Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

Zimowe starania 2005

Polecane posty

początek ciąży to powyżej 16! wszystko jest ok. nie stresuj się, błagam! jeat dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reniolku, wspieram Cię całym całym sercem i życzę, żeby chwilowy smutek obrócił się w wielką radość. Trzymaj się, ściskam Cię mocno. misiaczkowa, ja też chcę!!!! Adres w profilu użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
próbowałam wysłać Wam zdjątko z misiątkami... :) proszę o znak, że doszło! A Reniol jest w ciąży i już. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruby misiu, zdjęcia doszły, normalnie rewelacja!!!! Po prostu cudeńka!!!!!!! A reniol jest w ciąży i basta!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reniol, kobito, przecież testy wykryły stężenie hcg, to na pewno bardzo wczesna ciąża, przecież to twój 35 dzień, to dopiero 20 dni po owu, kobito, nie ma sie co dołować. To jest ciąża, jestem o tym przekonana!!!!!! Nie smuc się, zobacz na te normy co wstawiłam, tam jest jak krowie na rowie napisane, że w 4 tygodniu norma jeste od 20 do 200!!!!!! Spokojnie :) Trzymam kciuki za ciebie i wierzę, że bedzie dobrze!!!!!!!!!!!!!!! Buziaczki ci przesyłam!!!! Zmykam do baru utopic robaka.....papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reniol jest w ciąży i jak widac po wpisach wszyscy w to wierzą i baaaardzo dobrze Kurcze , moze ja tez sie pomodle tak jak ona to robiła i moze jutro rano mi wyjdzie na tesciku ze ciąża :D:D:D Bo dzis godzinke temu robiłam i wyszło ze nie ma ciąży ( a na tescie pisze ze mozna robic o kazdej porze dnia i ze wykrywa juz pierwszego dnia spodziewanej miesiaczki , 99% skutecznosci ) wiec albo ja jestem w tym jednym % a znajac moje szczescie kulawe to nawet jesli by tam bylo ze wykrywa w 99.999 % to ja bym sie znalazła w tym 0.001 % :) Ale najwazniejsze ze cs sie ruszylo w tych tabelkach i teraz to juz bedzie lawina zaciążeń :D:D:D uwazajcie na siebie dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello:)wróciliśmy z kina-agent xxl czy coś takiego-dość śmieszny,może być.przynajmniej się troszeczkę wyluzowalam. Gruby misiu-doszło zdjęcie-śliczne:D misiaczkowa-ja wiem że w tym co podałaś te normy są podane,ale myślalam,że może każde są inne,więc pewnie ja się nie kwalifikuję... tak się po prostu zdołowałam,teraz już mi trochę lepiej:)Dzięki dziewczyny-na prawdę jesteście wspaniałe-bardzo mi pomagacie. Mój mąż stwierdził,że to janprawdopodobniej jest ciąża,ale przestać martwic będzie można dopiero w II trymestrze,a tak wogóle to jak się już urodzi:D też to przeżywa,tylko inaczej.Wiem,że jak już na pewno się uda,to on będzie wspaniałym ojcem ❤️ Rozpoczął się 35 dc,ból był słabszy.Ojjj...nadzieja...A wiecie co przeczytałam na jakimś topiku o Bhcg?Jedna laska zrobiła test z moczu-pozytywny,z krwi-negatywny a potem okazało się że była w ciąży i urodziła ślicznego dzidziusia.Czyli wszystkie te testy cholernie mieszają nam w głowach zamiast pomagać:( Zmykam do wyrka-jturo kolejny dzień czekania,ale muż spokojniejszy i z kolosem wiszącym groźnie nad moją biedną główką... (no niech mnie ktoś przytuli... ) Pozdrawiam was mocno,dobrej nocy,misiaczkowa-robak utopiony??? papaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ :D i od razu... Reniolku ❤️ja się już zupełnie pogubiłam w tych normach...:( nie wiem co Ci napisać :O ale jesli dziewczyny są przekonane, ze to ciąza to moze rzeczywiście....? w końcu One dłużej w tym siedzą ode mnie ;) tak czy inaczej trzymam kciuki, ze jednak się odało...:D allle byłoby fajnie :D musiało się udać bo ja we wrześniu zaczynam starania więc będę miała od kogo ciuszki odkupić po starszych bobasach dla mojego ;) :P alle sobie wymyśliłam nie?? :P a co??? muszę spadać na pół dnia bo muszę do pracy wdepnąć na chwilę :) pa pa ps Reniolku, damy radę :classic_cool: przecież sama wiesz dobrze, że kazda z nas może mieć indywidualne objawy i przebieg... więc tak na prawdę żadne normy nie dają 100% pewności tylko jakieś przypuszczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heeeej :) Mam kaca morderce ;) Ale się wczoraj ubzdryngoliłam, znaczy się szłam jak człowiek, ale co się potem w domu działo....ehh zawsze tak mam. A wypiłam tylko dwa piwka i już.... Reniolku, ja nie wiem już co napisać, ale wydaje mi się, że 20 to dużo na poczatek, bo dziewczyny jak robią to im 1 zazwyczaj wychodzi. A ty masz aż 20. Ja myślę, że to ciąża. Pozdrawiam :) Miłe Panie, życze miłego dnia :) Ja zmykam na śniadanko i jadziemy z R. remontować domek :D Papapapa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie żadne może, to NA PEWNO ciąża!!! jak moja pani doktor po badaniu mówiła, że zsinione i rozpulchnione, to ZAWSZE była ciąża!!! A, Reniolku! jak się urodzi, to dalej będziecie się martwić, czy zdrowe, dlaczego płacze, czego mu trzeba... i tak już zawsze :) Takie są uroki macierzyństwa, troska zaczyna się przed poczęciem i nigdy nie kończy... :) za to i radości jest wiele! więc ciesz się, ciesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniol, myślę, że tak dużo faktów przemawia za tym, że to ciąża, że nie może być inaczej!!!! A swoją drogą, ciekawe jak to różnie się w życiu układa. Czekamy na ciążę, wyobrażamy sobie te dwie kreseczki, jak to będzie, radość, euforia, fanfary. A tu czasem jest tak jak u reniolka, że ciaża przychodzi trochę inaczej, jest pełne niepokoju oczekiwanie na potwierdzenie, niewiara, że to jest właśnie to, napięcie. Reniol, mam nadzieję, że wkrótce będą te fanfary. Życzę wszystkim miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) @ nie ma,to dobry znak.Jeśli do pojutrza nie dostanę to będzie to najdłuższy cykl (raz zdażył mi się 36 dniowy). No i wtedy przejdę o szczebel wyżej w nadziejach i radościach.Wiem że dużo za tym przemawia,zobaczymy,dziękuję wam za miłe słowa.Bhcg zrobię znów w czwartek,jeśli do tego czasu samo się nie wyjaśni... U nas dziś znów pięknie,zaraz zakupy,a potem kucie,kucie,kucie...fuuuj:( Pozdrawiam,życzę owocnych starań lub spokojnego wyczekiwania,mam nadzieję,że nie będziecie musiały tego wszystkiego tak przeżywać jak ja. 🌼❤️:)❤️🌼❤️:)❤️🌼❤️:)❤️🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ kobitki Jak ja żałuje,że nie moge być tu codziennie a tyle się tu dzieje. Reniolku ty napewno jesteś w ciąży , nic się nie martw ja też tak miałam też sprawdzałam cały czas czy nie krwawie a teraz jest już wszystko w porządku. Prosze tylko uważaj na siebie i nie stresuj się , nie podnoś i na przytulanka też uważajcie z mężem.Mi lekarz pozwolił dopiero od 10tc a przytym powiedział, żeby dać dziecku szanse. Eva jak nie przyjdzie @ do tygodnia to zrób jeszcze jeden test. Misiaczkowa trzymam kciuki ,żeby się udało tak jak u Reniolka. Pozdrawiam i 👄 wszytkie dziewczynki miłego weekendu, Pa🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocica_26 ja też się teraz dobrze czuje,brzuszek pomału widać ale waga mi strasznie skacze czasami miedzy jednym dniem jest różnica 1kg. Dalej się zamartwiam czy wszystko w porządku pocieszają mnie tylko wizyty u gina i usg na których widać dzidzie. Pozdrawiam pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam szanowne koleżanki:D już mi humorek wrócił,wierzę,że to jednak TO:DJestem szczęśliwa,choć oczywiście ciągle mam w sobie rezerwę i pamiętam,że na początku wszystko może się,niestety,zdarzyć...Wierzę,że będzie dobrze. jagula,jeśli chodzi o przytulanka,to od 3 czy 4 dni nic z tego,nie wiem dlaczego,nawet o tym nie rozmawialiśmy,ale ja mam w sobie właśnie taką obawę żeby nie zaszkodzić ewentualnie,a mąż nie wiem czy to wyczuwa,czy jest po prostu zmęczony,w każdym razie jakoś tak bez słów to przebiega:) Szkoda,że nie wzięłam numeru do giny,pytałabym co i jak,ale byłam u niej bez męża,więc oczywiście o połowę spraw zapomniałam się zapytać.Może któraś z Was wie,czy np.wizyta u dermatologa,który na pewno coś mi przepisze na cerę (bo niestety mam ciągle prawie jak u 15-latki:( ) jest wskazana?Chyba nie,chyba nie powinnam brać żadnych niepotrzebnych leków.A maści?O wszystko muszę wypytać jakiegoś lekarza... Brzuch boli mnie tak jak na @ średnio2-3 razy dziennie.Za każdym razem wtedy zamieram i albo się modlę albo trzymam kciuki,albo lecę do łazienki.Nie daje mi to wszystko spokoju:( Zakupy zrobione,na dworze upał,mąż w pracy,ciągle mówi mi że jego zdaniem się udało,czy już powiedziałam babci itp.I ciągle się tak dziwnie uśmiecha:) Zmykam,roboty na mnie czeka cała za przeproszeniem kupa... Misiaczkowa,mam nadzieję,że kac morderca zniknął a remoncik idzie pełną parą:) gruby misiu,a dlaczego nie można np.skakać za dużo na początku ciąży?To może jakoś wpłynąć na zagnieżdżanie zarodka albo coś w tym stylu? Ojjj,wiecie,kiedyś myślałam,że jak zajdę w ciążę to z wielką radością przeniosę się na topik dla zaciążonych.Ale teraz widzę,że za nic w świecie was nie opuszczę.Strasznie się do was przywiązałam,tak tu u nas miło i serdecznie-dzięki❤️ No-teraz już zmykam na prawdę-papatka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniolku, cerą się nie przejmuj, unikaj zwłaszcza w pierwszym trymestrze leków, maści itp. bierz tylko to, co Ci gin zapisze! nie używaj też kremów z wit. a, ani szamponów przeciwłupieżowych... wielu kobietom w ciąży cera sama się poprawi! :) tak, skoki mogą wpłynąć na zagnieżdżenie... dopóki w pełni nie wykształci się łożysko wskazana jest szczególna ostrożność... położna w szkole rodzenia mówiła, że kobieta w ciąży jest jak krucha filiżanka z porcelany z haerbatą... trzeba uważać :o ale też nie popadać w skrajność, codziennie od zawsze kobiety rodzą zdrowe dzieci :) a i filiżanki, z którymi obchodzimy się właściwie mogą przetrwać setki lat ;) ja też chcę dwie kreski!!! na razie kupiłam nowy termometr, choć on pewnie też nie będzie w pełni wiarygodny, bo przecież muszę w nocy do dzieci wstawać... Misiaczkowa poszę o proste wskazówki w sprawie odpowiedniego wykresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Długo mnie tu nie było i z ciekawością siadałam do komputera , żeby zobaczyć co u Was. Nie przypuszczałam, że przez ten czas tak wiele się wydarzy. Reniol GRATULACJE!!!!! Kobieto wszystko będzie dobrze i przestań się martwić a zacznij się rozglądać za jakimiś fajnymi ciuszkami ciążowymi. Wszystko wskazuje na ciążę! Ale Ci zazdroszczę... Eva u Ciebie też jest duża szansa. Będę trzymać kciukasy. Witam Magdalenkę i życzę owocnych starań. Misiaczkowa gratuluję załatwienia praktyk. Teraz odpocywaj i zbieraj siły przed nowym rokiem szkolnym. Ja też poproszę zdjęcia : moniafil@op.pl Jak coś znajdę na komputerku to też wyślę Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) głowa mnie boli.Oczywiście gdzieś wyczytałam,że to też zdaża się we wczesnej ciąży ze względu na Bhcg...Jak widać nakręcam się niesamowicie.Ale mam pytanie,które już chyba wiele razy pojawiało się na topiku,ale tak na przyszłość chciałabym wiedzieć.Ha-ok,właśnie znalazłam,zaraz będzie wstępna próba,oczywiście bez suwaczka,on nie pojawi się dopóki nie będzie potwierdzających wynikó:) Zymakm,bo w takim tempie nic nie zrobię. Buziam-ała,moja głowa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udała się!!!jestem z siebie dumna:) a suwaczek sobie ustawiłam,ale zaraz z niego uciekłam bo nie chcę zapeszyć.Strasznie dużo dziś piję,ojjj,i głodna jestem.Zmykam do WC a potem po coś dobrego:) miłej i słonecznej soboty:D:D:D cześć monia-fajnie,że znów wpadasz do nas:)dzięki za miłe słowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniol, trzymam cały czas za Ciebie kciuki, a najbardziej czekam na moment, kiedy wreszcie odsapniesz i z całą stanowczością powiesz nam: jestem w ciąży, a przede wszystkim, kiedy sama w to uwierzysz. My wszystkie jesteśmy tego pewne i mocno to z Tobą przeżywamy. gruby misiu, poczytaj np. http://www.woomb.org/index_pl.html albo http://www.npr.prolife.pl/ albo www.starania.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Po tym wszystkim co przeczytałam to składam reniol gratulacje!!! bardzo się cieszę bo wiem, że to ciąża:D więc reniol ciesz się, tak jak my wszystkie tu cieszymy z tego faktu:) jest superlancko:) Właśnie wóciłam z działki strasznie styrana i okropnym bólem głowy, ale to chyba przez pogodę bo się zmieniła. Popadał u nas deszcz i nawet zagrzmiało. W tym cyklu próbuję z testami owulacyjnymi. Zmykam do rodziców na spotkanie rodzinne:) Trzymajcie się kochane, pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello:)u nas też grzmi i zbiera się na burzę,ale coś mi się wydaje,że przejdzie boczkiem. Dziewczyny,ja się cieszę,ale zrozumcie:nikt mi jeszcze na 100% nie powiedział,że jestem w ciąży,przypuszczenia są poważne,wiem,ale muszę to usłyszeć na pewno,tedy będę najszczęśliwszą osobą na świecie,w stopce pojawi się suwaczek i zaczniemy się zastanaiać nad urządzeniem pokoiku i kupieniem odpowiedniego wóżka.Na razie czekam niecierpliwie i z lekkim niepokojem czwartku i kolejnych badań. Dziś z mężem zastanawialiśmy się czy kupować przewijak,czy powinien go zrobić sam przyszły tatuś:D Więc jak widać już troszkę euforia u nas gości,choć on mi ciągle powtarza,żebym jeszcze się uspokoiła i cierpliwie czekała...łatwo powiedzieć:) Czy ja też mogę prosić o zdjęcia,pod moim pseudonimem jest adres:)Jak coś znajdę swojego to też prześlę:) Serdecznie pozdrawiam z bolącą od pogody oczywiście głową:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniol, my to wszystko rozumiemy i czekamy tak samo niecierpliwie jak Ty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helooooooo!!!!!!!!!!!!! Wróciłam styrana jak wół, jak koń po westernie ;) Jutro tez jedziemy. Ale tam jest kupa roboty.....ehh ale chciało się miec dom, to teraz cierp ciało... ;) Reniol oby takdalej :D To jest TO :D Gruby misiu, prosta sprawa: rano do godziny 8:00, codzienie wkładamy sobie termometr w usta lub nieco niżej do pochwy. Wynik zapisujemy na specjalnie skonstruowanej kartce, gdzie z boku są tempki (od 35.5 do 37.5) a na dolnej linii zapisujemy dnia kalendarzowe (pierwszą cyferką bedzie data rozpoczecia cyklu, czyli krwawienie a odstatnią przypuszczalny termin @ . Dopuszczalne wahania mierzenia 20 minut, jesli jest więcej trzeba zaznaczyć zaburzenie i bodjarze dodaje się 0,1 stopnia celcjusza. Polecam gorąco program www.fertilityfriend.pl jest po angielsku, ale na stronie www.strania.pl na portalu jest tłumaczenie do niego. Bardzo dokładnie opisane. Na poczatku jest trudno w nim zaznaczać, ale potem jak się człowiek wyrobi to super. Tam zapisuje się np. tempke, barwę śluzu, czy były przytulanki, czy były zaburzenia typu stres, bark snu. Wydaje mi się, że jest bardzo wygodny, ale metoda własnej kartki też może być. Pamietaj mierzymy tylko z samego rana, bo potem temperatura jest wyższa, nawet jak sie śpi do 10, to bedzie inna, niż ta o 8 po całonocnym śnie. Jak masz jeszcze jakies pytania to chetnie odpowiem, ja nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia, ale coś tam wiem i chetnie tę wiedzę przekażę :) Julka pewnie spróbuj testów, może masz nieregularne owulacje i problem tkwi w utrafieniu. Ja ten cykl tez z testami. Ale nie mam jakis wiekich nadziei. Bolał mnie dziś jajanik i brzuch jak na @, bojam się, że ona przyjdzie wcześniej i wszystko się znowu popieprzy. A cycki mnie bolą, tak że się nie da dotknąć, znaczy się tylko brodawki (oj jak ja nie lubię tego nazwenictwa bleeeee), strasznie, nawet jak się przypadkowo dotknę to okropny ból. Może to przez duphaston, zaraz sobie odnajdę wczesniejsze posty i przeczytam co tam pisalam. Ale myslicie, że to @??? Pewnie tak 😭 Buziaki i tulaski przesyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do reniola i grubego misia - mąż podpisywał zdjecia, a że jest dysortografem, a ja nie dopilnowalam, napisal tak a nie inaczej.Wiem da się zmienić, ale ja ciągle zapominam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa-właśnie miałam Ci pisać,że na moim przykładzie widać,że ból na @ wcale nie oznacza że ona przyjdzie,ale ugryzłam się w palec i wcale tak nie psizę,bo przecież jeszcze nie wiadomo:D uczę się i uczę cały dzień-fuuuj,strasznie to trudne,a to dpiero początek zaliczania :( poza tym-jak tu się skupić,jak są 1000 razy ważniejsze i milsze sprawy do czytania... Ale za pół godz.przyjeżdża mąz i będziemy sobie oglądać Złap mnie jeśli potrafisz:)Fajny film:) A jutro znów orka,na szczęście co nieprzyjemne i stresujące zazwyczja szybko mija... Dostałam zdjątko-dziękuję,misiaczkowa-fajna z ciebie kobitka:)Ale czy ja kiedyś mogłam gdzieś widzieć Twoje zdjęcie z ciemniejszymi włosami?Może mi się śniło... Poszukam zaraz czegoś swojego. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdjęcie poszło:) jak ktoś chce mi coś wysłać-mail na moim pseudonimie,też podzielę się swoim \"imagem\" (buahahaha) jeśli macie ochotę:) Miłego wieczorku🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj reniol nawet nie wiesz jak bym już chciala mieć tak jak ty.....żeby taką świadomośc mieć :) Co do zdjęcia, to ja zawsze byłam blondi :) Tylko ostatnio zafarbowlam się na rudo, ale już mi zlazło. Nie polecam nowych farb Garniera....gówno prawda z tym podwójnym barwnikiem. Kolor zlazł mi po dwóch tygodniach. Wracam do farb Loreala, one są najepsze :) Piersi bolą mnie przeokrótnie. Nawet jak ich nie dotykam, chyba mi zaraz wybuchną. Sutków to nie moge dotknąć, własnie zdjecłam stanik i otrałam, aż mi łzy w oczach stanęły aż się mąż zdziwił. I jeszcze zauwazył, że mam mi się powiększyły sutki. Czy to może być po duphastonie? Taki ból i powiększenie sutków? Chyba zaczynam się nakręcać, bo to dopiero 22 dzień cyklu, do końca jakieś 6-7 dni. Dobra zmykam się popluskać :) A potem filmik i lulu, bo jutro rano skoro swit jade znowu remontować domek. Wiem, że niedziela, ale tam jest tyle pracy, a my mamy tak mało czasu w tygodniu na to, że podganiamy w weekendy. Reniolku---cieszę się, ze zaczynasz wierzyć w swoje szczęscie, jak tylko bedziesz gotowa, to wpisuj się do tabelki II :D Papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobitki Ja ...hmmm nadal nie mam @ ale w sumie olewam to jak tylko sie da Testy ( juz chyba z 5 ) wykazują brak ciazy ale ja sie nie martwię .. Jesli jestem w ciazy to @ nie przyjdzie a jesli nie jestem to przyjdzie i postanawiam sie totalnie wyluzowac i odstresowac Jesli jest tam w brzuszku dzidzius to nie chche mu zaszkodzicd stresowaniem sie a jesli nie ma to stres i nerwy napewno mi w niczym nie pomogą Misiaczkowa współczuję bólu piersi .. ja mam dosytc pokazne więc jak juz bolą to strrrrraszne . czasami mam wrazenie ze brodawki mi sie ocierają o podłoge albo ze co chwila przydeptuje którąś :( Bol piersi jest do kitu :( Reniol ciesze sie bardzo bardzo :D:D wiesz dlaczego i nie chche mowic zeby nie zapeszac:D:D Nawet moj maz sie cieszy , bo on interesuje sie tym co sie dzieje na naszym topiczku i zawsze musze mu zdawac relacje albo poprostu sam czyta :) Wiec on Was tez bardzo goraco pozdrawia i trzyma kciuki bardzo mocno :) Jesli któraś z Was moje Drogie Panie chce mi przesłać swoje zdjęcie bedę wdzięczna i zrewanżuję sie swoim ...co byście mogły swoje pociechy później straszyć mówiąc : \" śpij kochanie , bo jak nie zaśniesz przyjdzie ciocia Eva_B\" ;) Ciocia Eva_B pozdrawia serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×