Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość wewe29
prosze o pomoc bo juz nic z tego nie rozumiem. Do 31 lipca L4 wypłącal mi zakład pracy . Podstawa mojego wynagrodzenia to 1750 brutto, na reke miałam ok 1200 zł. Od sierpnia przejął to Zus i zaczeły sie dla mnie schody. Po 1 wzieli rok ostatnich moich poborów, gdzie miesiac nie uwzględniał jeszcze podwyzki. Czyli 1 miesiąc był brany z kwotą 1450 pozostałe 12 msc z 1750. dostalam 1105 zł? czy to juz było dobrze wyliczone? teraz jestem juz na macierzynskim dostałam 998,84 zadzwoniłam do zus bo sie wkurzyłam zaczeła mi mowic o jakis kosztach zakłądu pracy i ze teraz tak juz bedzie. Nic z tego nie rozumiem. Prosze mi to wyjasnic czy dobrze naliczyli te swiadczenia o jakich kosztach jest mowa? ogolnie przez 4 msc wypłącanego swiadczenia dostałam 3781 zł a tak miałabym niemal 4800 o co tu biega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wewe29
pozostałe 11 msc miało tam być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
czarna Tak, będziesz miała tak samo. Podstawę wylicza się na nowo jeśli jest przerwa międzi zwolnieniami ponad 3 m-ce wewe29 Czarna post wyżej doszła już o co tu chodzi, uwzględniana jest średnia z 12 m-cy, jesli była podwyżka, nie ma znaczenia jeśli nie było zmiany etatu. Chodzi o koszty uzyskania przychodu, sposób wyliczenia podatku, ale jest to różniaca rzędu 20-30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtka
Wioletto niedługo urodzę drugie dziecko, akurat minie 6 miesiecy od oplacania przeze mnie ulgowej skladki ZUS - dla osob po raz pierwszy otwierajacych firmy prowadze handel przez internet na jakie pieniadze moge liczyc od ZUSu w ramach macierzynskiego? i na jakie ulgi w skladkach? ile moge byc na tym macierzynskim? i CZY MOGE TROSZKE HANDLOWAC PRZEZ INTERNET MIMO MACIERZYNSKIEGO czy nie moge dzialac kompletnie nic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wewe29
jezeli była podwyzka i nie było zmiany etatu??? nie rozumiem tego akurat do czego sie ma ta Twoja wypowiedz? bo w rezultacie na bazie 4 msc mam ponad 1 ,1 tys zł mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katiol
Witam! bardzo proszę o odpowiedź. jestem bezrobotna od czerwca tego roku, wcześniej pracowałam 2lata na 3/4etatu. ostatnio dowiedziałam sie ze jestem w ciąży i chciałam sie zatrudnić w firmie mojego ojca na pol etatu by uzyskać prawo do urlopu macierzyńskiego. czy wtedy będę miała prawo do urlopu i po jakim czasie będę mogła iść na zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Cię :) Jestem osoba bezrobotną od maja tego roku i własnie kończy mi sie zasiłek dla bezrobotnych..Jestem w piatym miesiacu ciąży i własnie dostałam prace i będe zatrudniona na czas nieokreslony.Czy dostane zasiłek macierzyński ??A jeżeli bede chciała skorzystać potem z urlopu wychowawczego to czy bedzie mi przysługiwał zasiłek wychowawczy ?? Prosze o ogólne zasady też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, nie wiem czy możesz mi pomóc. pracuję na umowę zlecenie, mam opłacane składki zdrowotne, czy nalezy mi się w takim przypadku zasiłek macierzyński, czy wogóle coś się nalezy na umowie zlecenie jeśli zajdę w ciąże? z góry serdecznie dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie.Mam przepracowane ponad rok.Mam sie zarejestrować dp u.pracy ale nie mam jeszcze swiadectwa pracy bo pracodawca ma je przełac pocztą.Boje sie ze nie zdaze w ciagu 14 dni bo teraz ida swięta i są opóżnienia. Czy bedzie nalezał mi sie zasiłek jesli minie te 14 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kajtka Warunkiem jest opłacanie przez Ciebie dobrowolnej składki chorobowej, jeśli opłacałaś przysługuje Ci maciezyński, oczywiście pomniejszony tak jak pomniejszona jest składka http://www.zus.pl/pliki/poradniki/porad8.pdf W czasie macierzyńskiego możesz pracować/ 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 wewe29 Liczy się średnia z ostatnich 12 m-cy, czyli wynagrodzenie małe + duże podzielić przez m-ce. Gdyby była zmiana etatu i zmiana wynagrodzenia wraz z nim to do podstawy wlicza się samo nowe wynagrodzenie. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 katiol http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=429 http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431 http://prawo-pracy.pl/urlop_wypoczynkowy_ekwiwalent_jak_obliczac-k-5.html 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Grzybiara33 http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431 Kurcze, ogólne zasady??? Poczytaj sobie, a jak będziesz miała coś konkretnego to zadaj pytanie. Wychowawczy wałkujemy tutaj już przez 2 lata, a ogólne zasady nie zmieniły się. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Kamcia83 Niestety marna sprawa, za zasiłek macierzyński odpowiada dobrowolna składka chorobowa. A właściwie czemu opłacane są same zdrowotne, pracujesz gdzieś jeszcze? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 JOLA27 Jedyna rada zgłosić się bez świadectwa, poinformować jaka jest sytuacja. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzz
ale masz tupet, macie tyle kasy i jeszcze ci mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzz
ale masz tupet, macie tyle kasy i jeszcze ci mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosinka
Do zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz: Weź pod uwagę, że mogę mieć duże wydatki, z których nie mam zamiaru się tlumaczyć. I proszę cię, jeśli nie masz nic mądrego do napisania w tym temacie, to poprostu zamilcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzz
skoro jestes taka madra to czemu nie idziesz do uzedu sie zapytac tylko pytasz tu anonimowo, wkoncu niema sie czego wstydzic, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzzzz
kazdy ma wydatki, wszyscy musimy jakos funkcjonowac w zyciu!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama 1985
witam, chciałam zapytac czy bedac na zasialku wychowaczym moge dorabiac jesli tak na jakich zasadach? i czy jesli ja pracuje caly rao a mąż tylko do konca sierpnia bedzie mi sie nalezec ulga na dziecko?ta kwote 1100 dostaje sie przy rozicznieu?na reke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość resztka13589
MAm zanmiar pójść na urlop wychowawczy od marca, wiem ze przysługuja w roku 2 dni opieki na dziecko jeden w jednej połowie drugi w drugiej połowie roku. Mam pytanie czy mogę sobie wykorzystać oba dni juz teraz? czy tylko jeden dzień? szkoda byłoby gdyby przepadły. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirka***
Wi[letto- planuję iśc na wychowawczy w lutym i marcu. Chciałabym wtedy zajśc w ciążę. jeśli w kwietniu będę musiała iść na L4( poprzednia ciąża była z problemami) to jaką będę mieć pensję? obliczoną z 12 miesięcy w tym z dwóch wychowawczych? CZy 100 %? dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam proszę o poradę . jestem teraz w 2 miesiącu ciąży i chce sie zarejestrować w firmie mamy jako sprzedawca od zaraz nie ukrywam ze mi zależy na macierzyńskim i wychowawczym ponieważ bardzo potrzebuję tych pieniędzy czy moge tak zrobić do końca ciąży i faktycznie bede w tym sklepie pracować bez oszustwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze tylko mąż pracuje wczesniej w lutym 2007 zakończył działalnosc swoja a teraz ma umowe od listopada do lutego czy cos nam wogóle przysługuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Tosinka NA TOBIE CIĄŻY ODPOWIEDZIALNOŚĆ POINFORMOWANIA ORGANU WYPŁACAJĄCEGO O ZMIANIE SYTUACJI MAJĄCEJ WPŁYW NA WYPŁATĘ ZASIŁKU 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kama 1985 NA WYCHOWAWCZYM NIE MOŻESZ PRACOWAĆ BO TRACISZ PRAWO DO DODATKU ULGA NALEŻY SIĘ KAŻDEMY, KTO MA DZIECKO ZAPLACIŁ W CIĄGU ROKU TYLE PODATKU, ŻEBY BYŁO Z CZEGO ODDAĆ 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 resztka13589 NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK JEDEN DZIEŃ W JEDNEJ POŁOWIE, DRUGI W DRUGIEJ, PO PROSTU 2 DNI W ROKU 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Mirka*** Z 12 M-CY LUB JAK NIE BYŁO ŻADNEJ PEŁNEJ PENSJI KWOTA Z UMOWY NA WYCHOWAWCZYM ZASILEK CHOROBOWY NIE JEST PŁATNY 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 SSilana MACIERZYŃSKI NALEŻY SIĘ, A DO WYCHOWAWCZEGO POTRZEBA 6 M-CY, ALE PEWNIE BĘDZIE DODATEK WYCHOWAWCZY ZALEŻY OCZYWIŚCIE GŁÓWNIE OD DOCHODÓW 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Proszę wszystkich, aby w miarę możliwości korzystali z rad wcześniejszych, niestety nie mam obecnie czasu, trudno mi na czas odpowiadać na Wasze pytania. Pozdrawiam Wioletta 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość impresja*
witam czy po płatnym zasiłku wychowawczym mozna isc na bezrobocie? czy zalezne jest to od tego jaka wczesniej miało sie umowe (na cały etat czy na połowke)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirka**
Wioletto- dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisilka
Witam Wioletto. Nie wiem czy nie powielam pytań bo nie czytałam całości forum,ale mam takie pytanie.Czy pracodawca musi się zgodzić na udzielenie mi urlopu wychowawczego, czy zależy to od jego dobrej woli? Dodam, że mam umowę na czas określony do2012 r,a za parę dni spodziewam się dzidziusia. Czy wyliczając to 504zł na osobę bierze się pod uwagę także mój zarobek, który utracę?Czy jest to zarobek z poprzedniego roku kiedy to faktycznie go uzyskiwałam? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co z becikowym
A co z moim becikowym jesli nie bede miałą ukonczonych 18 lat przed urodzeniem dziecka? Czy przysługują mi jakieś zasiłki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bym chciala zapytac ide na przygotowanie zawodowe z deklaracja zatrudnienia na pół roku na 1/8 etetu. czy po tym czasie bedzie mi przysługiwał zasilek wychowawczy????? bo z tego co wiem po pol roku przysluguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1984kasia
Witam, ja również mam pytanie....Jestem w 16 t.c. W zeszłym roku miałam 29 dni( 3 dni,tydzień pracy i kolejne 26)chorobowego z powodu uciążliwych nudności i wymiotów. Potem wróciłam do pracy na tydzień i trafiłam do szpitala(2 dni obserwacji) również z powodu wymiotów. Po szpitalu znów dostałam chorobowe tj od 23 grudnia do 7 stycznia. 8 stycznia dostałam kolejne 30 dni od swojego ginekologa. Chciałabym wiedzie czy poprzednie chorobowe to z zeszłego roku wlicza mi się do ciągłości 182 dni mimo tej przerwy 5 dniowej. Wiem , że w nowym roku kalendarzowym zaczyna się naliczanie od nowa ciągłości ale jak jest w moim przypadku? Boję się, że przekroczę 182 dni a nie czuję się na siłach wracać do pracy i chciałabym do porodu kontynuować chorobowe.Termin porodu mam na 24 czerwca a nie chciałabym załatwia rehabilitacyjnego, czy w takim wypadku ZUS przestanie mi wypłaca zasiłek i będę musiała wróci do pracy czy po prostu nie będę miała płacone? Proszę pomóżcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja mam załatwić ten urlop wychowawczy? mam już gotowy wniosek do pracodawcy, i jak mi on to podpisze to co dalej? mam z tym jechać do MOPS-u ? jesli chcę dostawać kase za wychowawczy to podobno muszę ics po zaswiadczenie o zarobkach moje i męża i zaznaczyć ze ja mam dochód utracony. Wyjaśnij mi proszę krok po kroku co mam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze chcę dodać ze nie przyznali nam rodzinnego bo nie wiedziałam o tym że można (chyba, bo już nic z tego nie wiem) zaznaczyć że się ma ten dochód utracony. I teraz nie wiem czy od razu mogę załatwiać zasiłek rodzinny i wychowawczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i proszę o poradę. W czerwcu urodziłam synka, wykorzystałam urlop macierzyński, potem poszłam na urlop wypoczynkowy (skończył się 13 grudnia). Podanie w OS o wychowawczy złożyłam 18 grudnia i dziś zadzwoniła pani twierdząc, że za grudzień nie dostanę zasiłku, tylko dopiero za styczeń. Taką samą odpowiedź otrzymałam odnośnie zasiłku szkolnego na 14 l. córkę. Oczywiście pani powiedziała, że mam jak najszybciej przyjśc do opieki i wykreślic punkt zasiłku szkolnego. Czy rzeczywiście zasiłek za te kilka dni grudnia mi się nie należy? Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×