Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 30 tolatka

30paro latki starające się o dzidzie

Polecane posty

Genewo? A możesz mi powiedziec co oznacza stosowany przez dziewczyny lub lekarzy skrót IUI??? Czasem piszą o tym ale wszyscy skrótem więc nie wiem o co chodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedną z podstawowych technik wspomaganego rozrodu jest unasienienie domaciczne (inseminacja) zwana w skrócie IUI (intrauterine insemination). Zbieg polega na bezpośrednim podaniu do jamy macicy przy pomocy specjalnego cewnika (katetera) odpowiednio przygotowanych i wyselekcjonowanych plemników, które dzięki temu omijają barierę śluzu szyjkowego i unikają uszkodzenia przez znajdujące się w nim przeciwciała. W dniu zabiegu pacjent oddaje nasienie, które przed podaniem jest poddawane w laboratorium procesowi płukania i wirowania z użyciem odpowiednich mediów. Proces ten pozwala wyodrębnić z ejakulatu prawidłowo zbudowane i ruchliwe, jednym słowem najbardziej wartościowe plemniki, jednocześnie usuwając z niego bakterie, krwinki białe i inne zanieczyszczenia. W okresie poprzedzającym zabieg pacjentka może być poddana stymulacji hormonalnej, powodującej dojrzewanie większej ilości komórek jajowych i tym samym zwiększającej szanse zajścia w ciążę. Wskazania do zabiegu IUI: zaburzenie owulacji, nieprawidłowe parametry nasienia, endometrioza, czynnik szyjkowy (immunologiczny), niepłodność idiopatyczna (o niewyjaśnionym podłożu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże Święty dziewczyny aleście nabazgarly, ledwo czlowieka nie ma przez pól dnia a tu tyle do czytania. Solaris o ile dobrze wiem to IUI to jest inseminacja ale nie jestem pewna. Ja zaczęlam dlugi weekend. Jutro jadę w góry wiec zobaczymy się pewnie w polowie przyszlego tygodnia. Idę na balkonik troszke sloneczka skosztować żeby się zarumienić:) Ile w Was optymizmu - bardzo się cieszę. Będzie dobrze dziewuszki i starajcie się zapisywać drugą tabelkę. Śnilo mi się że julk_a wpisala sie jako druga a ja jako trzecia czyli zgodnie z kolejnoscia w tabelce pierwszej. Ale by bylo jakby się sprawdzilo:) A mi się już zdarzylo ze sny mi się sprawdzily:) Już się cieszę na samą myśl. :P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najfajniej jednak byłoby zajść w jednym miesiącu. Wszystkie!!! Wyobrażacie to sobie???!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna bardzo fajny sen miałaś:) popieram genewa:) Dziś strasznie dużo tej pracy miałam, brrr, dobrze że ostatni dzień. Wpadnę się jeszcze pożegnać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to byłoby dopiero coś!! Wszystkie w jednym czasie! Życzę wam tego z całego serca!! No i dzięki za info :D to już teraz wiem o co chodzi. Castagnusa faktycznie chyba nie kupię..bo nie wiem co to za wskazania tajemne. No i spełnienia snów dziewczyny!!! Cudnego wypoczynku gdziekolwiek będziecie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
po tych wszystkich lekach (clo, metformint, bromergon) to cykle porobiły mi sie mega długie ostatni owulacyjny miałam 37 dniowy!!! ten jest bez i juz 33 dzien...rrr, a duphaston skończyłam brać w niedziele...zawsze miałam 3 dni przerwy i @, chyba ten wiesiołek trzeba do owulacji dzięki za zaproszenie na kawę :-) za 0.5 godz. kończę prace i mam urlop do 7 maja! hurrra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pafnucy to zupełnie tak jak ja :) I widzę że tabsy takie same łykasz. I ja też mam tak długie cykle tzn jeden taki mam za sobą a drugi w trakcie :) Zapraszam w takim razie po urlopie. Ja też wracam 8 maja!!! Genewo oczywiście cały dzień z wypranym mózgiem będe trzymała za ciebie kciuki!!! Zabieg pójdzie gładko i bezboleśnie!!! Kikunia z rańca w poniedziałek manuel robi kawę ;) Ciekawe czy będzie ciepło??....no bo zastanawiam się czy wyskoczy w takim oficjalnym fraku czy może jakiejś skąpej koszulce..hmhm!! Solaris powrót na ziemię :D :D:D Teraz to już papapa do zobaczyska!!! Oj bawcie się dobrze a przynajmniej wypocznijcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja już zaczynam weekend:) zyczę Wam udanego wypoczynku:) Pozdrowię od Was morze:) Trzymajcie się cieplutko. Papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzymajcie się cieplutko i wypoczywajcie!! Pa, pa Dziewczyny!!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solaris czekam na tego manuela już w poniedziałek 8 maja. Ja też wpadłam się tylkopożegnać , też uciekam już na dłuuugi weekend. Wypoczywajcie ,przytulajcie się mocno do swoich faciów , a moze w maju się posypemy pokoleli. życzę Wam tego i sobie też :-))) Papap 😘, 😘, 😘 Bede za wami tęsknic , cały tydzień:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczątko bledziutkie, wygląda na to, że znowu sama zostaję. To wszystkie wyjeżdżacie na weekend? To niesprawiedliwe, że ja mam taką robotę, że ją do domu zanoszę i w czwartek już się muszę w pracy zameldować:( No trudno, jakoś to zniosę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatje
Hej genewa. Nie zostajesz sama. Ja co prawda daleko ale też pozostaję w domu i moja robota przyjdzie do mnie już we wtorek:) Solaris, co do castagnusa. Sam w sobie stymuluje owulację, czyli nie powinno się go brać z innymi środkami działającymi w ten sposób. Ja właśnie po kilku miesiącach wszelkich możliwych stymulacji odłożyłam hormony na półkę, bo mój organizma zaczął od tego głupieć. I miałam kłopoty ze śluzem i miesiączki niopczekiwanie szybko mnie nachodziły i zupełnie wykluczały mnie z życia. Z tego co sobie wszędzie poczytałam, castagnus oddziaływuje na hormony i reguluje je. Nie pompuję się w ten sposób żadnymi syntetycznymi środkami. I jak się okazało - pomogło mi w zmniejszeniu uciążliwości przed- i okresowych. I to bardzo. Czy będzie z tego coś więcej, nie wiem. Oprócz niego łykam tylko kwas foliowy :) Jak na razie jestem super zadowolona z mojej decyzji. Co do clo, to ja brałam to w tutajszej wersji. Ten lek stymuluje dojrzewanie pęcherzyków. Więc razem z Castagnusem może doprowadzić do przestymulowania co jest zdecydowanie niewskazane, wręcz może się okazać szkodliwe. Odnośnie języka i tym podobnych. Na początku czułam się okropnie wyobcowana. Dogadywałam się z otoczeniem po angielsku, ale gdzie się nie obróciłam słyszałam niderlandzki. To taka mieszanka angielskiego z niemieckim. Przez pierwsze 3 miesiące siedziałam w domu i tak się wyczyłam, że mogłam się w stopniu podstawowym dogadać z wszystkimi. Teraz mówię dobrze, nieźle piszę, wszystko rozumiem więc jest ok. I jak jadę do rodziców to wracam od nich do swojego domu i życia. Ostatecznie się zadomowiłam jak zaczęłam moją pracę. Jedyne do czego się nie przemogłam to jazda samochodem, chociaż mam prawo jazdy. Tutaj bez tego ani rusz, więc mąż ma co tydzień stres zakupowy :)) Fajnie dziewczyny macie z tymi urlopami. U nas nie dość, że weekend trzydniowy to jeszcze zimny i deszczowy będzie. Brr. Wypoczywajcie sobie i się odstresowujcie. Tego, jak myślę, nam najbardziej trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kolezanki.U mnie 25d.c i zaczęły niestety się plamienia.W 25 d.c!!!!Jak niebrałam clo wszystko było okey,@ w miare regularne,@ w miare normalne.Wydawało mi się zawsze ,ze wszystko na miejscu,no a tu widzę ,że zaczynają się schody.Bolą mnie jeszcze plecy i głowa a za oknem leje deszcz.Na majówkę też nigdzie nie jadę ,księgowa żle rozliczyła mi pit i wogóle nic mi nie pasuję.Będę zaglądała do Was ,w miarę możliwości bo wrca pan i włdzca komputera więc mam nadzieję,że się do niego dopcham(do komputera).Zyczę spokojnej nocy i miłego wypoczynku.Na dodatek bez przerwy przez forum przejeżdża mi ciągle jakiś rower crossa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana .No i niestety po długich mękach jest @.Elegancko.Nic dodać nic ująć.Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Castopea, jakoś wcześniej do Ciebie przyszła. Przykra sprawa, ale plus tego wszystkiego jest taki, że @ wkrótce się skończy i rozpoczniesz nowe starania. Wciąż jest nadzieja, więc nie smuć się. Wybierasz się do gina po @? Agatje, ciekawe co piszesz z tymi korzeniami. Moja przyjaciółka z Niemiec też tak ma. Z radością przyjeżdża do Polski, jak jest w Niemczech tęskni okrutnie, ale czuje, że jej korzenie są już tam. W Polsce wraca do miejsc, z którymi wiążą się wspomnienia, odwierdza znajomych, ale w całym szczęściu bycia w kraju, czuje się też trochę wyobcowana. Myślę, że to są dobre objawy tego, że człowiek znalazł swoje miejsce na ziemi. Od rana strasznie zimno i nie wiem, czy zdecyduję się na pracę w ogródku, wczoraj usunęłam przemarznięte krzewy. Z przykrością stwierdziłam, że w tym roku nie zakwitnie forsycja - kwiaty przemarzły. To samo z wajgelą. Najbardziej szkoda mi moich piennych róż, też przemarzły, choć były okryte. Trudno. Pozdrawiam Was cieplutko i życzę Wam miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30tolatko, jeśli nas czasem podczytujesz, odezwij się do nas. Napisz jak się czujesz. Pozdrowienia dla Ciebie i :) dla założycielki topiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genewo do gina mam sie zgłosić w 12 lub 13 d.c ,a od3 d.c podwóna dawka clo przez 5 dni,a potem jeśli cos się wykluje to pregnyl.Zobaczymy.Pociesza mnie tylko to,że jest@ i że nie muszę sie martwić ,że coś nie tak a ciązy nie ma.Odezwę się jeszcze poniważ nigdzie nie wyjeżdżam.Serdecznie Cię pozdrawiam.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam ból głowy od rana, wczoraj przed snem miałam atak astmy. Generalnie czuje się tak, jakby czołg po mnie przejechał. Co prawda, mieszkam blisko poligonu, ale nie przypominam sobie, żebym miała jakieś zderzenie z ciężkim pojazdem. Pozdrówka dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wzsystkie ja tez nigdzie nie jade wiec bede zagladac dzisiaj tylko na slub jade ale sobie pogode zamówili bo umnie leje moze nie jest zimno ale sobie deszczyk pada i jak tu sie ubrac zawsze mam z tym kłopot genewo a ty ha hsg to kiedy idziesz ? odpowiadam solaris ze hsg mialam ( to jest badanie droznosci jajowodów ) i jest ok. sa drozne a laparoskopi tylko cos wspominal gin to tez jeszcze niewiem czy ja bede miec czy nie i kiedy to tyle ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba jeszcze kawa nie zadzialala bo straszne byki zrobilam piszac a tak na marginesie to ranne ptaszki z was 8 z min. a one juz na posie sa ,ja sie dzisiaj ledwo zwleklam taka pogoda chyba jeszcze jedna kawe sobie chlapne z dodatkiem rumu pychotka zapraszam na kawe ale kubków nie umiem stawiac taka ze mnie internautka o genewo tych kwiatuszków tez nie moge wstawic jak to robicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogule to niedziekuje za trzymane kciuki moze jakos pójdzie a ja za pawodzenie badanie genewo trzymam kciuki oby ci dobrze wyszlo napewno tak będzie i naprawde nie bój sie idz wyluzowana wiem ze latwo tak mówic ale mnie pielegniarka tak poradzila i pomoglo to jes maly chwilowy ból to tez lepiej byc rozluznionym to mniej sie odczuwa trzymam kciuki mocno mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atena, na hsg idę 8 maja. Wiem na czym polega badanie, ale możesz o jakiś innych rzeczach związanych z badaniem napisać. symbole emotikonów: http://forum.o2.pl/emotikony.php Śmieszne jest w Twoich postach to, że kropek nie stawiasz. Zawsze się głowię, gdzie się zdanie kończy, a gdzie zaczyna;) To nie przytyk, więc nie próbuj się obrazić. Oczywiście, mocno trzymamy za Ciebie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadłyśmy okrutnie, bo nic nie piszecie! Wstawać śpiochy! Atena, jak idzie nauka? Castopea, jak się czujesz? Agatje, jak mija wolny czas? Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dobrej niedzieli. U mnie nieubłaganie zbliża się @, chyba ze względu na hsg wolałabym, żeby przyszła wcześniej. Mogłabym szybciej pójść do szpitala i mieć to za sobą. Jeszcze raz pozdrówka dla Was. Trzymajcie się dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatje
Dzień dobry dziewczyny. U nas podobnie jak u was. Zimno, przelotnie pada i oczywiście po weekendzie we wtorek się ociepli, rozpogodzi itp. itd. Standart:) Pytasz genewa jak mój weekend. Zajęty na maksa. Wczoraj zakupy, porządne sprzątanie a wieczorem wesele. Wskoczyliśmy do łóżka o 4, ja o 10 otwarłam oczy i wstałam, żeby "wyprasować mojego małżonka", bo o 13 wyjeżdżamy na ostani w tym sezonie mecz drużyny Gerta, potem idziemy na drinka z jego szefem, we dwójkę. Krążą słuchy, że moja połówka ma go za rok zastąpić. Wszystko się może zdarzyć przez ten czas, ale takiego zaproszenia się nie odrzuca. Będziemy w domu pewnie wieczorem. Być może wskoczymy po drodze coś gdzieś zjeść. Bardzo cieszy mnie dzień jutrzejszy, bo mam tylko prasowanie w planie, czyli spokojnie będziemy sobie w domciu. Czeka mnie jeszcze jutro generalna próba nowego depilatora. Stary mi się rozpadł miesiąc temu i wczoraj już się porządnie wkurzyłam i kupiliśmy nowy. Zawsze myślałam, że bez byłoby lepiej, ale jak pierwszy raz od 15 lat byłam kilka tygodni bez... Okropne. Castopea. Nie ty jedyna masz tekie problemy po Clo. Moje okresy też się nieoczekiwanie skróciły o dobre 5 dni, a na dodatek zaczęły mi się problemy z śluzem. Sama ginekolog stwierdziła, że go mało, a jak wiadomo to niedobrze. Na podstawie takich i innych rzeczy powiedziałam sobie stop na kilka miesięcy. Teraz jest o wiele lepiej, czuję się dobrze, śluzik prima i jak nawet nie zajdę w ciążę, to dobrze mi się wszystko wyreguluje. Genewa nie tylko tobie roślinki przemarzły. Tutaj nie było tak siarczystych mrozów jak w Polsce, jak na Belgię tęgo mroziło, róże mi nei przmarzły, ale za to moja ukochana paproć drzewiasta. To z tych jeszcze, które rosły sobie ogromne jeszcze za czasów dinazaurów:)) i przemarzł mi do połowy rododendron. Mam ogromną ochotę by taką paproć jeszcze kupić, pytanie gdzie posadzić, bo te rośliny są bardzo drogie i moje chłoppie nie będzie co roku wyrzucać 40euro w błoto i miałby rację, ale jeszcze raz spróbuję, bo nie podaję się łatwo, a ta paproć jest przecudna. Cieszcie się dziewczymy wekendem, ja lecę do żelazka, bo czasu coraz mniej. MIłego dnia. P.S. Ja od kilku dni mam straszne problemy z tym otwieraniem tego forum i wysyłaniem postów. Też tak macie, czy to mój komputer nawala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Agatje, to na brak zajęć nie możesz narzekać. Wiesz, ja jestem przyzwyczajona do topienia sporych pieniędzy w ogródku. W ubiegłym roku przemarzły mi cztery rododendrony, wierzba japońska i magnolia. A ja wciąż kupuję, nasadzam, coś mi przemarznie, to znowu kupuję. W kwestii ogrodu jestem totalnie niereformowalna. Pisałaś, że wychodzicie gdzieś z szefem męża. Czy u Was często się coś takiego zdarza? W Polsce, w wolne dni, każdy chce zapomnieć o swoim szefie. Agatje, chyba masz problem z kompem, bo u mnie forum otwiera się bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolałabym nie uskuteczniać tutaj monologów, ale Wy, moje Drogie, ostatnio nie zaglądacie tu zbyt często. Agatje, mam nadzieję, ze dobrze się wczoraj bawiłaś. Castopea, jak sie czujesz? Atena, jak przygotowania i samopoczucie? Ja czuję, że za chwilę dostanę @. Zbieram się na kiermasz kwiatów, który w moim mieście jest zawsze organizowany 1 maja. Trzymajcie się i napiszcie co u Was słuchać. Pozdrowienia i buziaczki dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×