Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość re ni

Kawiarenka dla pań w średnim wieku.

Polecane posty

No i jak ?? Wstrząsnęło Tobą ??? Wiesz co Joki ? Napisz trochę o sobie jeśli mozesz ? Skąd jesteś i stan rodzinny... Nie chcę być namolna ale lubię wiedzieć z kim rozmawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaskoczylo bardzo, nie myslalam ze az tak :-( A prosze, 38, trzech synow : 16, 10 i rok, mieszkam w polnocnych Niemczech, na razie ze wzgledu na malgo wykonuje zaszczytny zawod kury domowej :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Skarby !!!! Jak humorki ?? Mam nadzieję, że dobre. Wpadłam się przywitać i uciekam bo korzystając z ładnej pogody jedziemy z Ewunią do lasu. Ciekawe jak zareaguje ?? Pozdrawiamy Was wszystkich serdecznie, osobne uściski dla Re-ni. Postaram się jeszcze napisać. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo. To mamy drugą z Niemiec bo jest już Asia z Monachium. Tylko ma kłopoty i coś się ostatnio nie odzywa ale wierzę, że wróci. Boże trzech synów.... ja strasznie chciałam mieć córkę i mam. Jedynaczkę, właśnie skończyła studia i się zakochała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Nika i Erlend. Uważajcie na maleństwo - kleszcze. Napisz koniecznie jak wrażenia !!! Joki - strasznie Ci zazdroszczę tej \"kury domowej\". Ja prawdopodobnie od grudnia też będę miała taki etat i strasznie się cieszę, bo już 9 lat na to czekam... A jak się uda to pójdę do pracy bo mam nagraną - ale upierać się nie będę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biala, nie zaprzeczam zawod kury domowej ma swoje uroki, ale i minusy tez... Trzeba duzej samodyscypliny zeby sie na przykald nie zaniedbac :-) i to w kwestii intelektualnej jak i wygladu... Poza tym jak sie siedzi z malym dzieckiem w domu sila rzeczy kontakty ze swiatem zewnetrznym sa ograniczone.. Jakie szczescie ze mamy internet :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj NIKA.....dziękuję, ja tez Was mocno ściskam. Ewuni należą się jakieś atrakcje, bawcie się dobrze, to już ostatnie podrygi lata, więc trzeba to wykorzystać. ..Ja spędzam dziś dzień w domu, bo zmienila się pogoda i wychodne nie wypalilo, więc będę dziś więcej Was zanudzać. Już po obiedzie,teraz czas na drugą kawkę, idę nastawić wodę. ..Joki......i kto tu mówi o starych kościach, jesteś z nas najmłodsza. Wiem o jakiej samodyscyplinie mówisz, bo ja tez nie pracuję. Tak łatwo się zaniedbać, a w moim przypadku łatwo też wpadać w depresje. Za bardzo mam tego świadomość i się nie daję, mam nadzieje i muszę w to wierzyć ze nie zabraknie mi sił. Teraz mam trochę luzu, nikt mi nie marudzi, więc muszę się zmusić i w końcu pomalować wlosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roni o depresji moglabym napisac tomy , z autopsji... niestety. MNie jest glupio jesli chodzi o to typowe zaniedbanie bo przytylam ladnych pare kilogramow i zrzucic za nic nie moge:-( A kawusie to ja dzbankami robie, bo tak nic tylko bym caly dzien parzyc musiala :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,,,po pracowitym weekendzie,,,,sobota byla u mnie bardzo ładna,,,wiec bylam wieczorem na spacerze nad morzem,,,pomimo jesiennej juz pogody spacer ,,,i widok zachodzacego słonca,,,,,był wart poswiecenia nie odgladania Sopotu....beda powtorki;)))Dzis lało od rana,,więc porobiłam troche porzadkow w papierach z pracy.Ten tydzien bedzie u mnie strasznie intesywny,,,,maraton dla pracodawczy z Anglii.Wiec prawdopodobnie nie bedzie mnie u Was,,,,no może czasmy tylko sie przywitam i popedze dalej.Witam nową Kolezanke.... Pozdrawiam wszystkich stałych bywalcow. Caluski dla Ewuni od ciotki z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz tylko jestem zeby przywitac sie ze wszystkimi,oczywiscie witam nowa kolezanke,Joki:).Uciekam,bo alarm dzwoni,cos jakby pozar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toogra....no witaj, POWODZENIA, w takich sytuacjach jest duzo emocji, trzymaj się. Ale o nas nie zapominaj, tu tez mozna odpocząc. Witaj MANNY, ja tez chce przepis na sos pomidorowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczornie:) oj dopiero weszłam zimnica tka się zrobiła nie wytrzymałam a mam czego żałować u nas dalej imrezy w miescie ehhh usmiałam sie po pachy:))) oj ale nawet jednego kawałka nie potrafie powtórzyć a szkoda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje pomocy,nie moge dac sobie rady,dam Wam przepis na salsa,ale wszystko zaczyna sie od ilosci pomidorow: 6 quarts,dla mnie to nie jest problem,ale jak ja Wam powiem,ile to naprawde jest?tzn kilogramow?Napiszcie mi zanim pojde do domu/jeszcze trzy godziny/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manny - lecę z pomocą. Quart to znaczy \" czwarta część\" czyli 6 quarts znaczy 1,5 kilograma. Dawaj dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manny____ 1 quart=1,101 litr.czyli.....:) moze powinnas podac ilośc w funtach lub uncjachPozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oops!,znowu namieszalam,biala nie zauwazylam Twojego wpisu,teraz jest mi lepiej.Przepis zaraz podam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biala,znowu musze prepraszac,jak moglam:):),zaraz wroce bo mamy troche zamieszania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór.....Odbierałam męża z lotniska, tłumy ludzi ,,,,,,,,,,,oczekujący, przyjeżdzający, co 10 minut ląduje samolot,,,,,,,,,,,,,istna wieża Babel. Port lotniczy już jest za mały , budują nowy, nowe oznakowania na wjazd na parking wielopoziomowy, a ja zawsze się boję że nie trafię, minę wjazd ii będę musiała krążyć w kółko. Jakoś udało mi sie trafić, mm też się znalazł w tym tłumie, przywiozłam dałam herbaty i poszedł spać. Widzę, że coś knujecie, jakieś przepisy z ulubionych pomidorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki,jestescie kochani,ja w takich sprawach pytam mm,ale dzisiaj rano zapomnialam i okropnie mnie to martwiloNo,to wreszcie Wampodam : 6 quarts:) pomidorow 4-6 srednie cebule /takie do gotowania/ 1 sredni peczek celera/zielone lodygi/ Pomidory nalezy sparzyc wrzatkiem i obrac ze skorki,pokroic na male kawaleczki,tak samo cebule i celer.Calosc wlozyc do miski i oproszyc sola/wedlug swojego smaku/.Pozostawic na cala noc .Nastepnego dnia : odcedzic ,dodac 1 i 1/2 szklanki octu i 1/2 szklanki cukru/moze byc wiecej,jak ktos lubi/ Posiekac drobno 1 dluga ,czerwona,piekaca papryke,3 jalapeno papryczki,4-5 slodkie,zielone papryki,5-6 czerwone,slodkie papryki.Wszystkie skladniki polaczyc razem,dodac przecier pomidorowy /maly sloiczek/.Calosc nalezy przelozyc do duzego garnka i gotowac przez okolo 30 minut,mieszajac od czasu do czasu.Sprawdzic smak,jezeli trzeba - doprawic.Wyparzyc sloiczki,nakladac gotowy,goracy sos,zakrecic sloiczki goracymi zakretkami,odstawic i zaczekac az \"zamkna\" sie.Zwrocono mi uwage,ze sloiczki powinny miec temperature taka sama jak sos Przyznaje sie,ze tego przepisu jeszcze nie robilam,ale podobno jest sprawdzony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Li-la. Manny chce nam dać przepis na salsę z pomidorami ale ma problem z jednostkami miary i nie wie ile to jest 6 quarts. Ja znalazłam taki przepis (dla porównania- można sobie przeliczyć) Salsa (Meksyk) Składniki: - 5 pomidorów (40 dag) - 3 cebule (18 dag) - 1 zielona papryczka chili - 1 szklanka posiekanej kolendry - sok z 1 limonki lub cytryny - 1 ząbek czosnku - 3 łyżki oliwy - 1 łyżeczka grubej soli morskiej - 1/4 łyżeczki pieprzu kajeńskiego (jeśli sos ma być ostry) Sposób przyrządzania: Warzywa umyj, obierz, drobno pokrój, wymieszaj z kolendrą, oliwą, solą i pieprzem, polej sokiem z cytryny. Przykryj i odstaw do lodówki nawet na 2 dni. Podawaj z tortillą albo chipsami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyszło na moje. Poszukałam w google sosu salsa i pisze, że na 2 cebule 600 gram pomidorów. Czyli 4-6 cebul to 1,2 do 1.5 kg tomato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buber - a czemu Ty nie śpisz o tej porze ??? J a muszę uciekać bo jutro nie wstanę. Piesek chce siusiu a strasznie leje deszcz na dworze brrrr. Miłych snów. Manny - kończ szybko pracę i uważaj w drodze do domu. Cześć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,,,,,,Swietne przepisy, co prawda dla mnie za ostre, ale prześlę je swojej siostrze która kończy marynować, suszyć i robić konfitury z grzybów /tak jej dokuczam/ i może weżmie się za pomidory. Biała jasne ,że wyszło na Twoje, teraz tylko zrób i powiedz czy to dobre??????? Idę spać, kąpałam dziś swoją Piękną - czyli psa Tolę i jestem trochę zmęczona. Dobranoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANNY......zbierasz się już do domu ?, szerokiej drogi. Ja się tu jeszcze plączę, bo rozmawiałam z corką na gg, wpadlam zobaczyć jak sie masz, a Wszystkim co smacznie śpią, dobrej nocy życzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×