Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Dziekuje za zdjecia :))) Babki z Was super! Teraz tylko jeszcze bardziej mi przykro ze tak daleko ode mnie mieszkacie.No ale topik wciaz sie rozwija wiec moze jeszcze zawita ktos z moich okolic :) Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki :)) Aha , moje fotki wysle wieczorkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i oczywiscie poprosze o pelna liste adresow na ktore mialabym wyslac zdjecie:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i oczywiscie poprosze o pelna liste adresow na ktore mialabym wyslac zdjecie:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
asia.80 wyslalam ci tez fotki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> malutka_de wyslij swoje zdjecia prosze, moj email podalam ;) Czekam ;) Pozdrawiam, milego wieczoru papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka_de -- fotki dostalam:)... Laura ma sliczne oczeta:)) Az mnie skrecilo, ze sie jednak nie zdecydowalam pojechac;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabela
Cludi _alb---do Stuttgart masz 57 km malutka_de--do Stuttgart masz 45 km maremarie--do Stuttgart masz 18 km usmieszka--do Stuttgart masz 27 km micka --do Stuttgart mam 52 km Nett-ka--do Stuttgart masz 10 km kasiulica--do Stuttgart masz 115 km pittypatt--do Stuttgart masz ??? asia80---do Stuttgart masz 40 km Kto jeszcze??? malutka_de---Bad Urach---4 lata w RFN---24 lata--1 dziecko(7 m-cy) maremarie---bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka---bei Pforzheim---9,5 roku w RFN--31lat--1 dziecko(17 m-cy) limes-inferior --bei Brocken---4,5 roku w RFN---34 lata cludi_alb---Münsingen--2,5 roku--- Tin---Hamburg---16,5 roku w RFN--34 lata---2 dzieci usmieszka---bei Tübingen---3 lata---25 lat falomanka---Berlin Mo.nika---Bremen--od 2005 w RFN--29 lat--3 dzieci(8,5,0) Carlaa---bei Essen ( NRW) Augsburg26---Augsburg--3 lata---26 lat ciepla-bei Hamburg jamaja---Hessen--4 lata w RFN--30 lat Werkaaa----??? naneczka-Monachium przepraszam ale wracam---Düsseldorf beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen--10 m-cy---36 lat A-Niulka-Drezno kasiulica--bei Karlsruhe---pol roku--23lat balooonik- Gütersloh (NRW-bei Bielefeld)---7 lat--50 lat Nett-ka: Fellbach bei Stuttgart, 33 lat pittypatt????? Ona 22--Wilhelmshaven( bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--2 lata--26 lat--1 dziecko( 8 m-cy) justynaamelia--Bawaria--11 m-cy--???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasilek
Cześć dziewczyny!Z dużym zainteresowaniem przeczytałam wasze forum.Jestem jedna z tych licznych osób ,które stoja przed dylematem wyjechać czy nie????Jest to tym bardziej trudne że oboje z mezem jesteśmy juz grubo po 30, ja 35, mąz 38.Kiedy oboje mieliśmy prace ,szło związac koniec z końcem,ale niestety po powrocie z macierzyńskiego mojego stanowiska juz nie było. Mamy trzech wspaniałych urwisów ,14 lat,12 lat i 2,5 latek.W tej chwili mój mąż pracuje w Holandii,legalnie bo ma niemieckie obywatelstwo.Jednak ze wzgledu na rozłąke jest nam bardzo ciężko.Widzimy sie co 2, 3 miesiące.Mamy fajne mieszkanko i pieniążki które tam zarabia napewno wystarczają na godne życie tutaj.Jednak to nie wszystko,bardzo za soba tesknimy i chcemy być razem..Holandia odpada, jest zbyt odległa dla mnie kulturowo i wogóle , byłam tam tylko raz ale przyznam że nie spodobało mi sie.Zreszta meżulek jest tego samego zdania pracować tam tak ,ale żyć nie.Jesteśmy w dużej rozterce, nie wiem jak dzieci by się zaaklimatyzowały ,co ze szkołą oczywiscie chodzi o starszych chłopców.Mamy w Niemczech mnóstwo rodziny i znajomychmin w .Hanowerze,Delmenhorst koło Bremen,Marburgu. Jednak mamy taki mętlik w głowie że nie wiemy gdzie dokładnie wyjechać , jak beda wyglądać początki .Bede bardzo wdzieczna za wszelkie porady:))))Cał czas mam watpliwości czy nie jesteśmy za "starzy" na takie zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
Tak jak przewidywalam , ZAPOMNIALYSCIE mnie :P / wrrr/ ;) Ciesze sie ze Wasze spotkanie doszlo do skutku, zycze jeszcze wiecej milych wypadow. Myslalam ze po wyremontowaniu hatki ochoty na szalone zycie wroci a tu sie okazuje ze mnie jakas depresja zlapala. Nic mi sie totalnie nie chce, miesnie odmawiaja posluszenstwa , spala bym i spala... Na dodatek moje wyniki z tarczycy sie pogorszyly i jutro po miesiecznej /zwiekszonej kuracji/ robie nastepne badanie. Mam nadzieje ze tym razem bedzie lepiej. Na dodatek moj zab madrosci znowu daje o sobie znac. Dentysta twierdzi : "wyrwac, nie ma co czekac jak urosnie do konca "...rosnie w poprzeg i usunac go moze tylko hirurg. Eh..... odechciewa sie wszystkiego. Jutro ode terminy robic a teraz wam zycze milego popoludnia i wieczorku. Lece sie na fitnes odstresowac, moze pomoze mi to ...... Ps do Kasilek......mnie jest trudno cokolwiek doradzic ...ale skoro czujecie sie na sile to moze warto sprobowac. Pozdrawiam ..buzka ...papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isia27
Stara tabelke wkleilyscie:D Pozdrowki!:) malutka_de---Bad Urach---4 lata w RFN---24 lata--1 dziecko(7 m-cy) maremarie---bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka---bei Pforzheim---9,5 roku w RFN--31lat--1 dziecko(17 m-cy) limes-inferior --bei Brocken---4,5 roku w RFN---34 lata cludi_alb---Münsingen--2,5 roku--- Tin---Hamburg---16,5 roku w RFN--34 lata---2 dzieci usmieszka---bei Tübingen---3 lata---25 lat falomanka---Berlin Mo.nika---Bremen--od 2005 w RFN--29 lat--3 dzieci(8,5,0) Carlaa---bei Essen ( NRW) Augsburg26---Augsburg--3 lata---26 lat ciepla-bei Hamburg jamaja---Hessen--4 lata w RFN--30 lat Werkaaa----??? naneczka-Monachium przepraszam ale wracam---Düsseldorf beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen--10 m-cy---36 lat A-Niulka-Drezno kasiulica--bei Karlsruhe---pol roku--23lat balooonik- Gütersloh (NRW-bei Bielefeld)---7 lat--50 lat Nett-ka: Fellbach bei Stuttgart, 33 lat pittypatt????? Ona 22--Wilhelmshaven( bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--2 lata--26 lat--1 dziecko( 8 m-cy) justynaamelia--Bawaria--11 m-cy--??? Isia27 --- Travemünde -- 1,5 roku -- 27 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niusia_81
Hi dziewczyny, ja pare miesiecy temu przyjechalam do Hamburga.Tutaj mieszka moj maz od 16 lat, wiec ja dojechalam do niego jako jego rodzina. Mozecie mi napisac, czy orientujecie sie jakie mam tutaj prawa ? Szczegolnie chodzi mi o mozliwosc otrzymania wsparcia od Panstwa, poniewaz nie znam jezyka i chcialabym pojsc na jakis kurs, ale podobno musze miec Arbeitslose Geld II. Czy jako mlode malzenstwo ( maz jest obywatelem Niemiec) przysluguje nam wsparcie, jesli on jest studentem? Jesli tak, to o jakie mozemy sie ubiegac? Czy ja jako Polka i zona Niemca mam jakies specjalne prawa? Jesli ktos sie orientuje prosilabym o przeslanie mi na mail odpowiedzi. Dzieki i pozdrawiam. Niusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kasilek!!! Jesli zdecydujecie sie na wyjazd to do Delmenhors!! Tu moj egoizm ze mnie wylazi:)) Ale wreszcie ktos z moich oklic by byl ( mieszkam w bremen ):)) Co do wieku , kobieto o czym Ty mowisz , nigdy nie jest za pozno na zmiany.Pomysl o tym tak , ze minimum kilkadziesiat lat przed Toba, wiec co , nie warto sprobowac polepszyc sobie zycie ? :)) A jesli chodzi o Twoich chlopcow, to mysle ze poradza sobie bez wiekszych problemow, dzieci i mlodziez maja to do siebie ze szybko sie aklimatyzuja :)) Jak zapewne zorientowalas sie z topiku , to tutaj co land to inne prawa i obyczaje.Tak wiec jesli wybierzecie sie w te rejony to chetnie sluze pomoca :)) Dziewczyny , zaraz wysle obiecane zdjecia, ale uprzedzam ze wybralam te najkorzystniejsze ale i tak ..ehhh... :))) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzieki za zdjecia ja swoje wysle chyba dopiero jutro cos nie chce mi sie uzerac z kompem, mam lenia. U nas zima +9 stopni. Zaczelam palic w piecu. Czy ktos widzial lato?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haloooo! dzieki za zdjecia :) fajno bylo, no to do sierpnia najpozniej! ale faktycznie, troche wiecej czasu trzeba zaplanowac. Co do wypadu w Alpy, to pogoda w niedziele w miare dopisywala, ale popoludniu i w poniedzialek i wtorek, zimno i deszcz, pfuj :o Wyciagi/kolejki na wyzsze szczyty sa otwierane dopiero w lipcu, tak ze jeszcze raz sie wybiore. A w miedzyczasie raczej bardziej na poludnie: Tessin, bo mysle, ze tam mnie snieg nie zaskoczy ;) Wyczytalam wlasnie w gazecie, ze jak temperatura w pomieszczeniu spada ponizej 18 stopni, to wynajemca jest zobowiazany wlaczyc ogrzewanie, a u mnie nic :( jak jutro znowu bedzie tak zimno to pogadam z nimi. Pasuje ta reklama Knorra \"goracy kubek\" jak ulal (wlasnie pojawia sie z prawej strony tekstu) ;) Trzymajcie sie cieplo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mo.nika-dzieci za zdjecia---maluszki superanckie--masz pewnie caly dzien wesolo. tin-wysylam ci zdjecia. Oczywiscie czekam na jakies od ciebie! co do nowych osob: nigdy nie jest za pozno na wyjazd. Zycie w rozlace jest katastrofa dla calej rodziny. Znam ludzi co wyjechali w wieku 50 lat i sa zadowolone. Co do zapomogi itd. nie jestem tego zwoleniczka ani specjalitka , bo nigdy tego nie dostawalam. Wiec nie znam sie na tym i mam nadzieje , ze sie nie poznam. co do kursu jezyka -ja 10 lat temu placilam 350 dm / m i nadal sa platne--ceny sa podane na poczatkowych stronach. Co do lata---wczoraj jak jechalam do pracy padal snieg i bylo 4 °C--wiec chyba nawet o wiosnie nie ma cowspominac , tylko wrocic do ponurych dni zimowych. A ja juz planuje urlopik , bo to juz za 2 m-ce---a tu tak zimno. No to spadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
micka dzieki za fotki.....Tak jak pisalam , fajne babeczki jestescie :)).....rewanz czeka, bo....ja dupa jestem i automatycznie mi sie adres skasowal wiec napisz cokolwiek i wysle ci tez "cos" ;) a u mnie tak sobie .... raz slonce, raz deszyk.... a pozatym wciaz mi sie spac chce . Wczoraj w saunie zasnelam!!! dobrze ze kumpela przyszla i mnie "potrzepala" bo bym tam spedzila 30 minut. Na badanie nie pojechalam bo mi sie bateria w aucie wyczerpala!!! no i kurde jak ja mam nie miec dobrego nastroju (??) Na dodatek okazalo sie ze ja i moj maz mamy w innych terminach urlopy!! Caly swiat przeciwko mnie ... bu :( Eh , moze jutro bedzie lepiej .... kto wie ;) maremarie..jak tak ciebie czytam i o tych Alpach to az mnie z zazdrosci skreca ;)) kocham gory... dobra ..... ide poprasowac .. milego popoludnia ! CIAO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia76
Troszke Was podczytuje w celu zgłebienia wiedzy na temat życia w tym obcym dla mnie jeszcze kraju. Od kilku miesięcy mieszkam w okolicy Villingen. Przeprowadziłam się do męża. Oboje pracujemy,a ja jestem w jakimś 4-5 miesiacu ciąży. Wiec niedługo będe miała wiele czasu i pytań do Was.Troszke jestem przestraszona wizją porodu po niemiecku ale do tego jeszcze troche czasu.Narazie malenstwo zaczeło kopac i hlupotać ;) Zycze udanego dłuższego wypoczynku bo do pracy dopiero we wtorek. Może pogoda będzie łaskawsza. Wyszło słoneczko to może zamiast listopada wróci czerwiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kicia ! Witamy :)) Ja 2 miesiace temu rodzilam, wiec mam w miare swieze wiadomosci.Gdybys miala jakies pytanie dotyczace porodu tutaj to chetnie odpowiem. Dziewczyny, no gdzie Wy sie szwedacie ?:)) Zaniedbujecie topik normalnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kicia -- witaj 🖐️! Mo.nika -- 🌼 jak maluszek? Wstawilabys gdzies fotki, zeby mozna bylo podziwiac berbecia:)... A poza tym to pogoda taka, ze tylko [spioch) hahaha:))... Ide sie przytulic do malucha i troche pospac:D. Milego weekendu dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
Witajcie :) hej Kicia :) Mo.nika a jak tam wlasnie bobasek sie chowa?? Kicia porod po Pl czy DE wydaje mi sie taki sam ;) i tak boli i tak :P....ale serio podobno juz nie ma tak wielkich roznic w rodzeniu tu czy w PL ( z tego co slyszalam) ja juz dawno z wprawy w tym wyszlam, bo moj najmlodszy synek ma 13 i pol latek...tak ze wiesz ;) ... ALe mam dzie fajny nastroj , pomimo wstretnej pogody, a rano obudzil mnie wystrzal.... zgadnijcie czego ... (??) DORATO. wybuchnal mi w barku i wszystko zalal, nasze wyro tez. Czemu wyro? bo teraz po remoncie na rzecz pokoi dla chlopakow spimy w duzym pokoju :( . Dobra ..znikam zycze wam wspanialego dlugiego weekendu i do wtoreczku .... Micka co z tym powtornym mailem?? ;) mam juz cos fajnego naszykowanego ;) Ok ide , siooooo ..... CIAO!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziekuje, bobasek chowa sie swietnie, tfu tfu :))Jutro wstawie kilka nowych fotek, bo sa na drugim kompie ktory wlasnie okupuja dzieci :))A Kuba jutro konczy rowne dwa miesiace:) Poki co nie ma zadnych kolek, alergii itp , a placze tylko jak glodny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos nie mam czasu. Robia nam wejscie w domu tj. upiekszaja i pokupowalam jeszcze kwiatki zeby bylo jeszcze piekniej i tak to dzien zlecial. ok. Tin wysylam ci email. A kto to sie opuszcz ai w zamian nie podeslal mi fotki. Villingen-to to kolo Schweningen? No to witamy w klubie BW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja nie wyslalam jeszcze przyznaje sie ale sie poprawie ale nie dzis :P pewnie we wtorek jak Roland do pracy pojedzie. A tymczasem jutro jedziemy na Burgfest do Tittmoning, ostatnie dwa dni uplynely mi na szyciu strojow a´la sredniowiecze. Wiec moze fotki beda z epoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
asoa.80 co bedzie z naszych planow? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny 🖐️! Malutka_de -- wlasnie wrocilam od tescia - na \"proszonym\" obiadku bylismy... Koszmar:o... Nie wiem dlaczego moje gg nie chodzi... Wszystkich mam na czerwono:(, opisow zadnych tez nie ma(?)... Jestes dostepna na gg? Mo.nika -- sliczne dzieciaczki:))... No cuda normalnie:) Micka -- ja dostalam fotki od Malutkiej i jej podeslalam moje... Ale zawsze mozesz przeslac mi Twoje;D A poza tym - gdzie ta wiosna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
No .. dzieciaki bomba ... jak usmiechniete to znaczy ze szczesliwe :)))) a to chyba najwazniejsze :)) A czemu ja jeszcze nie mam waszych gg? he?? ale jestescie ..... :P dajcie na maila jak by co a teraz ide SPAC :P bo po iumprezce jestem i mi sie palce plataja jakos dziwacznie :P hie hie hie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fotki wyslane. Ale nie mam wszystkich adresow wiec jak ktos chce a nie dostal to prosze sie upomniec. A na temat festynu zamkowego to z 3 stronki by wyszly jakbym w wielkim skrocie napisala. Caly festyn byl pomyslony jako sredniowieczny. Bylo ok 50 roznych klubow (stowarzyszen czy jakos tak). Do takiego klubu naleza osoby, ktore interesuja sie sredniowieczem. Oczywiscie wszyscy byli ubrani stylowo. Oprocz tego mieli namioty i cyly sprzet w stylu epoki. Gotowali oczywiscie na rusztach. Byly taz zwierzatka (m. in sokoly i orzel). No i oczywiscie teatr, popisy rycerskie, bitwy, blazny, muzycy i wszystko co mozliwe oczywiscie w stylu epoki. Duzo gosci bylo tez przebranych. My podgladnelismy jak udoskonalic nasze stroje. Pstraknelismy tylko kilka fotek ale za to mamy ladny filmik z momentami szkoda ze nie umiem tego na komp nagrac, bo taki jeden moment chcialabym Wam wyslac ale moze Drozda sie doczeka. Mam nadzieje ze w przyszlym roku tez tam pojedziemy. wiecej fotek jest pod adresem http://www.burgfest-tittmoning.de/ i po prawej stronie trzeba kliknac na Burgfeste tam sa fotki z poprzednich lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×