Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KaHa

12 potraw na wigilie

Polecane posty

u mnie zawsze jest: 1 karp pieczony 2.dorsz z pieczarkami 3.ryba po grecku 4.sałatka śledziowa 5.uszka 6.pierogi z kap.i grzybami 7.pierogi z śledziem .8krokiety 9.barszcz czerwony 10.zupa grzybowa 11.kluski z makiem 12 ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest: 1.Zupa grzybowa z łazankami 2.Barszcz czerwony z uszkami 3.Kapusta z grochem i grzybami 4.Pierogi z kapusta 5.Pierogi z kapustą i grzybami 6.Śledź w śmietanie 7.Karp smażony 8.Pstrąg smażony 9.Ryba po grecku 10.Kompot z suszu 11.Kluski z makiem 12.Ciasta a i opcjonalnie paszteciki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ammmmana
Niestety w tym roku mam wigilię tylko dwóosobową właściwie idę na chwile do domu rodzinnego ale to na chwile Jako, że jest nas tylko dwójka nie mogę zadużo robić żeby się nie popsuło więc robie - karp smażony( a czy to to samo co pieczony jak nie to jak się robi ten drugi?) - barszcz - pierogi z kapustą -sałatka(ziemniaki,marchew, pietruszka,ogórek kiszony, majonez, jaja) - krokiety z kapustą( oczywiście jak zostanie farszu z pierożków) - ciasto sernik,, makowiec i piernik z marmoladą + owoce+ cukierki z wedla+ dobre wino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeżeli chodzi o sałatkę ...
na wigilie to moim zdaniem nie może być np. z ananasem czy brzoskwiniami ... ale tradycyjna (bo chodzi przecież o tradycję ) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze: barszczyk z uszkami po drugie: barszczyk z uszkami po trzecie, osme , dwunaste i kazde inne tez BARSZCZYK Z USZKAMI i jak dla mnie nic innego moze nie istniec :)))))) pozdrawiam wszystkich pozeraczku uszek z barszczykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joolik
o matko kochana jakie pyszności ślinka mi już cieknie na te wasze danka zaczerpnę niektórych potraw a te racuszki z grzybami są ciekawe i pewnie pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie będzie tak : 1. pierogi z kapustą i grzybami 2. kulebiaczki 3. krokiety 4.kluski z makiem 5. kutia 6. łamańce ( nie pytajcie co to, bo ciężko to wytłumaczyć;) ) 7.ryba po grecku 8.ryba w pomidorach 9.kisiel żurawinowy 10.śledź po litewsku 11.barszczyk z .uszkami 12.sałatka krabowa --------------------------------------- 13. sałatka warzywna 14. inne śledziowe wariacje zazwyczaj 3-4 rodzaje(w śmietanie,oleju,curry,z rodzynkami) 15.miodownik 16. sernik. 17.piernik 18.ciasteczka 19.kompot z suszu mniam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Barszcz postny(bez wywaru miesnego, tylko na warzywach i grzybach) 2. Uszka z grzybami 3.Pierogi ruskie 4.Sos grzybowy do pierogów 5.Karp w galarecie 6.Łosoś smazony 7.Kutia 8.Makówki 9.Śledzie opiekane w occie 10. kompot z suszu(śliwki, jabłka, morele) 11. Piernik 12.Sernik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sephi
to ja tez sie dolacze ;) 1.zupka rybna 2.zupka grzybowa 3.karpik 4.ziemniaczki 5.kapusta z grzybkami 6.kompocik 7.makowki 8.pierniczki 9.makowki 10.makowiec 11. iasto z posypka 12.grzanki do zupek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opssss...
Najlepiej to podawać to co będzie smakowało wszystkim. Bez mięsne, ale żę wigilia raz do roku można coś wymyślengo zaserwować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas zazwyczaj: barszczyk z uszkami ryba po grecku ryba w pomidorach ryba smażona na ciepło śledź w śmietanie śledź po żydowsku śledż w oleju krokiety z kapustą i grzybami łamańce (twarde placki pieczone z mąki pszennej i łamane, z miodem i bakaliami) kisiel kluski z makiem kompot z suszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babeczko nielaleczko--------------> a ja myślałąm,że łamańce to tylko u nas się serwuje, wszyscy znajomi jak widzą tą potrawę to robią \"duze oko\" i się dziwią , bo nigdy wcześniej tego nie jedli (teraz już dziwią się mniej)hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja ja ja
a jak robicie kapuste z grzybami dajecie groch lub fasole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może powtórzę kogoś ale.... u nas będzie tak : 1, karp - piecze mój mąż 2, ryba po grecku - ja 3, makówki - mąż 4,barszczyk z uszkami - ja 5, ryba w galarecie - my 6, siemieniotka- zupa z konopi- mąż 7, zupa rybna z grzankamii - my 8, zupa grzybowa - ja 9, kartofelki - my 10, kapust z grzybami- my 11,kompot z suszu - my 12, surówka warzywna. To ja, mąż, my.... pochodzimy z różnych regionów i jakoś musimy godzić potrawy. Mąż wyniósł z domu wigilię bez jakiejś tam ograniczonej liczby potraw. Nie było 12 potraw aczkolwiek stół był suto zastawiony. U mnie w domu zawsze było 12 potraw, kto nie zjadł, nie miał szczęścia lub chorował... ot, taka głupia przepowiednia. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę,że kapustę z grzybami robi się zależnie od regionu[tak samo jak i inne potrawy]. U mnie robi się z grzybami i grochem i jest pyszna.Na taką kapustę czeka się cały rok-bo dodaję sie do niej cebulkę smazoną na oleju lnianym-żółty kolorek ,aromat,a smak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie kapusta z grzybami i zasmazka, zaden groch, kiedys jadla z grochem ale nikomu nie smakowalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kapusta kiszona /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kiszona
tylko główka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiszona kapusta
a ja mam pytanie jakie macie proporcje wiadomo mniej więcej na gar duży bigosu Jak sądzicie 1,5 kg kiszonej i mała główka nie będzie za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfre
co kraj to obyczaj:D kurcze jak czytam wasze wypowiedzi to nie moge sie nadziwic jaka różnica jest pomiedzy regionami na wigilijnym stole:) fajnie tak poczytać czym inni się zajadają:) znowu cos nowego ...u mnie w domu na wigilijnym stole jest tak: 1) zupa rybna z grzaneczkami 2) karp panierowany smażony 3) ziemniaki 4) kapusta z grzybami, kapusta z grochem 5) ryba po grecku 6) makówki 7) moczka- chyba nikt nie wymienił?? 8) piernik 9) karp dzwonki czyli smażony saute 10) słodycze, mandarynki, pomarańcze- ach ten zapach eee...to wszystko i wszyscy są objedzeni......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siusia484
A u mnie jeszcze inaczej. Nigdy nie było ziemniaczków, ale widzę, że u was są i w tym roku też zrobię:) 1. Opłatek 2. Karp smażony 3. Inna ryba smażona - najczęściej łosoś 4. Groch z masłem - bez kapusty !!! 5. Pierogi z samą kapustą i polane masełkiem - pychotka! 6. Pierogi z kapustą i grzybami 7. Barszcz biały !!! - gotowany na grzybach i tylko na wigilię, ma pyszny smak 8. Uszka z grzybami 9. Kompot z suszu 10. Małe kopyteczka z makiem, miodem, bakaliami i wisienkami ze słoiczka 11. Śledź po japońsku 12. Chrzan z jajkiem do karpia U mnie w domu nie robimy sałatek, ani nie podajemy owoców do wigilii, są tylko ciasta - tradycyjnie makowiec, sernik, i jakieś jeszcze (zależy w jakim roku) A i u nas na wigilię, podczas przygotowywania karpia, zostawiamy łuski, pakujemy po jednej w papierek i każdy ma na wigilii pod talerzem taką łuskę. Po kolacji wkłada ją do portfela i nosi cały rok, aż do przyszłej wigilli, co ma zapewnić pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaklunia123456
u mnie są: 1.barszcz z uszkami 2. kompoz 3.opłatek 4.miód 5.orzechy 6.panda(ryba) 7.kapusta z grochem i fasolom 8.chleb 9.ziemniaki 10.ciasta 11.sałatki 12.owoce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatka 18
u mnie co roku jest: 1.barszczyk z uszkami 2.barszczyk biały z grzybkami 3.pierożki z kapustą 4.rybka po grecku 5.kompot z suszonych sliwek 6.kapusta z grochem i ziemniaczkami 7.ciasta 8.sałatka jarzynowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia_94
Jakie to są potrawy Wigilijne?? Wszyscy o tym piszą ale,każdy ma coś innego!! Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosposia duża
Madziu każdy ma co innego bo każdy ma inne tradycje wyniesione z domu ,regionu.Ja robię to co robiła moja mama,moja teściowa i dokładam swoje.I już tworzę dla swojej córki nową tradycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość littleblackdress
Dziewczyny - wielka prośba - potrzebuję dobrego przepisu na KUTIĘ. W moim rodzinnym domu nigdy się jej nie przyrządzało na wigilię - przynajmniej ja nie pamiętam. Kilka lat temu gościłą u nas w święta moja bratowa, która obecnie jest za granicą i włąśnie w jej wykonaniu kutię jadłam po raz pierwszy - pychotka. Chciałabym w tym roku zrobić ją sama - ale nie mam pojęcia z czego (jakaś specjalna pszenica?) i jak. Poradźcie. Buźka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w domu: 1.barszcz z uszkami 2. zupa grzybowa z łazankami 3.pierogi z kapustą 4.kapusta z grochem 5.kapusta z grzybami 6.sałatka 7.kompot z suszu 8.śledzie w smietanie 9.karp smazony 10.karp w galarecie 11.makowiec 12.sernik a w tym roku bedzie dodatkowo jescze jedna wersja karpia - pieczony w winie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amanda moje imie
U mojej mamy są zawsze : 1. Karp\ [ NIEMA FILETÓW ] 2. Barszc z uszkami 3. Kutja 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×