Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Wiem,ze na forum nie znajdę księgowej.Pytam się tak dla rozeznania cen za takie usługi. Jestem z Łodzi :)Jeśli znacie niedroga księgowa to chętnie poznaj jej namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
Ja tez płaciłam 100 zł, myślę że wszędzie ceny sa podobne, najlepiej przejść się po księgowych i popytać co i jak. U mnie najlepsze biura ks są koło Urzędu Skarbowego. Weź adresy z książki tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kira130
Witam dawno sie nie wypowiadałam ale sledzę wasze wypowiedzi. Prosze abyscie się wypowiedzieli . Mam mozliwośc wynajęcia pomieszczenia na skrzyzowaniu ulic- problem w tym, że jest to wieś. Wieś, która bardzo prężnie się rozwija. Teraz jest głównie sypialnią wiecie, nowe osiedla domów jednorodzinnych gdzie ludzie pracuja w mieście a po południu wracają do domów. Ja uważam, że jest to świetna inwestycja jednak mój mąż jest sceptycznie nastawiony. Czynsz przyzwoity. Chciałabym otworzyć sklep typu trafika tzn. tanie papierosy ale również dobry alkohol, cygara, markowe słodycze takie dobra luksusowe ale również tanie papierosy. Chciałabym urądzić lokal z klimatem... dodam, że jest to jedna z głównych ulic na obecną chwilę jeszcze dość mały ruch... ale wokoło domy pręznie powstają. Kochani napiszcie proszę czy weszlibyście w taki interes. Dodam tylko, że 100 metrów za mną trochę w tyle jest sklep spożywczy, taki sobie jednak mozna w nim kupić prawie wszystko. Proszę o wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cosmogirl
witam mam do zaoferowania kosmetyki z Anglii i Niemiec ktore sa calkowicie nowe pelen wybor mozliwosc realizacji specialnych zamowien,atrakcyjne ceny kosmetyki typu: Max Factor Bourjois Rimmel L'oreal Maybelline Revlon Cover Girl itp zapraszam do wspolpracy lub ewentualnych zakupow Pozdrawiam serdecznie prosze zostawic maila a wysle swoja oferte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO COSMOGIRL
POPROSZĘ O TWOJĄ OFERTĘ:) anna_wil@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cosmogirl
posłałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cosmogirl
;) prosze spr. pocztę zapraszam reszte kafeterianek do zapoznania sie z oferta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boutique1
Żono cwaniaka ja również poproszę o Twoją ofertę. beautyboutique@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boutique1
beautyboutique@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boutique1
beautyboutique@interia.pl jeszcze raz bo interia.pl ma być razem Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jucia1987
Witam Serdecznie :)... Od jakiegoś czasu czytam to forum, bo także chcę otworzyć własny biznes :).... Chcę otworzyć sklep z odzieżą, obuwiem i dodatkami dla Kobiet... Myślę o odzieży eleganckiej ale zarazem sexi i młodzieżowej... Więc w sumie taki misz masz :D:D:D... Ze względu na to iż nie mam kasy na otwarcie, to chcę starać się o dotację z UP teraz jest to nawet 18 tyś zł, i o dotację z UE tj nawet do 40 tyś zł można otrzymać... Niestety nie wiem czy mogę o obie dotacje się starać :)... chciałabym no ale nie wiem, w przyszłym tygodniu wybieram się do urzędu pracy ( muszę się zarejestrować ), i wtedy się wszystkiego dowiem :)... A może ktoś z Was orientuje się w dotacjach z Unii europejskiej??... Jeżeli tak to bardzo proszę o szczegóły :)... Pozdrawiam bardzo serdecznie :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julcia ja dowiadywałam się o tej dotacji z UE bo kusiło mnie te 40 tys. U mnie w Urzędzie pracy powiedzieli mi tak: można się starać ale tylko o jedną z dotacji czyli albo 18 tys albo 40 Tę drugą jest ciężej dostać, nie można kupić towaru z tych pieniędzy( więc jak stwierdziłam,że nie miałabym nawet co zrobić z tymi pieniędzmi bo sklep 20 metrów nie umebluje za 40 tys), trzeba chodzić na jakieś szkolenia które trwają około 3 miesięcy i dopiero po tych szkoleniach wybierają z grupy tych co dostaną pozyczkę Ja wybrałam tą drugą już ją dostałam i działam pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO MARTA 1902
Widzę że ty jakoś najczęściej odpowiadasz na posty:) Ja właśnie mam zamiar otowrzyć butik z odzieżą i jestem na etapie odwiedzania lokali do wynajęcia:)Czy istnieje możliwość abyś mi podała jakieś namiary na punkty skąd bierzesz ciuszki?? Jestem z kalisza więc raczej nie będę dla ciebie konkurencją:) a zawsze jakaś mała pomoc to już coś:) jakby co to mój mail anna_wil@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jucia1987
Witam :)... Dziękuję Marto za odpowiedź... Ja jednak będę chyba się starać o tą dotację bo niestety nie stać mnie na otwarcie sklepu za własne pieniążki... A 40 tyś zł po drodze nie chodzi :D... Sklep jaki chcę otworzyć troszkę kosztuje, obliczyłam wstępnie że potrzebuję ok 80 tyś zł na: wyremontowanie lokalu, zakup mebli, wieszaków, kasy fiskalnej, komputera, jakiegoś sprzętu DVD ( żeby w lokalu leciała muzyczka :) ), oczywiście odzież, obuwie, torebki, bielizna, i dodatki ( biżuteria, paski, okulary itd)... nie chcę otwierać małego sklepiku, ze względu na to że dużo takich u mnie w mieście upadło, bo po prostu nie mieli dużego wyboru... w moim mieście utrzymują się jak na razie tylko sklepy z dużym asortymentem, czyli między innymi sklepy takie jak reporter, czy pako jeans :)... będę się dowiadywać w przyszłym tygodniu na co mogę te pieniążki przeznaczyć, bo jakoś nic w necie nie pisze :(, a sporo już tego przeczytałam ... a w końcu w każdym mieście może być inaczej, bo jest inne zapotrzebowanie :)... jak będę już coś wiedział to napiszę więcej, żeby inne zainteresowane osoby mogły się czegoś tu dowiedzieć :0... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jucia1987
i jeszcze jedno mnie się nie śpieszy z otwarciem sklepu, zależy mi tylko na tym aby jak najwięcej uzyskać z UE... Bo czemu mamy z tych pieniążków nie korzystać :)... a poza tym będę chyba załatwiać kredyt na inwestycję z dotacją, tyle tylko że nic o tym nie wiem... u mnie w mieście jest taki punkt gdzie się można wszystkiego dowiedzieć :)... więc czeka mnie jeszcze dużo dowiadywania się :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilcia zła
kurde! a u mnie się skończyły dotacje ;( szlag by to trafił :/ teraz nie wiem co robić ... wiecie jakie są szanse na pozyskanie przez urząd pieniędzy :(????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama555
Witam Serdecznie, jeżeli szukacie fajnego miejsca, gdzie można kupić odzież markową, nową z metkami po bardzo atrakcyjnych cenach zapraszam Was do naszej hurtowni mieszczącej się w Gdańsku, ul. Walecznych 5 (Brzeźno). W swojej ofercie posiadamy odzież takich marek jak: MEXX, MANGO, LIPO-LIPO, ZAZAR, ZIZZI, VETO, VILLA, STRADIVARIUS, PHOBIA i wiele innych. Oprócz tego posiadamy dodatki: torebki skórzane i nie tylko, biżuterię, obuwie (ZARA), stroje kąpielowe, bieliznę.... Nowe dostawy dwa razy w tygodniu. Więcej informacji na www.outlet-gdansk.pl. Przy zakupie miły upominek. Zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jucia1987
Witam :)... Emilcia nie załamuj się, najlepiej będzie jak pójdziesz do powiatowego urzędu pracy i się wszystkiego dowiesz... bo niestety w każdym urzędzie pracy jest troszkę inaczej... są inne kryteria oceniania biznesplanu itd... ja u siebie się jeszcze nie pytałam, więc może się okazać że też nie ma już pieniążków na ten rok :(... piszcie z jakich miast jesteście :)... ja jestem z woj śląskiego z Żor :)... Pozdrawiam z deszczowego dzisiaj miasteczka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jucia1987
to znowu ja :)... Emilcia Tobie chodziło o dotację z urzędu pracy czy o coś innego... sprecyzuj, bo czytając Twoja wypowiedz w pierwszej chwili pomyślałam że o urząd pracy Ci chodzi a teraz po przeczytaniu drugi raz zwątpiłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jucia1987
jeszcze jedno zawsze możesz się starać o tzw kredyt inwestycyjny z dotacją... aczkolwiek trudno Go dostać :(... Ale zawsze można spróbować, jak to mówią a "nóż widelec" się uda :)... Pozdrawiam :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilcia zła
chodzi mi o urząd pracy :/ jestem ze Śląska i podobno we większości śląskich miast tak jest ... póki co w urzędzie wstrzymano przyjmowanie wniosków, a nawet zalegają z wypłatą już rozpatrzonych, podobno się starają o dodatkowe pieniądze ale nie wiem jak z tym będzie, poza tym moga być tak za 2 miesiące jak też w grudniu :/ więc nie wiem co robić bo nie będę pół roku czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odzież z anglii
witam ! jeżeli któraś z Was ma problem z odzieża do swojego sklepu to polecam odzież dziecięcą z Anglii. jestem importerem i mogę dać towar w komis. jestem z wielkopolski pytania proszę wyłącznie na meila : prestige@prestige.eu.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilcia zła
kurde nooooo, wkurzyłam się, powinny być pieniądzę tak podzielone by na cały rok w miarę starczały a nie od marca praktycznie do końca kwietnia :/ u mnie w mieście poprzyznawali dotacje na setny salon fryzjerski, na tysięczny sklep spożywczy i kolejne z rzędu bary i kwiaciarnie :/ chore wręcz bo tego wszystkiego jest tyyyyyyyle i wszystko plajtuje z tego co widzę :/ ale jeszcze ok. jakby coś nowego ale na jednej ulicy już można spotkać 5 stołówek z obiadami domowymi, 3 różnych fryzjerów w jednym budynku, kwiaciarnia co 5 metrów w dodatku z tyli samymi rzeczami a ceny z kosmosu, albo spożywcze zdominowane supermarketami gdzie można za 1/2 ceny kupić miliony innych rzeczy, a ja mam naprawdę świeży i dobry pomysł a brak mi gotówki :/ i gdzie tu do diabła sprawiedliwość :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyteczka cięzko powiedzieć jak mi idzie bo nie mam jeszcze porównania, w kwietniu miałam 14800 obrotu razem z 3 giełdami w niedziele, liczyłam na mniej, ale to był okres świąteczny-myślę,że w maju będzie gorzej co nie znaczy,że źle:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jucia1987 byłaś już w urzędzie pracy? pytałaś się jak to jest z tą dotacją u Ciebie? Jeżeli Tobie nie zależy na czasie to pewnie,że można spróbować zawalczyć o większą kasę pozdarwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jucia1987
Witam serdecznie :)... przesyłam Ci informacje ze storny powiatowego UP w moim mieście o dotacjach z Unii Europejskiej :)... : "Informacja o pozyskiwaniu środków finansowych m.in. z UE: http://www.bierzdotacje.pl/dotacje/slaskie/ Na lata 2007-2013 w ramach dotacji unijnych przewidziano cztery programy, które będą kontynuowały ideę promocji przedsiębiorczości. Programami tymi będą: - Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka – działanie 3.1 Inicjowanie działalności innowacyjnej, - Program Operacyjny Kapitał Ludzki – działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia, - Regionalne Programy Operacyjne – działanie osi priorytetowej numer 1 lub (poszczególne działania i osie priorytetowe w każdym województwie są inne), - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich – oś priorytetowa 3 - Działanie 3.1 Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej oraz Działanie 3.4 Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw," a to informacje dla osób bezrobotnych: " I. DOTACJE PRZYZNAWANE SĄ TYLKO OSOBOM BEZROBOTNYM Wniosek o przyznanie środków może być uwzględniony po spełnieniu przez Bezrobotnego następujących warunków: * W okresie poprzedzającym złożenie wniosku (okres badawczy-12 m-cy) nie odmówił bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, szkolenia, stażu, przygotowania zawodowego dorosłych, prac interwencyjnych lub robót publicznych, *Nie otrzymał dotychczas z Funduszu Pracy lub innych środków publicznych bezzwrotnych środków na podjęcie działalności gospodarczej lub rolniczej, założenie lub przystąpienie do spółdzielni socjalnej, *Nie prowadził działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie środków na podjęcie działalności, *Nie posiadał wpisu do ewidencji działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku, *Nie był w okresie 2 lat przed złożeniem wniosku skazany za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu, w rozumieniu ustawy z dn. 06.06.1997r-Kodeks karny, *Spółdzielnia socjalna, do której ma zamiar przystąpić nie zalega z opłacaniem składek i innych danin publicznoprawnych oraz nie ma przeterminowanych zobowiązań, *Spełnia warunki o których mowa w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 1998/2006 z dnia 15.12.2006r. w spawie stosowania art 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis (Dz.Urz. UE L 379 z 28.12.2006, str 5) albo w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 875/2007 z dnia 24.07.2007r. w spawie stosowania art 87 i 88 Traktatu WE w odniesieniu do pomocy w ramach zasady de minimis dla sektora rybołóstwa i zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 1860/2004 (Dz.Urz. UE L 193 z 25.07.2007, str6) w zakresie przetwórstwa lub wprowadzania do obrotu produktów rybołóstwa, *Wniosek jest kompletny i prawidłowo sporządzony. II. ABY UZYSKAĆ DOTACJE NALEŻY ZŁOŻYĆ WNIOSEK WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI Bezrobotny ubiegający się o uzyskanie środków na podjęcie działalności gospodarczej, składa w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żorach wniosek zawierający i określający /wniosek dostępny poniżej/: *kwotę wnioskowanych środków, * rodzaj działalności gospodarczej, którą bezrobotny zamierza podjąć, *kalkulację kosztów (oraz źródła ich finansowania) związanych z podjęciem działalności jakie zostaną poniesione w okresie od dnia zawarcia umowy do 30. dnia od dnia podjęcia działalności gospodarczej, zgodnie z przeznaczeniem środków otrzymanych przez bezrobotnego, *szczegółową specyfikację wydatków przeznaczonych w szczególności na zakup środków trwałych, materiałów, towarów, pozyskanie lokalu, opłatę wpisowego lub wkładu do spółdzielni socjalnej oraz harmonogram wydatków w ramach wnioskowanych środków, *formę zabezpieczenia zwrotu środków, w przypadku niedotrzymania warunków umowy, *przewidywane efekty ekonomiczne prowadzenia działalności gospodarczej; *oświadczenie o uzyskanej pomocy publicznej; * oświadczenia o : - niekorzystaniu z bezzwrotnych środków Funduszu Pracy lub innych środków publicznych na podjęcie działalności gospodarczej lub rolniczej; -spełnianiu warunków określonych w Rozporządzeniu z dn. 17.04.2009r w sprawie dokonywania refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego oraz przyznawania bezrobotnemu środków na podjęcie działalności gospodarczej (Dz.U. 2009.62.512); -nieprowadzeniu działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku; -wykorzystaniu przyznanych środków zgodnie z przeznaczeniem; -niepodejmowaniu zatrudnienia w okresie 12 miesięcy po dniu rozpoczęcia działalności gospodarczej; -niekaralności w okresie 2 lat przed dniem złożenia wniosku za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu, w rozumieniu ustawy z 06.06.1997r-Kodeks karny; -niezłożeniu wniosku o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej lub wniosku o przystąpieniu do spółdzielni socjalnej do innego Starosty; *w przypadku zamiaru przystąpienia do istniejącej spółdzielni socjalnej Bezrobotny do wniosku dołącza pisemną informację o - o przyjęciu bezrobotnego do spółdzielni socjalnej jako członka, po wniesieniu opłaty w wysokości określonej w zobowiązaniu oraz spełnieniu innych warunków określonych w tym zobowiązaniu; - niezaleganiu przez spółdzielnię socjalną w dniu wydania informacji z opłacaniem składek i innych danin publicznych i nie posiadaniu przeterminowanych zobowiązań cywilnoprawnych; -nieznajdowaniu się w stanie likwidacji. W przypadku prowadzenie wcześniej działalności gospodarczej do wniosku należy dołączyć zaświadczenie z ZUS o braku zaległości z tytułu prowadzenia ww. działalności. III. WYDATKI WSKAZANE WE WNIOSKU MUSZĄ BYĆ UZASADNIONE Nie będą przyznawane środki na następujące rodzaje wydatków: *zakup udziału lub akcji w spółkach oraz obligacji i innych instrumentów finansowych *opłaty administracyjne, skarbowe i eksploatacyjne (media, płace, opłaty ZUS-u, kaucje, podatki, koncesje), -za wyjątkiem pierwszego czynszu do wys. 2000 zł *zakup nieruchomości, *zakup środka transportu, *zakup ziemi *zakup środków i usług na podjęcie działalności od współmałżonka, osób krewnych w linii prostej, rodzeństwa ani powinowatych w linii prostej, prowadzących działalność gospodarczą, *remonty obiektów funkcjonujących jako obiekty mieszkalne. Jest dopuszczalne przeznaczenie max 50% uzyskanych środków na towar Środki przyznawane Bezrobotnemu stanowią pomoc de minimis w rozumieniu przepisów rozporządzenia Komisji (WE) nr 1998/2006 z dnia 15.12.2006r. w spawie stosowania art 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis (Dz.Urz. UE L 379 z 28.12.2006, str 5) albo rozporządzenia Komisji (WE) nr 875/2007 z dnia 24.07.2007r. w spawie stosowania art 87 i 88 Traktatu WE w odniesieniu do pomocy w ramach zasady de minimis dla sektora rybołóstwa i zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 1860/2004 (Dz.Urz. UE L 193 z 25.07.2007, str6) w zakresie przetwórstwa lub wprowadzania do obrotu produktów rybołóstwa. IV. WNIOSEK PODLEGA OCENIE Przy rozpatrywaniu wniosku uwzględniane są następujące kryteria: * Stopień przygotowania planowanego przedsięwzięcia: o jakość merytoryczna przedstawionego wniosku, o działania podjęte na rzecz uruchomienia działalności, o udział środków własnych (co najmniej 25%) *Przeznaczenie środków na wydatki związane bezpośrednio i jednoznacznie z rodzajem zamierzonej działalności. *Predyspozycje osobowe Bezrobotnego, jego wiarygodność, spójność wypowiedzi. *Uczestnictwo w konsultacjach/szkoleniach dotyczących prowadzenia działalności. *Zgodność formalna i merytoryczna wniosku z wymogami określonymi w obowiązujących przepisach. V. WNIOSEK ROZPATRZONY POZYTYWNIE JEST GWARANCJĄ PODPISANIA UMOWY W SPRAWIE PRZYZNANIA JEDNORAZOWYCH SRODKÓW NA PODJĘCIE DZAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ Przyznawanie środków następuje na podstawie umowy cywilnoprawnej, zawartej zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie. Zgodnie z art. 36 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, w przypadku osób pozostających w związku małżeńskim wymagana jest pisemna zgoda współmałżonka wnioskodawcy na zawarcie umowy. W przypadku niedotrzymania warunków umowy, bezrobotny obowiązany jest zwrócić w ciągu 30 dni całość środków wraz z odsetkami ustawowymi, naliczonymi od dnia ich uzyskania. Udzielenie środków, bądź refundacji następuje na podstawie umowy cywilnoprawnej, zawartej pomiędzy osobą Bezrobotną a Prezydentem Miasta Żory, którego reprezentantem jest Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Zawarcie umowy o przyznanie jednorazowo środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej następuje po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i złożeniu zabezpieczenia zwrotu środków w formie np. poręczenia tj. Bezrobotny zobowiązany jest złożyć zabezpieczenie zwrotu jednorazowych środków, w przypadku naruszenia warunków umowy, w formie poręczenia (jeden poręczyciel) uwzględniając średnią dochodu netto poręczyciela z poprzednich trzech miesięcy, którego wysokość będzie stanowić minimum 10% kwoty udzielonej dotacji, nie mniej niż obowiązujące minimalne wynagrodzenie. Poręczycielami nie mogą być: *osoby pracujące na czas określony, *pracownicy zakładu będącego w likwidacji, *współmałżonek, *emeryci i renciści, którzy mają skończone 65 lat. Koszty ustanowienia zabezpieczenia ponosi Bezrobotny Zgodnie z art. 36 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, w przypadku osób pozostających w związku małżeńskim wymagana jest pisemna zgoda współmałżonka poręczyciela na poręczenie cywilne. Umowa o udzielenie jednorazowych środków dla bezrobotnego określa jednoznacznie: * datę zawarcia umowy, *strony umowy, * kwotę środków, *cel na jaki zostaną przyznane, *zobowiązania stron, *zakres i formy kontroli nad sposobem wykorzystania środków, *konsekwencje finansowe w przypadku niedotrzymania warunków umowy, *formę zabezpieczenia zwrotu środków w przypadku niedotrzymania warunków umowy, *warunki wypowiedzenia umowy w przypadku niedochowania jej warunków. Obowiązki wnioskodawcy określone w umowie: *prowadzenie działalności przez okres co najmniej 12 miesięcy, *rozpoczęcie działalności w terminie określonym w umowie, * rozdysponowanie środków zgodnie ze szczegółową specyfikacją i harmonogramem, *wydatkowania w okresie od dnia zawarcia umowy do 30 dnia od dnia podjęcia działalności gospodarczej, zgodnie z przeznaczeniem, *udokumentowania i rozliczenia wydatkowania otrzymanych środków w terminie dwóch miesięcy od dnia podjęcia działalności gospodarczej, *przedłożenie dokumentów tj. wpisu do ewidencji działalności gospodarczej , nadania numeru statystycznego oraz numeru NIP w terminie określonym w umowie, *przedkładania co pół roku zaświadczeń z US oraz ZUS o prowadzeniu działalnosci, *zgłaszanie o wszelkich zmianach dotyczących działalności, *zwrot środków wraz z ustawowymi odsetkami w ciągu 30 dni od otrzymania stosownego wezwania, w przypadku naruszenia warunków umowy PROCEDURA UDZIELANIA ŚRODKÓW NA PODJĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ I.ZŁOŻENIE WNIOSKU II.ROZPATRZENIE WNIOSKU PRZEZ KOMISJĘ OCENIAJĄCĄ ( do 30 dni od złożenia wniosku) III.POZYTYWNE/NEGATYWNE ROZPATRZENIE WNIOSKU IV.W PRZYPADKU POZYTYWNEGO ROZPATRZENIA WNIOSKU: 1.UMOWA O PRZYZNANIE ŚRODKÓW NA PODJĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ 2.PRZELANIE ŚRODKÓW NA OSOBISTE KONTO BANKOWE 3.ZAKUP SPRZĘTU - ZGODNIE Z UMOWĄ I OTWARCIE DZIAŁALNOŚCI-ZGŁOSZENIE W URZĘDZIE SKARBOWYM 4.PO 12 MIESIĄCACH UMOWA WYGASA"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jucia1987
to takie "suche " informacje... Jak tylko pójdę do urzędu pracy to wszystko ze szczegółami opiszę :)... Z tym że niestety zanim pójdę do UP muszę pozałatwiać swoje sprawy zdrowotne .... Więc najpirw badania a potem UP :)... pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×