Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fizz

a w sercu ciągle maj...

Polecane posty

No popatrz Anka nigdy bym nie skojarzyła mchu z tym środkiem, ale nie wiem czy sól jest tak skuteczna. No to wyobrażam sobie jak jeteś wykończona. Podobno to normalne, że pierwszego (każdego miesiąca) są takie kolejki. Czy ludzie od razu muszą wydać pieniądze? Czy wcześniej nie jedli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc Anka, jutro wypoczniesz, prawda? Fizz, nie śpisz jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whisky, białej się nie używa do rozjaśniania koloru /farby/ Do tego celu używasz wyłącznie medium, to takie coś przezroczyste jak lakier. Po dodaniu białej tez bywają ciekawe efekty, ale już nie jest zupwłnie przezroczyste, tak jak w akwarelach dodając białą robi sie gwasz. Z konturami można i tak i tak, ale to zależy troche od wprawy, jesli najpierw zrobisz kontur, to malując farbą możesz go zalewać, jeśli nie zrobisz konturu farby nie mając między sobą granicy mogą się zlewać. Dlatego pisałam, że malowanie transparentnymi jest trudniejsze, ale to trzeba sobie wypróbować, jak jest wygodniej. Ja na początku dawałam kontur, farbę i potem czasami poprawiałam kontur, ale wychodził grubo, na dużym obrazku nie ma problemu, bo grubszy kontur nie przeszkadza, na małym wygląda brzydko. Wzorki można spokojnie kopiować, tak piszą nawet w ci, co to robią. Mnie się to zdarzało, jak robiłam taki sam wzór na kilku rzeczach i chciałam, żeby były identyczne. Możesz też przerysować wzór na kalkę techniczną lub pergamin i podkładasz po szkło, rysujesz cieniuteńkim mazakiem, takim żelowym. Czasami na szkle można nawet długopisem rysować, byleby nie mazał. Ale teraz już muszę iść spać, bo dzisiaj bardzo rano wstałam. Dobre nocki Anka, Whisky 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ze mną? Spać nie mogę! :D Cichutkie \"dzień dobry\"....cichutkie aby Was nie pobudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Moniał :):):):) Dla tych, co wcześnie wstają i tych, co trochę później 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D na dobry dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo Fizz i Ty już na nogach? Witaj 🌻 Reszta niech śpi a my na małą kawkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najpierw muszę głowę umyć, bo dzisiaj robię sobie dobrze, czyli idę w świat, na lumpy, krótko mówiąc. :):):):):) A co mi tam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I bardzo dobrze!!! Sama bym poszła :D Ale przynajmniej dzień się ładnie zapowiada. Słońce już nieźle daje po oczach. W końcu czuć, że to maj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A W SĘRCU CIĄGLE MAJ.....tralalala :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W SERCU, W SERCU, W SERCU ślepota jedna pisze i tak wychodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę po kawkę. A w ogóle to Fizz zmobilizowałaś mnie - też umyję głowę :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martwię się o Malibu, nie daje znaku życia, nawet, że wróciła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ranne Ptaszki!!! 🌼🌼🌼 I wszystkie Nasze Majóweczki!!! 🌼🌼🌼 Wróciłam cała i zdrowa. Pierwszy dzień cały przespałam, bo już o 1 w nocy musieliśmy wyjechać z Manchesteru, a wczoraj prawie cały dzień spędziliśmy z dziećmi u Rodziców. Jeszcze nie zdążyłam przeczytać - tylko wczesnoporanne wpisy Moniał i Fizz. Fajnie Fizz, że robisz sobie dobrze i wybywasz z domu - tak trzymać. Moniał a co to sie dzieje, że w wolny dzień dospać nie mozesz? U mnie też słoneczko od rana świeci pełną gębą a sypialnię mam na wschodzie, więc przedarło sie nawet przez granatową roletę - no ale przecież to już nasz wytęskniony MAJ!!! Buziaczki 😘😘😘😘😘😘😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fizz - minęłyśmy się. Chyba telepatycznie przyciagnęłaś mnie tak rano przed kompa 😘😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malibuś 👄👄👄 Dobrze, że się odezwałas ! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D A dokąd się wybierasz? Herbaciarnia też w planach? 🌼 A zwłaszcza Pan z herbaciarni? 🌼 Trochę przeczytałam, tak po łebkach, ale sobie dałyście o starym topku! hihihihihihi - podpisuję sie rencami i nogyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstałam tak wcześnie bo MM dzwonił. Dzieci jeszcze śpią..... Chyba też jeszcze wskoczę pod kocyk....Podczytałam troszkę więcej i oczy mnie rozbolały, będzie trzeba powoli wpisać okularki do rozkładu jazdy. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki, Malibu fajnie, że jesteś. Później opowiesz chyba wrażenia :) Słońce cudowne i widzę, że chce Wam się żyć. Mnie też. I mam wreszcie nastrój do pracy. Poprałabym, ale jak tu wywiesić dzisiaj pranie, chyba nie wypada, co? To chyba ze słońcem ten zapał przyszedł. Nareszcie. Co prawda moje dzieci jeszcze śpią. ;) Znaczy, że nie na wszystkich tak to działa. A dokąd się wybierasz Fizz? Moniał, a co Ty planujesz? Malibu - opowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaaaaaaaaaaajcie Majówki.🌻❤️👄 W końcu słońce wygrzeje te nasze nastoletnie kości:-D.Od razu chce się żyć i w sercu już też Maj. Malibu,super,żę jesteś.Wszystkie czekamy na relację z pobytu u M.Jeżeli Możesz to powiedz czego dowiedziałas się od kolezanki,która tam mieszka z calą rodzinką i ma dzieci w wieku szkolnym.Czekamy! Whisky,masz przeciez ogród o możesz to pranie powiesić tak by nie kuło ludzi w oczy.To normalne,że przy takiej rodzince po kilku dniach zbierze sie tego trochę.Ja sama bym dziś prała ale skończył mi się proszek,akupie dopiero jutro. Whisky,to ciebie przepraszałam za to ciasto francuskie.Mam co prawda sklerozę ale jeszcze nie taką;-0 Moniał,a ty czemu nie możesz spać?Od jutra znowu się zacznie \'\'polska ludowa\'\'. Agosia na działce,anka też chyba się wybierze na swoją.Fajnie macie. Ja jestem umówiona na spbotę do kuzynki,która w styczniu kupiła stary wyremontowany dom z przeszkloną werandą.Idę pierwszy raz i bardzo się cieszę.Mam nadzieję,że pogoda dopisze bo jesteśmy umówienina grila. Czytam co pisałam i widzę też parę błędów.Sorki ale to z pośpiechu,czasami nie wcisne tego klawisza co trzeba. Fizz miłego lumpowania.Opowiesz jak było? Ja narazie znikam bo dzieciaki chcą na dwór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Malibu 🌻 Jeszcze raz - dzięki za pamięć i kartkę. Moje dzieci już nie śpią...Ja już nawet po porannym spacerku z małym jestem :D Starszy też już poleciał z kolegami na dwór. Chyba nas to słońce na nogi tak postawiło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No,dzieciaki na podwórku,głowa umyta,zakupy zrobione.Teraz sprzątanie,obiad i co dalej...?Wyszła bym gdzieś z dzieciakami ale w portfelu pusto,dopiero jutro będzie kaska. Miłego dnia dziewczyny,dużo uśmiechu i słoneczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whisky ja też piorę - dopiero dzisiaj rozpakowałam walizki, tzn. moje rzeczy, bo to co przywiozłam dzieciom wyciągaliśmy od razu. Okupiłam ich trochę w ciuchy, bo z większości powyrastali. Już mamy ustalony dokładny termin wyjazdu - 10 lipca. 30 czerwca MM i MB (mój brat) przylatują do Polski, chcemy sobie jeszcze wyjechać gdzieś pod żagle a MB nad Bałtyk i ....bye, bye. Postanowiliśmy też, że zostajemy w tej dzielnicy i w tym domu, gdzie do tej pory mieszkali. W tej chwili ceny wynajmu poszły tak w górę, że musielibyśmy za coś innego płacić o jakieś 150 - 200 funtów więcej. Foletka nie wiem jeszcze jak jest ze szkołami ale z tego co opowiadała koleżanka - to super. Ona nawet nie wie, że jej dzieci chodzą do szkoły. One chodzą do szkół katolickich. Starszy syn kończy teraz gimnazjum a córka chodzi do podstawówki. Podstawówka jest tak jak u nas do 6 klasy, a gimnazjum kończą w wieku 16 lat. Tyle tylko, że naukę w szkole zaczynją już sześciolatki. Więc moja mała pójdzie ponoć od razu do drugiej klasy bo nie stosuje się umieszczania dzieci w niższej klasie, niz to wynika z ich wieku. Ale tak dokładnie to Ci napiszę, jak juz będę wiedziała na 100 %. Teraz MM ma ich zapisać do szkoły, bo dostałam od kolezanki namiary na szkoły. Zobaczymy... W każdym razie rodzice muszą dzieciom kupić tylko szkolne ubranka a całą resztę zapewnia szkoła - podręczniki, zeszyty i wszystkie inne przybory. Dzieci nie noszą tornistrów w tę i z powrotem i nie mają zadawanych zadań do domu. Zabierają tylko 2 śniadanie. I w ogóle szkoła bardzo pomaga dzieciom, dla obcokrajowców organizowane są dodatkowe bezpłatne lekcje nauki języka. Myślę, że będzie dobrze. Musi być.... To na razie kończę, bo jakiś taki ogólny bałagan mi się cichcem zakradł....Papatki!!! 🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No taka szkoła to mi się podoba Malibu :), pamiętam jakie tornistry dźwigały moje dzieci w podstawówce. Byłam z mężem na turnieju, długo nie wytrzymałam, poza tym trzeba było obiad zrobić. Teraz jeszcze moi panowie pojechali na chwilę. Poczułam dreszczyk emocji jak zobaczyłam na żywo Venus Williams, nawet jeśli nie interesuje Was tenis, to ją na pewno kojarzycie. Czarnoskóra piękność. I okazuje sie bardzo miła i sympatyczna. Młoda Polka, która z nią grała nie wypadła nawet tragicznie przy takiej mistrzyni. Ale jestem wykończona, za długo na słońcu, ale obiecałam mężowi, że z nim pójdę. Siedzieliśmy blisko młodszego Tomaszewskiego (syna komentatora), więc miałam dodatkowy komentarz (oprócz mojego M), szkoda, że jeszcze powtórek nie było. ;) Teraz korzystam z chwili, że pusto w domu i odgruzowuję z grubsza chałupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, przez cały prawie dzień nikogo nie było. Czy wszystkie jesteście dziś poza domem? No tak taka piękna pogoda to nic dziwnego. Jeszcze później zajrzę, może się pojawicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obejrzalam sobie film na polsacie\"zróbmysobie wnuka\".Lubie polskie komedie,uśmiałam się po pachy.Widzę,że tu pustki,wszystkie mialyśmy dziś świetną pogode,ciekawe zajęcia poza domem. Whisky,fajnie,że wybraliście się rodzinką na ten turniej tenisowy.To faktycznie przezycie,zobaczyć prawdziew gwiazdy,jak walczą. Fizz,a co u ciebie,jak tobie minął dzień?Chyba jesteś już w domku?! Malibu ogarnia dom,cieszy się dziećmi,powoli żyje już wyjazdem na stale.Troszkę ci tego zazdroszczę.:-) Moniał,a co z tobą,poranny ptaszku?Nie było cię w domu,gdzie cie zabrał twój M. Anka i Agosia-wiadomo na działce. Ja siedzialam w domku ale tez mi było fajnie. Znikam zaraz spać bo jutro zaczyna się proza życia-córka rano do przedszkola.Pa dziewczynki,milych snów po fajnym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry Dziewczynki!!! Miłego Dnia Wam życzę!!! 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 Spadam do pracy. Papatki!!! 🖐️🖐️🖐️🖐️🖐️🖐️🖐️🖐️🖐️🖐️🖐️🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem bardzo szczęśliwa, bo po jednym nieudanym (7lat) związku spotkałam wspaniałego mężczyznę w maju zeszłego roku. A teraz jesteśmy narzeczeństwem od paru dni (jak to dziwnie brzmi), a w przyszłym roku planujemy ślub. Ach jaki ten maj jest piękny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×