Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

nikusia - ty grunt przyszykuj a ja przyjade na gotowe jak to moj slubny mówi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendzie :-)) tutaj tak goraco ze chyba pieklo niedaleko :-)) Od sierody przyjdzie ochlodzenie,nareszcie. Dziunia to Ela ma juz nowy numer? Jeremmy wylal sobie moja goraca kawe na brzuszek i sie tak wystraszylam.na szczescie stala juz troche i byla z mlekiem.Byl czerwony ale teraz wszystko zeszlo.Dalam mu troche Sanddorn Kreme. Mam zaraz dözo pisania do urzedöw.Na szczescie sa tam jeszcze fajni i uczciwi ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do kassay
Jeremmy???Co to za imie okropne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczko a moze napisz swoje Imie to sie tez chetnie posmieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie się podoba :-) po polsku to Jeremiasz . a w ogóle to nie rozumiem zdziwienia ! przecież to bardzo stare i bardzo popularne imię ! a tu ktoś się dziwi jak by pierwszy raz słyszał :-o . pa laski jadę po młodego . 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassay - no to powodzenia ztymi urzędami szkoda maluszka, całe szczęście, że nic poważnego sie nie stało nikusia - ja mam plana zostać dłuuuugo, ale nie zarzekam się, bo jak nie wyrobię to i jeszcze tego samego roku wróce do PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinka986
mariechen poci sie jak mysz,a to dobre he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen msm tego mieszkania nie wzieli z powodu tego poddasza ktöre bylo bardzo malutkie , i drabiny i bo lezalo w te strone co ja nie bardzo lubie. Bede dalej patrzec i szukac. teraz zdycham z goraca i pisze do urzedöw. Oby sie wszstko w koncu zakonczylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Möj dözy ma co weekend kontakt i to w zasadzie juz od laaaaat ale nie sa to kontakty ktöre dobrze robia.No cöz....... ale goraco :-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimbal
hah dokladnie limes,jakie ty przeboje tu wyprawiasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suszku
chyba umiesz ladnie tanczyc na rurze w to ci uwierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suszku
to ile bierzesz za taniec??20zl czy wolisz w euro 5E?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suszku
acha to znaczy ze bierzesz 20euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariechen - a ty do pracy czy wolne masz dzisiaj? dziunia - żelazko cię wciągnęło???? zostaw troche na jutro :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez tak jest, co prawda my tylko dwie ale mała brudzi się w przedszkolu za co najmniej 3, codziennie po 3-4 bluzki 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor WSZYSTKIM, bez wyjatku..albo MOIN MOIN, nad morzem polnocnym. Troche mnie nie bylo, ale sie porobilo....... Probowalam poczytac co sie dzialo przeez ten czas, ale mam tak mieszane uczucia, ze slow brak.Pozostawiam bez komentarza, bo szkoda slow. PO CO ; NA CO ; I DLACZEGO.....tak sie tu dzialo, i co przychodzi komu, ze nas porozni? NIE rozumiem... Opowiem za to jak jest u mnie na nowym mieszkaniu. Mieszkanko mam mniejsze niz mialam, ale mile i przyjemne. A ciesze sie tez, ze nade mna nie ma juz nikogo tylko strych. Do morza niedaleko, rowerkiem przez miasto 15min. Mam dwie plaze, zielona i piaskowa. A najwazniejsze, ze mam morze blisko, zeby jeszcze tylko to morze tak nie uciekalo przez caly dzien, to bylo by fajnie. poczytam sobie jeszcze co tam napisalyscie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chce podziekowac Kassay za pamiec, niestety nie mam telefonu jeszcze, a teraz waletuje u kolezanki. I przeprosic Amidale. NIe mialam twojego numeru telefonu, aby sie z toba skontaktowac, ze u mnie wszystko wyszlo nie tak. Jestem teraz, najprawdopodobniej, przez 5 dni w Weiden, a jak sie uda juz od soboty na stale w Cuxhaven.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kasiu. A ty jeszcze nie spisz? Ty zawsze pierwsza wstajesz z nas , a teraz jeszsze siedzisz? Podziwiam cie. Jestes kobieta wielkiego ducha i serca, i dajesz sobie radesama , teraz z corka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia34xx
mieszkam w niemczech 8 miesiecy .mam problem bo slabo mowie po niemiecku .chcialabym podjac prace ale jest mi nciezko z tego wlasnie powodu ,ze nieznam jezyka .mam pozwolenie na pobyt staly ,moje dzieci chodza tu wniemczech do szkoly .niewiem czy mi sie nalezy kurs z biura pracy .moj maz ma prywatna firme ale ja tez chcialabym pracowac niewiem czy mi sie nalezy pozwolenie na prace .bardzo prosze o jakies informacje na ten temat .pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo! Wydaje sie ze bedzie dzisiaj chlodniej.i dobrze, te upaly juz wykanczaly:) A ja mialam prawdziwa czarna serie.Najpierw te problemy z zebem.jak tylko doszlam do siebie chlopaki przeszli grype zopladkowa.kiedy oni wydobrzeli , padlo na mnie.Tylko meza ominelo:) Och , mam nadzieje ze limit chorob wyczerpalismy juz, przynajmniej na ten rok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobietom pracy 👄 ja rzeczywiscie na nogaoch od 6 rano a w pracy taki ukrop ze nie idzie wyrobic :P a na prasownie to w tym tygodniu chyba mi czasu zabraknie, pralka tylko na okrągło chodzi, no ale cóż 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ni i dziunia rzeczywiście, ciebie to chyba czas szerokim łukiem omija :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolcia34xx
Witam .dzieki dziunia 987 ze odpowiedzialas na moje pytanie i danie otuchy i dobry poczatek dnia.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu k ja juz nic nie rozumiem wczoraj wieczorem o 22 do ciebie pisalam bo bylas dostepna a tu jakas dziewczyna ze ona nie ma meza i nie jest ta o ktora sie pytam:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich Jolcia----> wg mojego stanu wiedzy, jeżeli nie macie obywatelstwa niemieckiego to kurs \"z urzędu\" ci nie przynależy :-( ale pozwolenie na pracę tak :-) my przyjechaliśmy w 2004 roku i wtedy przepisy mówiły, że członek rodziny zameldowany (czyli ja ) może podjąć pracę na terenie Niemiec po 15 czy 18 miesiącach (już dokładnie nie pamiętam) jeżeli inny członek (mój mąż) jest tu zameldowany i pracuje ale to się miało zmienić gdzieś mniej więcej w połowie 2005 roku , także ja myślę że : TAK możesz legalnie pracow3ać na terenie Niemiec, jeśli twój mąż jest tu zameldowany i pracuje a najlepiej to spytajcie się u źródła, myślę że dostaniesz wiążącą informację nawet telefonicznie powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o! mam ! \"... od 02.05.2006 członkowie rodzin osób zatrudnionych , którzy od ponad 12 miesięcy lub dłużej mieli prawny dostęp do niemieckiego rynku pracy , otrzymują prawo do wykonywania pracy zarobkowej niezaleznie od dł. okresu ich pobytu w Niemczech \" Traktat Akcesyjny , załącznik nr 1; Par.12a, ust.2 ArGV, załącznik nr 6 . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×