Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KaHa

12 potraw na wigilie

Polecane posty

Gość Monika12419
Wigilia 1.barszcz czerwony. 2.uszka. 3.Pierogi z kapustą i z grzybami. 4.karp 5.Śledzie 6.makowiec 7.sałatka warzywna bez mięsa 8.ziemniaki w mundurkach 9.kluski z makiem 10.kompoty 11.galareta bez mięsa z jajkami 12.groch z kapustą Nie zapomniec o opłatku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GSH
Witam, u mnie wygląda to tak: 1. Zupa grzybowa z łazankami (mały, kwadratowy, płaski makaron) 2. Karp smażony 3. Ziemniaki 4. Kapusta z grochem 5. Pierogi z kapustą i grzybami 6. Grzyby smażone w cieście 7. Karp w galarecie 8. Śledź w śmietanie z jabłkiem 9. Śledź w oleju z cebulą 10. Makiełki (makaron z makiem, miodem, rodzynkami, orzechami i migdałami) 11. Kompot z suszonych owoców 12. Fasola (Jaś) ze szczypiorkiem i czosnkiem (sałatka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalka 12 katka
u mnie jest tak : 1. zupa grzybowa 2 .karp 3 .ryba po grecku 4. makówki 5. mpierogi z kapustą , serem (bo ja lubię) i grzybami 6 .sałatki 7.kapusta z grochem 8.ciasta 9.chleb. 10. owoce 11.opłatek 12. śledzie Kiedyś były makiełki , ale już nie robimy :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja dodam że
13. Wóda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachaaaaa
ja w tamtym roku zjadłam tyle opłatka, że już chleba i całej reszty nie dałam rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalka 12 katka
Nie mogę z tych osób co robią kisiel hhhehe!!!! co to za potrawa hhhehehe a racuchy ??? jeju wy wiecie co to WIGILIA?? nie mogę kisiel i racuchy heheheh Proszę mi odpowiedzieć czy te osoby co robią kisiel mają coś z głową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalka15-tka
No właśnie oni mają na bank jedyna mądrala to ty i tylko ty, z twoim menu- ono sztandarowe jest i już nic poza tym. Reszta to głupota oj popatrz w lustro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierożki
u mnie to takie potrawki : 1.śledzie w octcie 2.karp 3.ryba jakaś inna smażona 4.uszka lub/ i pierogi lub/i krokiety z kapustą i grzybami 5.oplatek(też się wlicza) 6.kisilel/kompot 7.ciasta 8.ziemniaki 9.ryba po grecku 10.kutia 11.jakieś sałatki 12.ogórki zrobione na rózny sposób i to właśnie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierożki
ale ty głupia jesteś "ale z was debilki" bo właśnie że opłatek i chleb to potrawy, ale chleb to nie musie być, ale opłatek obowiązkowo- wiem coś o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poziomkaaa
U mnie beda: 1. Barszcz czerwony 2. Uszka 3.Ziemniaki gotowane w mundurkach,pokrojone i usmazone z cebulka na swojskim oleju rzepakowym ( pychotka) 4.Kapusta z grzybami 5.Śledzie po kaszubsku. 6.Sledzie marynowane. 7.Panga w sosie egzotycznym. 8.chleb. 9.Oplatek 10.Kompot z suszu. 11.ciasta 12.ewentualnie racuchy, Karpia nei bedzie w tym roku,bo nikt go nei chce jesc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodaq
a kapusta z grochem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nera1
1.karp smażony na maśle 2. pstrąg w galarecie 3.barszcz z uszkami 4.koreczki śledziowe w zalewie korzennej 5.koreczki śledziowe w occie 6. sałatka jarzynowa 7. sałatka z ananasem i ryżem 8. sałatka z selera i kukurydzy 9. ryba po grecku ( panga) 10. ciasto 11.schab ze śliwką 12 zrazy Od trzech lat nie ma postu w Wigilie, więc mięsko też może być pozdrawiam Wszysttkich, zdrowych i spokojnych świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwisia P
u mnie zawsze jest wiecej niz 12 potraw :P 1). OPŁATEK 2). CHLEB 3). KISIEL 4). KOMPOT ZE SUSZU 5). KUTIA 6). KARP SMAŻONY 7). RYBA PO GRECKU 8). BARSZCZ BIAŁY 9). PIEROGI Z KAPUSTĄ I GRZYBAMI 10). ŚLEDZIE 12). KAPUSTA Z GROCHEM 13). KAPUSTA Z GRZYBAMI 14). GROCH 15). CIASTA 16). OWOCE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwisia P
TO NIE PRAWDA ŻE OD TRZECH LAT NIE MA POSTU W WIGILIE... JEŻELI KTOS OBCHODZI ŚWIETA Z TRADYCJĄ NAKAZUJE ONA POST OD POKARMOW MIESNYCH NIESTETY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachnaaaaaaaaaa
A u mnie: 1 i 2-barszczyk z uszkami (jak dla mnie najwazniejsze i najpyszniejsze-mniaaaaaaam) 3-ziemniaczki (uproszczona wersja slaskiej potrawy-czyli ziemniaczki, buraczki, marchewka i cebulka w plasterkach upieczone w piekarniku-taki rodzaj zapiekanki) 4-pierogi z kapusta i grzybami 5-karp smazony 6-karp faszerowany w galarecie 7-sam farsz w galercie (specjalnie dla mnie bo ja uwielbiam ;))) ) 8-"piernik ketrzynski" z bakaliami i polewa 9-moje ciasto bez nazwy-z powidlami i pianka-pycha 10-makielki (to bedzie nowa tradycja u nas w domu-bo robie jutro pierwszy raz :))) ) 11-kawa ;)) 12-herbata ;D 13-slodkosci i owoce i nikt sie nie bedzie w stanie ruszyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gwiazdkowa kucharka
Witam Wszystkich tych, którzy nie wiedzą co podać na wigilijny stół..Oto moje (tradycyjne) propozycję: 1. Opłatek (może to śmieszne, ale to także potrawa) 2.Kutia 3.Barszcz 4.Uszka 5.Pierogi z kapustą i grzybami 6.Krokiety z pieczrkami i serem 7.Gołąbki 8.Karp smażony 9.Karp w galarecie 10.Kompot 11.Pączki 12.Ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majuja
U nas na wigilię 1.opłatek 2. barszczyk czerwony 3. uszka 4. grzybowa 5.karp smażony 6. karp w galarecie 7.racuchy z grzybami 8.śledź 9. kutia 10.pierogi z kapustą 11.łosoś w majonezie ( w galarecie) 12.kiedyś była kapusta postna ale nie bardzo chcieli ja jeść więc jako 12. zostały ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
licze: 1.barszcz z uszkami 2.zupa grzybowa 3."paszteciki" z grzybami 4.pierogi z kapusta i grzybami 5.karp 6.filety na zimno w occie 7.makiełki 8.filety z czegos na ciepło 9.kapusta z grzybami 10.słodkie 11.kompot z suszu a gdzie 12:O chyba ze sałatke policze albo ziemniaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makowiec i sernik
no tak :) a czy nikt nie piecze piernika świątecznego ? ja mam przepis po Babci, bardzo smaczny wychodzi i ładnie wyrasta, a jak pachnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEPIS NA ZUPĘ GRZ wodę od grzybów zaprawić śmietaną, osolić dodać cukru octu ismietany, tak zeby wyszła słodko kwasna i podac z makaronem. Jest rewelacyjna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika 24
To jest moja pierwsze wigilia z mężęm :) nasze potrawy wigilijne to : 1. Opłatek - tak jak większośc liczy 2. Barszczyk 3. Uszka do barszczyku 4. Kapusta z grzybami i grochem 5. Kasza z grzybami 6. pierogi z kapustą 7. Oczywiście karpik 8. Ziemniaczki 9. Surówka z kiszonej kapustki 10. Kompot ale nie z suszu bo nie lubimy 11. Inne rybki smarzone 12. Na deser sałatka owocowa Smacznego i Wesołych Świąt dla wszystkich !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika wielkopolska
u mnie wieczerza odbywa sie o 17 wszyscy zasiadamy do stoly najpierw dzilelac sie oplatkiem potem jemy potrawy przygotowane przez nasz mame * zupa rybna z grzankami * larp smazony * karp w smietanie * s ledziki na slodko * barszcz z uszkiami * makiełki * kompot z suszu * czerwone wino *karp smazony *pierogi * groch z kapusta i grzybami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domcia
coooooooooooooooooooooooo za potrawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domcia
u mnie jest tak co roku : 1.barszcz czerwony z uszkami z kapustą i grzybami 2.ryba po grecku 3.śledzie w śmietanie 4.łosoś 5.ryba panga 6.ziemniaki 7.saładka jarzynowa 8.jeszcze jeszcze jakiaś inna saładka 9.kapusta z z grochem i grzybami 10.śledzie w oleju 11.pierogi z kapustą i grzybami 12.jakies owoce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justi11
u nas to tak: 1.bigos 2.ryba w galarecie 3.karp smażony 4.pierożki z kapustą i grzybami 5.sałatka warzywna 6.śledź z rodzynkami 7.ryba w pomidorach 8.makowiec 9.barszcz 10.uszka 11.kompot z suszonych jabłek 12.chleb własnej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justi11
ta stronka jest super!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda Majewska
u mnie na Wigilie sa krokiety z kapustka i grzybami sledzie paluszki rybne itp a w szczegulnosci serniczek niam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cóż, aaaa u naaass we kieleckim ;) mamy taki zestaw potraw Wigilijnych: 1* barszcz wigilijny 2* pierogi z makiem 3* pierogi z kapusta i grzybami 4* pierogi z jabłkami 5* pierogi ze śliwkami 6* kasza jęczmienna z grzybami 7* karp smażony 8* śledzie w oleju 9* śledzie w pomidorach 10* kluski z makiem 11* kutia 12* susz :) uwielbiam Święta Bożego Narodzenia :) są już tuż tuż :) mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cccccccccc
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×