Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Gość sabi22
Jesteś super dzięki że wytłumaczyłaś to tak konkretnie!! Ciekawi mnie czy stosowanie diety czyli żeby był chłop. to pikatne a jak na dziewcz. to mleko ,czekolada itp też sie poleca słyszałaś coś o tym Dziekuje jeszcze raz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
Z tą dietą to raczej chyba bajki. Czytałam że płeć dziecka zależy od dnia cyklu w którym się próbuje. Jeżeli stosunek jest na parę dni przed owu to większe szanse na dziewczynkę bo plemniki z X żyją dłużej i mogą poczekać a im bliżej dnia owulacji tym szansa na chłopca rośnie bo plemniki z Y są dużo szybsze i pierwsze docierają do jajeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabi22
No tak masz racje , a z pozycją od tylu chłopak a klasyczny dziewczynka ? PONOĆ TO DUZY WPŁYW MA NA DANĄ PŁEĆ . A co wiesz o testach owulacyjnych właśnie ma zamiar kupic nie wiem jaki bo wybór jest Jak je stosować? pokazują naprawdę na 100% że jest owulacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie ktores tam
Witam mam pytanie o ile stopni moze wzrosnac temp . jesli wykonuje sie ja okolo 11 pare godz po wstaniu od tej rannej? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWETA22
MAM PYTANIE ROBIŁAM SOBIE TEST CIĄZOWY 3 DNI TEMU WYSZEDŁ NEGATYWNY OKRES POWINŁAM DOSTAC DZIŚ MOGE BYC W CIĄZY MIMO ŻE TEST WYSZEDŁ NEGATYWNY POMUŻCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do -> sabi22Te testy nie pokazują, że owulacja będzie albo że na 100%, one pokazują kiedy został uwolniony hormon stymulujący jajniki do krańcowego wzrostu i pęknięcia pęcherzyka ale czy do tego dojdzie to żaden test Ci nie powie, najwyżej temperatura lub monitoringdo -> pytanie ktores tam Może się różnić dowolnie, tego nie bierze się pod uwagę, liczy się tylko temp mierzona o stałego godzinie, zaraz po przebudzeniu i jeszcze przed wstaniemdo -> IWETA22Wiemy tyle, co ty. A nawet mniej. o wiarygodnym negatywnym wyniku jesli nie obserwujesz cyklu można mówić dopiero po 3 tygodniach od stosunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SABI22
NGLKO TO JAK SIĘ POJAWI KRESKA TO MOGĘ SIĘ DOMYŚLEĆ ŻE OWU IDZIE CZY ŻE PRZYJDZIE ZA PARE GODZIN? A JAKIE SĄ NAJLEPSZE I PO ILE SĄ SŁYSZAŁAM ŻE OK. 30 ZŁ PRAWDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nic nie kumam
Odstawiłam tabletki i co dalej??? Gdzie moge znaleźc info o metodach naturalnych?Mam juz jedno dziecko i narazie nie planuje drugiego.Od czego zacząc przygodę z NPR?Prosze o wskazówki doświadczone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie ktores tam
witam co myslicie o tym ? MOj cykl temp : 6 dc - 36,6 7 dc- 36,7 8dc- 36.8 9dc- 37.00 10dc- 37,2 11dc- 37.2 12dc- 37.3 13dc- 36,8 14dc- 37,1 15dc- 37,1 16dc- 37.00 17dc- 37.3 18dc- 37.3 19dc- 37,3 20dc- 37,1 21dc- 37,2 22dc- 37.2 23dc- 37,2 24dc- 37,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
do a ja nic nie kumam- zacznij mierzyc temperaturę codziennie przed 7.30 zaraz po przebudzeniu, do momentu stwierdzenia owulacji nie współżyj bo po tabsach w pierwszej fazie cyklu może być różnie, jak temperatura wzrośnie to czekasz do 4 dnia utrzymujacej się wyzszej tempki ( nie do 3) w 4 dniu różnica musi wynosić 0,2 kreski - 4 dzień wieczorem jest niepłodny. Ja po odstawieniu tabsów miałam następujące temp: 4-15dc-36,7 16dc-36,7 śluz bardzo przypominający płodny ale nie rozciągał się 17dc-36,8 18dc-36,8 19dc-36,8 20dc-36,95 21-29dc-37,00 30dc-36,7 i tu dostałam okresu co mnie zaskoczyło bo myślałam ze owu była w 19 dc a była faktycznie w 16 dc w 1 cyklu po odstawieniu obraz śluzu i szyjki może być zaburzony a owu może zwiastować skok o 0,1 kreski tak jak u mnie na stronie o metodzie Roetzera jest napisane jak postępować po odstawieniu powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
do pytanie któres tam-wysokie te twoje temperatury-moze mierzysz po 7,30 i jeszcze bardzo długo się utrzymują-jest to możliwe ze jesteś w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idka20
jaka godzina jest najlepsza na mierzenie temp.???pozdrawiam i dziękuję za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabi22
Witaj ja mieżyłam o 6 rano bez wstawania złużka ponoc tak sie miezy ja tak robię i chyba dobrze a wy dziewczyny o której miezycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
Ja o 6,30 tak akurat wstaje do pracy jak próbowałam mierzyc poźniej tak po 7,00 trochę było to już były za wysokie (widocznie mój metabolizm już przyśpiesza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nic nie kumam
Dzięki Magdalajna.Pobuszowałam wczoraj w necie i czuje się bardziej "doedukowana" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Okazało się, że nie jestem w ciąży. Może mój gnekolog jakoś wyjaśni te rewelacje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
A ile dni trwał twój cykl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój cykl trwał 41 dni :) Czyli zbliżenie było dokładnie w czasie owulacji, chyba jakiś cud uchronił nas przed ciążą bo teraz naprawdę nie mamy warunków na dzidziusia. Wiesz to wszystko nie było miłe, to był mój miesiąc po ślubie, pierwszy cykl obserwowany na serio bo wcześniej tylko dla statystyki i poznania swojego organizmu. Za to teraz oboje z mężem wiemy chyba wszystko o metodach naturalnych. Przeczytaliśmy o tym kilkadziesiąt stron na internecie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
Wiesz ja nie nazwałabym tego cudem bo wszędzie piszą że szansa na zapłodnienie u zdrowej pary w najbardziej płodnym okresie wynosi 40 % czyli mniej niż połowę dodatkowo jeżeli nie ma śluzu płodnego to plemniki nie dostaną się do celu Przeczytałam też że komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia tylko przez kilkanaście godzin i kiedy temperatura wzrasta to jest już za późno na zapłodnienie, bo najlepiej starać się na kilka dni przed owu jak jest śluz-to tyle co wiem na ten temat pozdrawiam cię również i życzę powodzenia w stosowaniu metody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
sprostowanie-oczywiście zdarza się zapłodnienie i w 1 dniu wzrostu i w 2 sporadycznie różnie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ano...
Czesc mam 14 lat ostatnio mialam 2 razy przyspieszona miesiaczke trwala ok 14 dni nie wiem czy to normalne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hellouuu
Czesc, Moze ktoras z Was mnie oswieci. Stosuje metody naturalne juz dlugo, od 3 cykli w dni nieplodne kochamy sie bez zabezpieczenia. Teoretycznie nieplodne. W tym cyklu poczekalam do 8 wyzszej temperatury. Dzis mialam dostac okres (ostatni dzwonek, 16 dni po wzroscie temp) Temp spadla, a okresu nie ma..co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hellouuu
ok, pytanie nieaktualne. Wlasnie dostalam okres. A to figlarz..spoznil sie pare godzin.. to moze inne pytanie: faze lutealna liczy sie od pierwszego skoku temp? Czy jak juz przekroczy poziom wyzszy? Wydaje mi sie, ze to pierwsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja licze od pierwszego skoku, ale można też liczyć od szczytu szyjki lub szczytu sluzu. Co do długości fazy lutealnej to ja ostatnio miałam 19 dni (liczyłam jak zawsze od pierwszego skoku) nawet jakbym wzięła pod uwagę szczyt szyjki czy śluzu to też by wyszło kilka dni dłużej niż zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też jestem za
Cześć Dziewczyny, Jestem 10 m-cy po porodzie i od nowa zabieram się za obserwacje (na razie nie mogę się jeszcze jakoś zebrać by mierzyć temperaturę, ale obiecałam sobie to od przyszłego cyklu ;-) Mam jedno pytanie: pierwsze trzy cykle po porodzie były dość dziwne, tzn. na 5 lub 6 dni przed okresem czułam ból jajnika, który u mnie jest prawie zawsze sygnałem jajeczkowania. Pomyślałam, że pewnie owu się przesunęła i cykl będzie dłuższy, a tu za 5 dni pojawiła się miesiączka. Z tego co wiem faza lutealna powinna trwać około 10-16 dni (u mnie 11), nijak się to ma do moich obserwacji. Trochę mnie to zaniepokoiło i dlatego postanowiłam znowu zacząć mierzyć temp, ale zanim to zrobie, to może macie jakieś pomysły na wyjaśnienie tego zjawiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia80000
Czesc wam ja także stosuje metody naturalne. Teraz własnie zaczełam trzeci cykl. Mam do was pytanie a mianowicie od kiedy liczymy nowy cyk. Ja zwsze liczyłam od kiedy pojawiło sie jakiekolwiek krwawienie(obojetnie jaka ilosc) a teraz sie dowiedzialam ze plamienie zaliczamy no starego cyklu a normalne krwawienie do nowego cyklu. ale jak to rozroznic? czy jak plamie zywa krwia to nadal do starego cyklu czy do nowego.skad mam wiedziec czy to plamienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia80000
chodzi dokładnie o jeden dzien ktory nie wiem gdzie zaliczyc bo nastepnego dnia mam normalny okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też jestem za Nam pani na naukach mówiła że w organizmie kobiety po porodzie może być dość długo bałagan nawet rok i dłużej. Co do samego bólu jajnika to bym się nie sugerowała tym. Ja się sugerowałam bólami jajnika jeszcze kilka miesięcy temu, potem miałam cykle że śluz płodny i ból jajnika (taki który wcześniej uważałam że jest bólem owulacyjnym) okazało się że zaczęły u mnie występować podczas fazy lutealnej, a jedynym wskaźnikiem na to że owulacja wystąpiła był skok temperatury. A od kąd zaczęłam brać magnez to wogóle nie mam tego bólu. Już wielokrotnie czytałam o tym że ból jajnika wcale nie jest znakiem owulacji, może się pojawiać podczas wzrostu pęcherzyka albo po jego pęknięciu. Wiem że niektóre źródła mówią inaczej ale można nieźle wpaść kierując się tylko tym. becia Ja w dalszym ciągu nie wiem kiedy zaczyna się cykl, bo słyszałam i tak i tak. Na szczęście teraz juz mi się zaczyna od krwawienia. Ale myślę że na początek bezpieczniej jest zacząć jak juz się pojawia plamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×