Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Mam jeszcze pytanko: jak się liczy taką wypłatę ?? Czy bedzie to kwota taka, jak dostaję za L4 z ZUS-u czyli 100% wynagrodzenia zgodnego z umową ?? I jakie dokumenty muszę przedstawić pracodawcy ?? Pewnie akt urodzenia dziecka, jego pesel, wiec to dopiero po porodzie, ale co jeszcze z papierków ?? Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oj Wioletta
Przy pierwszym porodzie jednego dziecka przysługuje teraz 20 tygodni macierzyńskiego a nie 18 jak było dawniej.Przepisy się zmieniły już parę miesięcy temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LolitkaMaleńka
Przyznano mi stypendium unijne-1600zl.W czerwcu dostalam 400zl.Do kiedy powinnam dostac reszte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kolorkowa Macierzyński mniej więcej jak choroba, czyli 100%, może się różnić jakimiś groszami Albo zaświadczenie ze szpitala takie do macierzyńskiego, albo podanie z prośbą o udzielenie urlopu macierzyńskiego z określeniem daty urodzenia, imienia i nazwiska dziecka, czy jest to pierwsze czy następne dziecko, oświadczenie że masz lub nie masz inny tytuł ubezpieczenia społecznego (np działalność gospodarcza) – potrzebne do składania przez pracodawcę odpowiednich dokumentów do zus, a co za tym idzie powinnaś dostawać rmua o składach 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Oj Wioletta Z tego co wiem, było 16 tygodni przy pierwszym porodzie, jest 18, przy nastepnym 20 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 LolitkaMaleńka Prawdę powiedziawszy to nie bardzo wiem co to jest to stypendium unijne, przykro mi, nie znam zasad wypłaty 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasa
no to na macierzyńskim mozna pracowac czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Jeśli przysługuje macierzyński to nie można z niego zrezygnować, bedąc na macierzyńskim można podjąć inne zatrudnienie, nie ma ograniczenia tak, jak w przypadku chorobowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwi
Witam Właśnie się dowiedziałam ze jestem w ciazy. Jestem jeszcze troszke tym faktem skolowana ale coz..... Mam w zwiazku z tym pytanie. Miesiac temu otworzylam firme, czy jesli pojde na zwolnienie lekarskie zus powinien mi cos placic? No i jak to wyglada po porodzie? Jest to dla mnie bardzo wazne, wiec prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasa
czyli na macierzynskim nie moge wrocic do szkoly do pracy ale gdzie indziej moge??? Nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerwi
przepraszam jesli sie powtarzam, ale nie mam sily dzisiaj czytac wszystkich stron... a jest to dla mnie bardzo wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romcia.p
Witaj! Jestem w 4 m-cu ciąży i od począku na zwolnieniu lekarskim. Do końca ciąży już zostanę na L4 i chciałam zapytać czy dostanę urlop macierzyński? Czy mogę być na zwolnieniu bezpłatnym po tych 182 dniach płatnych do porodu czy będą chcieli mi wlepić wcześniej macierzyński? mam jeszcze pytanie odnośnie wychowawczego. Umowę mam do końca 2008 roku. Jak przeliczyłam urlopu wychowawczego na tej umowie dostnę jakieś 6 miesięcy i czy reszta 1,5 roku przepadnie po utracie pracy czy mogę się starać o zasiłek wychowawczy? Proszę o oodpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletta, Dzięki za odpowiedź, i mam jeszcze jedno pytanie, czy będąc na macierzyńskim mogę pracować na umowę-zlecenie lub umowę o dzieło? Czym się różni umowa-zlecenie od umowy o dzieło? Z góry dziękuję, Kaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w 3miesiącu ciązy umowe mam na czas nie określony czy mój szef musi mi pozwolić na urlop wychowawczy czy może sie nie zgodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem obecnie w ciąży mam termin na wrzesien.jestem zatrudniona na pełny etet we wrzesniu chce isc na urlop macierzynski a potem na wychowawczy.wiem ze bede dostawała zasiłki macierzynski i wychowawczy.namioast moj problem jaes taj=ki ze firma nie ciagnie najlepiej i szef mówi ze byleby do konca roku wszystko wytrzymało.(firma zatrudnia powyzej 20 osób) co bedzie ze mna jesli bedac na urlopie wychowawczym z przysługujacym mi zasiłkem firma ogłosi np.upadłosc albo przestanie isniec?czy zostane na lodzie bez zatrudnienia i dochodu...mąz nie pracuje jest zarejstrowany w biurze pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Wioletka...tu znowu ja...mam kolejne pytanie, a wiedzac ze sie orientujesz mam nadzieje,ze pomożesz...sytuacja jest taka... Mam umowę o pracę na pół etatu (jak juz wiesz)...moj dochód teraz to ok 340 zł...nie jestem małżeństwem z tata mojego dziecka...mieszkamy razem, ale nie mamy tu zameldowania, jest to mieszkanie które pilnujemy znajomej:) Ja wciąż zameldowana jestem u rodziców...i pytanie jest takie: czy mogę się starać o zasiłek...albo jakieś dodatkowe \"becikowe\"...jak się liczy dochód na członka rodziny?? Czy policza mi to na całe mieszkanie łącznie z rodzicami, czy tylko to co ja dostaję od ZUSu, jako że rodzice mnie nie utrzymują... I co bedzie jesli po porodzie damy nazwisko ojca dziecku...czy będą nas traktować jakor odzinę i liczyć na mnie, narzeczonego i dziecko....czy wciąż wg miejsca zamieszkania ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 nerwi A opłacasz składkę na ubezpieczenie chorobowe? Jeśli tak, to dopiero po pół roku masz prawo do zasiłku chorobowego 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 klasa no tak mniej więcej 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Romcia.p Możesz starać się o świadczenie rehabilitacyjne Niesiety jak nie da się „wziąć” urlopu wychowawczego to nie ma też kasy z tego tytułu. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kaja72 Możesz pracować Różnią się tak z grubsza rodzajem wykonywanych zadań (trzeba by zajrzeć do kodeksu cywilnego) i z tego co wiem to chyba wysokością kosztów uzyskania przychodu czyli podatkiem. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kacha79 musi się zgodzić 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 madzia232323 nie dam sobie ręki uciąć ale coś mi świta, że w przypadku upadlości na wychowawczym dodatek wychowawczy chyba się należy poszukaj http://www.mpips.gov.pl/index.php?gid=26 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 cukierkowa Właśnie spotkałam się z różnymi interpretacjami, ale zwykle mowa jest o osobach prowadzących WSPÓLNE gospodarstwo domowe tzn wg mnie osoby rzeczywiście wspólnie się gospodarujące zarobioną kasą, w Twoim przypadku mama, tata i dziecko 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubionnnnnna
Wioletto mam dosc skomplikowane pytanie.. starałam sie poszukac odp na wczesniejszych stronach, oczywiscie była jakas podobna sytuacja, ale nie identyczna.:) Otóż: Zyje w konkubinacie z mężczyzną który jest w trakcie rozwodu i ma 5 letnie dziecko ... Ja mam termin porodu na 15 sierpnia. Mam umowę na czas nieokreślony od 12 czerwca 2006 roku.(1,000-brutto). Od ponad 3 tygodni jestem na zwolnieniu lekarskim. Moj partner 2 tyg temu zmienił prace i na chwile obecna ma umowe na okres próbny. Wczesniej miał na czas nieokreslony( w poprzednim zakładzie okolo 2,500 brutto). Chcialam zapytać, czy my właściwie kwalifikujemy sie na zasilek wychowawczy?? Czy muszą byc zasądzone alimenty... jesli ja bede zameldowana z dzieckiem sama. Bo przeciez jezeli bede ja i dziecko na jednym meldunku to to moje 1000 brutto nie przekroczy 504 zł a to jest warunek dla zasw. wychowawczgo. Oj mam nadzieje ze mi doradzisz... bo ja juz jestem pogubiona.. podam Ci jeszcze nr gg 28 22 75 Dziekuje serdecznie za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Przepisy mówią o gospodarstwie domowym, o rodzicach dziecka, z tego co mi sie wydaje nie ma tam pojęcia małżeństwa, ja na Twoim miejscu przyniosłabym dochody obojga w tym partnera dochody - oświadczenie, że utracone, do tego świadectwo pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ciązy
Czy to prawda że pracodawca może mnie zwolnic w trakcie ciazy jeśli tak to w jakim przypadku? czy jeśli umowa kończy mi się w polowie macierzynskiego to nie bedzie mi przyslugiwal wychowawczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pytanie za 3 msc urodze dziecko, wiadomo macierzynskie 18 tyg mało dziecko ma zaledwie 4 msc, moj dochod netto to 1200 zł wyczytałam ze mi nie przysługuje wychowawczy bo mam wiecej niz 404 na osobę, nie mam slubu, zasłyszałam cos o dochodzie utrconym , o co chodzi czy mam szanse jednak to wychowawcze dostac? nei wyobrazam sobie oddac dziecka do złobka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
504 zł, a i rodzinnego jak rozumiem tez nie dostane, czytałam gdzies o gminnym becikowym , i becikowym samorzadowym jakie kryteria sa jego przyznawania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
w ciązy Zwolnienie tzw dyscyplinarne, ewntualnie upadłość lub likwidacja pracodawcy Wychowawczy przysluguje tylko w czasie zatrudnienia beybe29 Jeśli Ty będziesz na wychowawczym to swoijej wyplaty nie otrzymasz, Twój dochód jest wtedy utracony, nie wlicza się. Jesli nie dostaniesz wychowawczego to rodzinnego tym bardziej, bo to jest rodzinne z dodatkiem w wysokości 400 zł z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym Jedno 1000 jest bez względu na dochód, drugie 1000 jest wtedy, gdy się spełnia kryteria do rodzinnego, a może też być jeszcze jedno becikowe przyznane przez władze lokalne, ale wtedy kryteria też ustalają władze lokalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie swojej wypłaty nie dosatne bo bede miec dochod utracony to chyba powinno mi wtedy wychowawcze przysługiwac???, nic juz nie rozumiem własnie z tego, wtedy przeciez moj dochod bedzie 0 czyli kwota 504 zł bedzie nieadekwatna?chyba jestem za głupia by to pojąć:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romcia
Witaj!! Mam pytanie, czy jeśli będę bezrobotna po wykorzystaniu 6 mcy urlopu wychowawczego to należą mi się z opieki społecznej jakieś pieniądze na dzecko oprócz rodzinnego w wys 48 zl? Mój dochód na osobę wtedy będzie wynosił ok 300 zł brutto. Dodam, że koleżanka jest bezrobotna od kilku lat i w tamtym roku urodziła drugie dziecko i dostaje zasiłek wychowawczy w wys 400 zł miesięcznie przez dwa lata, dodam że także jest mężatką. Na poprzednie dziecko również opieki dostawała te 400 zł. Pomóżcie mi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 beybe29 Po prostu dochód musi byc mniejszy niż 504, a 0 to mniej czy tak? To nie Ty jesteś głupia a nasze przepisy są zagmatwane :D:D:D:D:D:D:D:D 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Romcia Nie wiem czy nie mylisz świadczeń, z tego co wiem, od kiedy świadczenia rodzinnego przejęły urzędy miasta/gminy fizycznie papierkową robotę robią często działy zajmujące się opieką społeczną, dlatego należałoby się koleżanki dopytać dokładnie. A co do świadczeń przyznawanych z opieki to zależy od rejonu, danego, wnioski rozpatrywane są indywidualnie 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ciązy
A czym mogę sobie zasłużyć takim dyscyplinarnym zwolnieniem pytam gdzyz mam takiego pracodawce który przy zatrudnianiu zaznaczyl iż w jego firmie nie zachodzi się w ciąze dlatego teraz sie obawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Za ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych tylko tak na prawdę nikt nie wie co to jest, ale tak z grubsza za nieprzestrzeganie zasad BHP, obowiązków okreslonych w kodeksie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolu a i jeszcze jedno pytanie dochod utracony czyli przysługuje mi wychowawczy jezeli moj dochod to moja pensja, ale teraz ... nie mam slubu ale jestesmy razem, czyli bym musiałą wystapic o alimenty albo podac ze ojciec nieznany? ojciec dziecka nie jest tu zameldowany pracuje daleko i przyjezdza na weekendy, tak to sie ma do polskiego prawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TErry25
wioletto, jezeli ja nie pracuje ,a mąż utracił prace rok temu , a urodziłam dziecko czy moge sie starac sie o ten dodatkowy 1000 zł z MOPSU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×