Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Witam popoludniu. Moje jedno (syn) szczescie spi, drugie (cora) jakims cudownym sposobem przemyka po podlodze (bo nie raczkuje ani nie chodzi jeszcze) a trzecie (maz) zaiwania w pracy od 14.30 do 23.00. Uwielbiam te jego popoludniowki w weekendy. Pieknie mi posciel dzisiaj schnie (wiaterek i sloneczko - rewelacja). No przed chwila mialam chwile prawdy - wyciagnelam makowca z pieca no i porazka na calej linii. Ma zaledwie 1,5 cm w obcasach i w kapeluszu. Jo - mamy rozne dziwne ubezpieczenia wlacznie z Rechtssutz, ale mialam nadzieje ze nie bede musiala od razu armat na flanki wytaczac. Strasznie nie lubie ludzi z buta kopac, no ale coz takie czasy i tacy ludzie sie zrobili (klasa kapitalistyczna). A w temacie tesknoty to juz mi stanowczo lepiej. Uswiadomilam sobie, ze ani tu ani tam (tzn. w PL) nie ma rewelacji. W PL mieszkalabym pewnie nadal z mama bo brak perspektyw na mieszkanie, a na wlasne tym bardziej, tu za to bariera jezykowa, ale to juz nadrabiam, bo od 4 tgyodni chadzam sobie na kurs. I wiecie co? Odkad mam mniej czasu na myslenie to i nawet troche mniej tesknie. Ale i tak tesknie za mama i rodzina i przyjaciolmi ze szkolnej lawy. No i kazdego 22 dnia miesiaca jest mi jeszcze bardzo zle, bo to kolejny miesiac jak nie ma juz z nami mojego taty. A to dopiero minie 7 miesiecy. Ale bedzie lepiej. No to pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera szczerze mowiac to on jest bardzo jadalny, tylko chyba przeliczylam sie z iloscia maku, mialam nadzieje ze 0,5 kg maku + dodatki wystarcza na sredniej wielkosci blache ale okoazalo sie ze jest to troche za malo, nastepnym razem wezme 1,5 kg, bo my z mezem lubimy duza ilosc maku. A poza tym to makowiec rewelacja i co najwazniejsze to nie jest suchy. Kurcze brak mi wyobrazni przestrzennej, ale nastepnym razem bede madrzejsza. Czlowiek uczy sie na bledach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja babcia zawsze mowila ze czlowiek uczy sie cale zycie a i tak glupim umiera, cos w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ta nauka to swieta racja... a jak makowiec jadalny to chyba nul problema...mam przepis z 0,5kg maku wielka blacha-taka z pieca;) na spodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie taki robilam, kruchy spod, mak i gora najlepiej pokruszone kruche ciasto no i tylko 1,5 no moze w porywach 2 cm wysokie wyszlo, jak dla mnie to za malo. Ale stwierdzilam ze mak kupiony w PL jest duzo lepszy od tego tutaj. Tamten jest jeszcze bardziej mokry i makowca az chce sie jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy ta blacha wcale taka duza nie jest, a jak jeszcze moj maz do niej sie zadaje (tzn. do zawartosci tej blachy to znika w 30 minut. No ale dosc o jedzeniu. Moze ktos zna cudowny sposob na zmobilizowanie 2 i pol letniego chlopca do sluchania tego co sie do niego mowi? Bo ja juz wychodze z siebie i staje obok. Nie mam zadnego posluchu w tym domu. Rownie dobrze moglabym rozmawiac ze sciana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale numer wlasnie zaliczylam swoj pierwszy raz na rozpoczecie stronki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) drugie miejsce w grupie wiekowej i 5 ogolnie :) hurra Gingera a ile punktow juz macie i ile trzeba miec? ja klikam codziennie ale tylko z jednego kompa, bo pozostale nie podlaczone do netu. Efeme mniam makowiec to moje ulubione ciasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wsiadaj na rower i przyjezdzaj. Masz niedaleko do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra ide zasiasc przed tv na chwile i poogladac Eurowizje. Dobrej nocki i do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia a Ty dla kogo szukasz niespodzianki?Dla wlasnej mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam dziunia taka zaradna, ze sama dla siebie przyszykuje a jutro sie zdziwi :P druga ewentualnosc bardziej mozliwa to obiadek dla ukochanej mamusi mezusia czyli tzw tesciowej :P no koniec zgryzliwosci z przymruzeniam oka zmykam do lozka jak mi sie jeszcze uda meza tam zapedzic to bedzie super, bo jak narazie oblega komputer i mi nie da kaffe czytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z ranka, dla wszystkich mamus 🌼🌼🌼 Schulmedizin jest za szczepieniem.Tak, chociaz i nie wszystcy. Tutaj mam cos dla tych ktörzy szczepienie uwazaja za cos bardzo waznego i dla tych ktörzy sa zainteresowani wlasnie przeciwnym zdaniem. Jest to po niemiecku ale jak znajde to po polsku to tu wkleje. http://www.impfschaden.info/impfschaeden.htm A dzisiaj mialam w rece taki list z kosciola.W tym liscie byl list pewnej dziewczyny ktöra miala bierzmowanie i pisala na temat Boga. Wlasnie ,Pan Bög.Dlaczego nie pani. W bibli möwi Bög zeby nierobic obrazköw o jego wygladzie,zeby go sobie nieprzedstawiac.A kosciöl wlasnie to robi i ludziom wciska ze Bög jest meski. Bög stworzyl czlowieka na swoje podobienstwo.Czyli kobiete i meszczyzne.Ale to nieznaczy ze jest meszczyzna. Co nie?Pozatym podobienstwo nieznaczy tylko podobny wyglad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam niedzielnie trochę was zaniedbałam wczoraj, ale mam takiego dołka jak głębokość Etny :-( czytałam na bieżąco wczoraj wszystko, ale tylko czytałam siedziałam i wyłam sama do siebie, tak co jakiś czas zbierze się u mnie wszystko i wybuchnie, tak chyba było wczoraj całe szczęście, że mała wyjątkowo grzeczna była i nic nie wymyśliła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tam też jestem za szczepieniam, co prawda nie wszystkimi, ale w miarę rozsądku, moja mała była szczepiona wszystkim co obowiązkowe plus na HIB ze względu na to ze brat męża jak był dzieckiem to chorował, na te mumokoki (nie wiem jak się pisze) chcę też zaszczepić, ale jeszcze się zastanawiam, chociaż jestem bardziej za tak niz nie, nie szczepię na grypę, bo nie wiem czy powinnam, nikt u nas nie choruje na to, a ryzyko powikłań po szczepieniu jest duże, nasza pani doktor tez tak uwaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassay, ciekawy temat poruszyłaś mnie rodzice zmuszali do kościoła, teraz tez próbują, ale im nie wychodzi, nie mam nic przeciwkow kościołowi, ale kiedyś zupełanie niedawno jak byłam na mszy, to się zastanawiałam, ci wszyscy ludzie tak wierzący w Boga, a tak nienawistni, a co najdziwniejsze w tym wszystkim to jak na nich patrzyłam, to tak jak bym patrzyła na jakąś sekte, nie jestem nie wirząca, ale ta moja wiara, to jest tylko moja, nie potrzebuje np. księdza spowiednika, bo on jest przecież takim samym człowiekiem jak ja i dlaczego on ma mnie karać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w niedziele i dla wszystkich mamus obecnych i przyszlych przesylam 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 Moj dzien matki zaczal sie .... hmmm nawet nie wiem jak to okreslic. Moje starsze dziecko wparowalo do nas do lozka, chwile polezalo a okolo 8.00 wzielo i doslownie wykopalo mnie na podloge. Moje mlodsze tez dzisiaj nie chcialo ani na 5 minut isc do taty tylko mama i mama i nosic sie chce 😭. A najstarsze (czytaj maz) lezalo jak skora z byka i czekalo az laskawie podam mu swiezo zrobiona kawusie i podam sniadanie do lozka. Na dodatek jedziemy dzisiaj do tesciow na uroczysty obiadek i bede sluchac znowu tych samych historii. Tak wiec jeszcze raz wszystkiego dobrego i do wieczora ❤️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielnie a mnie maz,z racji ze moje malenstwo nie umie jeszcze przygotowalo sniadanko-z okazji dnia matki... najlepszego dla wszystkich mam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie dziunia, nie chodzi o to ile masz pieniędzy, ale jaka jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak, Bog bedzie patrzyl na nasze serca a nie na zawartosc portfela. Czy Bog jest mezczyzna czy kobieta dla mnie to nie wazne, kocha mnie i to mi wystarcza. Biblia czesto przyrownuje Boga do Ojca, gospodarza wiec pewnie stad to twierdzenie, ze Bog jest facetem ale tu trzeba by glebsze badania nad hebrajskim zrobic a mi sie nie chce. Wczoraj slyszalam w radio, ze zrobili jakas ankiete i wyszlo, ze 75% ludzi nie chodzi w niedziele do kosciola tak sobie pomyslalam, ze przeczytali tylko pierwszy rozdzial biblii i wyszlo im, ze Bog siodmego dnia odpoczywal :P Dzis bylo mi smutno w kosciele, bo nasza siostra Anna wyprowadza sie do Düsseldorfu. Jest juz stara i nie daje rady sama a tam bedzie sie nia opiekowal ktos z rodziny. To bardzo trudno zostawic miejsce gdzie mieszkalo sie kupe lat, wszystkich przyjaciol ukochany kosciol. Powiedziala, ze wroci do nas na cmentarz. Napewno bedziemy miec ja w pamieci i bedziemy sie za nia modlic. mam nadzieje, ze znajdzie tam szybko braci i siostry w Jezusie. wszystkiego najlepszego w Dniu Mamy 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja sie znow nie zgodze ja nie kasam dla wlasnej proznosci tylko dlatego, ze jestem dzieckiem Bozym :D i z posluszenstwa mojemu Ojcu wynika, ze powinnam wypelniac jego polecenia a najwazniejszym jest Kochaj blizniego swego i Boga swego. Oj czasami to bym pokasala niektorych bliznich i wcale nie laskocze mojej proznosci fakt, ze tego nie robie :P Jednoczesnie mam pelna swiadomosc, ze moja dobroc nie ma wplywu na to czy zostane zaproszona na wielka uczte w niebie, bo po co by umarl i zmartwychwstal Jezus jeslibym miala byc zbawiano z moich uczynkow. I wtedy to jeszcze trudniej nie kasac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze mimo, ze ta osoba przestala wierzyc w Boga Bog nie przestal wierzyc w ta osobe i kochac jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po ciezkim dniu. Okrutna cisza tu panuje. Swietujecie jeszcze? Hallo!? Rany a w czwartek znowu do tesciow - Dzien Ojca - nie mam juz taty wiec bede swietowac Dzien Tescia. Ale musze powiedziec ze tescia mam ok. Nawet bardzo ok. Spoko gosc. Nie opowiada mi po 10 razy w ciagu godziny tej samej historyjki. Ale nie o to chodzi. Jest naprawde dobry i zloty czlowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja swietowalam dzis dzien Tesciowej :) objadlam sie ciast truskawkowych. Moja tesciowa to kochana kobieta. A w czwartek moze poswietuje dzien mojego meza, bo on jest tata, tescia nie mam a dzien mojego taty bede swietowac w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×