtmal bei der Insemination nach hormoneller Stimulation bis zu dreimal bei der In-vitro-Fertilisation (IVF) bis zu dreimal bei der Intracytoplasmatischen Spermieninjektion (ICSI) bis zu dreimal. Ausnahmen: Wenn es bei zwei IVF- beziehungsweise zwei ICSI-Versuchen nicht zur Befruchtung der Eizellen gekommen ist, bezahlen die Krankenkassen weitere Versuche nicht mehr, weil dann keine hinreichende Erfolgsaussicht mehr besteht. Darüber hinausgehende Behandlungsversuche bedürfen der Genehmigung durch die Krankenkasse. Außerdem gilt: IVF und ICSI dürfen nur alternativ angewandt werden. Nach Geburt eines Kindes besteht – sofern die sonstigen Voraussetzungen gegeben sind – erneut ein Anspruch auf alle Leistungen zur künstlichen Befruchtung. Nach einer Sterilisation verfällt dieser Anspruch. Ausnahmen bedürfen der Genehmigung durch die Krankenkasse. Vor Beginn der Behandlung ist der Krankenkasse ein Behandlungsplan zur Genehmigung vorzulegen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123-456
Pro Behandlungszyklus betragen die Kosten einer gewöhnlichen In-vitro-Fertilisation im Reagenzglas im Schnitt 2800 Euro, bei einer Mikroinjektion des Samens in die Eizellen rund 3400 Euro. Allerdings belassen es die Ärzte und die Paare in vielen Fällen nicht bei einer Behandlung, um ans Ziel zu kommen. Bei knapp 39400 behandelten Frauen im vorigen Jahr wurden insgesamt 61.724 Eingriffe verzeichnet. Übernommen werden seit der Gesundheitsreform von den Krankenkassen pro Frau maximal drei Behandlungen. Krotko: 50 % pokrywa kassa chorych, jezeli: 1. Para jest malzenstwem 2. On ponizej 50 3. Ona ponizej 40 4. Oboje powyzej 25. Kasa pokrywa koszty do trzech prob.(50%) Za jedna probe trzeba zaplacic ok. 2800 -3400Euro.(a tylko polowe pokrywa kasa chorych!). Aby kasa te 50 % pokryla, konieczne jest przed rozpoczeciem leczenia zlozenie wniosku i jego zatwierdzenie przez kase chorych!!!! Podsumujac: Widzialam w telewizji, ze Niemcy z powodu koszow "leczyli" sie w klinice w Pradze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evo wczoraj modlilam sie za Twoja dzidzie i potem jak czytalam biblie to znalazlam takie slowa w ksiedze Jeremiasza, koniecznie musze Ci je napisac: \"Gdyz tak mowi Pan Zastepow, Bog Izraela: niechaj was nie zwodza wasi prorocy, ktorzy sa wsrod was, ani wasi wrozbici, i nie sluchajcie waszych snow, ktore sie wam snia. Albowiem oni klamliwie wam prorokuja w moim imieniu, nie poslalem ich - mowi Pan\" Jer 29, 8-9 Nie zamartwiaj sie tak wszystko bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam tak slonecznie jak dzisiaj mamy na dworze. Co do tych snow w czasie ciazy, to jak bylam z synem w ciazy to mialam dwa takie koszmarki. pierwszy: to snilo mi sie ze jak go urodzilam to sie okazalo ze wazy 7 kg i ma jakies 65 cm. drugi: to bylam u lekarza i robil mi usg i cos mu sie nie spodobalo, wiec wyciagnal mi dziecko poogladal, stwierdzil ze jest wszystko ok i wlozyl je spowrotem. Moral ze snow: to tylko buszujace hormony, wiec nie ma sie co nimi przejmowac. W rzeczywistosci bylo wszystko ok i jest do dzisiaj. Synek ma juz 2 lata i jest zdrowy jak rydz. Ps. przy corce nie mialam juz takich snow Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w sprawie meczu skandaliczne
zachowaniehttp://sport.onet.pl/0,1257854,1478791,wiadomosc.html niemcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Limes,dokladnie o to chodzi :-)) a co to wogöle za leczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak wygramy :) a powiedzcie jeszcze gdzie bedzie transmitowany mecz. Przegladnelam program i nie widze. A trabka juz przygotowana. Macieju rzeczywiscie swiata masz racje ale meza nie mam co pytac, bo on sport uprawia a nie oglada. No czasami jak go posadze przd TV z okazji, ze Polska z Niemcami gra. No Ty masz przeciw sobie tylko zone a ja meza i dzieci. I w pracy wszyscy twierdza, ze Polacy juz raz wygrali i wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123-456
Metoda "in vitro" Koszty pokrywane sa w 50 %, wiec za 1-3 probe (jezeli kasa chorych to zatwierdzi) musisz placic po okolo 1500 Euro... Czy sa wyjatki dla "Starszych" niz 40 bzw 50 latkow? Zawsze sa wyjatki, czytalam, ze kobieta moze miec nawet do 45 lat, lezeli jej stan zdrowia jest bardzo dobry. Jezeli kobieta bedzie wiec duzo mlodsza od swego meza, to mysle, ze szanse sa .... Ale nie bedzie to latwe, bo kasy chorych musza oszczedzac. I wydatek ok 5000 Euro nie jest tam mile widziany... Dlatego trzeba o takie swiadczenia walczyc. Tzn trzrba skladac wniosek , jak przyjdzie odmowa, odwolywac sie itd. Najlepiej jednak poinformowani sa lekarze ginekolodzy, lub tacy, ktorzy takie zabiegi wykonuja.... Moga oni poswiaczyc np stan zdrowia malzonow i dobre rokowanie na pomyslny wynik. Zawsze tez mozna poradzic sie np. w liscie do innych urzedow (np. Bundesfamilienministerium) albo innych.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie. Jestem zbulwersowana zachowaniem Niemcow, czyzby bali sie porazki? Dalej chlopaki pokazac na co was stac! Mimo ze nie jestem zwolennilkiem szczypiornistow (recznej) to bede zaciekle kibicowac przed tv. belaiza - mecz bedzie prawdopodobnie na DSF (przynajmniej tak twierdzi moja druga polowa). Najwyzej dostanie po kostce za wprowadzanie w blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawka mecz poleci na Das Erste i program zaczyna sie juz 16.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem,w sumie tez jestem zbulwersowana zachowaniem Niemcow....ale wiedzac ze POLAK potrafi jestem pewna ze polskich flag nie zabraknie na trybunach jutrzejszego meczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak u nas ciągle trąbią, że nie ma biletów dla polaków bo niemcy wszystkie zarezerwowali dla siebie, i podobno nie będzie polskich kibiców, ale wiecie ,że nasza drużyna stwierdziła skoro tak to oni meczu nie zagrają. A te tytuły w jakieś tam gazecie Bild \"uwaga na czerwone chamy\",

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja juz trobie na cala wies, ze wygramy. No wlasnie Monika i Janta wylazic z krzakow!!!!! No i Justynaamelia jeszcze tez i tuptaczek juz chyba przestalas chorowac, bo jak pojade do Norymbergii i wywale Cie z lozka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes pewnie, ze Ci odpowiem, nie widze uszczypliwosci w pytaniach o Boga :) poczekasz do jutra? poszukam kilka wersetow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×