Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość re ni

Kawiarenka dla pań w średnim wieku.

Polecane posty

Witaj Malisanka - to dobrze się się odezwałaś. Ja także Cię pozdrawiam. Moi drodzy idę z psiutkiem na spacerek i spać. A poza tym córcia mnie wygania bo się umówiła z lubym na gg. Spokojnej nocy i do jutra pa. Kropeczko jeszcze raz wszystkiego dobrego i dziękuję za wszystkie słodkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam wszystkich goraco,,cos mi system siada ale moze nie bedzie tak zle ,,dzien dzis troszke fajniejszy,zbieram sie do spania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze na ten serniczek, Dziewczyny zostało cos ??? bo ja bardzo chętnie. ..Buberku drogi przepraszam Cię bardzo, przynajmniej wiem że miałeś dobre chęci, ale ja nie dostałam od Ciebie Maila.Ciekawa jestem jaką trasą przez moje miasto przejeżdzałeś, być moze całkiem blisko mnie- szkoda. ..Malisanka - uśmiechnij się jutro będzie lepiej Hej ! Jagqdusia ja tez Cię pozdrawiam ..Rutkoś - gdzie ty się zawieruszyłaś, dawno Cię u nas nie było. ..Asia - jak się masz ?- żyjesz ? ..ERLEND - trzymaj się, buziaki dla żony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM ..A co to się stało Skorpionku - ja dziś Kawiarenkę otwieram ??????????/ ...U mnie przepiękny poranek aż chce sie żyć, zaraz jadę opiekować się młodszą wnunią. Pozdrawiam Wszystkich , MIŁEGO DNIA HEJ👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś ja jestem pierwszy:) 🖐️ Reni 🌼 :) Idla Kropki wszystkiego najlepszego.....🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O a co tu się dzieje?? Skorpionku - gdzieś Ty ?? Napisałam do Was dłuuuuugą stronkę i mnie wywaliło. No i Buber mnie ubiegł. Witajcie Kochani 🖐️ U mnie pochmurnie i deszczowo ale humorek dopisuje, czego i Wam życzę. Lecę robić kawę bo ciśnienie niskie i jestem sflaczała. Miłego dnia wszystkim życzę. Kropeczko - jak tam po imieninkach ? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa Re-ni przepraszam - to Ty byłaś pierwsza. Jeszcze sie chyba nie obudziłam bo żle widzę. Bywajcie moi mili. Na razie zmykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milego dnia dla wszystkich,,w 3miescie pada deszczyk;).Dzis boli mnie\'pupa\'od siodelka roweru;)).Dzis w firmie mamy stresujacy dzionek,przyjechal gowny wlasciciel z Anglii na 2 dniową wizytacje,,,,wszytskie babki się wystroiły jak na rewie mody...a Ja skleroza,,luzik,,,,bluzeczka i dzinsy hee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich kawiarenkowych gosci.Rety od 6 cztery razy do Was pisalam,kasowalo mi wciaz i byl napis-nie mozna wyswietlic tej strony!A tyle rano napisalammmm......Ale jestem zlaaaa,tak mi skoczylo cisnienie ze zlosci,ze kawa mi niepotrzebna :) ;) Potem napisze wiecej-sorki zmykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Kropka, spóźnione, ale bardzo serdeczne zyczenia, wszystkiego naj... naj.. naj.. Co do tiramisu, to pierwszy raz jadłam go gdy odwiedzałam moja przyjaciólkę, sporo juz lat temu i bardzo mio smakowało. Po przyjeździe do domu zrobiłam, ale ten oryginalny serek jest drogi, uzyłam więc naszego, tanszego. No i nie wypał, nie powiem było nawet smaczne, moja rodzina lubi słodkości i nie zgłaszali zastrzeżeń, ale ja znałam smak tamtego i widziałam różnicę. Teraz więc gdy robie to bez żadnych oszustw, lepiej zrobic tiramisu dwa razy w roku ale takie jak powinno byc. Co ze Skorpionem? nie była dzisiaj tym porannym promykiem słonca który wita wszystkich. Miłego dnia wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toogra- według mnie masz największe szanse właśnie dlatego, że jesteś \"luzik\". Zobaczysz, ze mam rację. Trzymaj się Dziewczyno. PS. Mojej rodzicielce bardzo spodobał się przepis na amerykanki i będzie je robić może nawet dzisiaj. Zobaczymy. Skorpionku - mnie też wywalało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O właśnie Kala. Ja też nie wiedziałam czego mi brakuje a to właśnie tego \"promyku\" Skorpionka. Na razie.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biala to czekam na \"gorace\"amerykanki,,,,,mam nadzieję,że wyjdą i opeer nie dostanę..... Skorpionek ja miałam rano to samo wogole Tlen był nieczynny:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wszystko dziala bez zarzutu-skorpion tez! hihihi :) ;) Toogra zgadzam sie z Biala -lecciutka innosc jest w cenie-Twoj stroj to wyraz tego,ze jestes swiadoma swej wartosci i nie musisz sie \"uszlachetniac \" strojem :) ;) Piszecie o Waszych kulinarnych przepisach,a znacie salatke z kurczaka z przyprawa Gyros?Pysznaaaa!!!!!!!!! u nas puki co jest przebojem!!!!!! Wczoraj mialam ciezka przeprawde z Mlodym(synem) .ma czytac lekture\"opium w rosole\"i sie straaasznie buntuje,ze nieciekawa.....dla dziewczyn...ze przeczyta opracowanie.....bo wszyscy tak robia a ja tylko jestem taka nawiedzona!Probowalam mu wytlumaczyc dlaczego powinien przeczytac ,maz stwierdzil,ze jestem za bardzo zasadnicza i mam mu odpuscic! Sama juz nie wiem.Ktos powiedzial,ze wychowanie dziecka jest trudniejsze niz skomplikowana operacja chirurgiczna! I wiele w tym prawdyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ludziska Jak dobrze wstać skoro świt la la la la la la la la O kurcze to już nie świt , ale i tak ranek . A mnie humorek dopisuje zaje..... :-D Dużo ludzisków miałam na imieninkach...dzieci WSZYSTKIE z sympatiami swoimi, loleżanki i trochę rodzinki. Kwiatów mam aż po sufit. Bawiliśmy się bardzo miło, chociaż ze względu na syna i jego dziewczynę bez tańców.Było to jednocześnie pożegnanie 30 maja wylatuję. Już prawie wszystko mam pod kontrolą, jeszcze tylko jakieś drobiazgi , ale da się radę :-p Kochani bardzo Wam serdecznie dziękuję za wszystkie życzenia i ciepłe słowa...zachowam je głęboko w sercu 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reni dla Ciebie koleżanka przesłała mi przepis na tiramisu , więc przekopiuję go. Tiramisu składniki 6 żółtek 6 czubatych łyżek cukru 50 dag mascarpone 4 łyżki amaretto (można zastąpić innym mocnym i wyrazistym alkoholem) około 20 biszkoptów \"kocie języczki\" 1,5 szklanki mocnej kawy, świeżo zaparzonej i całkowicie wystudzonej (może być rozpuszczalna) 2 łyżki gorzkiego, naturalnego kakao opcjonalnie: 2 łyżki startej gorzkiej czekolady sposób przygotowania Żółtka przekładam do miski, dodaję cukier i ucieram mikserem na najwyższych obrotach przez 8-10 minut, aż zamienią się puszysty kogiel-mogiel o barwie prawie białej. Do masy dodaję mascarpone i miksuję minutę, aż całkowicie połączy się z masą jajeczną. Do kawy dodaję amaretto. Biszkopty zanurzam w zimnej kawie na 2-3 sekundy, następnie lekko nimi potrząsając, usuwam nadmiar płynu. W płaskim naczyniu układam warstwę biszkoptów, zalewam je 1/3 masy. Na niej układam następną warstwę namoczonych biszkoptów, zalewam kremem. Czynność jeszcze raz powtarzam (liczba warstw zależy od wielkości naczynia, czasem będzie ich więcej, czasem mniej, na górze ma być masa). Naczynie dokładnie owijam folią spożywczą i wstawiam na co najmniej 4 godziny (albo jeszcze lepiej na całą noc) do lodówki. Przed podaniem deser kroję na kwadraty nożem zanurzonym na chwilę w gorącej wodzie i delikatnie wyjmuję z naczynia. Każdą porcję posypuję kakao i czekoladą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich i pozdrawiam:) Wreszie luzik,nie będe się przejmować wszystkim a co?:) Co ma być to będzie,szkoda mi mojej koleżanki- aż z nerwów to się popłakała.Cholera czy zawsze na pracownikach ma się wszystko odbijać? Czy w naszym kraju wreszcie coś będzie poukładane tak jak powinno być? Eh, wyjście zawsze jest jakieś,ale nie zawsze dogodne dla wszystkich. Jednak myśli wracają niestety...Wreszcie myśliwym zostane a bardzo bym nie chciała:) dużo uśmiechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionku - ja go rozumiem. \'Opium w rosole\" to najmniej ciekawa książka Musierowicz. Ja ją uwielbiam, jednakże tej ksiażki nie mogłam spokojnie czytać. Jakaś taka mroczna i niezrozumiała dla młodzieży. I oni to zrobili lekturą??? To jest książka typowo psychologiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kropeczko ale sie ciesze,ze jestes taka okwiatkowana i usmiechnieta .Pozostalo Ci tylko przetrwac do konca maja!To juz niedlugo! Malisanka nie boj nic-Bycie mysliwym to Ci chyba nie grozi bo gdyby tak bylo, to naszymi goscmi w kawiarence byliby sami strzelcy wyborowi!!!!!!! :) ;) Biala Mlodemu odpuszcze -racja bo sie upodobnie do mojej mamci! Dzieki za rade! Dobrze Was miec!!! (jest to lektura obowiazkowa w 2 klasie gimnazjum,sproboje ja przeczytac bo nie czytalam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co kochani - tak sobie myślę odnośnie lektur szkolnych. Moje dziecko zawsze uwielbiało czytać i zaliczyło WSZYSTKIE lektury szkolne ale przy \"Sierotce Marysi i krasnoludkach\" płakała rzewnymi łzami !!! Czytała ona, czytałam na głos ja, czytali moi rodzice - straszna to była męka. I ja się pytam po co ?? Lektury mają zachęcić młodzież do czytania a mnie wszystkie lektury odstraszały... Ale dzisiaj bardzo lubię czytać, czytam użo i chętnie - zreszta już Wam o tym pisałam. Ale to zasługa nie szkoły tylko mojej mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję ,że miło spedzacie wszyscy czas:)).Ja dopiero teraz wrociłam z pracy,,Nie napatoczylam się na Pana Anglika więc był faktycznie był luz \"ubraniowy.Grożą nam redukcje,,nie wiem czy powoli sami się nie pozwalniamy:(....zaczyna się jak w BIEDRONCE. Nad morzem zrobiło się ciemno,,chyba będzie burza. Kropeczko pozwole sobie tez skopiowac przepisik),pewnie ci smutno,ze syn ci wybywa. Skorpion znam ta salatke gyros faktycznie pychotka.A co do syna i czytania mam podobnie,,,,tez unika ,,,,o zgrozo.Na dzien dzisejszy komputer i elektronika to jego \"miłosc\'a nauka hym,,,,,,no pięknie nie jest;) Malisanka,w pracy spedzamy duzo czasu i niestety ostatnio tak jest jest,,,że szefostwo coraz bardziej jest nerwowe. Biała ja takze bardzo lubie czytac,regularnie chodziłam do biblioteki,,ale ostatnio przez te zmiany u mnie w pracy,,nawet nie mam siły juz czytac w autobusie..... Pozdrawiam wszystkie pozostale osobki z tego forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej !!! ..Dziewuszki jestem zmęczona, po prostu padam, cały dzień z małymi dziećmi to nie na moje zdrowie. ..Nie powinnam się schylać, dzwigać ale przy dzieciach to niemożliwe jest. Kropciu - dzięki za przepis, jeżeli się uda -chociaz to znak zapytania, będę się miała czym popisać jak będzie okazja. 30-maja to już tuż tuż, tak mysle jak to będzie ??? - już mi smutno. Zaraz wracam - na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie jestem ponownie. Dzieciaki w sobotę bardzo wczesnym rankiem wyjezdzaja, więc teraz odwiedzają znajomych i załatwiają jakies swoje sprawy.Mam więc czas cokolwiek napisać. Toogra pewnie że mnie smuci wyjazd dzieci, ale i ja wybywam dalekooooo.Najbardziej jak już wspominałam smucę się z powodu tego iż zostawiam córkę samą na cały miesiąc.Mam nadzieję że sprawdzi się jako roztropna i mądra osóbka , a ponadto da sobie radę.Ja wiem że ona już jest dorosła , ale jako matka widzę w niej dzieciątko , którym trzeba się opiekować. Na moje utyskiwanie jak sobie da radę słyszę...spoko mamuśka daj sobie na luz. Ot niewdzięcznota jedna. Tak sobie podczytuje wasze wypowiedzi na temat stresu w pracy i muszę powiedzieć że chyba nie ma co się martwić na zapas, bo to prowadzi do nerwic i siwe włosy przybywają. Będzie powód do zmartwień to wtedy trzeba będzie z nim powalczyć. Ja już to kiedyś przerabiałam...10 lat temu kiedy firma w której pracowałam ogłosiła upadłość. Było ciężko i stresowo ale jakoś wyszłam na prostą. A co do lektur to moja córka w większości sobie odpuszcza, ograniczając się do streszczeńi opracowań lub ogląda filmy.Złości mnie to , ale co mam pasa na nią brać.Wszystko inne czyta pasjami byle nie lekturę.To tylko ja wariatka Chłopów czy Lalkę czytałam po 4 razy, ale muszę się przyznać bez bicia że Potopu nie przeczytałam bo mnie strasznie nudził i tak zostało do dziś. Pozdrawiam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionku - ja uwazam się za tolerancyjną w wychowaniu dzieci, ale w przypadku lektur to tez bym wymagała. To że nie wszystkie są ciekawe to inna sprawa i trzeba podchodzić ze zrozumieniem, ale jak się odpusci raz to dziecko liczy że innym razem rodzice też będą łaskawi. ..Toogra - rozumiem Cie ze wciąż się martwisz i myślisz o tej redukcji. Oby to jak najszybciej sie skończyło, bo szkoda zdrowia -trzymaj się. ..Malisanko - Ty wszystkim tak sie przejmujesz -a czy to warto ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim. mam nadzieje,ze bedziemy mialy dzis udany dzien.Ja wczoraj zdenerwowalam sie nieco.Kolezanka namowila mnie po raz pierwszy do kupna ciuszkow w katalogu wysylkowym.Zawsze bylam nieufna takiej formie nabywania czegokolwiek...No ale uleglam.Wczoraj listonosz przyniosl 2 bluzeczki z krotkim rekawem ale ciut za duze i noooo nie takie jak w katalogu.Na szczescie inna moja znajoma odkupi je ode mnie.Ufff glupia i naiwna baba ze mnie! Nigdy wiecej tego!A juz sie nacielam tak na kupnie rooslin ozdobnych z katalogu!Cos powoli sie ucze na bledach!!!! Tez tak kiedys zglupialyscie?:) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochani 🖐️ Wczoraj nie udało mi się dopchać do kompa i nawet zrobiłam awanturę córci. No bo co jest kurcze, ona cały dzień siedzi i klika. Tłumaczy się, że kończy pisać pracę ale ja ślepa nie jestem aż tak i odróżniam jeszcze gg i tlen od innych stron. W końcu poszłam wkurzona spać. Skorpionku - ja uniknęłam zamawiania z katalogów. Zawsze byłam nieufna- może dlatego, że w ogóle nie lubię kupować ciuchów (jak nie kobieta). Kiedy idę na zakupy typu buty czy ubranie to dzień wcześniej jestem chora. Obejdę całe miasto, nachodzę się jak głupia i nic nie kupię. Jak spódnica dobra to żakiet ma za długie rękawy. Zdarzyło mi się kupować np. biustonosze. Przymierzyłam biały świetnie leżał, więc do pary wzięłam taki sam beżowy. W domu okazało się że w beżowym nie mogę się dopiąć. I wtedy mnie krew zalewa. No dobra pomaruziłam trochę i zmykam o roboty. Miłego dnia wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoroinik ja jestem taka sama tydzien temu naciełam się na wymianę ciuchow na necie,,,,,dostalam plaszczyk i torebkę,ktore się doslownie do smieci nadawaly,,,,,dobrze,,ze duzo pieniedzy na to nie poszlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkich kawiarenkowiczów.🖐️ 🖐️ 🖐️ U nas wszystko po staremu jakoś leci. Uściski od Niki. Miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć !!! ..U mnie deszczowo ale samopoczucie dobre, kawkę popijam i zastanawiam się jak spędzić dzisiejszy dzień. ..Skorpionku - ja przez internet zakupów nie robię, bo chodząc po sklepach oglądam,przymierzam po 100-razy i nie mogę się zdecydować, a co mowić z katalogu. Nikt nie chce chodzić ze mną bo nad jedną rzeczą zastanawiam sie godzinę. ..Bielusia - Ty walczyłaś z córką o dostęp do kompa, ja z mamą tez ale o to, że ciągle gada\"nic nie robisz tylko siedzisz przy komputerze\", wiecie jak mnie to wnerwia? No jeszcze tego brakowało, żeby mówiła co mam robić w wolnej chwili, nie wytrzymałam i w końcu jej ...MIŁEGO DNIA WSZYSTKIM ŻYCZĘ Pa wygarnełam co myślę.Jestem cierpliwa ale do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×