Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

moj maz spi na kanapie od dwoch godzina a na nim kot zrobilam im juz z 5 zdjec :) cos mi sie nie udaje zapedzic obu do lozka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walentynki-wczoraj wymyslilam....mezo zabiera nas na chinsko-wietnamskie jedzonko.....juz od dawna mi ta kaczka lata po glowie,a jak sie okaze ze urodze malego Walentego...to maz ma zabrac z tej okazji walentynkowo-urodzinowej moja core na jedzonko....ciekawe co z tego pomysla wyniknie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba juz jestem spiaca cos mi literki migaja od dwoch godzina hihi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lo bosz....to mamy kawaaaaaaaaaalek do siebie ;-) moze wpadniesz na kawke...? tylko badz za 10 minut..bo... juz sie parzy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no daleko troche ale juz wsiadam w odrzutowiec juz sie silniki grzeja :P a masz ciasto do tej kawy, bo ja na slodko teraz lubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurna wlasnie ciasta nie mam..ale jak bedziesz leciala to kup cos na stacji... a w barku czekaja na nas drinki :-D ;-) wiec bedzie wesolo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotka83 -wie wczoraj mu uswiadomilam tego pomysla,wlasciwie to on sam zapytal kiedy idziemy na jedzonko;) belaiza-czy w Twojej okolicy odlewa sie dzwony do kosciolow???cos mi sie przypomnialo ,ze proboszcz z parafi moich rodzicow jechal gdzies w Twoje okolice po dzwony;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie wiem nic o dzwonach. Nie slyszalam o jakiejs odlewni w okolicy. Ja tez zmykam, moze uda mi sie sciagnac meza z kanapy i zaciagnac do lozka. Ale tak slodko wyglada z tym kotem na plecach :), ze troche szkoda ich budzic. Ciekawe co on bedzie w lozku robil jak sie juz wyspal [czerwieni sie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!!Wiecie moze jekie kroki poczynic jesli planuje odejsc od meza(Niemca).Mam 2 letniego synka,jestem mezatka od trzech lat i zycie ktorego tu doswiadczylam jest juz nie do zniesienia.Moje obawy to:odebranie mi dziecka,wyegzekwowanie jakichkolwiek pieniedzy na utrzymanie?Nadmienie,ze jest to region Baden-Würtenberg Heilbronn.Za wszelkie mozliwe informacje dziekuje i czekam na odpis. N.P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Gosia jak masz e maila to podaj chetnie z toba pogadam,bo mam podobny problem,moj emali jest przy nicku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara ciężko jakos sie pisze po takiej przerwie:)i tyle nowych osób których nie znam:0ale na maila zawsze mozesz napisac;) Limes pewnie ze sie nie wkurzyłam:)miłe to było:) oj mi sie nie chce nic słuchac o polityce po prostu wstyd,okropnie sie zachowuja:( strony tu przeskakuja jak szalone;)a i pomaranczki wsciekłe czesto sie pojawiaja:) Gosia ja sie na tym nie znam.ale pewnie ktos jak przeczyta to ci pomoze:)pewnie mozesz skorzystac z jakiejs pomocy domów dla kobiet ale nie wiem jak to sie fachowo nazywa,pamietam ze kiedys ktos o tym tu pisał wiec pewnie jak przeczyta twoja prośbe to ci pomoze,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , wieczorowa pora wysylam wam jeszcze tlumaczenie tekstu zamieszczonego przeze mnie, niestety nie jestem cala dobe przy komputeru i nie jestem w stanie na zyczenie napisac tego co w danej chwili ktos oczekuje ale w związku z brakiem zrozumienia podaje wersje niemiecka raz jeszcze z tłumaczeniem polskim: Soll-Einbürgerung ,(In-der-Regel-Einbürgerung) bei Bereitschaft, die bisherige Staatsbürgerschaft zu verlieren, bei der die Staatsbürgerschaftsbehörde nur ausnahmsweise und bei Vorliegen besonderer rechtfertigender Gründe den Erwerb der Staatsangehörigkeit versagen darf. Nadanie obywatelstwa z wyboru, ( nadanie obywatelstwa z reguly) przy gotowosci straty obecengo obywatelstwa * (dodam ze teraz można pozostawic obywatelstwo polskie bez konieczności wyboru) przy czym urząd obywatelski może wyjatkowo przez podanie szczególnie uzasadnionego powodu odmowic nadania obywatelstwa. czesc dotyczaca w szczególności watku małżeńskiego: In diesen Fällen muss die Einordnung in die deutschen Lebensverhältnisse gewährleistet sein. Die Prüfung dieser Einordnung wird vom Gesetzgeber nicht näher definiert; die Allgemeine Verwaltungsvorschriften schreiben für Eheleute vor, dass dies anzunehmen ist, wenn der Einbürgerungsbewerber seit 3 Jahren im Inland lebt und die Ehe seit 2 Jahren besteht. Eine analoge Regelung wird von den Innenministerien der Länder auf Lebenspartner angewandt, unbeachtet der Tatsache, dass die Lebenspartnerschaft bis 2001 rechtlich unmöglich war, auch wenn die Einordnung gegebenenfalls in dieser Zeit stattgefunden haben könnte. W tych przypadkach zarzadzenie musi zapewnic niemieckie warunki zyciowe. Sprawdzenie tego nie zostalo jednakze przez ustawodawce bliżej określone. Ogolne wytyczne administracyjne zalecaja w przypadku małżeństw , przyjecie zasady iż kandydat na obywatela od 3 lat zamieszkuje kraj i małżeństwo powinno trwac od 2 lat. Analogiczny przepis stosuje ministerstow spraw wewnętrznych w odniesieniu do partnerow życiowych, pomijając fakt iż partnerstwo było prawnie niemożliwe do roku 2001 również ewentualnie gdy zarzadzenie moglo byc w tym czasie wykonalne. pozdrawiam i uciekam do mojego Miska bo wlasnie dzis wrocil z Dienstreise:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mala uwaga i odpowiedz dla Limes:) nostryfikacja przebiega niezaleznie od tego jaki ekierunki sa n aniemieckich uczelniach , z uczelnia niemiecka Ty jak starajaca si eo nostryfikacje nie masz nic do czynienia, papierki jak juz wspominalam sa oceniane w urzedzie i to wlasnie Ministerium für Bildung decyduje o nostryfikacji i w papierku potwierdzajacym zostanie napisane z jakim kierunkiem istniejacym w BRD zostalo to zrownane! na kolejne pytania chetnie odpowiem w miare mozliwosci i zasobu wiedzy no i oczywiscie czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jest prawdą jakoby osoby z dyplomami AM miały jakiekolwiek problemy z uznaniem dyplomu lub specjalizacji :-) zainteresowanych odsyłam na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johann Wolfgang Goethe \"Kiedy ludzie stają się naprawdę źli, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest radość z cudzej krzywdy.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o pajacyku to sobie przypominam jak pojawia się Barbarag - ukłon w twoja stronę :-) pozwól, że ja również umieszczę go w swojej stopce, może dzięki temu będzie choć parę kliknięć więcej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIEDERSACHSEN...............wczoraj wygralo? W Bundesvision. Czy ja dobrze widzialam? WITAM🖐️ z ranka Dobry humorek jak smietanka!!!!!!!!:) Znowu jakies pomaranczki?! No, no no, nie nudza sie.!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSIA_70.................. strona 59 !!! a na stronie 61 i następnych znajdziesz odpowiedz na zadane już wtedy !!! przez ciebie pytania!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w sobotni poranek (a moze juz przedpoludnie) za oknem nadal lezy snieg... musze nadrobic troche od wczoraj... przy herbatce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z ranka, u nas dalej mrozi... a mogłaby juz przyjść wiosna, jak się rozpiszecie, to po paru godzinach trzeba dużo nadrabiać, a i wredne pomarańczki nie zapominają o nas, tak sobie czytałam to wszystko o uznawaniu dyplomów, że chyba pierwszą rzeczą jaką zrobię to zlożę papiery o uznanie moich, nie wiem na ile transport i logityka mi się przydadzą w DE, ale chociaz satysfakcje będę miała, mam do was takie jeszcze pytanie, koleżanka jest w ciąży i zamierza z premedytacją urodzić w DE, czy jej dziecko dostanie automatycznie niemieckie obywatelstwo? ona i jej facet są Polakami, zastanawiałam się nad tym, bo z kim by sie nie rozmawiało, to każdy ma inne zdanie, a oni jada tam \"tylko\" do znajomych na urlop,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety spotkalam sie z wieloma problemami uznania zawodu lekarza czy pielegniarki, ale jak powidzialam od dluzszego czasu obowiazuja rozniez w Niemczech wytyczne europejskie ulatwiajace pracedury uznawani azawodow ktore w danymmomencie w danym kraja sa potrzebne a mieszkancy niestety nie wykazuja zainteresoani adanym zawodem:) wowczas stosuje sie procedury latwione:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×