Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość malinka czerwona

Duphaston- za czy przeciw!

Polecane posty

Zrobiłam test i są II kreski, jutro 28 dc, czuje sie dziwnie, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sipppa
Czesc dziewczyny. Juz od dluzszego czasu szperam na forach odnosnie ciazy i poronien. Jestem szczesliwa mama piecioletniej dzieczynki. Staramy sie z mezem o drugie dziecko ale jakos nie udaje mnie sie utrzymac ciazy. Pierwsze poronienienie mialam 7tc a drugie w 5tc. Obecnie jestem 8 tc i biore Duphaston on tygodnia 2x1. Myslicie, ze Duphaston moze cos pomoc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa Ty tez o ile pamietam mialas zlecana luteine? I jak dziąła bo podobno to to samo co duphaston? Co lekarz Tobie mówił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Pajkaa tak mam przepisana luteine w sumie to nie powiedzial mi z jakiego konkretnego powodu mi ja przepisal ale przypuszczam ze chodzilo tu o to abym dostala @ bo mowilam ze mam nie regularna @ a mialam zrobic te moje badania w 5 dc a teraz mam sie zglosic do niego ok 10 dc i wtedy mi powie co dalej i przepisze inne hormony ;/ wczoraj wzielam ost dwie tabletki...i teraz czekam na@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
A powiedz mi w jakich dniach mialas ja brac? Ja mam od 14 dc. Miałas podczas brania owulacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
ja bire od 15 dc a czy mialam owulacje? hmm.. sama nie wiem ...zadnych objawow nie mialam...;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Ja sie wlasnie zastanawiam czy mi to nie bedzie blokowalo owu. A cykle przez nia Ci sie uregulowaly choc troche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Pau.la mój mąż ponownie zrobił badania i są o dużo dużo lepsze, tylko troche malo tych chłopaków bo 15,6 mln/ml a norma jest od 20mln/ml ale nie wiem czy jest cos co moze zwiększyć ilość ciekawi mnie to :) w czwartek mam kolejną wizytę idę z wynikami męża to może dostane juz jakieś leki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
regularne sa ja mialam isc 29 do lekarza ale on ma urlop ;( i musze czekac do kolejnego cyklu :( bo mam isc 10 dnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajka, Wbrew pozorom to wcale nie jest taki zły wynik... Lekarz na 100% zaleci jakieś tabsy. A tak w ogóle nie pozwalaj mu pic piwa bo to podobno potwornie zabija plemniczki. Pozaty widziałam kiedyś w TV kolesia który każdego dnia faszerował sie warzywami i owocami żeby poprawić liczbe plemników. I po trzech miesiącach zmiana była kolosalna. Sii, Gratuluję kreseczek. U mnie na razie po staremy. Termin @ na 29 stycznia. CZekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
a ja doznałam kolejnej niemiłej niespodzianki. na moim lewym jajniku mam ponad5cm torbiel :( i niestety albo tabletki anty, albo zabieg bo ona nadal rośnie w ciągu tygodnia 1,5 dm :( wzielam tabletki anty na jeden cykl 12 ide do lekarza na usg sprawdzi czy sie zmniejszylo jak nie zniknie do tego czasu to dostane jeszcze edno opakowanie a jak zniknie to wio:) a mezus idzie do urologa po tabletki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariija
Mam 16 lat i od pół roku biorę Duphaston. Mój ginekolog twierdzi, że mam PCO. Zaczynam brać go w 16 dniu cyklu przez 10 dni. Jak na razie wszystko jest w porządku i mam okres co 28 dni. Czy to bezpieczny lek? Jeśli ktoś jest albo był w podobnej sytuacji jak ja to byłabym bardzo wdzięczna gdyby podzielił się swoimi informacjami i doświadczeniami dotyczącymi Duphastonu i PCO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Nie rozumiem pytania czy to bezpieczny lek? Jest to czystej postaci progesteron. Teoretycznie powinno się go brać przy małej ilości tego hormonu bądź na wyregulowanie miesiączek. Natomias każdy organizm reaguje inaczej. U jednych nie ma żadnych objawów, u drugich są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
chyba już nikogo tutaj nie ma :( na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amasi
Hej dziewczyny pisała kiedys o swojej sytuacji,tzn.mam 4 letnia córkę i od dwóch lat staramy sie o druga dzidzie...dwa razy poroniłam...ciąże nierozwijały sie od samego poczatku..byłam załamana..zmieniłam lekarza..ten porobił mi rózne badania i od wrzesnia brałam duphaston 1 dziennie.nieznałam tego leku wczesniej bo poprzedni lekarz niezadał sobie trudu żeby mi go przepisać.I teraz jestem w 8 tygodniu ciąży,która rozwija sie prawidłowo,a duphaston biore dwa razy dziennie.Mam nadzieje że juz bedzie dobrze i doczekamy sie kolejnego dzidziusia.Zycze wam wszystkim wiary i trzymam za was kciuki.Niepoddawajcie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hameri
moja doktorka też podejrzewa u mnie PCO,i tak wszystko naraz.mam jeszcze takie pytanie,po tej tabletce tak mi się przynajmniej wydaje mam dziwny smak w ustach,czy to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Pau.la, Kikaa jak tam u was jakieś postępy? hameri - ja nie miałam takiego czegoś o czym piszesz:) więc niestety nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie ja już nie wiem,bede brała te tablety i czekała na efekty.może w końcu się uda:)dziewczyny a miała któraś z was endometriozę??ja czekam na laparoskopię żeby się upewnić,wszystko się na mnie posypało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Hej ... dawno sie nie odzywalam , moze dlatego ze nie mialam o czym pisac :( u mnie zadnych postepow nie ma w tym miesiacu wybieram sie do lekarza zobacze co mi powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa a powiedz mi czy ta luteina cos pomogła? Czy Twoja druga połówka robila sobie badania? A myslalam, że chociaż Tobie sie udało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zafferano
dziweczyny pomóżcie! biore duphaston na uregulowanie poziomu hormonów od 16 do 25 dc. Moj cykl trwal zawsze 30 dni, wiec 5 dni po odstawieniu leku, dostawalm okresu. teraz mija juz 12 dni od przyjecia ostatniej tabletki, a okresu jeszcze nie mam. nie wiem co sie dzieje. czy któras z Was miala podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama w październiku
zafferano, mnie ostatnio lekarz powiedział, że jesli bierze się dyphaston w tym okresie (ja brałam od 20 do 26 dnia cyklu), to własnie po to, żeby na 100% dostać okres jesli nie jesteś w ciąży. m.in. chodzi o wyeliminowanie ryzyka leczenia niepołdności, jesli się jest w ciąży Ibo czasem mimo ciązy miesiączka przychodzi i może zmylić kobietę). Duphaston ma wywowłać miesiączke, która jest znakiem tego, że ciąży nie ma. Zatem powinnas ten okres dostać. Być może to ciąża. Jest taka możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zafferano
bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie ma takiej mozliwosci, jeszcze nie wspolzylam i dlatego bardzo mnie ta cala sytacja martwi. Czy jest mozliwosc, ze mam za wysoki poziom progesteronu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Ja dostawałam po odstawieniu duphastonu czasami 10-11 dni od odstawienia nie martw się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę Duphaston własnie 9 dzień jutro ostatnia tabletka,biorę go od 16dnia cyklu,od kilku dni mam bóle takie jak przy okresie,nie wiem czy to normalne czy któraś z was miała podobne objawy??W moim przypadku był on przepisany z kilku powodów,między innymi doktorka podejrzewa u mnie endometriozę,a oprócz tego staram się o dzidziusia,z marnymi skutkami.Czy któraś z was miała też potworne bóle przy okresie,i czy duphaston pomógł przy tej dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam!!! Moze Wy mi pomozecie. Biore duphaston na bolesne miesiączkowanie, czyli od 5 do 25 dni cyklu. Planujemy z mężem dzidziusia. nie iwem jednak czy nadal moge brac ten lek, czy go odstawić? Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka80909
Witam!! Ja tez bralam Duphaston 2 razy dziennie po 1 tabletce, bo mialam krwawienia w 6 tygodniu ciazy. Pani ginekolog na wizycie 3 lutego kazala mi go juz odstawic i 19 lutego poronilam. Na izbie przyjec lekarka powieniala mi, ze najprawdopodobniej wlasnie przez to poronilam. Natomiast przy wypisie inna lekarka mi powiedziala, ze zna moja pania ginekolog i uwaza ja za rozsadna i duphaston sie powinnno podawac tylko do 8 tygodnia ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Ja przy braniu tego leku a brałm o ponad 6 miesięcy pzy staraniach o dzidziusia) dostałam przede wszystkim wysypki pryszczy dosłownie n całych plecach i twarzy nie mówiąc, że moje @ byly bardzo obfite(a zwykle są skąpe) i bardzo polesne. Zmieniając lekarza poprosiłam o inną terapię na zajscie. Lekarz na jeden cykl przepisał mi luteine (jest 5x mocniejsza 1 tabletka od 1 tabletki duphastonu) i jak nic się nie zadzieje, to doda inne leki. Ja osobiście sama odstawiłam duphaston bo wiele negatywnych opinii na jego temat słyszałam włącznie z poronieniem poprzez jego odstawienie. zabka80909 - współczucia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajkaa Czyli uważasz ze najlepiej zupełnie odstawić i może luteina zacząć brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajkaa Czyli uważasz ze najlepiej zupełnie odstawić i może luteina zacząć brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×