Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość myslaca

becikowe- totalna kleska

Polecane posty

Gość myslaca

Dla mnie to porazka na calej linii. To najbardziej poroniony pomysl, swiadczacy o braku wyobrazni i zacofaniu naszego rzadu.. Chora polityka zostala wprowadzona a Wy sie cieszycie! jak sobie czytam jaka radosc u was to wzbudzilo to sobie mysle ze na forum o maciezynstwie siedza same tepawe kobiety( za przeproszeniem)!.. Pomyslcie o konsekwencjach! Teraz kazda alkoholiczka.. albo narkomanka jak braknie jej na wode( albo co innego) poprostu rozlozy nogi.. urodzi dziecko.. i zainkasuje tysiaka! W ogole chory pomysl dawac babie tysiac zl za to ze urodzi dziecko! Chyba dla siebie rodzi a nie dla mnie! A skad beda szly na to pieniazki! Zenada normalnie.. Cos mi sie wydaje ze wiecej dzieci w beczkach bedziemy znajdywac:P A jak wspanialy rzad chcial zachecic ludzi do zakladania rodzin.. to od dupy strony sie do tego zabral!:P A moze by tak ulatwic mlodym ludziom.. studentom podjecie pierwszej pracy? A moze wprowadzic gruntowna edukacje sexualna? a moze refundowac srodki antykoncepcyjne?!? A nie zmuszac do rodzenia.. przekupywac.. chory rzad jest odzwierciedleniem chorego elektoratu.. i chorej aprobaty:P:P Matki Polki.. eeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zwykle racja zawsze leży po środku... jednym becikowe bardzo pomoże, bo wzbogaci domowy budżet, a ten jak wiadomo jest bardzo ważny zwłaszcza na starcie... wózek,łóżeczko, ubranka... to wszystko kosztuje... z drugiej strony masz rację, że patologia będzie się szerzyć.. o tych beczkach, dzieciach porzuconych w śmietnikach aż strach pomyśleć.. :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale babka z kafeterii
chyba az tak nie pomoze ciesza sie jak glupie zachlanne bezmysle baby a jak prostututka zajdzie 1..2-gi.. bedzie rodzic to super bo jej tez panstwo( czyli my) bedzie bulic.. tysiac zł placmy jeszcze za odbyte bez zabezpieczenia stosunki!! wtedy to kase bedziemy trzepac:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm szczerze mówiąc nie sądzę, żeby prostytutka czy pijaczka zachodziła w ciążę i narażała się na trudy porodu dla glupiego tysiąca złotych... Choć sama jestem przeciwna becikowemu i wszelkiemu lewactwu, chyba ze względu na jakieś takie zboczenie prawicowo-wolnorynkowe... Ale skoro już jest, to trzeba się modlić żeby rzeczywiście młody obywatel miał z niego pozytek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sl
Wam się naprawdę wydaje że kobiety będa zachodzić w ciążę dla tego 1000? Chyba Was pogięło. Obecnie jestem w ciąży bardzo chcianej i wyczekiwanej jednak od samego początku zagrożonej. Czy Wy zdajecie sobie sprawę ile kosztuje samo bycie w ciąży? Bo mnie miesięcznie 200 zł, na leki i od pół roku leże w łóżku i zapewniam Was że dla tysiąca zł nie warto. Ale ja chcę mieć bardzo to dziecko i zrobię wszystko żeby się urodziło a na ten 1000 od Państwa to kicham, mimo że to moja miesięczna pensja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boze moj drogi
jak pijaczka nie ma sie za co nawalic to cos mi sie wydaje ze duzo zniesie:P za chwile zacznie sie dyskusja jaki to heroiczny wyczyn urodzic- gowno prawda:P moze ta co w beczkach zamknela tez na piedestal postawimy?! bo w koncu sie nameczkla biedna kobita i urodzila.. i to kilkoro:P:P myslcie myslcie myslcie !!!! ( nie tylko o pieluchach, kupach i kaszkach):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do sl
a kto Cie prosil zebys zachodzila?! Chcialas to masz! Nie kaz innym placic za to ze mialas ochote urodzic dziecko! Ja mam ochote miec fajny dom! Moze bedziesz moja sponsorka?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta ustawa ma za zadanie wesprzeć rozwój demograficzny... Aby za jakieś 20-30 lat populacja Polski była tak liczna jak jest, statystyczna kobieta powinna rodzić 2.11 dziecka. Dokładnie tyle.. w innym przypadku naród będzie się kurczył... Nic dziwnego, że rządzący wzięli się za politykę prorodzinną... Problem polega na tym, że zrobili to bez głowy... Może i ta ustawa miała dobre założenia tyle tylko, że powinny być wniesione do niej poprawki! Jakieś kryteria! Właśnie po to, by z tego przywileju nie korzystały nieodpowiednie osoby! Kiepska sprawa... Proszę nie obrażajmy tych normalnych ludzi, dla których to 1000zł będzie jakimś ratunkiem... i nie krytykujmy ich radości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sl
jakbyś baranie umiał czytać to napisałam, że kicham na ten tysiąc zł od Państwa, nic od nich nie potrzebuję, bo pracuję i sobie sama uczciwie zarobię......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sl
tacy jak Ty tylko by od kogoś ciągnąć chcieli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli juz
ma byc jakies becikowe, to moim zdaniem ten 1000zl powinien byc wydawany w postaci wyprawki dla dziecka: lozeczko, wozek, zapas pieluch itp. Wtedy bylaby pewnosc,ze 1000zl nie zostanie wydany na 100 butelek jabola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cabballos cigarros asfaltos
Trudno! Niech będzie już te becikowe niż "Pod prysznicem słychać plusk, to kaczora myje ..... ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli już- i to jest dobra droga myślenia... tylko pomyśl jakie zamieszanie byłoby z wydawaniem całego tego sprzętu... na pewno ruszyłoby to rynek pracy- bo ktoś musiałby się tym zająć, ale koszt by się znacznie zwiększył... a wiadomo jak wygląda budżet Polski :( jak widać to nie jest takie łatwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa tam - bzdura - jak ktoś ma wydac na flache to wyda, sprzeda te pampersy, te ubranka, i kupi co ma kupić... Widzę, że zdaniem niektórych poród można porównać do robienia kupy - ot żaden wyczyn... Widać przekonać się o tym trzeba na własnym ciele. Proszę mi pokazać choć jedną kobietę, która rodziła dziecko i uważa że to nie było nic wielkiego, czynność jak codzień. To jest wyczyn, i kobiety trzeba za to szanować - niekoniecznie poprzez \"becikowe\", ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myslaca
Urodzic nie znaczy zrobic kupe. Jednak traktowac taka kobiete jako osobe lepsza.. stawiac na piedestale to lekka przesada! Kobiety decyduja sie na rodzenie dzieci, to ich sprawa.. dlaczego inni niby maja Cie szanowac za to ze urodzilas dziecko? To conajmniej idiotyczne! Szanowac mozna kogos za to jakim jest czlowiekiem.. a nie za to ze urodzil dziecko! 16-latki tez rodza dzieci.. szanujmy wiec je za to ze sa bezmyslne i nieodpowiedzialne, w koncu urodzily! A co niby mialy zrobic jak nie urodzic? Nastepstwem zajscia w ciaze jest to ze dziecko jakos musi sie wydobyc z macicy.. a my musimy je urodzic:P Przeciez to zacofane! Nastepny poglad o tym ze ta co urodzila trzeba traktowac jak swieta krowe! Co za chore myslenie?!? jak kobieta zachodzi w ciaze to jest tylko i wylacznie jej indywidualna sprawa( i jej meza).. i nie ma prawa wymagac specjalnego i wyjatkowego traktowania od innych ludzi! Czy to ze kochalam sie z mezem i zaszlam w ciaze jest niezwykle? Owszem jest ale dla mnie i meza.. Czy to ze urodzilam jest niezwykle? Jest! ale tylko dla mnie i mojego meza!! "To jest wyczyn, i kobiety trzeba za to szanować" No normalnie nie wytrzymam.. nie bede Cie kobieto szanowac za to ze sie bzykalas zaszlas a co za tym idzie urodzilas! I nie bede Cie szanowac za to co napisalas bo dla mnie jestes pusta kobieta! A tysiac zł to mogliby dawac kobietom ktore sa w ciezkiej sytuacji.. ale w taki sposob ze np pokazujemy rachunki za rzeczy kupione dla dziecka.. a panstwo nam ewentualnie zwraca jakas kwote! Ale na litosc boska niech to bedzie pomoc dla biednych a nie wynagrodzenie za urodzenie dziecka! Placmy jeszcze facetom za to ze nas zapladniaja!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"To jest wyczyn, i kobiety trzeba za to szanować\" - zgadzam się... trzeba szanować Kobiety przez wielkie K, a nie te, które bezczelnie wykorzystają mankamenty ustawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślący
Najbardziej w tym całym zamieszaniu z becikowym wkurza mnie fakt, że nasze wspaniałe państwo prezentuje samo siebie jako wielkiego dobroczyńcę, który z troską pochyla się nad demograficznymi problemami Polski. Gdyby jednak to samo państwo nie okradało swoich obywateli i nie łupiło dziesiątkami - zwykle ukrytych - podatków, to nikomu nie byłoby potrzebne te zasrane tysiąc złotych ( też nota bene wyciągnięte z naszych kieszeni ). Zgadzam się z wcześniejszymi postami, że 1000 to nic w porównaniu z rzeczywistymi kosztami urodzenia dziecka. Dlatego dla mnie jest to zwykły pusty gest tych złodziei u żłobu, którzy odgrywają komedię jak to niby rząd jest prorodzinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, na poczatek chcialam zauwazyc ze zostala podpisana wersja ubozsza czyli dochod na glowe w rodzinie 504 zl. wiec prawdopodobnie niewiele kobiet z kafeterii sie na nie zalapie - wiec nie mamy sie z czego tak naprawde cieszyc. bo jezeli ktos planuje dzidziusia to robi to najczesciej po burzliwych obliczeniach czy go stac na to. czyli ma dochod czesto wyzszy niz 504 na glowe. natomiast zgadzam sie ze moze zaczac sie szerzyc patologia w rodzinach biednych i wielodzietnych czesto niestety z rodzicami alkoholikami. panstwo powinno sobie zdawac sprawe ze dziecko urodzone w takich rodzinach to obciazenie dla pansta na kolejne 20 lat - w postaci wyplacanych zasilkow czy roznego rodzaju zapomog. ale w rzadzie wiedza lepiej... podoba mi sie natomiast pomysl ulg podatkowych dla osob z dziecmi i jeszcze bardziej spodobaloby mi sie wydluzenie macierzynskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no chybaze sie myle
Zyjemy w jakims dziwnym kraju. Nie rozumiem,dlaczego jest takie cisnienie,zeby dzieci bylo jeszcze wiecej,skoro nie mozna zapewnic godziwych warunkow juz narodzonym.Mysle o dotacjach dla chorych dzieci. Dlaczego jest tak duzo Domow Dziecka?Podobno w Holandii nie ma w ogole takiej instytucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panno myśląca - naiwna pani jest i tyle. Dając \"najbiedniejszym\" wspierasz właśnie głównie alkoholiczki itp, bo progi socjalne są takie że uczciwa rodzina w której kobieta pracuje na kasie a facet na budowie NIE MA PRAWA DO ZASIŁKU bo zarabia \"za dużo\"! A kobiety które rodziły trzeba szanować, także 17-latki, bo urodziły to dziecko, a nie zabiły go, mimo tak trudnej sytuacji w jakiej się znalazły (przez swoją głupotę, to jasne). I co ci po paragonach, myślisz że alkoholiczka zachodząca w ciążę dla kasy (o jakiej piszesz) nie kupi tych ciuchów, nie przedstawi paragonów i następnym jej krokiem nie będzie opchnięcie ubranek na najbliższym zakręcie i podreptanie sinusoidalnym torem do monopolowego? I jeszcze raz zaznaczam że jestem przeciwna \"becikowemu\" i wszelkiemu lewactwu w ogóle, z powodów gospodarczych, a nie ze względu na jakieś kompleksy na punkcie ciąży, porodów i ewentualnych zaszczytów z tym związanych. Wystarczająco naród jest wykorzystywany w rozmaitych podatkach, akcyzach itp. Kiełbacha (po)wyborcza - ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślący
To bardzo proste z tym "ciśnieniem". Olbrzymia ilość posad w tym kraju jest opłacana z pieniędzy podatnika. Im więcej potencjalnych podatników, tym lepsze posadki można sobie wymościć. Z czego będą żyć urzędnicy, jeśli populacja zmniejszy się o parę milionów ? W normalnym tzn. wolnym kraju ilość mieszkańców nie ma aż takiego znaczenia, bo każdy pracuje na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sie zastanawiam
Macie "swietne"poglaady o tym sznowaniu kobiet ktore urodzily. To w takim razie waszym zdaniem kiedy mamy do czynienia z dwoma kobietami o tej samej pozycji spolecznej z tym wyjatkiem ze jedna urodzila a druga na przyklad nie moze miec dzieci.. bardziej powinnismy szanowac ta piewrsza .. bo urodzila. Poje**ne poglady.. typowe dla ograniczonych ludzi. Szanowac za to ze urodzila dziecko! Phi! Niech ja maz za to szanuje! Ale co mnie do tego! To juz bardziej wymagac szacunku od innychpowinna kobieta np dlatego bo mam swoja dobrzeprosperujaca firme, zna 3 jezyki i ma skonczone 2 kierunki! A jeszcze zabawniejsze jest to ze wiekszosc tych ktore niby mamy szanowac sa mamusiami z przypadku, ktore same nie zdecydowalyby sie na dziecko.. Normalnie poglady ojca rydzyka i kaczorkow:D widac kto wybiera ekipe sprawujaca wladze;P mamusie polki:D a tak zeby bylo smiesznie to jestem mama od 6 miesiecy:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sie zastanawiam
i jest mi wstyd.. nie kazda matka ma takie chore poglady! Ja nie chce zeby mnie po dupie calowali za to ze rodze.. Wymagam tego od mojego meza jedynie:P a co do becikowego to dawanie pieniedzy za urodzenie dziecka to rodzaj wymuszenia.. "jak urodzisz dam ci 1000" to dopiero patologia bedzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie zastanawiam- nikt nie wspomniał o tym,że nie szanuje kobiet nie mających dzieci więc nie wiem skąd takie wnioski wyciągasz... co do wykształcenia, stanowista itp.-to jest dział kafeterii poświęcony ciąży, macierzyństwu i wychowywaniu dzieci więc o szacunku do kobiet-intelektualistek i spełniających się zawodowo porozmawiajmy w innym dziale... i chciałabym napomknąć, żę w Polsce są jeszcze normalni ludzie, którzy normalnie chcą żyć, planować normalnie rodzinę... tymczasem rozmawiamy o skrajnych przypadkach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyśka - jeszcze żadna ustawa nie zostaa podpisana, chyba nie bardzo orientujesz się, co się dzieje. Sejm przegłosowa poprawki, że podatnicy zafunduja wyprawke każdej matce, która urodzia dziecko, bez względu na jej dochody. Trzeba byc durnym Giertychem, żeby myslec, że to cos pomoże i będzie sie rodzic więcej dzieci. Według mnie to spowoduje tylko wzrost średniej wartości kupowanego wyposażenia dla dziecka. Gdyby mnie ktos dał tysiąc złotych, to też kupiłabym droższy wózek. Łatwo przyszło, łatwo poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy szanowanie kobiety która urodziła \"wymusza\" nieszanowanie kobiety która nie może mieć dzieci? Czy gdy szanuję kobietę która zdecydowała się na dziecko to znaczy że nie mogę szanować tej która zna 3 języki i ma firmę? Jedna poświęciła się pieniądzom, druga dziecku. Tylko dlaczego, według was, jak kobieta poświęciła życie dziecku - to jest kolejną idiotka która \"wpadła\", a jak poświęciła życie interesom, kasie, to jest wielką bizneswoman i w ogóle super git? Dlaczego kobiety wyrzekają się swojej kobiecości? Dlaczego nie celebrujecie w sobie swojej płodności, daru przekazywania życia, piękna które w tym tkwi? Najlepiej naćpać się hormonami, a w wieku 35 lat obudzić się z ręką w nocniku i kolejnymi, nieudanymi, próbami in-vitro i dla poprawy nastroju klepać że \"wpadka\", że \"niechciane\", że \"za wcześnie\", że \"głupie nastolatki\", że \"a co to jest urodzić\" itp. Dlaczego nie należy się szacunek matce-polce? Bo sformuowanie to jest za bardzo \"Rydzyko-podobne\"? A bycie \"Rydzyko-podobnym\" jest teraz niemodne? Odnośnie wpadek- bardziej szanuję 17-latkę która \"wpadła\" i wychowała dziecko niż 32-letnią paniusię po 4 skrobankach, znającą nawet 10 języków. I nie obchodzi mnie wasze zdanie o moich jakoby \"poje**nych poglądach\". I przestańmy już klepać o moralności, etyce i \"poszanowaniu\", bo w tej kwestii z \"kobietami wyzwolonymi\" ja - konserwatywna liberałka - się w życiu nie dogadam, a zacznijmy o ekonomii i wpływie becikowego na gospodarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie ciekawi
Przeczycie same sobie- skoro kobiecie ktora nie rodzila takze nalezy sie taki sam szacunek jak kobiecie ktora rodzila po jaka cholere takie wypowiedzi?"To jest wyczyn, i kobiety trzeba za to szanować" "Dlaczego kobiety wyrzekają się swojej kobiecości?" no nie moge..hehe a kto powiedzial ze synonimem kobiecosci jest rodzenie dzieci? A moze z kazdym dzieckiem stajesz sie coraz bardziej kobieca?:P Szacunek nalezy sie ludziom.. ktorzy na to zasluguja.. a powiedzenie ze szanowac nalezy matki.. bo rodzily jest glupie jak but!Bo nie kazda matka zasluguje na szacunek..a szacunek tylko dlatego ze ktos urodzil? Raczej szanuje sie kogos za caloksztalt:P Szanowac kogos za to bo urodzill. a moze za to ze zrobil? tak! i celebrujmy kobiecosc! Mnozmy sie jak kroliczki zeby byc kobiece:P Na marginesie.. patrzac na kobiecosc.. to raczej bezdzietne wydaja mi sie bardziej kobiece:P Dla mnie jest to nie do pojecia! Szanujmy jeszcze kobiety ktore maja bolesne miesiaczki.. i spedzaja ten okres pod kroplowka bo nie moga wytrzymac z bolu.. Ach.. jakie to kobiece! Glupoty totalne.. szkoda gadac z wami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zascianek
tak zle tak nie dobrze zamiast sie cieszyc to narzekaja normalka, typowo polskie na zachodzie wszedzie wyplacaja becikowe i to o wiel wyzsze niz jakies nedzne 250 euro i nikt sie nie zastanawia zeby zajsc w ciaze po to zeby je dostac jasne, moze polki jeszcze nie dorosly do pwewnych przywilejow jakimi ciesza sie cywilizowane kraje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślący
Wytłumacz mi proszę "światowcu", który gardzisz zaściankiem, na czym niby miałby polegać ten "przywilej". Póki co, wygląda to tak, że państwo zamierza zabrać wszystkim ( i tym którzy nie chcą mieć dzieci, i tym którzy dzieci nie cierpią, i tym którzy dzieci mieć nie mogą ) i dać WYBRANYM. Nie wiem, co to ma wspólnego z osiągnięciami cywilizacji, bo dla mnie to zwykłe złodziejstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×