Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość ale nie pisalo
rekin tylko panga!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutaj cos jest
WEB-ERGEBNISSE ryba maslana ... anonse szczecin wenus ryba maslana kwiaciarnia internetowa w kielcach ... tapety e prywatne anonse szczecinwysparobinson pl ryba maslana angielskiteksty ' ...www.polskastrefa.eu/szukaj.html?q=ryba+maslana - 20k - Im Cache ryba maślana, mizeria ryba maslana - Butterfisch - np. ... do Butterfisch, to ryba maslana tj.nazwa wlasna ryby ... Ryba maslana w sosie szpinakowym - Butterfisch in Spinatsoße ...forum.dep.pl/viewtopic.php?p=1691 - 35k - Im Cache Forum: ryba maslana cd... a ja jestem zachwycona jej smakiem... ryba maślana. targi turystyczne. alfa star. silesia city center. lotnisko wrocław. mapa kraków ...www.tur-info.pl/p/fo_id,9164,,,ryba_maslana_cd.html - 71k - Im Cache ŚWIAT KOBIETY - forum dla kobiety / ryba maslana Re: ryba maslana. Użytkownik Krysia Thompson napisał: ... ryba maslana. Stopka forum. Przejdź do © Copyright 2004–2006 www.dla-kobiet.info ...www.dla-kobiet.info/forum/viewtopic.php?id=2378&p=8 - 19k - Im Cache Podawać czy nie podawać rybę maślaną? Ryba maślana to przebój nadmorskich restauracji i smażalni. ... ryba maślana, restauracja, smażalnia, zatrucie, maslana, problemy, ryby ...www.tur-info.pl/p/ak_id,3485,,ryba_maslana,restauracja,smazalnia.html - 168k - Im Cache Forum: ryba maslana jezeli wiele osób tak reaguje na tą rybe to nie powinnismy jej sprowadzac do kraju i na sile uszczęśliwiać naszych rodaków tym mięsem , ... ryba maslana. Treść: ...forum-turystyczne.pl/q/fo_id,3936,,ryba_maslana,,,,ryba_maslana.html - 22k - Im Cache ¦WIAT KOBIETY - forum dla kobiety / ryba maslana ¦WIAT KOBIETY - forum dla kobiety / ryba maslana. ... ryba maslana. Stopka forum. PrzejdĽ do © Copyright 2004–2006 www.dla-kobiet.info ...www.dla-kobiet.info/forum/viewtopic.php?id=2378&p=7 - 23k - Im Cache maslana 'www','smacznie','com'Hejka fajnie ze jestescie na my blogasku jak tak to se ... 2005 5:14 pm clio ryba maslana Baska 1 181 Pią Wrz 30 ' ...www.polskastrefa.eu/szukaj.html?q=maslana - 6k - Im Cache Niezdrowa jak ryba (maślana) - Media - prasa, radio i TV - wszystkie newsy! - WP.PL Sanepid zaczął kontrole restauracji i sklepów, sprzedających ryby maślane. ... ryba maslana. maslany smakosz 2006.12.23 12:01 ...media.wp.pl/kat,9922,wid,8243043,wiadomosc.html?ticaid=12d2a - 129k - Im Cache Ryba maślana wędzona :: Almarfish.pl Staramy się aby sztuka produkcji, w którą wkładamy serce i doświadczenie ... Bardzo populanma ryba, ciesząca sie niesłabnącym zaintereswaniem koneserów jej ...www.almarfish.pl/x.php/1,254/Ryba-maslana-wedzona.html - 15k - Im Cache Meinten Sie: www.ryba mastanaSPONSOREN-LINKSSo werden Sie Sponsor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w Niemczech jest
ryba maslana-jadlam,ale w Polsce np.Hotelu Ustron jest o niebo lepsza-palce lizac.Jest wedzona i surowa do smazenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziolszki a co Wyscie
tak ze slodzika na ryby przeszly? Napiszecie cos ciekawego o sacharozie,ponoc jes bardzo zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam 🖐️ czy to oznacza, że mam zrezygnowac z jedzenia pangi??? jem ta rybe średnio raz w tygodni i moim zdaniem jest pyszna, podobnie ryba maślana - wędzona na surowo - NIEBO W GĘBIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasia k
w niemczech tez mozna kupic pange!!! np. kiedys widzialam w realu, tu nazywa sie pangasius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomozcie dziewczynyyyyyyyy
MOJA KOLEZANKA WYSZLA ZA MAZ ZA NIEMCA JAKIES 2TYGODNIE TEMU BYLA W AUSLANDERBÜRO I W ARBEITSAMCIE I NIE CHCA JEJ WYROBIC POZWOLENIA NA PRACE BO MOWIA ZE JEJ SIE NEI NALEZY (JAK NIE NALEZY JAK JEJ MAZ JEST NIEMCEM !!).NIE PODALI POWODU DLACZEGO JEJ ODMOWILI TYLKO ZE NIE WYROBIA BO SIE NIE NALEZY.CO ONA MA ROBIC TERAZ??POMOZCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panga panga
z wikipedii Panga - ryba konsumpcyjna o smacznym mięsie. W jęz. angielskim panga opisywana jest jako Pterogymnus laniarius. W Polsce częściej spotykany pod tą nazwą jest morski gatunek Megalaspis cordyla z rodziny ostrobokowatych. W wykazie gatunków zawartym w Rozporządzeniu Komisji (WE) NR 1638/2001 z dnia 24 lipca 2001 r. oznaczona jako Panga - HAS - Megalaspis cordyla. Natomiast w handlu często spotyka się sprowadzanego z wietnamskich hodowli suma rekiniego (Pangasius hypophthalmus) sprzedawanego jako panga. http://pl.wikipedia.org/wiki/Panga_(ryba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panga panga
http://olalazar.blox.pl/2006/10/Panga.html Panga Kilka razy znajomi pytali mnie czy wiem coś więcej o tej nowej rybie, która pojawiła się w naszych sklepach i restauracjach. Niestety oprócz zdawkowych informacji, nie miałam wiele do powiedzenia. Od wczoraj wiem trochę więcej. Dzięki francuskiemu kanałowi M6, który wyemitował poświęcony jej reportaż - Francuzi też zadają sobie pytanie co to za jedna. A może zwłaszcza Francuzi - oni są przecież przyzwyczajeni do tego, że wszystko ma swój rodowód i to rejestrowany skrupulatnie od wieków, a teraz potwierdzony przez UE. Tymczasem nikt w Europie nie widział nawet pangi w całości! We Francji kilogram przeciętnej ryby kosztuje 20 EUR. Panga jest o połowę tańsza. U nas panga jest po około 16 zł, a w Wietnamie po 1,5 EUR. Jeden z największych wietnamskich pośredników w handlu pangą zarabia miesięcznie 450 tys EUR. Tak, pół miliona euro co miesiąc. Panga, którą w coraz większych ilościach sprowadza się do Europy pochodzi z Wietnamu, a dokładnie z Mekongu. Jeśli żyje w stanie naturalnym, samice rok w rok płyną w górę rzeki, aby tam złożyć ikrę. Niestety, ta "góra rzeki" leży poza granicami Wietnamu, więc z ekonomicznego punktu widzenia, to dla Wietnamczyków cios. Dlatego zakładają masowo sztuczne hodowle - na mniejszą skalę (interesy rodzinne) lub na większą (hodowle i przetwórnie zatrudniają tysiące osób, a będą jeszcze większe). Aby zmusić ryby do rozmnażania w zamknięciu, samicom robi się zastrzyk hormonalny. Używa się do tego importowanych z Chin fiolek zawierających hormon pobierany z moczu kobiet w zaawansowanej ciąży - hormon, który u ludzi wyzwala akcję porodową. Umieszczone w niewielkich basenach pangi rosną w potwornym ścisku - wyglądało to tak, jakby w zamkniętych basenach było więcej ryb niż wody. Podobno żaden inny gatunek nie wytrzymałby takiej koncentracji. Aby w ciągu 6 miesięcy ryby zyskiwały 1,5 kg mięsa karmi się je specjalnymi granulkami - składa się na nie mączka rybna (importowana z Peru), witaminy, ekstrakt soi i manioku. Podrośnięte ryby łowi się ręcznie, przekłada do ażurowych koszy i na małych motorkach, jak tylko szybko się da, przewozi na stateczki ze zbiornikami wody, skąd ryby płyną, już nie o własnych siłach, do przetwórni. Dalej następuje standardowa droga - filetowanie, mrożenie, pakowanie, transport do Europy. Póki co, UE nie zakwestionowała metod hodowli. Szacuje się, że w przyszłym roku import pangi wzrośnie dwukrotnie. Naszym rodzimym rybom, takim jak np. dorsz, grozi wyginięcie (zostały przełowione, lub są łowione niewłaściwymi sieciami, które zgarniają też małe osobniki, a nie powinny), a więc ich ceny rosną. Już Wietnamczyków w tym głowa, abyśmy pangi mieli pod dostatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panga panga
i jeszcze cos na dokladke Pangi to jedna wiellka Trucizna przez wielkie T! Sa hodowanie w warunkach nie z tej ziemi. Po prostu, srodowisko ich zycia to poprostu zanieczyszczona woda. Na dodatek, nie wiadomo, czym sie zywia w tych brudach. Az strach jesc!! SMACZNEGO :O przestane jesc te rybe :O http://www.rybieoko.pl/ryby/ryby_swiata/sum_rekini_wielkook_rekini/panga_uzupelnienie/panga_dzieki/panga_to_jednak_sum_rekini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fatalny pomysl
juz wiem dlaczego moja kolezanka po zjedzeniu pangi poronila :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rynek pracy dla Polaków...
... jest zamkniety, i dlatego nie dali twojej kolezance pozwolenia na prace. Bo pomimo meza Niemca w dalszym ciagu jest obywatelem polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiagi
czesc dziewczyny,nareszcie zlalazlam topik o polkach w niemczech hurrra ja sobie mieszkam blisko Wiesbaden,a wy? jakie strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a poczytaj
sobie na tema LOSOSIA jaki jest rakotworczy tych hodowli.nie biore nawet tego do ust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezance na pewno
nalezy sie prawo do pracy! i tylko z tego wzgledu ze jest zona niemca! to pewnie jakas niekompetentna urzedaska chciala ja splawic, bo nie miala ochoty sie dopytywac czy dzownic po kolezankach lepiej wiedzacych. kolezanka moze tez zadzwonic do landratsamtu i tam zasiegnac rady. a w jakim landzie mieszka, jesli mozna wiedziec? slyszalam ze saarland jest bardzo ausländerfeindlich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli chodzi o prace to ja bralam slub 06.07.07 i bylam sie zameldowac ubezpieczyc i bylam w arbeitsamcie i normalnie zameldowalam sie jako szukajaca pracy i dostalam termin wszystko poszlo bez problemu moze musi sie najpierw ubezpieczyc i zameldowac ale mysle ze to idzie tez automatycznie musi isc z potwierdzeniem ze sa maluzenstwem do ausländeramtu i tam jej wszystko powiedzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malzenstwo a nie maluzenstwo
:P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiagi
dziunia, nie wiem w sumie co napisac,moze to ze mieszkam w de prawie 3 latka,z mezusiem, w lutym bede mamusia, szukam znajomych w de, bo brakuje mi babskich rozmow i wogole i nie wiem co jeszcze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka77
Cześć dziewczyny , tu aleksa, już trochę czytam wasze pogaduchy, ale dopiero teraz odważyłam się napisać, fajnie, że jest ktoś z kim można pogadać, pozdrawiam was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka77
Pewnie już wszystkie odpoczywacie, spróbuje odezwać się jutro dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli halo :-) ciesze sie bardzo ze malutka wznowila temat \"Aspartam\". Im czesciej tym lepiej. Mariechen wlasnie tak jest ze wiele produktöw jest na rynku ktöre nam bardzo szkodza ale swinie nic niepowiedza.Czlowiek nie chce wierzyc ze gdzies tam jest ktos komu jest to calkowicie obojetne czy bedziemy przez to chorowac czy nie.Wazne ze zarobi se dözo pieniedzy. Ja juz od miesiecy kupuje tylko Hubba bubba bo ma cukier i nic innego. I zawsze czytam co jest w tym co kupuje.Zakupy trwaja troche dluzej ale oplaca sie. No a u nas w zasadzie ladna pogoda.Niebylo potopöw pomimo dözych opadöw deszczu. Witam nowe dziewuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wznawiam moje pytanie.Zna ktöras z was produkty Mary Kay? Niepotrzebuje linka w Internecie czy cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiagi
jak powinnam sie zaczernic? nie czaje tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ojciec jest zawodowym kierowcą od prawie 30-tu lat, w ubiegłym tyg jechał tamta trasą i jedyne co powiedział, to to ze nadaje się ona tylko dla osobowych, a jażeli ktoś jedzie TIR-em czy autobusem to musi to być nie lada \"szkoła jazdy\" a auto musi być naprawdę jak spod igły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka77
Cześć dziewczyny, tu znowu aleksa, dzięki za powitanie, mieszkam w niemczech już parę lat, od prawie roku prowadzę gewerbe i w marcu oczekujemy dzidziusia z meżem, nareszcie bo to było nasze marzenie, zaglądam na pogaduchy bo można się dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy, teraz potrzebuje informacji jakie świadczenia nam się należą po urodzeniu dzidziusia bo mąż nie pracuje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Keshawn

×