Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 30 tolatka

30paro latki starające się o dzidzie

Polecane posty

Jesli chodzi o wypadanie włosów u kobiet to są trzy przyczyny: stres, łojotok czy zaburzenia hormonalne. Cytuję: Hormony Wcześniej uważano, że przerzedzanie się czupryny jest dziedziczne, jednak okazało się, że skłonności tej nie przekazujemy potomstwu w genach, przynajmniej nie bezpośrednio. Wiadomo jednak, że dziedziczne są predyspozycje do zaburzeń hormonalnych. U mężczyzn głównym winowajcą łysienia jest nadprodukcja testosteronu - hormonu z grupy androgenów. U kobiet androgeny, czyli hormony odpowiedzialne za drugorzędne cechy męskie ( np.: zarost) występują w niewielkich ilościach. Ale jeżeli zostanie zachwiana równowaga między androgenami męskimi a estrogenami żeńskimi, tzn. za dużo tych pierwszych, to kobieta zaczyna nabierać cech męskich. Często pojawia się owłosienie na twarzy, klatce piersiowej. Włosy stają się twardsze, grubsze i łamliwe. I pojawia się łysienie na czubku głowy lub od czoła. Na szczęście testosteron u kobiet występuje w niewielkich ilościach i rzadko dochodzi do tak drastycznego łysienia jak często można zauważyć to u mężczyzn. Natomiast u kobiet hormonami odpowiedzialnymi za przerzedzanie się włosów są głównie estrogeny - hormony żeńskie produkowane przez jajniki. To one właśnie regulują cykl miesiączkowy, chronią nas przed zawałem, obniżają poziom cholesterolu, wpływają na figurę, stan skóry, paznokci i włosów. Więc jakiekolwiek zaburzenia w pracy jajników odbijają się niekorzystnie właśnie na zdrowiu i pięknie kobiecego ciała. Ich cudowne działanie widać na przykład podczas ciąży, gdzie ich produkcja wzrasta tysiąckrotnie. Skóra staje się piękna, znikają przebarwienia, paznokcie są mocne i zdrowe jak nigdy dotąd, a włosy wzmacniają się, są gęste i błyszczące. Niestety po porodzie nasze biedne jajniki się troszkę buntują, zmniejszają produkcję estrogenów i w połogu niestety możemy zauważyć nasilone wypadanie włosów. Na szczęście jest to faza przejściowa i jajniki dość szybko powracają do swej dawnej aktywności. Należy jednak pamiętać, że utrata włosów nie zawsze ma tło hormonalne. Żeby to stwierdzić na pewno konieczna jest wizyta u dermatologa, który powinien wykluczyć ewentualne choroby skórne, niekorzystny wpływ środków chemicznych. A potem wizyta u ginekologa, najlepiej endokrynologa, który na podstawie bardzo dokładnych badań funkcjonowania gruczołów dokrewnych dobierze odpowiednie leki, najprawdopodobniej hormonalne, które pomogą zlikwidować ewentualne problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Objawy zakwaszenia Zakwaszenie ma swój udział w niemal wszystkich chorobach przewlekłych - albo wyzwalając objawy, albo będąc efektem uszkodzenia komórek. Poniżej wymieniamy jedynie główne choroby spowodowane nadmiarem kwasów w organizmie. 1. Przewód pokarmowy Ostre lub przewlekłe stany zapalne błony śluzowej żołądka, grzybica jelit, zaparcia, problemy trawienne, uczucie pełności, wzdęcia, schorzenia pęcherzyka żółciowego. 2. Mięśnie - stawy Dna moczanowa (kwas moczowy), bóle mięśni (kwas mlekowy), uszkodzenia dysków międzykręgowych, ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa, osteoporoza, zapalenie stawów, reumatyzm. 3. Skóra - włosy - zęby Wypadanie włosów, kruche paznokcie, próchnica, parodontoza, sucha skóra, neurodermitis, zakażenia grzybicze, trądzik u nastolatków i dorosłych, problemy z cerą, cellulitis. 4. Układ metaboliczny Nadwaga, napady wilczego głodu, nagły głód słodyczy, cukrzyca, kamienie nerkowe, podwyższony poziom cholesterolu. 5. Układ sercowo-naczyniowy Nadciśnienie, przedwczesne zwapnienie, choroby naczyń krwionośnych, nieprawidłowe ukrwienie rąk i nóg, zawroty głowy, migreny, zawał serca. 6. Cały organizm Chroniczne bóle, depresja, zmniejszona wydolność organizmu, ogólne złe samopoczucie, niezdolność do radzenia sobie ze stresem, obniżenie popędu płciowego, przetrenowanie u sportowców, szybkie męczenie się. Zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej są także przyczyną osłabienia bariery immunologicznej organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak można zdiagnozować zakwaszenie organizmu? Szczególnie ważny dla oceny stopnia zakwaszenia organizmu jest stan tkanek łącznych. Na przykład z badania palpacyjnego tkanki łącznej na wysokości kości krzyżowej (twardość tkanek) można określić stopień zakwaszenia organizmu. Innymi objawami są kolor i stan skóry oraz kolor języka. Pomiar wartości pH płynów ustrojowych nie odzwierciedla faktycznego stanu kwasowo-zasadowego całego organizmu człowieka. Pokazuje nam jedynie stan, jaki jest w danej chwili w danym płynie. Typowymi objawami sugerującymi zakwaszenie organizmu są: Duży brzuch Obfita tkanka tłuszczowa Baryłkowaty kształt tułowia Cienkie nogi Sztywny kręgosłup Sztywna dynamika ciała Mało elastyczna, wiotka skóra Podpuchnięte oczy Przewlekły ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do niedawna wcale nie miałam problemu z włosami. Nie były mocne, raczej cienkie, ale było ich dużo i nie gubiłam ich tak... a ateraz codziennie garściami, a jak patrzę w umywalkę po myciu to dostaję ataku paniki... Może u mnie faktycznie to po clo??????? Nie miałam depresyjnych stanów, ale za to antyestrogenowe działanie i to silne no i zaczęły się problemy z włosami... Na szczęście na ulotce napisali, że to łysienie po clo jest odwracalne... ufff...co za ulga... hehe.. Ale wolałabym zbadać tą kwasowość. Tak dla samej siebie. Bo nasi lekarze nie wpadna nigdy na pomysł badań profilaktycznych. O zgrozo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak można temu zapobiec? Jeśli przy pomocy specjalisty lub własnej diagnozy stwierdziliśmy nadmierne nagromadzenie kwasów w organizmie, należy zastosować się do kilku istotnych reguł, aby naprawić powstałe uszkodzenia i zapobiec dalszym: Przyjmować wystarczające ilości płynów. W zależności od wzrostu i masy ciała danej osoby niezbędne jest picie przeciętnie od 2,5 do 4 litrów czystej wody wysokiej jakości. Przynajmniej raz dziennie mocz powinien być prawie przezroczysty. Zmienić dietę. Należy spożywać jak najmniej mięsa wieprzowego, bardzo mało tłuszczu, niewiele cukru. Wymagane jest przestrzeganie regularnych pór posiłków. Jedzenie powinno być starannie rozgryzane w jamie ustnej. Wieczorem przed spaniem nie należy jeść owoców. Należy unikać sodu (soli kuchennej). Nadmiar soli przyczynia się do rozwoju nadciśnienia tętniczego, uszkadza błonę śluzową żołądka, zwiększa także ryzyko udaru mózgu. Spożywamy jej za dużo, nawet 13-krotnie więcej w stosunku do zapotrzebowania. Szczelnie dużo \"ukrytej soli\" zawiera gotowa, wysoko przetworzona żywność, konserwy, wędliny, sosy i zupy w proszku. Unikać nadmiernego spożycia alkoholu, nikotyny i kofeiny. Zażywać dużo ruchu o umiarkowanym obciążeniu Unikać przeciążenia!! Lepiej iść na długi spacer niż na krótką przebieżkę. Ruch o umiarkowanym obciążeniu i świeże powietrze dostarczają płucom tlenu i zwiększają wydolność systemu buforowego krwi. Zmniejszyć stres. Doświadczenie pokazuje, że najważniejszym krokiem w leczeniu choroby jest usunięcie jej przyczyny. Wiele metod terapeutycznych zawodzi, ponieważ nie uwzględniają konieczności zobojętnienia nadmiaru kwasów. Przy już istniejących schorzeniach sama zmiana odżywiania jest niewystarczająca, żeby zneutralizować zakwaszenie tkanki. Dodatkowo należy systematycznie przyjmować substancje zasadowe takie jak Proszek Zasadowy według receptury doktora Auera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nieźle.... Szkoda że taka podła u nas profilaktyka.. A tak konkretniej to co zbadać? Można zrobić np jakieś badanie krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakwaszają używki (kawa, papierosy), produkty bogate w białko i węglowodany (szczególnie te przetworzone). Odkwaszają owoce i warzywa, przyprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. U Was pochmurno, aż nie chce mi się wierzyc, u mnie piękne słoneczko za oknem, choc chmurki pokazują sie nad horyzontem. A ja własnie za chwileczkę zaczne realizowac Wasze myśli, mam juz herbatke, kocyk niepotrzebny bo ciepło, no i mam kryminałek pod reką :-). "Samotnośc w sieci" też czytałam, bardzo mi się podobało, tak sie wzruszyłam, że aż sie popłakałam. Solaris mi wypadały włosy garsciami jak miałam złe wyniki, miałam bardzo niską hemoglobine, dostałam falvit i po około 2 m-cach wszystko wróciło do normy, także zrób lepiej te wyniki i będziesz wiedziala, czy to od clo, czy z osłabienia organizmu. Miłego dzionka🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ten proszek zasadowy wg recepty Auera co to? I gdzie można kupić? ;) zamęczę cię dzisiaj pyataniami... Dobrze że owoce odkawaszają, tych pochłaniam kropnie dużo, ale niestety dopiero wieczorem przed spaniem, a napisałaś że to źle.. co mnie zmartwiło...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszek Zasadowy został opracowany przez doktora Wolfganga Auera przy współudziale Helmuta Reidlingera, specjalisty w dziedzinie farmacji, w wyniku unikatowych badań nad szkodliwym wpływem podwyższonej kwasowości na prawidłowe działanie organizmu. Odznacza się wysoką starannie kontrolowaną jakością. Do jego produkcji używa się wyselekcjonowanych, naturalnych surowców. W skład preparatu wchodzą związki szybko neutralizujące duże ilości kwasów, a także regulujące procesy metaboliczne organizmu: cytryniany wapnia, magnezu, potasu, wodorowęglan potasu, fosforany wapnia i magnezu oraz selen. Proszek Zasadowy doktora Auera: Neutralizuje nadmiar kwasów oraz pomaga utrzymać prawidłową równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Poprawia perystaltykę jelit Łagodzi zgagę Wspomaga odchudzanie Oczyszcza organizm Dodaje sił witalnych Skuteczność była głównym celem, jaki postawił sobie doktor Auer w trakcie tworzenia receptury Proszku Zasadowego. Preparat nie zawiera substancji korygujących jego smak, mogących działać niekorzystnie na organizm. Szczególne znaczenie ma fakt, że Proszek Zasadowy doktora Auera nie zawiera sodu, który nadmiernie obciąża nerki. Dzięki temu nie zostaje zaburzona funkcja wydalnicza nerek. Może być więc stosowany nawet przez osoby ze schorzeniami nerek oraz osoby w podeszłym wieku. Mogą go bez obawy przyjmować kobiety ciężarne. Zwłaszcza podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży wiele kobiet cierpi z powodu zgagi. Nie mogą one jednak stosować leków konwencjonalnych, gdyż w okresie ciąży są niedozwolone. Kolejną zaletą Proszku Zasadowego doktora Auera jest dodatek substancji o bardzo skutecznych właściwościach oczyszczających przewód pokarmowy. Ponadto preparat został wzbogacony selenem. Niedobór tego pierwiastka śladowego występuje u około 80% populacji. Dotychczas nie stwierdzono żadnych skutków niepożądanych działania Proszku Zasadowego doktora Auera. Proszek Zasadowy doktora Auera jest dostępny w opakowaniach 150 g. Celowo nie stosuje się dużych opakowań, aby zagwarantować wysoką jakość produktu. Dla preparatu wybrano formę rozpuszczalnego proszku, ponieważ: Rozpuszczone substancje mineralne są lepiej przyswajane przez organizm Rozpuszczony Proszek Zasadowy wywołuje uczucie sytości Skuteczniej neutralizuje nadmiar kwasów w żołądku Jak stosować Proszek Zasadowy? Na podstawie badań oraz po uwzględnieniu opinii wielu konsumentów stosujących Proszek Zasadowy opracowano następujące zalecenia: Jeden raz dziennie ok. 7-8 g Proszku Zasadowego (czubata łyżeczka do herbaty) rozpuścić w ? szklanki wody i pić małymi łykami, najlepiej 30 min. przed posiłkiem. Stosując preparat po raz pierwszy w celu szybkiej neutralizacji kwasów, zaleca się zwiększenie dawki do 2-3 łyżeczek dziennie. Żeby zmniejszyć wagę ciała, Proszek Zasadowy należy przyjmować 30 min przed posiłkiem (patrz także poniżej: Proszek Zasadowy a nadwaga). Żeby zneutralizować nadmiar kwasu mlekowego, Proszek Zasadowy należy zażywać przed i po treningu (więcej w rozdziale Proszek Zasadowy a sportowcy). Podczas pierwszego tygodnia stosowania Proszku Zasadowego występuje zwykle zwiększona perystaltyka przewodu pokarmowego. Objawia się to czasem jako luźne stolce. Służy jednak oczyszczeniu przewodu pokarmowego, a w efekcie przyczynia się do poprawy ogólnego samopoczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ellulko!! Bardzo ci fajnie, że idziesz na tą kanapkę. Wypocznij troszkę choć za mnie, bo na razie musze się zająć pracą po i tak strasznie długiej nieobecności. A jakie konkretnie wyniki robiłaś? Takie zwykłe badanie krwii tzn. morfologię? Czy coś bardziej konkretnego? Może faktycznie gdzieś się osłabiłam co nieco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;-) widze ze tez skorzystam z tego ogromu wiedzy, niby z wloskami ciut lepiej bo mniej mi juz ich wypada ale ... Solarisku ja wlasie zaczelam Samotnosc w sieci;-) na razie tylko kilka pierwszy stron, ale fajnie bedzie czytac razem;-) Miłego deszczowego dnia. Chcaca bardzo cos ucichła a zagladala prawie codziennie???? Kikiniu, Pafnucy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie istnieje badanie, które określi stopień zakwaszenia, jeszcze poszukam. Nie chciałam Cię zmartwić. Ja stale piję magnez, biorę też jakies witaminy (Mertz) i chyba dlatego uniknęłam wypadania włosów. Słaba morfologia też się odbija na stanie organizmu. Witaj ellulka🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genewo a używasz tego proszku? Chyba nie bo pisałas że wyniki masz dobre.. hmmm. .. a może któraś z was już piła to? Chyba jednak najpierw się zbadam... Ale bardzo bardzo dziękuję genewo za info!!!! Ellulko chyba nawet nie wiesz jak fajnie że masz piękną pogodę. Tu jest po prostu koszmar!!!! A jak jest zimno!!! Za oknem jedynie 15 stopni... mam dzisiaj dwa swetry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej pluszko!!! Przykro mi że i ciebie włosy dręczą... :O Miejmy nadzieję, że szybko nam to przejdzie!!! Fajnie że poczytamy sobie razem :) i że dziewczyny czytały!! Będziemy mogły sobie omówić może jakieś ciekawe wątki lub wydarzenia :) albo własne przemyślenia. Słyszałam że można nieźle się spłakać przy lekturze. Musze kupić pudełko z chusteczkami, bo ja to potrafię płakać na ....reklamach.... Pluszko ja zaczynam dopiero w weekend, no chyba że znajde jakieś chwilki jescze w tygodniu, ale zapowiada się starszelnie pracoiwicie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluszko, kiedy zaczynasz starania? Bo ten czas brania tabsów i innych paskudztw już się chyba kończy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genewo nie zmartwiłas mnie. Ja wolę wiedzieć co się ze mną dzieje i wydać parę złociszy na badania profilaktyczne, niż potem mieć poważne problemy przez zaniedbanie... już raz o mało nie przypłaciłam życiem takiego zaniedbania. Poza tym szalenie ciesze się z każdego sukcesu \"badaniowego\" tzn. jak wyniki są dobre!! :D:D Wtedy człowiek się cieszy dostaje skrzydełek i w ogóle. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genewo a łapiesz u siebie tvn?? Pytam bo wczoraj rzuciła mi się w oczy migawka telewizyjna z wrześniowych zapowiedzi i będą garli szreka!!!! :D Tak się cieszę!! Moja płyta niestety uległa zniszceniu, podobnie jak i to co miałam na kompie i teraz nie mam wcale tego mega hitu... Z tego co widziałam to chyba będzie pierwsza część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solaris, mam tvn, ale Shreka mam na kompie:D Widziałam, że sporo hiciorów zapowiadają od września:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha! Miło tak wieczorkiem na śpiocha zernąć leniwym okiem na coś prezyjemnego, a czasem i zasnąć bo i tak wwielokrotnie kończy się wieczorna porcja telewizyjna. :D Ale kocham detektywa Monka i zawsze oglądam, poza tym jakbym widziała siebie...może nie w takim stopniu jest to moje zboczenie, ale jednak, poza tym jestem wciąż młodsza od filmowego monka :D Mam nadzieję, że nie pogorszy sie mój stan w tamtym kierunku. Choć już potrafię sobie wyobrazić dlaczego mój kubuś czasem pęka ze śmiechu... :D:D A od niedawna katuję się katastrofami lotniczymi.....leci w poniedziałki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż, u mnie to jest tak, że włączam wieczorem telewizor i po pół godzinie zasypiam:O Najczęściej. Muszę się bardzo starać, jak chcę coś obejrzeć. I nie wolno wyłączać tv jak śpię! Jak oglądam jakiś film, to zawsze się budzę na napisy końcowe;) A ja lubię \"24 godziny\" w Polsacie. W tvn to najbardziej lubię Szymona Majewskiego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie 23 stopnie i bardzo przyjemny wiaterek. przesyłam Wam trochę słoneczka w postaci 🌼 🌼🌼, może się u Was rozpogodzi. Solaris ja robiłam morfologie z rozmazem, cukier, cholesterol, mocz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elulka dzieki za powiew lata i słoneczka i za info w sprawie wyników. Chyba faktycznie się wybiorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solaris zrób koniecznie, będziesz wiedziała co jest. Zreszta pewnie tak jak każdy strzelec nie lubisz życ w niepewności i musisz wiedzieć co jest grane. Oglądac telewizje musze na siedząco, bo jak sie położe, to jak Genewa obudze się na napisy końcowe. Czasami zdarza się, że leżę, a męzus widzi że przysypiam i pyta czy będę oglądała, a ja zawsze mówie, że będe słuchała :-) i żeby nie zmieniał kanału. Ide jeść śniadanko, bo juz mi w brzuchu burczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pluszko ja też się zamartwiam o nasze dziewczyny 2 w 1: kikunie, chcącą i pafnucy. dziewczyny napiszcie co się u was dzieje i co słychać! Zamartwiamy się!! Chcąca daj znak! Codziennie wpadałaś z porcjami fluidków... chlip chlip.. Tęsknimy!! Jodełko ty też się odezwij!!! Juleczka wpadnie na pewno. jest niezawodna. Julko a jak ogródeczek? Doprowadziłaś go do ładu? castopeo pisałas kiedys że podczytujesz codziennie. Pozdrawiam cię gorąco i wciąż za ciebie trzymam kciuki!!!!! Mam nadzieję że hsg wyszło pomyślnie!!! Wpadnij do nas na troszkę chociaż i napisz co u ciebie. Ateno a co u ciebie. tak dawno cię nie było. Chyba jesczze przed egzaminami znikłaś... napisz co słychać. jak tówj piesio? Czarna a może wpadniesz po tak długim odpoczynku? Dosłownie i w przenośni :). W każdym bądź razie gorące pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smacznego śniadanka ellulko :) Ja potrafię zasnąć nawet na siedząco :D Kubuś bardzo wtedy cierpnie, bo z reguły opieram się na nim :D ale dzielnie trwa w bezruchu czekając aż pojawią się napisy :D:D Ja nie wiem jak to się dzieję, że akurat wtedy się budzimy??? Ciekawostka przyrodnicza. Elulko to bardzo celna uwaga. Chyba przez tego strzelca taka właśnie ze mnie pytajka :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu jestem z Wami:) Słuchajcie, mnie tez mąż pyta, czy oglądam, ja wtedy zawsze mówię, że oczywiście, chociaż wciąż śpię. Moja rodzina zaśmiewa się ze mnie, bo nie może pojąć, że ja potrafię odpowiedzieć na każde pytanie, mimo, że wszyscy widzą jak dobrze już jestem ululana. A z tymi napisami końcowymi, to myślę, że źródło gdzieś tam w podświadomości tkwi. Ale fajne to jest. solaris, ja tęsknię za naszymi dziewczynami, jednocześnie bardzo się cieszę, że w międzyczasie przybyło nam trochę osób. Ma nadzieję, że wkrótce dowiemy się co u Czarnej, ateny, Castopei, perfumetki. Martwi mnie długa nieobecność kikunii. No nic, serdecznie ich pozdrawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i po naleśniczkach. Solaris nie pisałam tego tak sobie, ja poprostu mam tak samo, jak czegoś nie wiem, to bede siedziała na necie, grzebała w przepisach, pytała znajomych aż sie dowiem jak ma byc. Zresztą kto pyta nie błądzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×