Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Ja również będę rodzić sama. Mój mąż nie zniósł by takiego widoku. Nawet w telewizji nie może patrzeć na operacje itp. a co dopiero na żywo. Jak mój brat był na intensywnej terapii i nie wiadomo było, czy przeżyje, to był dosłownie zielony. Wszedł tam tylko raz, ale wygląd rzeczywiście był okropny - głowa podwójna w wyniku upadku z 4 piętra starego budownictwa na chodnik, połamane ręce, uszkodzone organy wewnętrzne, uszkodzony mózg (respirator i mnóstwo innej aparatury, rurki wychodzące z ciała). Więc jak tak sobie pomyślę, że mój brat przeżył coś takiego i normalnie chodzi, chodź jest niepełnosprawny, to poród wydaje mi się banalną rzeczą. Co do kosztów porodu to nie mam zamiaru za nic płacić. Wystarczy, że mój mąż płaci ZUS, który jest stanowczo za duży (własna działalność gospodarcza). Ja jestem na jego ubezpieczeniu i póki co nie stać nas na drugą składkę. Choć fajnie by było mieć indywidualnego lekarza czy położną. Nie wiem jak to jest z położną dokładnie, czy cały czas jest ona przy porodzie wybranej osoby, czy też chodzi do różnych pacjentek? Z drugiej strony boję się bólu i późniejszych ran, ale inaczej nie da rady. Zobaczę, może pójdę do szkoły rodzenia, bo ostatnio widziałam coś na ten tamat w mojej przychodni. Waga na razie stoi mi w miejscu, choć jem coraz więcej i wcale mi się to nie podoba. Nie chciałabym przytyć dużo, bo potem jednak trudno zrzucuć te nadmierne kilogramy. Mam nadzieję, że moja tendencja się utrzyma i małao przybędę a wręcz będę ważyć mniej po porodzie. Być może nieralne są moje marzenia, ale kto wie, jak zwykle czas pokaże. Rano jednak nie za bardzo mogę jeść, tylko trochę. Przestałam też jeść sucharki i wafle ryżowe jeszcze w łóżku z samego rana przed wstaniem. Mogę śmiało powiedzieć, że nudności się skończyły. Nie wiem, czy wy też, ale ja mam ochotę na remonty zanim przyjdzie dziecko. Męczę męża wymianą wszystkich drzwi wewnętrznych, bo na obecne już nie mogę patrzeć. Myślę też jak się pomieścimy z dzieckiem w jednym pokoju. Zaplanowałam sobie wszystko, jednak okaże się w praktyce. Chcę jeszcze dorobić 2 szafki do biurka, bo za dużo rzeczy nam się nazbierało - w szczególnościu biurowych, gdyż prowadzimy firmę w domu (internetową). Na wiosnę bądź na początku lata chcę też wyremontować balkon. Tak jakby przygotowuję sobie gniazdko, bo po porodzie nie będzie mi się chciało bawić z remontami. Dopiero po roku gdzieś, bo wtedy przyjdzie pora na łazienkę. Marzy mi się łożeczko, trochę nietypowe. Będzie pasowało mi do pokoju a przede wszystkim jest bardzo funkcjonalne. Jest duże, to fakt, ale jest w nim wszystko co trzeba: - posiada w standarcie wyjmowane szczebelki, - dwa poziomy montażu podłogi, - składa się z łóżka dziecięcego, szafki z przewijakiem do pielęgnacji niemowląt oraz dwóch pojemnych szuflad, - po demontażu drabinek powstaje łóżko młodzieżowe oraz stolik nocny - rozmiary: dł.185cm szer.80cm wys.92cm, - waga 97 kg, - kolor teak. Zainteresowanym podaję linka: http://www.swiatdziecka.pl/shop.html?prod=471 Spodobało mi się już dawno i zdania już raczej nie zmienię. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zamierzacie urzadzic kącik do pielegnacji niemowlaka?pomysł wyzej jest dosc funkcjonalny w sensie ze łozeczko i przewijak jest razem ale strasznie duze mi sie wydaje-u nas niemowlak bedzie razem z nami w pokoju i musimy wygospodarowac mały i funkcjonalny kacik-macie moze jakiec propozycje lub porady co w ogole jest potrzebne i jak urzadzic zeby kapiel przebiegała sprawnie -wzystko było pod reka i w ogole.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolala
LIA Proszę odezwij się.... Wiem że zażywałaś bromergon przez pierwsze 3 miesiące mnie też to czeka więc ci kibicuję ( pisałaś też na prolaktynie ) Napisz proszę coś......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola24
Witam przyszłe mamuśki! Niedawno odkryłam Waszą stronę, więc postanowiłam coś do Was naskrobać. Ja byłam 27.01 na pierwszym usg.Co prawda prywatnie ale za to wszystko widziałam i dostałam komplet zdjec mojego dzidziusia.Nie wiem jak Wy ale ja byłam bardzo wzruszona gdy usłyszałam bicie serduszka(180 na min.).Lekarz stwierdził że to 10 tydz bo maluch ma 4 cm dlugości. Poza tym wszystko jest w porzadku. Jezeli chodzi o przeziebienia(justa29) to ja to przeszlam 2 tygodnie temu.Jezeli masz temp to koniecznie wez apap-gorączka jest duzo grozniejsza dla plodu jak ten lek..Poza tym mozesz lykac witC i rutinoscorbin,na katar np.Euphorbium-dla dzieci,na ból gardła chlorchinaldin.To sa bezpieczne lekarstwa.Aha i mozna przymowac leki homeopatyczne.Jak nie jestescie pewne czy mozecie cos brac to pytajcie farmaceuty!! Pozdrawiam Was wszytkie!Trzymajcie sie cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Karola24 dzieki za porade-na kiedy masz termin?dopisz sie do tabelki ,ktora co jakis czas jest uaktualniana-pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola24
Hej justa29! Termin mam na 19 sierpnia a ty?Nie moge znalezc tej tabelki o ktorej mowisz,bo chetnie sie wpisze. Jak twoje samopoczucie?Ja czuje sie juz coraz lepiej,chociaz i tak stwierdzilam ze nie mam polowy tych objawow o ktorych pisza w gazetach albo ktore przechodzily moje kolezanki.Poza tym wyniki badan mam b dobre-moja sasiadka zartowala ze wyniki mam jak nie kobieta w ciazy.W srode ide do lekarza na badanie z 1 wynikami zobaczymy co mi powie.Ponadto nie mam apetytu, nie moge jesc duzych posilkow. Jem malo a czesto.Za to nie moge juz znieść tych wzdec!Koszmar.Dzis mam dostep do internetu(jestem u szwagra),ale w tyg niestety nie bede mogla pisac. Jezeli mozesz to daj namiary na tabelke.Buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08......-3,0 doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08.........-1 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30.................05.08.........x insomnia.............??....................24................07.08.......0,0 justyna...............??...................29................08.08........bz donn................Kraków..............27................08.08........0,0 edusia................??...................32................11.08.......1,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik.............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin..............26................12.08........0,0 Agula 30.........zachodniopom........30................14.08........bz madelain...........J.Góra...............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.......Warszawa..........23................17.08.......0,0 joanka..............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80..............Warszawa.........25.................17.08.........? ToYaB..............Białystok...........27..............21 lub 23.08....bz oliwia13...........pomorskie...........27.................26.08.........bz agusia2..............USA................30...................??............?? Lonta................Rybnik ............21.................27.08........bz padlinka..........Warszawa...........24.................27.08.........?? jagna25..........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 maggiem............??....................27................29.08........0,0 agata_27..........Słubice..............27.................1.08.........1,0 dopisz sie kopiujac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula-kruszyna
podobnie jak Roxelka tez bylam w tabelce i mnie nie ma,a nie nie wiem jak to skopiowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpiotrowicz
NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08......-3,0 doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08.........-1 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30.................05.08.........x insomnia.............??....................24................07.08.......0,0 justyna...............??...................29................08.08........bz donn................Kraków..............27................08.08........0,0 edusia................??...................32................11.08.......1,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik.............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin..............26................12.08........0,0 Agula 30.........zachodniopom........30................14.08........bz madelain...........J.Góra...............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.......Warszawa..........23................17.08.......1,00 joanka..............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80..............Warszawa.........25.................17.08.........? ToYaB..............Białystok...........27..............21 lub 23.08....bz oliwia13...........pomorskie...........27.................26.08.........bz agusia2..............USA................30...................??............?? Lonta................Rybnik ............21.................27.08........bz padlinka..........Warszawa...........24.................27.08.........?? roxelka............Essex,GB............27..................25.08.......-1,0 jagna25..........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 maggiem............??....................27................29.08........0,0 agata_27..........Słubice..............27.................1.08.........1,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguniam
Witam!wszystkie szczęśliwe! dziś koleżanka pleciła mi tą strone i musze przyznać że jest super!Ja jestem mamą patrycji urodzonej 02 sierpnia 1997 i teraz znów zostane mamą a termin mam na 06 sierpnia.Na 1000% będe rodzić z męzem!Nigdy więcej sama!Co do lekarzy i położnych teraz wszędzie chodzę prywatnie,a dlaczego?ak byłam w ciaży z patrychą chodzenie do lekarza polegało na rutynowym badaniu obejrzeniu wyników ważeniu i wyznaczeniu daty kolejnej wizyty.nie mam ani jednego zdięcia usg.Raz miałam robione,ale lekarz nawet nie odwrócił monitora w moją stronę:(.Teraz jest cudownie chociaż to kosztuje to naprawde WARTO!mam zdiecia z 6,7 i 12 miesiąca ciązy.Lekarz od początku dokładnie omawia każde ujecie a ostatnia wizyta była najlepsza.Leżałam pod usg około 30 min i oglądałam jak moje dziecko się obraca,jak rusza rączkami.W 7 tygodniu ciązy dostałam plamienia i niestety mój lekarz nie mógł mnie zobaczyć wiec spanikowana pojechałam na pogotowie niestety od czasu jak rodziłam pati nic się tam nie zmieniło.Lekarz nie był zbyt przejety położna długo zastanawiała się czy mnie badać,a przy badaniu brakowało wszystkiego najpierw rękawiczek potem gazików.Jednym słowem ochyda.Pozdrawiam wszystkie szczęśliwe mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2
Czesc wzystkim mama:) Karola 24..ja tez mam termin na 19 sierpien dokladnie jak ty , tez definitywnie bede rodzic z mezem nie wyobrazam sobie inaczej , samopoczucie hmmm,troche lepiej choc lekkie mdlosci jeszcze sa , brzuch jejku to nie samowite nikt by mi nie uwiezyl ,fakt ze rano jest plaski a wieczorem wygladam jak w 5 miesiacu to przeciez nie mozliwe ale prawdziwe ,mysle ze tak za 2 tygodnie to juz chyba bedzie widoczny...dziewczynki a jak wyglada wasze odzywianie ? Pozdrawiam A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Joanka: Chyba wolałabym rodzic sama. Właśnie dzisiaj oglądałam rano program na Discovery o rozwijaniu się dziecka jeszcze w łonie mamy i później juz poród. O dziwo mój mąż oglądał to ze mną , chociaż ja wyszłam na chwilę do łazienki i się rozpłakałam (tak po cichutku) Na filmie rodziły trzy kobiety , a jeden z mężów kręcił wszystko na kamerę. To nie był dobry pomysł, można nakręcić , ale nie samo wyjście dziecka na świat. Mało nie wszedł z tą kamerą ..... Jednak wolę sama. A moja mama nie chce , bo mówi że się boi. Mój mąż oczywiście będzie w szpitalu, moja mama również i nie wiem kto tam jeszcze będzie (mam nadzieję) , ale nie na porodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do livmar. Nie cały rok temu pracowałam w sklepie z art. dziecięcymi. Widziałam na zdjęciu że interesuje Cię łóżeczko z funkcją łóżka z firmy Drewex. Firma godna polecenia , łóżeczko też fajne. Tylko zwróć uwagę że jak będziesz chciała do tego łóżeczka pościel 4-elementową czyli taką z baldachimem to nie ma gdzie tam przykręcić stelaża do tego baldachimu. Także polecam stelaż wolnostojący.Jest to łóżeczko też dosyć szerokie , to też nie każda pościel do tego pasuje chodzi mi tu o tzw ochraniacze. Polecam pościel firmy Alvi. Łóżeczko trochę sie ciężko rozkłada . Miałam okazję , ciężko było. Oczywiście sama nie dałam rady. Ciężkie. Dziewczyny jeżeli macie jakieś pytania w związku z pierwszymi zakupami to z chęcia cos tam doradzę . Chociaż sprzedawczyni w sklepie też napewno coś podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki. Dawno mnie nie było, czytam Was na bieżąco, ale brak czasu nie pozwala mi pisać. U mnie ok. czuję się dobrze, apetyt mi służy, wymyślam różne potrawy i objadam się nimi.Wizytę u gina mam 9.02, wcześniej muszę zrobić wyniki. Co do płci dziecka to mi się cały czas wydaje, że to będzie chłopak, mam już nawet imię MARCEL, a jeżeli chodzi o imię dla dziewczynki to niestety nie mam pomysłu. W sumie to dla mnie bez znaczenia co będzie, najważnejsze żeby maleństwo było zdrowe. Mam zamiar iść na usg 3d w Gdańsku. Mdłości ostatnio chyba jakoś się zmniejszyły, chociaż jeszcze są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj dostałam od jednej dziewczyny z topiku \"rodzimy w lutym\"ksiazke-droga mailowa- JĘZYK NIEMOWLĄT-jezeli ktoras z was chce-chetnie przesle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka!! nie pisz nam tu o truskawkach jeśli nie chcesz zamówień :) u nas niestety nie ma ,musimy poczekać do czerwca... Nie było mnie tu kilka dni z powodów technichnych ,komp padł :[ ,ale już nadrobiłam z czytaniem. My mamy przeczucie że będzie chłopczyk ,choć tak bardzo na początku chciałam dziewczynkę.Jeśli faktycznie urodzi się chłpiec będzie miał na imię FILIP :) tak jakoś na początku pomyślałam że \"wyskoczył jak Filip z konopii..\" i tak zostało ,nawet brzuszek ma takie imię. Jesli chodzi o poród... Dwa razy rodziłam sama ,nawet nie chciałam towarzystwa ,ponieważ za pierwszym razem nie wiedziałam co mnie czeka ,pozatym chyba się wstydziłam ,to taka intymna sytuacja ,Za drugim razem już wiedziałam i dlatego nie chciałam. Ale teraz postanowiłam że moje kochanie nie może już ominąć tego momentu i będzie ze mną ,ale wcześniej odpowiednio się przygotuję. Z pewnością lewatywa , żeby nie było niemiłej niespodzianki ,zresztą chyba to najgożej wspominam z całego porodu. Po drugie przygotuję męża odpowiednio gdzie ma patrzeć i gdzie stać ,bo przecież ma być ze mną ,a nie z lekarzem odbierać poród. Chcę mu oszczędzić niektórych widoków. No i oczywiście jak ma się zachowywać :) żeby mi pomóc, a nie jeszcze bardziej denerwować. No i oczywiście wcześniej ustalić z lekarzem jak to wszystko ma wyglądać ,żeby nikt nie zmuszał go do zaglądania tam gdzie ja nie mam ochoty żeby patrzył, to mnie też by mocno krępowało. ps. Dziś zaczynam 13 tydzień :) jak ten czas leci... Pozdrawiam was serdecznie Agula. Ach i tabelka... NICK.................MIASTO..........WIEK...............TERMIN.....KG miki25............Warszawa.............24................01.08.......0,5 Lia.................Warszawa............??.................01.08....(!)2,0 livmar...............Nysa.................28................01.08......-3,0 doris26.............Kraków..............26................04.08........bz blondi23............Elbląg................23 ................05.08.........-1 Elmirka76.......ok.Wadowic...........30.................05.08.........x insomnia.............??....................24................07.08.......0,0 justyna...............??...................29................08.08........bz donn................Kraków..............27................08.08........0,0 edusia................??...................32................11.08.......1,0 karamijja...........Łódź................28................12.08.......1,0 kasia 30.............Rybnik.............30................12.08.........?? Stokrotka _26......Lubin..............26................12.08........0,0 Agula 30.........zachodniopom........30................14.08........bz Kruszynka.........??......................30................15.08........bz madelain...........J.Góra...............29................16.08........0,0 kpiotrowicz.......Warszawa..........23................17.08.......1,00 joanka..............Szczecin...........25.................17.08..........2 jolla80..............Warszawa.........25.................17.08.........? ToYaB..............Białystok...........27..............21 lub 23.08....bz oliwia13...........pomorskie...........27.................26.08.........bz agusia2..............USA................30...................??............?? Lonta................Rybnik ............21.................27.08........bz padlinka..........Warszawa...........24.................27.08.........?? roxelka............Essex,GB............27..................25.08.......-1,0 jagna25..........Wodzisław Śl.........25................23.08........0,0 maggiem............??....................27................29.08........0,0 agata_27..........Słubice..............27.................1.08.........1,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie przyszłe mamusie!!!!!straszna ze mnie panikara. jestem w 4 tc najpierw martwiłam się że boli mnie brzuszek na dole, troche mnie uspokoiłyście dzięki Wam za to, za parę dni przestał mnie boleć i piersi też już nie bolą, wię zaczęłam się martwić że dzieje się coś złego ale za to pojawiły się poranne mdłości, i wogóle nie mam ochoty jeść!!!! Może moje przewrażliwienie bierze się stąd, że 1,5 roku czekaliśmy na ciąże bo leczyłam się z powodu policystycznych jajników i obawiam się że coś może być nie tak z dzidziusiem. Już współczuje miojemu ginekologowi, zadręcze go pytaniami na śmierć. A wczoraj miałam wielką ochotę na pomidora z solą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie. Kiedy powiecie swoim szefom o ciąży? Ja się strasznie tego boję. Umowę mam na czas nieokreślony, szef bardzo wymagający, konsekwentny, trzymający ręke na pulsie no stop, (nic się przed nim nie ukryje) ale chyba przyjaźnie nastawiony. Cholera boję się i nie wiem kiedy mam mu to powiedzieć i jak to zrobić? POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mogę dostać się do poczty ;( mam pocztę na o2.pl i korzystam przez net, czy też macie problem? Nie pracuję więc nie mam problemu ,\"jak powiedzieć szefowi\" , ale myślę że najlepiej było by powiedzieć wprost i zapewnić że (przynajmniej narazie) wszystkie obowiązki będę wykonywać jak do tej pory ,starannie ,chyba że zdrowie nie pozwoli.... eh ,co mu po takim zapewnieniu? ,ale przecież cieszycie się z tego powodu ,a przed szefem czujecie się jak zbrodniarki...cóż . Głowa do góry ,wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
maggiem, ja juz jestem na zwolnieniu od początku roku, czyli szef wie, ale ja pracuję w szkole, więc sytuacja jest zupełnie inna. Nie mogą znależć na moje miejsce zastępstwa ale nikt mi nie robi wyrzutów, dyrektor mówi, że to jego a nie mój problem. Ja mam się relaksować :-) dziewczyny, pytałam już, może nikt nie zauważył. Czy wiecie coś o tym, że w ciąży nie powinno się spać na wznak (możliwe niedotlenienie)?? Piszcie proszę bo się nie wysypiam na boku :-( pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata_27, dzięki za informację, lecz baldachimu akurat nie chcę, bo jakoś mi się nie podoba. Wiem, że łóżeczko jest duże, jednak najbardziej mi odpowiada. Co do ochraniaczy to też się zastanowimy. Pościeli mamy dużo, więc coś raczej uszyję z bieżącej. Montażem zajmie się mąż, ja ewntualnie pomogę teoretycznie ;). Maggiem, tak się złożyło, że ja też chcę dać swojemu synowi na imię MARCEL, już od dawna o tym myślę (kilka lat nawet). Tylko mojemu mężowi jakoś nie za bardzo się podoba. On wymyślił STASZEK :(. Dyskusje trwają. Do porodu jeszcze pół roku, ale musimy jakoś dojść wspólnie do porozumienia. Justa29, my również mamy 1 pokój do dyspozycji dla siebie i przyszłego dziecka, dlatego wymyśliłam to łóżeczko, które co prawda jest duże, lecz mam nadzieję, że zmieści się tam wszystko czego dziecko potrzebuje. Kapiel natomiast będziemy robić w łazience na pralce, gdzie będzie stała wanienka a nad nią w szafce wszystkie potrzebne do tego rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwia >> od czwartego miesiaca fajnie by bylo, gdybys spala wiecej na boku (czytalam, ze lepiej na lewym - byc moze faktycznie te zyly tak sie ukladaja, ze wtedy nic na nic nie naciska) - znaczy, to jest to, co wyczytalam w ksiazce \"w oczekiwaniu na dziecko\" niestety nie znam sie na anatomii az tak dobrze, zeby wiedziec, czy to faktycznie ma AZ takie znaczenie - musialybysmy podpytac Doris o to w kazdym razie uwazam, ze jezeli nie bedziesz calej nocy spac na boku, to nic sie nie stanie, a skoro tobie wygodnie - to tym bardziej potem chyba zrobi ci sie niewygodnie, bo wiekszy brzuszek bedzie cie uciskal i przeszkadzal oddychac - tobie samej bedzie wygodniej na boku ale poki co - nie denerwuj sie takie jest moje zdanie ja osobiscie lubie spac na boku (z tym, ze wole na prawym) i tak z reguly przesypiam wiekszosc nocy, ale od kiedy jestem w ciazy - lubie sobie pospac na wznak nieco :-) i robie to maggiem >> nie znam sie na tym za bardzo, bo sama jestem sobie szefem, ale czytalam gdzies i slyszalam tez, ze z ta wiadomoscia czasem dobrze zaczekac do konca 3 miesiaca ciazy - wtedy uznaje sie ciaze za bezpieczna i pracodawca nie ma prawa zwolnic cie pod zadnym pretekstem - masz wtedy prawo pracowac do rozwiazania, isc na maciezynski, na wychowawczy gdyby bylo to przed 3 miesiacem - moglby znalezc sobie jakis powod i na jego podstawie zwolnic cie nie znam niestety uwarunkowan prawnych, bo po prostu nigdy mnie to nie interesowalo, ale to tyle co gdzies przeczytalam i zaslyszalam moze dziewczyny beda cos o tym wiedziec wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
joanka dzięki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwia - rzeczywiscie w ciazy od ok. 5miesiaca nie powinno sie spac na wznak - bo powiekszona i ciezka macica uciska wtedy zyle glowna,a to w konsekwencji powoduje spadek doplywu krwi do plodu. Dlatego jesli masz problem ze spaniem na boku to juz pomalu powinnas sie przyzwyczajac do takiej pozycji - wyrobic sobie nawyk zasypiania - oczywiscie jesli w nocy przez sen sie obrucisz to nie rob tragedii - przeciez cala noc sie czlowiek kreci. Najbezpieczniej spac na lewym boku, ale na prawym oczywiscie tez mozna - najlepiej zmieniac pozycje, zeby kregoslupa tez nie nadwyrezac. Jesli jednak wysypiasz sie tylko dobrze na plecach - to mozesz tak spac pod warunkiem podlozenia pod ledzwia poduszki i drugiej pod prawy posladek-wtedy wymusisz pozycje nieco przechylona na lewo - czyli wlasnie zapobiegniesz przygniataniu tej zyly:) Nie wiem czy takie spanie jest wygodne bo nie probowalam, ale w ksiazkach go zalecaja. Maggiem - wedlug mnie powinnas powiedziec szefowi jak najszybciej - Ty sie przestaniesz denerwowac, ze on nie wie, a on bedze mogl na spokojnie przemylec jak rozwiazac sytuacje kiedy Ciebie nie bedzie(porod, macierzynski, ewent. wychowawczy, czy nawet nie planowane zwolnienie zdrowotne). Jesli masz problem jak ubrac to w slowa - to wrecz mu zaswiadczenie od ginekologa - ja tak zrobilam, ginekolog napisal mi ze stwierdza ciaze i zabrania pracy w szkodliwych warunkach-to nie oznaczalo, ze ide na zwolnienie - tylko musieli mi zmienic warunki zatrudnienia. Co do praw - to ostatnio troche przegladalam - i szef nie ma prawa Cie zwolnic w zadnym momencie ciazy - jestes chroniona od pierwszego jej dnia do samego porodu (troche inaczej jak sie ma prace na okreslony termin). Wiec absolutnie zwolnienia sie nie obawiaj!!!! Kobiete w ciazy wolno zwolnic tylko jesli firma plajtuje. I jeszcze do tego prawo dziala wstecz - jesli bylabys zwolniona nie wiedzac,ze jestes w ciazy i potem bys sie o niej dowiedziala - to musza Cie z powrotem przyjac do pracy. Poczytaj w necie - wpisz w googla ciaza+prawo+praca - wszystko znajdziesz! Czy nie znacie jakiegos domowego sposobu na przetkanie zatkanego nosa???? Tym razem mnie dopadl katar-goraczki nie mam, czuje sie dobrze, tylko ten zatkany nos doprowadza mnie do szalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris26 dzięki za radę, ale i tak ciężko mi się zmobilizować i powiedzieć szefowi o ciąży. To będzie dla mnie bardzo trudne, jakby obieta było moim szefm to może byłoby mi łątwiej. Tak czy tak powiem po nastepnej wizycie u gina, czyli po 9.02. Co do kataru to słyszałam, że dobrym sposobem jest wsadzisć do otworów nosowych ząbki czosnku. Trzeba je obrać i lekko - oczywiście wsadzić do nosa. Czosnek dziala antybakteryjnie. Co do spania to przeważnie śpię na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mi powie, jak odczytać wynik przezierności z usg? Jakiego oznaczenia szukać? Pomocy! ;) Mamy imię dla synka - ustaliliśmy wczoraj - TYMOTEUSZ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa29 - poproszę o te materiały \"Język niemowląt\", chętnie na to zerknę. Mój e-mail: marrgoss@o2.pl Dzięki z góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kpiotrowicz
justa 29 ja tez poproszę :) katarzyna.piotrowicz@swps.edu.pl maggiem ja tez mialam te same obawy - sprawa rozwiazala sie sama bo musialam isc na zwolnienie. Pomysl jednak mialam taki (a do poinformowania mialam 3 szefów - mezczyzn), ze chciałam ... pochwalić im sie zdjęciami dziecka ;) Pomyslałam, ze postawienie ich w sytuacji, ze chce sie czyms pochwalic spowoduje, ze chcac nie chcac beda musieli sie "ucieszyc" a mi przez pokazanie zdjec odejdzie problem pt co powiedziec :) Ja męcze sie natomiast z bólami kręgosłupa. Wieczorami łapie mnie taki ból, że chodzę zgięta w pół. Zastanawiam sie nad masazami ... Moze znacie takie miejsce w W-wie gdzie robia masaze kobietom w ciazy? Nasza dzidzia bedzie albo Gabrysią albo Filipem - na dzien dzisiejszy oczywiscie ;) Buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×