Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

padlinka- wydaje mi sie ze w sytuacji gdy tak Cie meczy to paskudne chorobsko powinnas isc do przychodni nawet teraz!!i maja obowiazek Cie przyjac!!w koncu jestes ciezarna kobieta!!i wcale nie masz obowiazku wstawania rano po zaden numerek!!przeciez przysługuje ci \"zerowka \"chyba-tym bardziej ze nie jest to jakies Twoje\"widzimisie\"tylko naprawde jestes chora i sie meczycz i kto wie czy to nie szkodzi dzidziusiowi:( ubieraj sie i marsz do przychodni-nawet jakbys musiała buzie otworzyc na nich!!d cholery -wuem ze ta nasza słuzba zdrowia jest jaka jest ale ciezarne maja jakies prawo w koncu ,nie?nie mecz sie kobieto tylko smigaj do przychodni!!!! a tak w ogole to witam wszystkie \"stare\"i \"nowe\"mamusie u mnie tez problemy ze snem wystepuja niestety:( a siere to ja miałam wyjatkowo wczesnie ale pojawia sie tylko np przy wycieraniu brodawek-i niekiedy po nocy-slad na koszulce nie jest tego niewiadomo ile ale wystepuje juz dobre 2 m-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekinio
Witam serecznie. Doris dziękuje za dobrą rade. Zauważyłam że wogóle jesteś aniołkiem. Cieszę się z tego. A co do łożyska to masz racje chyba nie powinnam tragizowac. Wiesz nigdy nie należałam do osób, które prowadzą wolny tryb życia - teraz wszystko się zmnieniło i może dlatgo sieje panikę. Żyłam w biegu, a teraz moje maleństwo to zmnienia:). Uczucie wspałniałe - a mój lekarz dał mi tyle zakazów. Pozdrawiam Edyta Imię: Edyta Wiek 28 TC: 25 Termin porodu 29.08 Miejscowość: Warszawa - Tarchomin Waga: 6kg Płeć: chyba córeczka!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Troche problem mi sie rozwiazal! Mama rano wyciagnela mi numerek, wiec ide na 14.30 do lekarza..uhhhhh, jaka ulga..dobrze miec taka milosciwa mame :-) I to sama z sebie pomyslala o mnie, heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i dziękuję Wszystkim za gratulacje:) Nasza córeczka rozpycha isę coraz bardziej:) lubię to uczucie:) Co do wyprawki dla naszej Niuni to ja chyba zdecyduję się odrazu na rozmiar 62, na ostatnim usg lekarz powiedział, że Maleństwo jest duże (ma po kim, bo tatuś ma 2,00 m wzrostu), więc lepiej jak będzie troszeczkę za duże jak za małe. Co do imienia, to ustalilismy z mężem, że jak będzie syn to ja wybieram imię a jak córka to mąż wybiera. No i mąż wybrał imię Weronika:) Co do tego imienia nie mam nic przeciwko, niepodobają mi się tylko zdrobnienia tego imienia (Wercia, Wera). Nie wyobrażam sobie, żeby mówić na dziecko Wera - masakra. Muszę przekonać męża żeby wziął po uwagę inne imiona, może Dominika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra ma na imie Wronika..ladne imie..A mozna je tez zdrabniac Nika, Nisia..hehe, a nawet werona :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :-) evvik, ewinia witamy u nas :-) padlinka ja stosuje balsam garniera z syropem klonowym (czerwone opakowanie) i naprawdę pomaga a skórę na łydkach zawsze miałam suchą jak pieprz, aż się zadziorki robiły. Może spróbuj też zastosować jakąś maseczkę nawilżającą. Współczuję bólu głowy, ja mam zawsze jak sobie troszkę popłaczę, więc staram się w ogóle nie buczeć, bo potem człowiek wyłączony jest z normalnego życia. Leć do lekarza, nie warto się męczyć. ja też pewnie poszłabym do prywatnego jak radzą dziewczyny, wiadomo skasuje ale unikniesz czekania. A nasze społeczeństwo niestety nie sprzyja kobietom w ciąży. Jak idę do ginekologa to kobiety starsze wpychają się w kolejkę bez żenady, na bezczelnego, aż lekarz albo położna muszą interweniować. plusia u mnie siara leci już od jakiś 2 miesięcy, przy czym dosłownie koszulki nocne mam zalane. W dzień uzywam wkładek. Na początku bardzo mnie to wkurzało, teraz już przywykłam. A z siarą to chyba bardzo indywidualna sprawa, u mojej koleżanki dopiero po porodzie zaczęło się coś w piersiach pojawiać a problemów z karmieniem nie ma żadnych. Gdybym miała wybór, wybrałabym tą drugą wersję :-) maluch mnie wczoraj trochę nastraszył bo bardzo leniwy był i bardzo rzadko kopał, na szczęście wieczorem nadrobił straty :-) Dokładnie za tydzień wizyta, ciekawe, czy do naszej tabelki przybedzie chłopiec czy dziewczynka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padlinka super, że się umówiłaś do doktorka :-) Maggiem faktycznie jak zdrobni się Weronikę na Nika to fajnie brzmi. Dominika jednak bardzo mi sie podoba :-) i też można tak zdrobnić. Może dasz radę przekonać męża. A swoją drogą naprawdę wysoki ten twój mężczyzna :-) mi dla chlopca wyśniło się imię Szymon i mam problem bo ono chyba nie da się ładnie zdrobnić i w ogóle średnio mi się podoba, a naprawdę czuję, że nie mam na zmianę tego imienia wpływu :-) Czuję się jakby decyzja została już podjęta wcześniej (przez dziecko ? :-) ) a ja się muszę do niej dopasować. Dziwaczne uczucie ale nie walczę z tym :-) Może okaże się że to Karolinka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) My dzis zaczynamy szkołe rodzenia - zobaczymy co nam tam zgotuja ;) Trzymajcie sie cieplutko!! Ps. ja siart nie mam i na razie neich tak zostanie ;) Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha, a ja myslalam, ze to tak tzreba zeby siara sie pojawila przed porodem ;-) Co do imion, to Szymon mozna zdrobnic do np. Szymek, brzmi calkiem ok. :-) A co do Weroniki, to moje najukochansze zenskie imie i szczerze mowiac zal mi troszke ze nie \"wykorzystam\" go tym razem ;-) Jak bylam mala dziewczynka i uslyszalam to imie po raz pierwszy uznalam ze to najcudowniejesze imie na calym swiecie i tak mi juz zostalo :-) Ale Dominika tez jest cudo! 🌼 Na dworze pada i ziab, zmarzlam na kosc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile razy dziennie czujecie ruchy dziecka i jak one sa silne i dlugotrwale?? u mnie najczesciej wieczorem sie zaczynaja chyba bedzie nocne dzieciatko co w nocy nie da mi spac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czuje zawsze rano i wieczorem jak juz leze w lozku. A tak poza tym to w ciagu dnia jak np. cos zjem ale to nie regula. Wczoraj np. stalam po poludniu w sklepie w kolejce i tak zaczela kopac ze az bluzka mi podskakiwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Male kopie w nocy ok.4:00, 6:00 (wtedy ide do toa) z rana, jak sie budze, czyli ok 9:00, potem kolo 13:00 potem 16:00, 20:00 a najbardziej o 23:00. No ale bywa ze czasem w ogole nie kopie kolo poludnia a potem nadrabia w nocy ;-) Dzis Max urzadzil mi istne akrobacje w nocy, ale w wiekszosci wypadkow sie nie budze, tylko mi sie sni, ze male sie wierci. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekinio
Dziewczęta jeśli chodzi o ruchy mojego dziecka to najczęściej wieczorkim, jak odpoczywm po całym dniu, ale nie tylko. W dzień gdy korzystam z laptopa to bum bum bum ... ciągle kopie, chyba to promnieniowanie się jej nie podoba. Chyba jej, bardzo bym chciała:) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim miescie panuje istny baby-boom, gdzie nie spojrzysz tam kobiety w ciazy! Czy u Was to samo? Martwi mnie tylko fakt, ze jak przyjdzie mi sie rodzic, to wszystkie sale beda zajete a wszystkie przyszle mamy na oddziale beda rodzily w tym samym momencie! Niezly scenariusz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie maluch wierci się właściwie cały dzień z przerwami. Wieczorem czuję najmocniej ale to chyba dlatego, że po prostu mam czas żeby się wsłuchać. plusia ja też mam takie wrażenie, że gdzie nie spojrzę to widzę kobiety w ciąży albo z małymi dziećmi :-). ja to się tylko martwię, że pokój w szpitalu, który chcemy wynająć, żeby mój mąż mógł zostawać z nami na noc, będzie zajęty a jest tylko jeden :-( Zarezerwowałabym ale przecież nie jest wiadomo, kiedy dziecko będzie chciało wyjść na świat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekinio
U mnie również jest wysyp na brzuszki, ale chyba ze szpitalem nie będe miałą problemu. Jedyne czego się obawiam to że później będzie problem z przedszkolem mimo, że jest ich dużo to same prywatne a państwowe tylko jedno. Jak wychodze na spacer prócz brzuszków, widze pełne ulice spacerówek. To miłe. Może nasze losy potoczą się inaczej i zwiększy się przyrost naturalny:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też widzę wyłącznie kobiety w ciąży albo z małymi dziećmi. Ale może tak naprawdę nic się nie zmieniło, tylko my na inne rzeczy zwracamy uwagę. Mój maluch kopie praktycznie zawsze wtedy, gdy się nie ruszam, tzn. siedzę albo leżę. CZasem tak mocno, że aż boli. Kopie też w nocy, ale raczej mam tego przeczucie niż rzeczywiste doświadczenia, bo te kopniaki mnie nie budzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz jestem :) wlosy jakby troche lepsze, zamowilam jakas podobno fajna odzywke do ciemnych wlosow wiec zobaczymy... ekinio>> jak chcesz miec stopke to najpierw sie \"zrob na czarno\", czyli zabezpiecz swoj nick haslem w PREFERENCJACH, tam tez jest stopka... u mnie corcia wierci sie praktycznie caly dzien z malymi przerwami, w nocy troche mniej chociaz tez czasem szaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Moje Kochane! Wlasnie wrocilam od lekarki - moja malutka rozwija sie prawidlowo - wazy juz 1117g i jak na razie siedzi sobie na pupce:) na szczescie jeszcze jest czas zeby sie odwrocila:) Mam super humor dzieki temu - bo na ostatnim USG 5 tyg temu byla dosc malutka i balam sie, ze bedzie slabo rosnac, ale na szczescie wszystko jest dobrze:) CHyba na powaznie zaczne wyprawke szykowac - bo nie ma co zwlekac zbytnio, potem sie zrobia upaly i nawet ciezko bedzie do sklepu dojsc:( Musze sobie wreszcie ta stopke zrobic, bo jakos sie nie moge do tego zabrac - zaraz to zrobie, a potem ide na kawke do mojej babci - milego popoludnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sprawdzam moja stopke:) - mam nadzieje, ze dobrze wszystko powpisywalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze wage zgubilam - czyzby podswiadomosc wziela gore????:) Fakt - nie ma sie czym w moim przypadku chwalic:o - na razie tak sobie zostawie:) Dobra, juz nie zasmiecam topiku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris super, że z malutką wszystko dobrze i że rośnie jak na drożdżach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej sierpnioweczki! witam nowe mamusie :) moje malenstwo zawsze kopie o tych samych porach tj. okolo 8 potem 14 a najbardziej gdy jest 23 chociaz ostatnio chyba tak sie ulozylo w brzuszku ze bardzo slabo je czulam i troche sie martwilam, ale nie bylo czym - juz wszystko wrocilo do normy :p ostatnio mam wielka ochote isc zrobic zakupy dla naszego bebika - z ubranek jeszcze nic nie mam.. Nadrobie zaleglości ;) mi wyplywa pare kropelek ale tylko jak scisne za piersi, tak nie. Pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli dalej bede tyc 1kg na tydzien, jak w ostatnim to przytyje co najmniej o 10 kg wiecej a to mnie z deka przeraza!!!! Przyjaciolka pocieszala mnie i powiedziala, ze woda zaczyna sie zbierac w organizmie i stad te szybkie przybieranie na wadze... Mam nadzieje,ze to tylko woda a nie tluszczyk... Z drugiej strony wyczytalam wczoraj w gazecie, ze najtrudniejsze do zgubienia po porodzie sa kilogramy,ktore sie pojawily do 12 tyg. ciazy. Mam nadzieje,ze to prawda, bo do 12-tego tyg. przytylam tylko 2 kg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn dziękuje za rade teraz powinnam mieć już stopkę. Mam do was pytanie jakich kremów na brzuszek używacie? Kupiłam właśnie Pharmaceris Dr Irena Eris M Macierzyństwo? Czy już ktoś go wypróbował ? Krem AVENT jest znakomity, ale zapomniałam zamówić - stąd to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekinio>> ja wlasnie sobie zamowilam ten krem erisa w aptece mam miec w tym tygodniu wiec pewnie jutro zajze czy juz jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekinio ja od samego poczatku uzywam najzwyklejsza oliwke dla dzieci Bambino-codziennie kilka kropel do kapieli i \"prawie\":)codziennie smaruje brzuch i biust-jak dotad sie sprawdza-zero rozstepow a brzuszek mam spory bo wszystko mi własnie tam idzie poki co jestem zadowolona ale jaki bedzie efekt koncowy to kto wie,heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, Piszecie tak duzo, ze chyba nigdy nie nadrobie starych watkow, bo juz mam zaleglosci w nowych. Zanim sie wlacze do jakiegos tematu to uzupelniam tabelke, wybaczcie jesli cos poknoce i stopka. miki25........Warszawa...........24......01.08.......0,5kg Lia............Warszawa............??......01.08.......2,0kg livmar........Nysa..................28......01.08......10,5kg agata_27.....Slubice..............27......01.08.......5,5kg .........SYNEK donn.........Kraków...............27......01.08.......7,8 kg .....coreczka annaa20.....Szczecin.............22......02.08..... 12kg.......CÓRECZKA doris26......Kraków...............26......04.08......10,5kg .......CÓRCIA blondi23.....Elbl±g.................23 .....05.08........7kg............SYNEK Elmirka76...ok.Wadowic.........30......05.08......14kg............SYNEK Aga.B........KO£OBRZEG..........26......06.08.........5kg insomnia....??.......................24......07.08.........0kg justyna.....podkarpackie........29......08.08.......+7kg...........SYNEK plusia.......Szwecja...............30.......09.08......11kg...........SYNEK edusia......Hannover.............32.......09.08.......4kg.........CORCIA? tati78......Twickenham, UK.....27.......09.08......+7kg..........CORCIA Kati75......Wieden................30.......10.08.....+11kg...........Synek katienka.....Kraków..............30.......10.08......+7 kg.............????? karamijja..£ódz...................28.......12.08........1kg kasia 30....Rybnik.................30......12.08.......+4kg.. ........SYNEK Stokrotka _26......Lubin.........26......12.08.......+3kg...........SYNEK agulka28....Bielsko-Biala.........28......14.08.......10kg...........SYNEK Agula 30.....zachodniopom......30.......14.08......+3kg......... CÓRCIA beatrice ....Warszawa...........29......14.08........4kg..........CÓRCIA Kruszyna....malopolska...........30......15.08.......+8kg madelain.....J.Góra................29......16.08........0kg kpiotrowicz....Warszawa........23......17.08......7,5kg.........CÓRCIA jolla80........Warszawa...........25......17.08.........? ali32..........opolskie..............32..17-19.08......+5kg............SYNEK z daleka .....Anglia................26.......19.08.......5kg karola24.....Legionowo..........24.......19.08........?kg ..........SYNEK! Justynka307...Mikołów..........25........19.08.....11kg ..........SYNEK? joanka.......Szczecin.............25.......20.08.......7kg evvik.......Warszawa.............27.......20.08.......7kg agusia2......USA...................30........21.08.......?? ToYaB........Bialystok............28...21(23).08.....10 kg...........SYNEK zuza29.......opolszczyzna......30........22.08.........?...................? jagna25......Wodzislaw .........25........23.08.......3kg..................? marsjanka*...ok. Katowic.......27........24.08......10kg.................? roxelka...... Essex,GB...........27....18(24).08....10,5kg .......CORCIA Kotunia........Legnica...........27.........25.08........5kg .........SYNEK sierp.06.......podkarp...........24.........25.08........6kg.........CÓRKA oliwia13.......pomorskie.........27........26.08.........5kg Lonta..........Rybnik ............21.........26.08......8,5kg padlinka.......Warszawa........24.........27.08......1,5kg kika27..........Kraków...........28.........27.07.......10kg........CÓRKA maggiem.......zachodniopom...27.........29.08........5kg Imię: Ewa Wiek: 29 TC: 27 Termin porodu: 20-08-2006 Miejscowość: Warszawa Waga: +7kg Płeć: Synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ponownie, A wiec po kolei, z imieniem mamy troszke problem, poniewaz mamy bardzo duza rodzine, w niej sami chlopcy i wiele imion zajetych, a nie chcemy aby sie powtarzaly. Wiec narazie stanelo, ze Bartek (Bartosz) i o ile nic madrzejszego nie wymyslimy to pewnie tak zostanie. Zobaczymy. Ja ubranka na pewno zaczne kupowac od rozmiaru 62, moje znajome juz mamy twierdza, ze mniejszych nie ma co. Zreszta jz mezem jestesmy wysocy, wiec chyba nie moge oczekiwac, ze dzidzius bedzie malutki? Ja ruchy Bartusia najbardziej czuje rano i wieczorem. Wieczorem uwielbia kopac tate w pupe:) Nie zauwazylam u siebie siary. Kasiu z Warszawy, jak tam szkola rodzenia? My zaczynamy w sobote i jestem bardzo ciekawa jak to bedzie... Narazie koncze, odezwe sie jeszcze pozniej. Buziaki Imię: Ewa Wiek: 29 TC: 27 Termin porodu: 20-08-2006 Miejscowość: Warszawa Waga: +7kg Płeć: Synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie, na początek aktualizuję dane w tabelce. miki25........Warszawa...........24............01.08.............0,5kg Lia............Warszawa............??............01.08.............2,0kg livmar........Nysa..................28............01.08............10,5kg agata_27.....Slubice..............27............01.08...5,5kg ....SYNEK donn.........Kraków................27...........01.08..7,8 kg ..coreczka annaa20.....Szczecin..............22...........02.08.. 12kg..CÓRECZKA doris26......Kraków................26...........04.08..10,5kg ..CÓRCIA blondi23.....Elbl±g.................23 ...........05.08...7kg.......SYNEK Elmirka76...ok.Wadowic..........30...........05.08....14kg.....SYNEK Aga.B........KO£OBRZEG..........26............06.08................5kg insomnia....??......................24.............07.08...............0kg justyna.....podkarpackie.........29...........08.08.....+7kg...SYNEK plusia.......Szwecja...............30............09.08....11kg....SYNEK edusia......Hannover.............32............09.08....4kg...CORCIA? tati78......Twickenham, UK......27...........09.08....+7kg...CORCIA Kati75......Wieden................30...........10.08...+11kg.....Synek katienka.....Kraków.............30............10.08.......+7 kg....????? karamijja..£ódz..................28.............12.08................1kg kasia 30....Rybnik................30............12.08.......+4kg.. SYNEK Stokrotka _26......Lubin.........26............12.08....+7kg.....SYNEK agulka28....Bielsko-Biala........28.............14.08...10kg......SYNEK Agula 30.....zachodniopom......30............14.08....+3kg... CÓRCIA beatrice ....Warszawa............29...........14.08....4kg.....CÓRCIA Kruszyna....malopolska..........30.............15.08...............+8kg madelain.....J.Góra..............29.............16.08.................0kg kpiotrowicz....Warszawa........23..........17.08........7,5kg..CÓRCIA jolla80........Warszawa..........25...........17.08......................? ali32..........opolskie............32............17-19.08...+5kg....SYNEK z daleka .....Anglia...............26............19.08...................5kg karola24.....Legionowo..........24............19.08............?kg SYNEK! Justynka307...Mikołów...........25............19.08.........11kg SYNEK? joanka.......Szczecin............25.............20.08...................7kg agusia2......USA.................30..............21.08....................?? ToYaB........Bialystok...........28............21(23).08...+10 kg..SYNEK zuza29.......opolszczyzna.......30............22.08.......?...............? jagna25......Wodzislaw ......25...........23.08.........3kg.............? marsjanka*...ok. Katowic.......27.............24.08.........10kg........? roxelka...... Essex,GB..........27...........18(24).08....10,5kg CORCIA Kotunia........Legnica............27.............25.08.......5kg ....SYNEK sierp.06.......podkarp............24.............25.08........7kg...CÓRKA oliwia13.......pomorskie.........27..............26.08..................5kg Lonta..........Rybnik ............21..............26.08................8,5kg padlinka.......Warszawa.........24..............27.08................1,5kg kika27..........Kraków...........28..............27.07......10kg...CÓRKA maggiem.......zachodniopom....27..............29.08.................5kg Byłam wczoraj na badaniach, wszystko jest w normie tylko hemoglobina spadła do 13 a miałam 14.7, ale to chyba nie problem, w moczu pojawiły się leukocyty i erytrocyty oraz liczne bakterie dziś idę do lekarza więc zobaczę co mi powie. Krzywa cukrowa chyba też w normie ale wypicie tej glukozy sprawiło mi nie lada wyczyn, miałam okropne mdłości po tym jak pomyślę to dalej mi niedobrze. Nie mogę się już doczekać żeby zobaczyć mojego małego bąbelka, koniecznie muszę spytać ile już waży, ogólnie dobrze się czuję, nogi puchną jak za dużo pochodzę, czekoladę i rzodkiewki nadal pochłaniam tonami, a tak wogóle to już nie mogę się doczekać mojego malucha, wziąć w ramiona, przytulić a to jeszcze kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×