Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość nowa Polka
dzieki serdeczne za pomoc:) Juz wszysto wiem interesuje mnie jeszcze tylko jedna zecz a mianowicie czy za porod w niemczech nic sie nie dostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia -dzieki za propozycje. Dzwonilam dzisiaj do Da i Axa- i ta druga jest o 100 EUR drozsza od DA- tak wiec rocznie przy 50 % bede placic TK 370 Euro -no to ujdzie. My kupilismy nowe auto ale przynajmniej pakowniejsze od poprzedniego---Kongoo. Wiec teraz wczasy ---walizki bez ograniczen.HA!HA! A tak na powaznie ,t o z dzieckiem same wiecie: Reisebett, Wozek i tysiac innych rzeczy i bagaznik pelny. Kolor srebny-wiec moj ulubiony. No i jeszcze jedno: kupila bilet na jutro --wiec prosze nic nie zmieniac. Co do biletow , ja mam z was chyba najdalej --ale polecam Tageskarte für BW--19 Euro. Taniej wychodzi jakbym miala kupowac normalnie al ejest tylko na nazwisko. To do jutra. malutka--to widze , ze my podobne posuniecia robimy. Ja wczoraj opijalam autko. PA! Co do nowych osob potrzebujacych pomocy----radze przeczytac wszystkie strony : sa wszystkie potzrbne wiadomosci---napewno znajdziecie tam odpowiedzi. Oczywiscie kazda z nas slozy dodatkowa pomoca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa-bede jutro godzine wczesniej , bo mam takie polaczenie. A powrot!!! Dopiero o 21ej-no nic to se pogadamy.HA!HA! Co do porodu-ja nic nie dostalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
ale numer! dziewczyny chyba nie przyjade, bo moj maz wzial mi ostatnia kase na benzyne.. nie chcialo mu isc do banku z dowodem i nie moze wycigac z bankomatu, a do pn nie ma za co tankowac.. ja za to mam tylko ksiazeczce i moge wycignac dopiero w pn reszte.. boze co za zycieeeeeeee!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Polka
nie jestem pazerna tylko sie pytam bo myslalam ze jak w polsce sie dostaje za urodzenie dziecka to tu tym bardziej!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no a tu wlasnie nie daja
bo nam kasa chorych skreslila tzw. entbindungsgeld to bylo jakies 70-80 e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
niektore tematy sie tu juz przewinely po 3.4 razy.. nowe osoby prosze o przejrzenie starych wpisow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> malutka, naprawde nie przyjedziesz? czy to jeszcze nie jest pzresadzone? byloby fajnie Cie poznac, mam nadzieje ze cos wykombinujesz :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
uff. udalo mi sie cos zoorganizowac :) wiec bede..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
opis na zyczenie: nasz vw passat combi-- bj 1997 , 79 200 na liczniku, kolor fjordowy niebieski.. podobny do blekitu krolewskiego, ooogromny bagaznik ;), male ubezp-- w koncu to combi!, maly steuere- jakas nowa norma-- jedyny minus-- benzynowiec :/,wspomaganie kierowncy, klima,radio, elektryczne szyby, zero rdzy!!! _:P micka :) zero rdzy!! to wazne :), potem jakas czesc na anhänger- przyczepe! i cos tam jeszcze.. a checkheft gepflegt, uzywany wczesniej przez goscia, ktory mial 62 lata w chwili zakupu i teraz kupil se cos lepszego..doslownie w ostatneij chwili drapnelismy to auto, bo byli inni chetnie :P, cene przemilcze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka, fajnie ze sie udalo :) przyjade krotko przed 16, wyjezdzam od siebie przed 15, moze bede pierwsza, na pewno Cie rozpoznam Micka :) do zobaczenia pozniej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
kiepska pogoda.. ale moze sie przejasni? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
ja bede ok. 15.40 w stgt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie moglam przyjechac:(. U nas pada i pada, a w taka pogode nie bede berbecia na wyprawe ciagnac... Ale pocieszam sie, ze jeszcze sie kiedys zobaczymy... Jesli ktoras z Was bylaby przypadkiem w Göppingen - niech da znac (polecam Märklin-Museum - jezeli jestescie pasjonatkami tych mini-lokomotyw i wagonikow;) )... Mam nadzieje, ze dobrze sie bawilyscie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
asia80 czekalysmy na ciebie , w stgt byla fajna pogoda :) no , ale moze nastepnym razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec w domu bylam po 22ej. Fajnie , ze sie spotkalysmy. wysylam wam wlasnei zdjecia ze spotkania. maremarie-niemam twojego email-napisz mi na gg. Mam nadzieje , ze dobrze sie bawisz na urlopiku. Ja zdozalam jeszcze wczoraj kupic spodnie jak si e usmieszka rozstalysmy. Na dworcu zjadlam w tej lodziarni fajny deser lodowy-jakby nie bylo mialam godzine czasu do odjazdu pociagu. asia-szkoda , ze nei przyjechalas ale jak pisalas nic straconego-planujemy na sierpien nastepne spotkanie. No i ja tez zapraszam jak ktos bedzie w okolicach Pforzheim lub Calw. Lece gotowac obiad , bo przypomniala mi sie ta moja wczorajsza pizza i jestem glodna.HA!HA! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny !!! Ale zazdroszcze Wam tego spotkania:)) Napewno swietnie sie bawilyscie :) Jesli to nie klopot to wyslijcie zdjecia, bardzo chcialabym obejrzec : monmon8@wp.pl.Z gory dziekuje i pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
micka dzieki za fotki ze Stuttgartu :) wyszlam na nich lepiej niz na moich.. przed chwila dowiedzialam sie od meza, ze jakis czas temu byl w knajpce na przeciwko tej, w ktoryj my bylysmy.. no i prosze jaki ten swiat maly :P musze przyznac, ze spotkanie bylo bardzo udane, choc jak na moj smak krociutkie :P, nastepnym razem wypadne bez mojego sloneczka i bede dluuuuuuuzej ;) cieplo was pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mo.nika-fotki wysle ci dzisiaj w obiad--o ile reszta dziewczyn sie zgadza ???? Dajcie znac, bo ja nie mam nic przeciwko temu-oczywiscie oczekuje jakies w zamian. belaiza--nie mam twojego email , zeby podeslac ci zdjecia. Potem wejde , bo lece do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mo.nika-fotki wysle ci dzisiaj w obiad--o ile reszta dziewczyn sie zgadza ???? Dajcie znac, bo ja nie mam nic przeciwko temu-oczywiscie oczekuje jakies w zamian. belaiza--nie mam twojego email , zeby podeslac ci zdjecia. Potem wejde , bo lece do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mo.nika-fotki wysle ci dzisiaj w obiad--o ile reszta dziewczyn sie zgadza ???? Dajcie znac, bo ja nie mam nic przeciwko temu-oczywiscie oczekuje jakies w zamian. belaiza--nie mam twojego email , zeby podeslac ci zdjecia. Potem wejde , bo lece do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny !Micka , dzieki za checi , mam nadzieje ze reszta dziewczyn tez sie zgodzi:) Oczywiscie , jesli tylko macie ochote ogladac moja osobe to nie ma sprawy , wysle dzisiaj .o rany , chyba zrobie sobie jakies specjalnie na biegu, coby bylo najbardziej aktualne i chociaz troche korzystne :)) Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny bylam na spotkaniu w Stuttgarcie, bylo naprawde fajnie, nie mam nic pzreciwko wyslaniu zdjec ze mna u nas niestety straszna pogoda, leje od samego ranka :( i co tu myslec o lecie, skoro niebawem zaczyna sie czerwiec, gdzie to slonce!!!??? --> malutka, mozesz wyslac mi zdjecia zrobioone Twoim aparatem?? moj email: usmieszka1980@o2.pl pozdrawiam goraco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok zdjecia wszystkim wyslalam. Usmieszka-dosylam jedno zdjecie gdzie byla ucieta glowa. O jej cos mi pokazuje ze nie umie wyslac tych do maremarie. czy ty masz ten email co pod nickiem? Ktos ma email do maremarie? Sprobuje jeszcz eraz. Napiszecie cz yreszta dostala , bo cos mi tu miesza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok zdjecia wszystkim wyslalam. Usmieszka-dosylam jedno zdjecie gdzie byla ucieta glowa. O jej cos mi pokazuje ze nie umie wyslac tych do maremarie. czy ty masz ten email co pod nickiem? Ktos ma email do maremarie? Sprobuje jeszcz eraz. Napiszecie cz yreszta dostala , bo cos mi tu miesza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra poszly. Belaiza-dostaniesz niestety podwojnie prze to zamieszanie.HA!HA! u nas tez leje dzeszcz. co do Handy w Eplus zrezygnowalam , b o mi policzyli 30 sms-dodatkowo niz mialam. tz. mam 50 miesiecznie a ci policzyli mi ze w ciagu minuty wyslalam po 12 sms-ow-chyba zapisze sie do ksiegi rekordow.HA!HA! Czekam na zdjecia od was. pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas leje nie dzeszcz tylko deszcz-literowki jak zauwazyc mozna , to moja specjalonsc.HA!HA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×