Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

ja mam podobny problem zrobil mi sie na twarzy kaszaczek mam go juz 10 lat ale dopiero teraz mi sie powieksza chcialabym go usunąć bylam u lekarza ale powiedzial ze bedzie blizna i ze jest mi tak ladnie ,to mnie wkurza czy jest w tym kraju jakis normalny chirurg? faktycznie to nie jest az tak bardzo widoczne ale czula bym sięlepiej bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam podobny problem zrobil mi sie na twarzy kaszaczek mam go juz 10 lat ale dopiero teraz mi sie powieksza chcialabym go usunąć bylam u lekarza ale powiedzial ze bedzie blizna i ze jest mi tak ladnie ,to mnie wkurza czy jest w tym kraju jakis normalny chirurg? faktycznie to nie jest az tak bardzo widoczne ale czula bym sięlepiej bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wybieram się na zabieg już w czwartek, będę usuwała znamiona w KRIOME-dzie Katowice. Mam ich kilka na twarzy. Zaczynam się trochę bać. Szkoda, że przestała odzywać się PIMKI, która też tam miała kilka zbiegów i ciekawe czy Sonka24 już się zdecydowała. Trzymajcie za mnie kciuki. Dam znać jak będzie po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość too
do SONKI24 i Asiuni76. Too to ja Pimki. Nie odzywałam sie bardzo dawno bo ,wprowadziłam jakies idiotyczne hasło i niestety nie mogłam sobie poradzic z wysyłaniem inf.(i na PIMKI mnie już nie wyslę) Asiunia naprawde sie nie przejmuj. Będzie wszystko ok. Ja najprawdopodobniej pojade w tym tygodniu ( lub najpóźniej w przyszłym) zrobić porządek z szyją. SONKA może jeszcze tu zaglądasz??? Asiunia jak masz jakieś wątpliwości to pytaj. Jestem z efektów bardziej ni ż zadowolona. Jeden tylko na plecach mam cały czzas śla i smaruję miejsce cantratubexem , ale to b yłą dość duża zmiana, a w wakacje ja opaliłam. Zresztą teraz i tak wygląda jak cudo. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonka24
Do TOO hej Pimki zagladam tu w dalszym ciagu:-)ale namieszalas z tym haslem:D daj znac ile juz usunelas pieprzykow :-) Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję TOO za odpowiedź, Twoje wypowiedzi mnie pocieszają i dostarczają mi wiele istotnych informacji. Nie wiem tylko czy od razu w czwartek decydować się na zabieg czy może umówić się na następny raz. Poza tym ile jednorazowo można usunąć pieprzyków mam ich ok.9, ale różnej wielkości i niektóre nawet mi nie przeszkadzają, ale jest taki jeden duży średnicy 5mm i o tego najbardziej mi chodzi. Chciałabym jeszcze, żebyś potwierdziła mi, że rzeczywiście wcześnie biorą wycinek do badania histopatologicznego a później dopiero robią zabieg laserem. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość too
Sonka masz rację namieszałam z tym hasłem.Dzisiaj dzwoniłam do kliniki ,żeby sie na jutro umówić ,ale mój lekarz jest obecnie na urlopie i dopiero najwczesniej będzie za tydzień (a ja chyba będę mogła dopiero za 2 tygodnie ).Usunęłam tak jak pisałam 11 sztuk. A CO U CIEBIE???? Asiunia76 -potwierdzam ,że biorą wycinek ( z tym ,żebys dobrze to zrozumiała,jest to podczs tego samego zabiegu).Co do pytania ile mozna naraz to nie wiem ,ja miałam najwięcej 4,ale myślę ,że to ustalisz z lekarzem i na pewno można więcej , bo to jest znieczulenie miejscowe i zabieg trwa kilka chwil.Im więcej naraz tym niższa cena za każdy następny. Myślę,że nie masz co zwlekać ,tylko przynajmniej jeden usuń od razu. Mnie wtedy lekarz nie liczył za wizytę (ja chodzę do dr Sowuli). Zobaczysz jaki efekt jest na Twojej skórze. Ja juz nie mogę sie doczekać nastepnych usunięć. Ale tym razem wezmę z tydzien wolnego , bo centralnie usuwać chcę na twarzy i miałabym sposro strupków( a pracuję z klientami). Powodzenia i nie zwlekaj.Ja po każdym zabiegu czuję się coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonka24
Witaj TOO POwiem Ci ze ostanio jestem zalamana dosyc ze moje pieprzyki mnie wkurzaja to jeszcze mam w cholere rozstepow takich wielkich na nogach i brzuchu mowie ci plakac sie chce. Prawdopodobnie od listopada bede pracowala wiec moze uzbieram wkoncu kase na zabieg tylko nie wiem co wybrac usuwanie znamion czy rozstepow :/ Powodzenia w dalszej walce buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź, na dzień dzisiejszy na pewno od razu coś usunę, ale tak naprawdę to okaże się dopiero jutro po konsultacji. W piątek wzięłam sobie urlop, mam nadzieje, że do poniedziałku jakoś będę wyglądała no i ile się da to zakryję makijażem. Odezwę się po zabiegu i dam znać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jestem po, byłam trochę wystraszona, ale nie warto było się bać. Rzeczywiście atmosfera w KRIOME-dzie bardzo miła. Usunęłam 4 znamiona, doktor powiedział, żeby reszty nie ruszać, bo nie są zbytnio widoczne i są to zmiany barwnikowe, więc lepiej zostawić je w spokoju. Zabieg miałam robiony przez dr Atmana. Bardzo miły człowiek, na chwile obecna jestem bardzo zadowolona, ale zobaczymy, jaki będzie efekt końcowy jak już rani się zagoją. Na dwóch mam założony opatrunek, który mam zdjąć dopiero jutro. Bólu nie było żadnego tylko lekkie ukłucie przy znieczuleniu. Cały zabieg trwał może z 15 min. Nawet nie zapłaciłam tak dużo, bo 200 zł za usuwanie zmian i 20 zł za badanie histopatologiczne. Podsumowując bardzo się cieszę, że się zdecydowałam i dziękuje przede wszystkim, TOO bo to chyba ona była moja największa motywacją. Sonka 24 jak już będziesz miała trochę kasy to decyduj się bez chwili wahania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonka24
Do Asiunia76 ciesze sie razem z Toba ze jestes zadowolona. Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego zmian barwnikowych nie chcieli Ci usunac? Przeciez to tez pieprzyk. I nie rozumiem czy miaias je usuwane sklpelem czy laserem? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonka24
Wiesz Asiunia ja tecgo cholerstwa mam duzo i ciagle nowe sie pojawiaja najpierw robia sie male piegi a pozniej pieprzyk :-(( co za zywot:/ i tak sie wszystkich nie pozbede nawet jak kase bede miala bo jak brazowe plamki usunac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość too
Asiunia -nie taki diabeł straszny. Super , jak Ci za kilka dni odpadną strupki to będziesz jesczse bardziej zadowolona. Sonka nie załamuj sie . Sprubuj pozbyć się tylko tych najbardziej Cię drażniących -widocznych i dużych. Zaraz cała reszta wygląda też ładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonka24
Too mam nadzieje, tylko jak usune to zebym sie znow nie rozczarowala ze blizny zostana, bo mam taka sklonnosc do bliznowcow:-) ehh no zobaczymy. Trzymajcie sie dziewczyny i informuje dalej o waszych efektach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Sonka24 pieprzyki miałam usuwane laserem, jak nie są zbyt głębokie to nie ma problemu z ich usunięciem, gorzej jak są umiejscowiona dość głęboko w skórze to wtedy laserem nie da się ich usunąć, jedną metoda pozbycia się ich jest zabieg chirurgiczny, ale niestety po nim pozostają blizny i właśnie, dlatego pan doktor nie chciał ich usunąć laserem, ale powiedział, że należą one do tzw. bezpiecznych znamion, tzn. rzadko są punktem wyjścia czerniaków. Poza tym ja też wszystkich nie usunęłam tylko te najbardziej widoczne, reszta mi tak bardzo nie przeszkadza to tak jak napisała TOO. Teraz jak na siebie patrzę to nie wyglądam najlepiej tym bardziej, że ściągnęłam opatrunki. Jestem pozytywnie nastawiona i myślę, że wszystko się super zagoi. Nawet nie mam takich wielkich dziur jak niektórzy tutaj opisywali, ranki wyglądają tak jak otarcie. Pan doktor powiedział, żeby przecierać je tylko spirytusem i nie stosować, żadnych maści i makijażu i to mnie najbardziej martwi, bo w poniedziałek do pracy, ale w końcu to jeszcze dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weszlam na ten topik bo we wtorek idę na usunięcie pieprza. Boję się jak diabli. Najgoresze jest to że ten pieprzyk znajduje się nieco powyżej piersi więc boję się że będę widziala co mi tam majstrują. Powiedzcie proszę jakie znieczulenie dostawalyście: zastrzyk czy smarowali jakąś tam maścią? Dlugo trwa caly zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hurt
Hej, ja miałam usuwany pieprzyk z twarzy - tzn wycinany. Znieczulenie polega na zastrzyku pod pieprzyk - jest to troszeczkę nieprzyjemne, takie mocne ukąszenie komara. Potem nic już nie czujesz. Sam zabieg trwa ok 20 min. Najwazniejsze to nie patrzec, dobrze jest po prostu zamknąć oczy, bo i tak puszczą silne światło na pieprzyka... Naprawdę nic się nie bój. Zobaczysz jaką poczujesz ulgę jak już będzie po wszystkim:) Pozdrawiam serdecznie:)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMBALDI nie wiem, jak będziesz miała usuwany ten pieprzyk laserem czy chirurgicznie. Ja miałam laser i znieczulenie było w formie zastrzyku myślę, że w twoim przypadku też tak będzie. Nie obawiaj się, nawet nie zauważysz jak będzie po wszystkim i ciesz się, że usuwasz pieprzyk z takiego miejsca, bo ja usuwałam 4 sztuki z twarzy i nie wyglądam dzisiaj najlepiej, ale to tylko kwestia czasu, życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieprzyk będę miala usuwany chirurgicznie w szpitalu (bezplatnie). To dermatolog kazala mi go usunąć, więc poszlam do lekarza rodzinnego po skierowanie do chirurga, chirurg odeslal mnie do patomorfologa który stwierdzil że w zasadzie nie muszę tego wycinać. Jednak znamię to ma nierówne brzegi, więc może to zaniepokoilo dematologa. No i tak zapisano mnie na 10.X. na zabieg. Boję się tak dlatego że nigdy nie mialam kontaktu ze skalpelem, szpitalem, chirurgiem itd. No i jeszcze naczytalam się że niekiedy można kopnąć w kalendzarz po takim zabiegu. Wiem że to glupie, bo skoro badal to patomorfolog to chyba wiedzial co robi. Już sama nie wiem. Na wszelki wypadek spiszę testament ;) 20 minut? A leżysz czy siedzisz przy takim zabiegu? A jak znieczulenie przestanie dzilać to boli? O Jezu jak ja panikuję, a to dpoiero za kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hurt
Ja leżałam - tak jest pewnie wygodniej dla lekarza. Nic kompletnie mnie nie bolało. Zero:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonka24
Do TOO mam ogromna prosbe do Ciebie podasz mi jeszcze raz adres tej kliniki? szukam wstecz i znalezc nie moge a swistek gdzies zawieruszylam. Z gory dzieki buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TOO
Sonka telefon 032 203 77 75 lub 032 203 77 76 a adres Katowice ul Sokolska 78 , to jest dość blisko spodka a jeszcze bliżej kina kosmos. Jak masz tylko mozliwość to się nie ociągaj i choćby po jednej sztuce to będziesz dużo lepiej się czuła.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TOO
Aha Asiunia a jak dzisiaj samopoczucie - kilka dni po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, dzisiaj już jestem w pracy. Wszyscy jakoś dziwnie na mnie patrzą albo tylko mi się tak wydaje. W każdym bądź razie ranki już nie są takie duże i robią się fajne strupki. Już nie potrafię się doczekać, kiedy odpadną przynajmniej te najmniejsze. Ogólnie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Wlaśnie wrócilam ze szpitala. Kiedy doktor zobaczyla to maleństwo które miala mi usunąć stanowczo odradzila, na co ja z wielką ulgą przystalam :) :) :) Moje znamie ma charakter barwnikowy, nie znajduje się w miejscu narażonym na otarcia, więc nie ma powodu by wycinać coś tak malutkiego. Poza tym dowiedzilam się że jak ruszy się takie znamię to potem będzie tego jeszcze więcej, w więc to kolejny argument przemawiający za tym abym tego nie wycinala. :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hurt
"będzie tego jeszcze więcej" - jak to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu jak usunie się jeden pieprzyk czy tam znamię barwnikowe, po pewnym czasie pojawia się ich coraz więcej na calym ciele. Pielęgniarka powiedziala że usunęla sobie coś tam z twarzy a teraz ma caly brzuch usuany pieprzykami. Pokazala mi żebym się zastanowila czy napewno chcę to wyciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hurt
Pierwszy raz słyszę. Ale dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×