Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Edusia, wracaj szybko do zdrowia, mam nadzieje, ze obejdzie sie jednak bez antybiotykow...🌼 Sierp.06 rzeczywiscie, w 25 tyg. maluszek powinien wazyc ok 810gram, a Twoj ma wage jak w 24 tyg. Katienka, nie podczytuj, tylko sie odzywaj, jak masz jakies pytania, to sie nimi podziel, na pewno ktoras z nas ma podobne refleksje i Ci odpisze :-) Witaj! 🌼 🌼 🌼 Chcesz to wpisuj sie do tabelki :-) Pozdrawiam Was wsyzstkie goroco i zycze duzo zdrowka wsyzstkim mamuniom i ich malenstwom! ❤️ ❤️ ❤️ Pa. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusia jak bylam u lekarza t byl 24 tydzien i piec dni czyli wedlug informacji doris 24. Jejku nie wiem co myslec . Uwazam ze gdyby bylo cos nie tak i mala wazyla za malo to by powiedzial i cos z tym robil, nie sadzisz??????? witaj katienka 🖐️ mam nadzieje ze sie przylaczysz i czesciej bedziesz pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej katienka, witam kolejna mamusie i to z Krakowa super... ja za.mierzam rodzic na ujastku a termin mi sie co chwila zmienie najpierw mial byc 08.08 a teraz juz 01.08 no chyba ze corcia bedzie duza, :) tak powiedzial lekarz.... napisz gdzie ty zamierzasz rodzic gdzie chodzisz do lekarza????? i koniecznie dopisz sie do tabelki im nas wiecej tym fajniej.... wybieram sie dzisiaj do fryzjera, troche podciac wlosy i jakas odzywke nalozyc, bo strasznie mi sie konce zniszczyly ostatnio, :( edusia >>antybiotyki w tej chwili sa juz chyba bezpieczne, pozatym to pewnie jest taki specjalny co nie szkodzi malenstwu ale zawsze mozesz do swojego gina zodzwonic i zapytac czy brac, chyba ze to on ci to przepisal....... agulka >> ta glukoze to sama mozesz zrobic, ja placilam cos ok 15zl.....albo zadzwon i zapytaj czy robic... ja mam zrobic znowu przeciwciala i toxo a reszta to to co zwylkle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierp.06 oczywiscie, ze Ty pierwsza bys wiedziala, gdyby malenstwo wazylo za malo, bo gin nie owijalby w bawelne, tylko od razu powiedzial . Z tego co piszesz, to nie ma powodu do zmartwien :-) 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edusia ja bym wzięła i słuchała raczej swojego lekarza i nie koleżanek ;) Buziaki i wracaj szybciutko do zdrowia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka 28
Toksoplazmozy oczywiście też nie maiłam robionej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edusia rozumiem ze antybiotyk masz od rodzinnego-powinnas zadzwonic do gina i powiedziec mu co i jak i on Cie utwierdzi w tym ze masz brac-wydaje mi sie ze czasem niebiorac mozna niestety bardziej zaszkodzic niz jak wezmiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chętnie dołączę do tabelki, tylko pojęcia nie mam, jak...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha. Donn, będę rodzić w Klinice na Kopernika. Powody są dwa: 1. świetna opieka medyczna nad noworodkami, gdyby (ODPUKAĆ!!!) coś było nie tak; 2. pracuje tam mój lekarz, a to zawsze dobrze, gdy ktoś jest zorientowany w Twojej historii od początku. Tym bardziej, że mam od urodzenia kłopoty z nerkami i wolałabym, żeby to było jasne, gdybym np. nie mogła sama o tym opowiedzieć. A ponieważ nie interesuje mnie poród rodzinny, który na Ujasku jest ponoć naprawdę fantastyczny (opowiadały mi znajome mamy, które tam rodziły), nie mam większch wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katienka musisz skopiowac tabelke i wkleic ja i dopisac swoje dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katienka>> jakby ci sie nie udalo z tabelka to podaj dane to cie wkleimy, mozesz sobie tez zrobic stopke.... agulka>> toxo tez mozesz sama zrobic tylko jest drozsza ja placilam chyba 60zl i zgadaj tego swojego lekarza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekajcie... W tabelce jest po kolei: mój nick, skąd pochodzę, mój wiek, termin porodu, ile przytyłam i płeć dziecka, czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jedziemy: miki25........Warszawa...........24............01.08.............0,5kg Lia............Warszawa............??............01.08.............2,0kg livmar........Nysa..................28............01.08............10,5kg agata_27.....Slubice..............27............01.08...5,5kg ....SYNEK donn.........Kraków................27...........01.08..7,8 kg ..coreczka annaa20.....Szczecin..............22...........02.08.. 8kg..CÓRECZKA doris26......Kraków................26...........04.08..10,5kg ..CÓRCIA blondi23.....Elbl±g.................23 ...........05.08...7kg.......SYNEK Elmirka76...ok.Wadowic..........30...........05.08....14kg......SYNEK Aga.B........KO£OBRZEG..........26............06.08................5kg insomnia....??......................24.............07.08...............0kg justyna.....podkarpackie.........29...........08.08.....+5kg...SYNEK plusia.......Szwecja...............30............09.08....10kg....SYNEK edusia......Hannover.............32............09.08....4kg...CORCIA? tati78......Twickenham, UK......27...........09.08....+7kg...CORCIA Kati75......Wieden................30...........10.08...+11kg.....Synek katienka.....Kraków.............30............10.08.......+7 kg.......????? karamijja..£ódz..................28.............12.08.................1kg kasia 30....Rybnik................30............12.08.......+4kg.. SYNEK Stokrotka _26......Lubin.........26............12.08....+3kg.....SYNEK agulka28....Bielsko-Biala........28.............14.08...10kg...... SYNEK Agula 30.....zachodniopom......30............14.08....+3kg... CÓRCIA beatrice ....Warszawa............29...........14.08....4kg.....CÓRCIA Kruszyna....malopolska..........30.............15.08...............+8kg madelain.....J.Góra..............29.............16.08.................0kg kpiotrowicz....Warszawa........23..........17.08........7,5kg..CÓRCIA jolla80........Warszawa..........25...........17.08......................? ali32..........opolskie............32............17-19.08...+5kg....SYNEK z daleka .....Anglia...............26............19.08...................5kg karola24.....Legionowo..........24............19.08............?kg SYNEK! Justynka307...Mikołów...........25............19.08.........11kg SYNEK? joanka.......Szczecin............25.............20.08...................7kg agusia2......USA.................30..............21.08....................?? ToYaB........Bia³ystok...........28............21(23).08...+10 kg..SYNEK zuza29.......opolszczyzna.......30............22.08.......?...............? jagna25......Wodzis³aw ¦l......25.............23.08.........3kg.........? marsjanka*...ok. Katowic.......27.............24.08.........10kg.........? roxelka...... Essex,GB..........27............18(24).08....10,5kg CORCIA Kotunia........Legnica............27.............25.08.......5kg ....SYNEK sierp.06.......podkarp............24.............25.08........7kg...CÓRKA oliwia13.......pomorskie.........27..............26.08..................5kg Lonta..........Rybnik ............21..............26.08................8,5kg padlinka.......Warszawa.........24..............27.08................1,5kg kika27..........Kraków...........28...............27.07..................5kg maggiem.......zachodniopom....27..............29.08..................5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam dzisiaj w apece zapytac o te kremy albo oleiki na rostepy, i nie mieli nic ciekawego, ale pani dala mi takie male opakowanie 15ml erisa seria Pharmaceris, i chyba go kupie pieknie pachnie fajnie sie rozsmarowuje a jaka skora gladziutka ( zaplikowalam narazie na dekold :D ) plusia>> zawiera kwas foliowy, wit E, olej bawelniany, fitokompleks, powinien byc dobry... mam jeszcze prosbe zapytaj mezusia o kosmetyki vichy, czy fajne sa ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups... cos mi te olejki nie wyszly... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero teraz widzę, że z Krakowa jeszce Doris... A jakie Ty masz plany porodowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Katienka: Ja tez zamierzałam rodzić na Kopernika, ale niestety mój lekarz prowadzący bardzo mnie do siebie zraził i zmieniam lekarza. Będe rodzić w Żeromskim. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edusia - antybiotyk, ktory przepisal Ci lekarz jest bezpieczny w ciazy i bezpieczny dla dziecka. Jesli rzeczywiscie masz ropny katar, zatykajacy to pewnie zatoki zajete a wtedy bez antybiotyku raczej sie nie obedzie - jesli lekarz go zapisal to znaczy, ze powinnas go zazywac - dla dziecka duzo bardziej niebezpieczne jest niewyleczone ognisko zapalne niz ten lek. Tak jak pisalam jest bezpieczny, wiec ja bym zazywala. Sierp - w sprawie wagi dziecka sluchaj tylko i wylacznie Swojego lekarza!!!! Dzieci maja bardzo duze rozbieznosci z ta waga - a tez zmierzenie masy ciala jest orientacyjne - na podstawie srednicy i obwodu glowki, brzuszka i kosci udowej. Jesli lekarz mowi, ze dziecko miesci sie w srodkowym przedziale normy to na pewno tak jest! Ja bylam na ostatnim USG w 23tyg i 4dniu i dziecko wazylo tylko 514g i lekarka tez powiedziala mi, ze jest dosc male, ale miesci sie w normie. Tak naprawde wazniejsze sa wymiary a nie masa ciala - jesli wymiary dziecka sa zgodne z terminem ciazy to znaczy, ze wszystko jest w porzadku. I cale szczescie, ze z ta glukoza sie wyjasnilo na Twoja korzysci i ze nie musisz pic jeszcze raz i nie beda Cie kluc kolejne 3 razy. Co do testu na glukoze - dawniej robilo sie w 28tygodniu ciazy i od razu z 75g glukozy. W Polsce najnowsze wytyczne podaja, ze powinno sie robic miedzy 24-28tygodniem i z 50g. Katienka - witam serdecznie kolejna osobe z Krakowa. Chyba zadna z nas na porodowce sie nie spotka, bo ja planuje rodzic w Zeromskim:) Chodze do lekarki z tego szpitala, rodzila tam moja siostra i uczestniczylam w jej porodzie - i uwazam, ze wszystko bylo na medal - mam zaufanie! Co do kliniki niestety pozostal mi uraz ze studiow:( ale fakt, ze zaplecze noworodkowe maja chyba najlepsze, ja jednak zbyt wiele sie tam naogladalam i od razu to miejsce odrzucilam:( Ale oczywiscie nie chce CIe zrazac - kazdy ma Swoje zdanie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to widze, ze duza szansa, ze sie z Toba Kika spotkam na porodowce:) Ciesze sie, ze sie zdecydowalas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki25........Warszawa...........24............01.08.............0,5kg Lia............Warszawa............??............01.08.............2,0kg livmar........Nysa..................28............01.08............10,5kg agata_27.....Slubice..............27............01.08...5,5kg ....SYNEK donn.........Kraków................27...........01.08..7,8 kg ..coreczka annaa20.....Szczecin..............22...........02.08.. 8kg..CÓRECZKA doris26......Kraków................26...........04.08..10,5kg ..CÓRCIA blondi23.....Elbl±g.................23 ...........05.08...7kg.......SYNEK Elmirka76...ok.Wadowic..........30...........05.08....14kg......SYNEK Aga.B........KO£OBRZEG..........26............06.08................5kg insomnia....??......................24.............07.08...............0kg justyna.....podkarpackie.........29...........08.08.....+5kg...SYNEK plusia.......Szwecja...............30............09.08....10kg....SYNEK edusia......Hannover.............32............09.08....4kg...CORCIA? tati78......Twickenham, UK......27...........09.08....+7kg...CORCIA Kati75......Wieden................30...........10.08...+11kg.....Synek katienka.....Kraków.............30............10.08.......+7 kg.......????? karamijja..£ódz..................28.............12.08.................1kg kasia 30....Rybnik................30............12.08.......+4kg.. SYNEK Stokrotka _26......Lubin.........26............12.08....+3kg.....SYNEK agulka28....Bielsko-Biala........28.............14.08...10kg...... SYNEK Agula 30.....zachodniopom......30............14.08....+3kg... CÓRCIA beatrice ....Warszawa............29...........14.08....4kg.....CÓRCIA Kruszyna....malopolska..........30.............15.08...............+8kg madelain.....J.Góra..............29.............16.08.................0kg kpiotrowicz....Warszawa........23..........17.08........7,5kg..CÓRCIA jolla80........Warszawa..........25...........17.08......................? ali32..........opolskie............32............17-19.08...+5kg....SYNEK z daleka .....Anglia...............26............19.08...................5kg karola24.....Legionowo..........24............19.08............?kg SYNEK! Justynka307...Mikołów...........25............19.08.........11kg SYNEK? joanka.......Szczecin............25.............20.08...................7kg agusia2......USA.................30..............21.08....................?? ToYaB........Bia³ystok...........28............21(23).08...+10 kg..SYNEK zuza29.......opolszczyzna.......30............22.08.......?...............? jagna25......Wodzis³aw ¦l......25.............23.08.........3kg.........? marsjanka*...ok. Katowic.......27.............24.08.........10kg.........? roxelka...... Essex,GB..........27............18(24).08....10,5kg CORCIA Kotunia........Legnica............27.............25.08.......5kg ....SYNEK sierp.06.......podkarp............24.............25.08........7kg...CÓRKA oliwia13.......pomorskie.........27..............26.08..................5kg Lonta..........Rybnik ............21..............26.08................8,5kg padlinka.......Warszawa.........24..............27.08................1,5kg kika27..........Kraków...........28...............27.07......10kg...CÓRKA maggiem.......zachodniopom....27..............29.08..................5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris: Dzięki za pomoc. Mam nadziej że bedzie wszytsko super. Jeszcze z 2 miesiące temu się wachałam między Kopernika a Żeromskim. Chyba tak miało być że Żeromski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki jakie kocyki kupujecie?w sensie -ile sztuk?z jakiego materiału?i przede wszystkim-wymiar!!!przegladam allegro i jest tyle rozmiarow ze ja juz zgłupiałam jaki bedzie najodpowiedziejszy poradzcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze moje dodatkowe kg..... miki25........Warszawa...........24............01.08.............0,5kg Lia............Warszawa............??............01.08.............2,0kg livmar........Nysa..................28............01.08............10,5kg agata_27.....Slubice..............27............01.08...5,5kg ....SYNEK donn.........Kraków................27...........01.08..7,8 kg ..coreczka annaa20.....Szczecin..............22...........02.08.. 8kg..CÓRECZKA doris26......Kraków................26...........04.08..10,5kg ..CÓRCIA blondi23.....Elbl±g.................23 ...........05.08...7kg.......SYNEK Elmirka76...ok.Wadowic..........30...........05.08....14kg......SYNEK Aga.B........KO£OBRZEG..........26............06.08................5kg insomnia....??......................24.............07.08...............0kg justyna.....podkarpackie.........29...........08.08.....+7kg...SYNEK plusia.......Szwecja...............30............09.08....10kg....SYNEK edusia......Hannover.............32............09.08....4kg...CORCIA? tati78......Twickenham, UK......27...........09.08....+7kg...CORCIA Kati75......Wieden................30...........10.08...+11kg.....Synek katienka.....Kraków.............30............10.08.......+7 kg.......????? karamijja..£ódz..................28.............12.08.................1kg kasia 30....Rybnik................30............12.08.......+4kg.. SYNEK Stokrotka _26......Lubin.........26............12.08....+3kg.....SYNEK agulka28....Bielsko-Biala........28.............14.08...10kg...... SYNEK Agula 30.....zachodniopom......30............14.08....+3kg... CÓRCIA beatrice ....Warszawa............29...........14.08....4kg.....CÓRCIA Kruszyna....malopolska..........30.............15.08...............+8kg madelain.....J.Góra..............29.............16.08.................0kg kpiotrowicz....Warszawa........23..........17.08........7,5kg..CÓRCIA jolla80........Warszawa..........25...........17.08......................? ali32..........opolskie............32............17-19.08...+5kg....SYNEK z daleka .....Anglia...............26............19.08...................5kg karola24.....Legionowo..........24............19.08............?kg SYNEK! Justynka307...Mikołów...........25............19.08.........11kg SYNEK? joanka.......Szczecin............25.............20.08...................7kg agusia2......USA.................30..............21.08....................?? ToYaB........Bia³ystok...........28............21(23).08...+10 kg..SYNEK zuza29.......opolszczyzna.......30............22.08.......?...............? jagna25......Wodzis³aw ¦l......25...........23.08.........3kg.........? marsjanka*...ok. Katowic.......27.............24.08.........10kg........? roxelka...... Essex,GB..........27...........18(24).08....10,5kg CORCIA Kotunia........Legnica............27.............25.08.......5kg ....SYNEK sierp.06.......podkarp............24.............25.08........7kg...CÓRKA oliwia13.......pomorskie.........27..............26.08..................5kg Lonta..........Rybnik ............21..............26.08................8,5kg padlinka.......Warszawa.........24..............27.08................1,5kg kika27..........Kraków...........28..............27.07......10kg...CÓRKA maggiem.......zachodniopom....27..............29.08.................5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika - przepraszam, jakoś moje oczy zagubiły to, że i Ty jesteś z Krakowa. Doris - ja też nasłuchałam się o klinice. Ale moje perypetie ciążowe (dłuuuga historia...) sprawiły, że zaufałam lekarzowi, do którego się dostałam i stąd ten wybór szpitala. W dodatku jest blisko mojego miejsca zamieszkania, co niebagatelne dla mnie. O Żeromskim też myślałam, bo przez chwilę w nim leżałam, wiem, jak wysokie ma notowania, no i ta naprawdę wspaniała opieka położnicza. Nic to, trzeba być dobrej myśli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika - ja jeste dobrej mysli 🌼 ❤️ Katienka - co do kliniki nie mam zastrzezen jak chodzi o profesjonalizm, tylko bardziej o traktowanie pacjentek i warunki higieniczne - ale jesli masz Swojego lekarza to podobno jest duzo lepiej:) a jesli masz do niego zaufanie to to jest najwazniejsze:) Jeszcze podobno teraz klinika odremontowana, wiec moje wspomnienia pewnie juz nieaktualne... A prawda taka, ze o kazdym szpitalu mozna tysiac nieciekawych historii uslyszeci i zeromski wcale nie jest wyjatkiem! Mysle, ze jesli sie juz zdecydowalas to lepiej nie szukac informacji - niestety cecha typowo Polska jest to, ze jak trzeba na kogos napluc lub go oczernic to sie znajdzie wielu chetnych, ale jak wypada o kims dobre zdanie powiedziec to nikomu sie nie chce. Wiec nie czytaj i nie sluchaj - chyba, ze zaufane osoby i znajace sie na zagadnieniu mowia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katienka: Ja też wiele czytałam o klinice ale nie przyejmowałam się tym. Poztym gdyby nie mój gin pewnie bym tam rodziła. Jak masz jakies pytanie służe pomocą : kika27@gazeta.pl Moge polecić fajną i sprawdzoną położną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Doris ,troche sie uspokoilam wezme ten antybiotyk bo naprawde sie zle czuje i to juz od poniedzialku!!!! Wam tez dziekuje dziewczyny ,dobrze jest sie zawsze kogos doradzic......bo moja mama jak do niej zadzwonilam to zaraz panika,boze ciaza i antybiotyk!!! no wiecie jak to z mami.Pozdrawiam i jak mi bedzie lepiej to sie odezwe pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka - z leukocytami tak jak piszesz, ze juz pisalam - w ciazy norma do 15tys, wiec sie zupelnie nie martw. Zelazo bierze sie na anemie - czyli na zmniejszona wartosc hemoglobiny - w ciazy powinno sie ja utrzymac na poziome powyzej 11. Zelazo zupelnie nie wplywa na ilosc leukocytow. Jesli masz hemoglobine dobra to nie musisz brac zelaza! Ale tez na pewno ono nie zaszkodzi - ja biore feminatal i dodatkowo hemofer(zelazo 30mg) - glownie zapobiegawczo, zeby hemoglobina jeszcze bardziej mi nie spadla. Jak chodzi o te zeby - to zelazo rzeczywiscie potrafi brzydko je zabarwic i niestety dosc trwale - ale sa na to sposoby - albo mozna stosowac tabletki powlekane - takie co w ustach zupelnie sie nie rozpuszczaja tylko dopiero w zoladku i jelitach - wtedy zeby nie maja kontaktu z zelazem, albo jesli stosuje sie w plynie lub niepowlekanych tabletkach to od razu po zazyciu powinno sie umyc zeby lub chociaz przeplukac czysta woda - ale lepiej umyc - wtedy minimalne ryzyko przebarwien. Ale trzeba pamietac zeby od razu po zazyciu to zrobic i za kazdym razem bez wyjatkow! Edusia - moja mama tez tak histerycznie reaguje na jakiekolwiek moje problemy w ciazy - glupie to, bo nieraz zamiast mnie wesprzec i pocieszyc to tak reaguje, ze ja sie zaczynam piec razy bardziej denerwowac:( Ale wszystko to z leku o mnie:) Dlatego ostatnio wole z siostra rozmawiac - ona zawsze rzeczowo mnie pociesza i nie panikuje. Szybkiego powrotu do zdrowia! Jesli to bakteryjna infekcja to juz jutro powinnas sie poczuc lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×