Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wiewiórka**

Ospa wietrzna u dorosłych

Polecane posty

Gość Wojtek777
Hej :) cóż 9 dzień od wykrycia ospy(11 od goraczkowania) Heviran mi się skończył wczoraj, jade tylko teraz na oblewaniu się nadmanganianem potasu plus mycie głowy szarym mydłem, w większosci mam strupy choć nie wygląda na to, żeby szybko spadły trzymają sie jak diabli, mniejsza większość jest z tym białym płynem, najgorzej to głowa swędzi nadal.. Ile dni potrzebują te krosty ze strupami żeby odpaść? szczególnie te małe które sa takie miękkie ale niby ze strupem.. Heviran już chyba nie musze brać co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ponad rok temu przechodziłam ospę w wieku 23 lat. nie byłam nawet u lekarza.. jakoś samo przeszło chociaż na poczatku czułam się fatalnie, do dziś mi mała blizna na twarzy została..mam nadzieję że żadnych powikłań po czasie nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ospę przechodziłam w wieku 25 lat, pierwsze dni były masakrą. Oczywiście lekarka nie przepisała mi żadnych leków, więc przez pierwsze 3 dni (i noce!!!) strasznie się męczyłam. W końcu zrezygnowana na własną rękę szukałam informacji w sieci. Jeżeli nie możecie wytrzymać z uporczywym swędzeniem, polecam doustne krople przeciwświądowe, ja brałam z tego co pamiętam Fenistil i serio odczułam ulgę, bo jednak po 3 dniach myślałam że zacznę chodzić po ścianach ;/ A jeśli chodzi o kropki na twarzy, to pani w aptece poleciła mi krem na opryszczkę. Stosowałam punktowo i faktycznie te świeże kropki szybciej się goiły. Chorowałam przez około 3 tygodnie, jednak takie ciemniejsze plamy na skórze były widoczne przez jakieś pół roku, może nawet dłużej. Teraz są praktycznie niewidoczne (widać tylko kilka zagłębień, jak jeszcze nie wiedziałam że to ospa - rozdrapywałam te kropki na twarzy i brzuchu ;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pateekxp
Witam. Od tyg mam ospę, wykwity wielkości ziarna grochu na twarzy, dekolcie, plecach. Na twarzy jedna krostka jakby się odmoczyła i odpadła. Po niej zostało zaczerwienienie (piekące). Czy mam je posmarować pudrem płynnym - tanno hermal lotio, którego używam? Czy zostawiać tak jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sakif
Witam, U mnie się zaczęło w tamten piątek - dreszcze, bóle w krzyżach - jak przy typowym przeziębieniu. Z soboty na niedziele, zaczęła mnie swędzieć głowa i w niedziele miałem minimalnie podwyższoną temperaturę. W poniedziałek rano budzę się i swędzi mnie czoło poszedłem się kąpać i patrze a ja mam twarz w bąblach. Zacząłem sam z siebie się śmiać (mam 23 lata - stary koń ;) ). Poszedłem do lekarza i tak : - heviran 800mg 3 x 1 tabletka - puder w płynie z mentolem. W poniedziałek posmarowałem się tym, ale przez całą noc nie umiałem spać. We wtorek z rana zadzwoniłem do przychodni był inny lekarz i kazał mi brać heviran nie 3 a 5 razy dziennie i dodatkowo przepisał mi lek : HYDROXYZINUM ESPEFA 25mg - 3 x 1 tabletka. Jest to lek przeciwlękowy, przeciwswędziowy. Mi bardzo pomógł bo swędzenie było nie do wytrzymania. Działa uspokajająco - lekki haj, człowiek szybko się wyluzuje :) i staje się senny. I tak od środy do dnia dzisiejszego (piątek) zaczęło mi się polepszać - na tyle, że dzisiaj pozwoliłem sobie na pierwszy szybki prysznic. Dojrzałem pierwsze strupki, które zaczęły odpadać co dobrze wróży. W niedzielę planuję pierwszy raz wyjść z domu bo przy tej pogodzie za oknem chyba do głowy dostanę. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam! mój 16 miesięczny synek ma od piątku tj już od 3 dni biegunkę, czerwone gardło i przez 2 dni była gorączka do 40 stopni. lekarz podejrzewał w piątek pierwsze oznaki ospy gdyż miał kontakt z chorym dzieckiem prawie dwa tygodnie temu. lecz do dziś nie ma żadnej wysypki. czy może jeszcze się pojawić? dodam że mały jest bardzo marudny i nie ma apetytu. z góry dziękuję za jakąkolwiek poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Samanthy
Moja 18miesieczna coreczka byla marudna i malo jadla w zeszlym tygodniu, myslalam ze poprostu jak dziecko sie zachowuje a zwlaszcza przez upaly i pogode . Nie miala goraczki. w poniedzialek dostrzeglam na szyi coreczki male pryszcze a ww wtorek sie zaczelo! nieprzespana noc , jedynie wiatrak i calpol jej pomagal usmierzyc bol i zamknac oczka chociaz na godzinke . dzis jest czwartek juz 3 noce nieprzespane i najwiecej pryszczy ma w okolicy pupy a te na plecach i glowce juz wydaja sie schnac , nie zauwazylam zadnych nowych pryszczy dzis rano wiec mysle ze bedzie dobrze . nie mylam coreczki od poniedzialku ,jedynie parzylam rumianek i przecieralam CALE cialko , pryszcze nawet te co nie urosly traktowalam sudocremem . jutro mam nadzieje bedzie lapiej najbardziej sie boje o okolice "podpampersowe" :/ bo tam nie widze wiekszych zmian ...w sobote lecimy na wakacje do polski i lekarz mowi ze dziecko juz nie zaraza wiec jest swiatelko nadziei.Ps. Ja nigdy nie mialam ospy :/ :/ jak sie zabezpieczyc ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryk11213
Witam mam lat 20 i Ja też przechodze ospe, Pierwsza chrosta pojawila sie w Poniedziałek i utrzymuje sie ona do dziś jest w postaci bąbla dużego z płynem w środku. Czy to normalne, żeby 1 krosta utrzymała sie tak długo ? . Chrosty mam na całym ciele w miejscach intymtych także na języku policzkach od wewnątrz Cały brzuch dłonie nogi plecy oraz na włosach, ale na włosach są duże strupy. . Smaruje sie tylko pudrem dziś mam zamiar zrobić kąpiel w mące . Dodam, że takich dużych bąbli mam dużo na twarzy. i Dzis nie spałem cała noc bo co tylko sie połozyłem do łóżka to za minute byłem cały gorący jak piec. Pytanie do was ile takie bąble utrzymują sie na ciele zanim pękną, I czy moge liczyć na to, że ospa ustąpi do Pon-Wt. Dziekuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hey mam do was pytanie . mam 20 lat i dwa tyg temu miałam styczność z kuzynem co miał koncowke ospy . dzisiaj wyszly mi male krostki na palcu i zamienilo to się w bombel czy to może być ospa ? jestem przerazona już :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze byc ospa,a dlaczego masz byc przerazona???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za tydzień mam isc na 18 stke . dorośli gorzej to przechodzą boje się troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zeszlo trochę naszczescie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochanypiotrek
Witam was mam 19 lat w czwartek podczas kąpieli zauważyłem dziwną krostę z pęcherzem to była ospa nie świadomy tego zdrapałem ją gąbką ( tak wiem mała pamiątka po mojej przyjaciółce ) dzisiaj jest Niedziela 4 dzień wyspało mnie max najwięcej na plecach głowie i klatce na twarzy sporo ale bez dramatu. Moje pytanie do was stosuje Heviran wszystko jest ok nie drapię i nie swędzi mni tak bardzo niektóre przysychają ale niektóre są nowiutkie głownie chodzi mi o Twarz gdyż w piątek mam impreze życia z nowa poznaną osobą na której mi bardzo zależy czy dam radę pójść na tą imprezę dzisiaj Niedziela mam 5 dni do imprezy czy moja estetyka przez ten czas znaczniej się poprawi ? i czy będę mógł iść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryk11213
zakochanypiotrek u każdego to jest inaczej , jednym schodzi drugim nie. Ja mam za sobą 13 dzień ospy a zostały mi z 4 strupy po dość duzym wysypie na samej twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochanypiotrek
No tak generalnie teraz smaruje to pudroderm czy coś takiego i pomaga niesamowicie usychają pierwsze pęcherzyki mam 5 dni do imprezy na twarzy mam może z 10 krost powinno się udać tylko boje się o konsekwencje jakie moga byc jak dokladnie nie odpocznę. Ale wydaje się że wybiorę się na imprezę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryk11213
Tylko pamiętaj , że chrosty wysypują od 3-5 rzutów, więc na tych 10 może się nie skończyć bo będziesz miał ciężko :) Mi już aktualnie te strupki z twarzy spadły dzisiejszej nocy także nie mam nic a trwało to równe 14 dni. Zostało jescze tylko troche na plecach brzuchu i rękach, ale ja niczym nie smaruje pudry tylko usmiężają swędzenie i po nich robi sie bardzo gorąco przynajmiej w moim przypadku tak było dlatego to odstawiłem i czułem sie owiele lepiej , przynajmiej te chrosty miały jak oddychać. Pamietaj, żeby brać lekki przysznic bądź kąpiel 2x dziennie. Najlepiej rano i wieczorem , i nie wycieraj ręcznikiem żeby czasem nie zdrapać przyłóż go tylko do ciała i tyle. Życze szybkiego powrotu do zdrowia , żebyś sie wyleczył i udanej imprezy. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochanyszczypek
Patryk ale ja nie stosuje pudru tylko Pudroderm coś wspaniałego jestem jak z gipsu a krosty są jak kamienie i odpadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogdano Italiano
Witam! W grudniu 2011, złapała mnie choroba, nie wiedziałem jeszcze co to takiego. Ale, że nie spałem z powodu swędzenia - wstałem o godz. 4 rano i siadłem przed kompem, za pół godziny już wiedziałem, że to ospa wietrzna, jak leczyć, ile trwa leczenie, jaki przebieg, itd. Jestem w średnim wieku, miałem formę łagodniejszą bez gorączki, bez mdłości, bez powikłań, z większą wysypką (nie na twarzy). Ale świąd był trudny do zniesienia a święta choinkowe "przedrapane", trwało to ponad miesiąc. PO 5 MIESIĄCACH - w maju 2012 roku zaraził mnie koleżka, widziałem na jego skórze wysypkę i od razu zrozumiałem, że ma ospę. I znowu męczenie się, ale tym razem przebiegło to znacznie łagodniej. Czekam na nowy atak ospy albo półpaśca, ale jestem przygotowany - kupiłem wiatrówkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał B
Witam, 31 lat i OSPA, Gorączka od Soboty (28.06), Niedziela temperatura prawie 40 stopni. Podejrzewaliśmy ospę z małżonką bo dwa tygodnie wcześniej dopadła córeczkę. Niedziela wypad na "nocną-świąteczną" diagnoza potwierdzona przez lekarza. Leki: Heviran 800mg - co 6 godzin Pyralgina - powyżej 38 temperatury Clemastinum - 1 tabletka dziennie, Samopoczucie fatalne ciągle się pocę, temperatura skacze od 35,5 do 38,5 Kropki najwięcej na głowie, swędzi jak ... ehh, Nic nie mogę zrobić ciągłe zmęczenie i potworny ból gardła. Ospa dramat nie polecam mam nadzieję, że powikłań nie będzie. pozdrawiam Michał B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochanyszczypek
Michał Heviran 5 razy dziennie dawkę 800 ! w nocy przerwa do teog Witamina B + Pudroderm + Octanisept 5 dni i po ospie :) zero powikłań i śladów ja już same strupy i czekam aż odpadną i w piątek impreza :) czytaj wyżej jak nie ufasz mi z tym heviranem zmień lekarza albo zadzwoń do znanego pediatry :) Pozdrawiam trzyymajcie się !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ospader
Witam bardzo pomogło mi to forum szczególnie wcześniejsze stare posty więc też wpisze co u mnie. we wtorek po dwóch dniach gorączki wysyp i lekarz stwierdził ospę. wtorek i środa masakra (co ja nie wyprawiałem w nocy) i w czwartek już nie było nowych wykwitów. Heviran,octenisept kąpiel w nadmang.potasu raz dziennie dzisiaj 6dzień po wysypie jeszcze bąble wszystkie nie zaschły tylko na twarzy kurde chyba w nocy powypływały i są strupy planuje w czwartek 10dzień nad morze z synem pojechać i kurde pojade zobaczymy nie będę się opalał mam nadzieje że chociaż z twarzy trochę odpadnie pozdrawiam wszystkich chorych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ospader
a tak wogule to kiedy będę mógł się ogolić?? i czy w brodzie strupy dłużej się utrzymują czy krocej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAGA
Hej. mam 24 lata i pełno wykwitów na twarzy. podczas spania ( obrót z jednej strony na drugą) wycierają mi się bąble :( czy zostaną z tego blizny>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze tak być niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariaga
OSPA U DOROSŁYCH NIE ZAWSZE JEST CIĘŻKA. Ja przechodziłam w wieku 26 lat. Miałam troche krostek na twarzy, piersiach, placach i może 2, 3 na rękach i nogach. I stan podgorączkowy. Swędziało przez pierwsze 5 dni, później już łagodnie. Po ok 12 dniach zniknęło wszystko. Blizna jedna- bo rozdrapałam. Powikłań żadnych. A bałam się bardzo, bo na różnych forach naczytałam się, że ospa w tym wieku jest gorsza niż poród. Dlatego teraz piszę, że to nie zawsze tak jest. Pozdrawiam wszystkich chorujących! Będzie dobrze :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duzo chrostek
Wiatm was serdecznie mam 29 lat wlasnie przechodze ospe zarazilem sie od mojego synka 5letniego. Chcialem tylko powiedziec ze nie zycze nikomu przechodzenia tej choroby w podobnym do mojego wieku. Jezelei chodzi o wyglad to katastrofa nie ma miejsca zeby nie bylo chrost, swedza cholernie i bola jak sie dotykam kladac sie czuje jak pekaja mi na plecach jest to 3 dzien choroby nocka nie przespana leki wszystkim daja te same heverin, rutinoscorbin i lezec w cieplym nie wiem jak dlugo to wytrzymie ale naprawde nie jest latwo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam 29 lat jak zaraziłam się od dzieciaków tym cholerstwem.Gorączka,3 krostki na krzyż(prawie wcale mnie nie obsypało),lecz co najgorsze-byłam w 8 miesiącu ciąży!!! Kiedy pojechałam rodzić do szpitala moje pierwsze pytanie brzmiało-czy zdrowe i czy w kropki?:D Syn był czyściutki ,lecz po 3 latach zachorowałnie na ospę,lecz na półpaśca(koszmar).Trzymaj się ,da się to dziadostwo przeżyć..:)pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odu.pl/2qgg sexowne lesbijki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonyy
Witam, ja ospę mam już czwarty dzień. Od dwóch tygodni okropne objawy(bóle głowy, wymiotowanie, okropne bóle brzucha utrzymujące się półtorej godziny, a potem już wszystko na miejscu, ogólne zmęczenie i brak sił) lecz ja myślałam, że to normalne, bo często się źle czuję. Jestem osobą, która się bardzo zdrowo odżywia, ale nie do przesady, więc zdziwieniem było dla mnie, że mój organizm jest tak osłabiony i załapałam ospę. W sumie.. w poniedziałek i we wtorek byłam w szkole, ale jak wtorkowego popołudnia miałam się wybrać na trening, po prostu stwierdziłam, że mi się nie chce, więc wróciłam do domu, i wtedy się zaczęło. Chciałam już dzwonić na pogotowie, ale rano pojechałam do przychodzi.. W środę miałam posmarowane tym fioletem i tak do dziś(pt) zapisano mi także wapno z wit. C i paracetamol w razie W. Spać mogę, ale mało, zależy. W pierwsze dni zero apetytu, jadłam na siłę.. i co mnie zaniepokoiło w czwartek obudziłam się przeziębiona. Ciągły katar, okropny bół gardła, ale zero kaszlu. Tak samo krostki nie swędzą, może z 5x, ale nie tak, żeby drapać, więc nawet nie ruszam. W czwartek również wpadło kilka krostek nowych, ale zdaje się, że się już suszą i robią strupki. No i co z tym przeziębieniem? Czytałam, że też macie bóle gardła itd, ale tego nie można przeziębić, a jeden z moich domowników był lekko przeziębiony, więc chyba podłapałam, a to złe wieści co nie? - Ogólnie ospę przechodzę szybko i łagodnie, ale martwi mnie przeziębienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna B
Ja mam 35 lat i też przechodzę ospę, niewielka gorączka 37-38 stopni i świędzące krosty. To dopiero mój drugi dzień, a już mam dość. Dostałam Heviran, puder płynny z anestezyną, zyrtec na świąd i ibuprom. Staram się nie drapać, mam nadzieję że obejdzie się bez powikłań, którymi tak straszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×