Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zabajona

Czy są wśród Was kobietki, które chcą zostać mamami cz. V wiosenna

Polecane posty

Enigma, ale dobrze, że piszesz o tym, im więcej się wie tym lepiej zawsze lepiej wszystko sprawdzić, ryzyko i możliwości Cześć Aga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i najważniejsze: Dziecko chore na mukowiscydozę może urodzić się tylko wtedy, gdy oboje jego rodzice są nosicielami genu CF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihhihi teraaz zysrkie szukamy na google tej choroby:P Foliczku:) JA tylko napisałam co powiedział mi gin, on jezdzi na sympozja dot niepłodnosci i stad podal mi te informacje Jakby to było genetyczne to tylko się cieszyc wtedy nie byłoby obaw co do ISCI Zapytam sie go jeszcze jak będę w czwartek na kolejnym usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Aguś - a może tak nowe fotki rozbrykanego Pawełka :-) Foli, dzięki za te informacje, ja też zdążyłam znaleźć, że jest to choroba genetyczna, która z invitro ma o tyle wspólnego, że jedną z przyczyn braku naturalnej ciąży może być MUKOWISCYDOZA i przy sztucznym zapłodnieniu może być przeniesona na dziidzię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Estelka jednym z powikłań tej choroby jest niepłodność - prawie wszyscy mężczyźni są niepłodni wskutek niedrożności nasieniowodów. Twój ma drożne nasieniowody bo badaliście to na usg. Enigma, dobrze, ze to napisałaś. dzielimy się tu informacjami i razem je sprawdzamy, to b. dobrze. Mój lekarz dał mi książkę o isci i tam pisze że jeśli chodzi o zdrowie dzieci to nie ma ryzyka większego niz przy naturalnej ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Estelka, na hiv, żóltaczkę, genetyczne, morfologię, grupę krwi, i reszty nie pamiętam. Jeśli klinika jest dobra to sprawdzą czy masz muskowiscydozę - to właśnie badanie genetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enigma, bardzo dobrze że to napisałaś, mozemy sie teraz uprzeć zeby nam zrobili to badanie bo przecież mozna nie mieć objawów a byc nosicielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foli, dzięki, a na żółtaczke trzeba się zaszczepić i jak długo wazne są te badania, które wymieniłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foli, dzięki, a na żółtaczke trzeba się zaszczepić i jak długo wazne są te badania, które wymieniłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to szczepienie na żółtaczkę spędza mi sen z powiek właśnie, szczepić sie nie trzeba jeśli ufasz ze mają warunki sterylne, ja chciałąm ze względu na poród nie na isci bo w Łodzi przed ISCI wszystkie pacjentki są badane więc jakby ryzyko jest małe. A nie zdecydowałam się na szczepienie bo by mi to odwlekło starania co najmniej na 7 miesięcy. Nie wiem ile badania są ważne, żółtaczkę i hiv trzeba zrobić przed samym zabiegiem, ja jadę w kwietniu to się dowiem wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam taki młyn ze nie miałam kiedy do Was zajżeć, teraz trochę spokojniej wiec mam czas na kawke i rogala z czekoladą, ale naskrobałyście od rana , a ile Wy macie informacji na tematy różnych chorób kurcze jak dobrze że tu jestem przynajmniej więcej wiem.....u mnie pogoda z wiosennej zrobiła sie jesienna brrrrr zimno szaro i pada deszcz...aha Danusia dziękuje za Wasze ciepłe słowa pozrawia Was, dochodzi troszkę do siebie, pisała do mnie zanim mężuś ją zabrał na spacerek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELA I
TABELA I NICK.....MIASTO....TERMIN........KG NABYTE....PŁEĆ........OBBRZUSIA Gosiaczek26...Szczecin.........26.07.05......Urodziła.......Wiktorię Domi24.....Warszawa.......22.05.05....Urodziła...Wiktorię i Zuzannę Ania79...........Kielce............08.09.05......Urodziła .........Igę Dorota28.......Zielona Góra....30.10.05......Urodziła.........Bartusia Mia26...........Wrocław.........01.11.05......Urodziła.......Mateusza. Aga*.............Wrocław.........03.11.05......Urodziła........Pawełka Soul..............Warszawa......10.11.05......Urodziła...Alę i Maję Ewka 77........Leszno...........28.11.05......Urodziła.............Ola Monika80.......Wrocław...01.12.05......Urodziła........Patrycja Anna. Jagoda1977....Rzeszów........17.12.05.......Urodziła....... Olę i Wiki Suzinka.........Tarn.Góry.......22.12.05......Urodziła.......Mateuszka Sysia1912......Malbork..........03.01.06.......Urodziła........Tomusia Lulka79.........Bytom............03.01.06......Urodziła.......Majeczkę Tu Kasia........Warszawa.......07.01.06......Urodziła.......Bartuś Bozina .........Tarn.Góry ......10.01.06.......Urodziła.......Martynkę DIDO76 .....Piekary Śl. ....26.02.06........9kg.............? ..............? li_de ...........Toruń.............26.02.06.......16 kg......Filip....107 cm olala..........ok Bydgoszczy..21.02.06.......Urodziła ...Magdalena Iga Guśka..........Rzeszów..........17.02.06.......3kg.........?.........? Aga28..........Kutno.............27.03.06........?...........?..........? AlicjaY........Warszawa.......11.04.06........8kg.......Piotruś....94cm Roza_..........Olsztyn...........29.04.06.......10kg......Maja......97cm Elff - ...........Łódź...............05.05.06.......?............?.........? Gonia78........Poznań...........19.05.06......7kg ........Oscar....96cm Paula24........Poznań........02.06.06......12,5kg.....Patryk....99,5cm furszulka......Bogatynia.........30.06.06........?.......... ?..........? Aśka74 ........Trójmiasto........03.08.06 .......?...........?..........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam witam ,chciałam zameldowac ,zę jeszcze zyję !! na początku witam was serdecznie!!! .nie zagladałam troszeczke ,fakt .staram sie mało korzystać z inernetu bo jak juz wejde to głupich rzeczy sobie wyszukuję i dopasowuję do siebie. Ana przedewszskm cieszę sie ze Julia juz lepiej ,że juz przetoczyli krew,mam nadzieje ,ze teraz to już tylko lepiej będzie!!! dziewczyny ,trzymam za was bardzo mocno i mam nadzije ,ze kolejne z Was założą topik na grudniówkach,a ostatecznie na styczniówkach ,piszę to poważnie i wielka wiarą ,ze tak będzie. zabajona ty chyba bedziesz miała hsg? j(a stawiam na niedrożne jajowody u Ciebie i mam nadzieję,ze po zabiegu uda Ci sie szybciutko zajśc w ciaze,tak jak to było u mnie mimo innych poważnych przeszkód) Enigmusia pisz jak twoja psinka,mam nadzije że lekarz cos poradzi na tą opuchlizne pozdraiam wszyskie dziewczynki i sciskam mocno!!!!!! pozdrawiam Was wsyskie serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc enigmus ciesze sie ,ze dobrze z twoja psinka !!! kochana to ty bedziesz miała problem jak rodzinka sie powiekszy bo twoja córcia bedzie zazdrosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELA II
TABELA II NICK.................1DC.........DC...........dzidzia, może@...czas staranek.....miasto Foli...................03.03.......19.......?....................ponad 2 lata Granini..............06.03.......34.......?...................19m-cy......Trójmiasto Ef27.................?.............27......?.....................11 m-cy......? Emika......zawieszona, tabl.anty do lipca 2006 ......15 m-cy...W-WA Golka26..........18.03.........30..........?....................no i już 2 lata.......? Estella ...........05.03.........27.......prima aprilis...............17 m-cy.......Warszawa Sabra ........... 27.02.........37..........?..................16m-cy........Trójmiasto Mysza29.............?..........26-28.......?...................6 m-c........Katowice ida_..................?.........26-28.......?....................ok 5 mc-y...? Dioda30............?.......30-31..........?....................3 m-ce........? Silve26............08.03........30-?.......po 07.04........11 m-cy........? AnA 29............3.03........30............?...............7 m-cy........ Maklady .......03.02........29-34 ......03.03 ...........6 m-cy.... zachodniopom. Iskierka nadzieii...06.12..30-36.........?...............1 m-c.......Siedlce enigmaa.............19.03......25.........12.04.........5 m-cy...Katowice beti78........08.02............28..........08.03.........14 m-cy..Zd-Wola zabajona....06.03.06........25...........30.03.06.....7 m-cy.....Olsztyn Elusia.........09.01...........30-31.......09.02..........3 m-ce ...Kraków Czarna31.....09.01..........24 ........22.03............5 m-cy.....N.Sącz Młoda_mężatka (Sylwia19)...08.02.......28-35.......8 m-cy...N. Targ kkkkasia.........15.03...........28.........12.04........1,5roku ...W-wa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELA III
TABELA III Nick......................Imię.................Zodiak...........wiek.....nr GG estella...................Edyta................Skorpion........29........2662371 mysza29................Bożena...............Lew.............29.........? Dorota28...............Dorota................Byk..............28......? paula24.................Paulina..............Waga............24.........2880856 sylwia19................Sylwia...............Waga............21.........5679908 Domi24.................Dominika............Baran............24,5......? 38 tydzień.............Kamila...............Strzelec.........19.........? MEG33 .................Marta ...............Bliżniaki ........33.........? Dioda...................Dominika...........Strzelec..........30.........? Aga*....................Agnieszka...........Skorpion.........26 ........5134039 Olala...................Aleksandra..........Ryby............ 27.........8177064 Impersona.............Elka..................Baran............20........3897413 Bozina..................Bożena..............Wodnik .........29........1945823 monia-81..............Monika...............Panna............24.......? Mia26..................Asia...................Bliźnięta........26.......? Gosia25...............Gosia..................Waga............25.......8616146 Tweety*...............Agnieszka............Bliżnięta........22,5.....? Silve26................Sylwia.................Waga...........26,5.....6793354 Emika.................Ewa....................Byk..............27.......4301791 Marlena200...........Marlena...............Lew.............26.......4841415 ida_................... Aneta.................Rak..............20.......? Golka26...............Gosia..................Byk...............27.......6662178 monika80.............Monika................Baran............25......1226378 Suzinka...............Hania..................Lew..............24.......9504986 Ef27...................Ewa....................BYk..............28.......? Joanna................Asia....................Lew.............30.......? Mama Muminka .....?........................Byk..............27.......? Aśka74................Asia....................Byk..............31 .......7215111 Julik..................?........................Skorpin.........30........? Roza_.................Agnieszka............Bliznięta.........23........2213816 Moniśka2005.........Monika...............Strzelec..........?.......... Sysia1912.............Sylwia................Lew..............21........859561 Foli....................Asia...................Koziorożec......29....... Granini................Angelika.............Baran............26......8621281 Andzia77..............Ania..................Bliźnięta........28......2177361 AlicjaY................Dorota................Waga............32.....1415791 Ta oczekujaca.......Monika................Bliźniak.........26.... 4355248 DIDO 76 .............. Alicja ................Skorpion .......28.... 1055740 Qulaska................Ania ..................Lew.............26.....3915592 AnA.....................Aneta.................baran...........29.....? Georgina80__.........Aneta.................byk..............25.....5773063 sabra.................ada..........baran...............26..........1510226 Iskierka nadzieii.....Basia.......Koziorożec.......24...........???? enigmaa................Ania.......rak........................34... beti78.................Beata.................Koziorożec......27....... Iwona 77.............. Iwona ...............Skorpion.........28....... Zabajona..............Sylwia................Bliźnięta.........28.....nie pamiętam maklady ............. Iwona ............... Skorpion ....... 32 ................. Czarna31 ...........Beata................lew..........31 ..........3344561

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc monik ❤️ A moze tak bys cos napisała o twojej fasolce i o tym jak sie czujesz ,jak brzuszek? czy juz cosik widac???? pisz babo pisz:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeć Monik - pewnie pisz!!! Enigma dobrze, że z córunią wszystko ok :-) co to w końcu było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
estellko jeszcze nie wiem bo maz dzwonil i jak wroci to wszystko mi powie:) ale jak powiedzial ze oki to kamień z serca mi spadl:) ❤️ moja córuńka ma 12 latek ale wygląda na duzo mniej:) zreszta posłałam Ci tez fotkę niedawno:) Ja straszne kocham ją i mojego synusia ktory juz pewnie biega sobie gdzies...... i patrzy na mnie z nieba gdzies...... ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ,dziekuje u mnie ok .mdłości dopadają kazdego dnia ,cycki bola,.zachcianki jak u baby w ciązy,he he które są tak silne tak niedoparte że aż niesamowite.nie przypuszczałam ze mnie takie zachcianki dopadną ,to jest upierdliwe do garanic ,wstydze sie tego ,bo nie chce byc egoistyczna babką w ciązy. brzuch mi trochę wystaje ale urósł mi od jedzeni a,na dole fakt zrobił sie lekko twardy no i cycki dużeeee,nie lubie ich takich beeee!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś, rany, ale Ci przefantastycznie!!!!! ja własnie czytam sobie o ICSI na forum bociana i coraz bardziej zaczynam się bać :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej . Witajcie. Ale żeście naskrobały. Witaj Aguś, i Monis. :) Ana cieszę się , że z Julką ok. Enigma i co z tą łapką? A powiem szczerze, że żeście mnie wystraszyły teraz solidnie z tą mukowiscydozą. Przeciez ja mialam wrogi sluź. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, czesć, ale to nie chodzi raczej o wrogi śluz, tylko taki śluz, który powoduje zapychanie oskrzeli, krtani, niemożliwość rozwoju narządów wewnętrznych... zrezsztą zobacz: Mukowiscydoza (z ang. cystic fibrosis, CF) jest najczęściej występującą chorobą genetyczną u ludzi. Przyczyną choroby jest mutacja genu odpowiedzialnego min. za syntezę błonowego kanału chlorkowego CFTR (cystic fibrosis transmembrane conductance rebulator). Gen choroby umiejscowiony jest (i przenoszony dziedzicznie) w długim ramieniu chromosomu VII. Istnieje wiele odmian genu mukowiscydozy, w roku 1995 Instytut CFGAC zarejestrował ponad 1000 mutacji. Najczęściej występuje mutacja delta F 508; jest ona prawdopodobnie czynnikiem decydującym o niewydolności zewnątrzwydzielniczej trzustki. Organizm chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje zaburzenia we wszystkich narządach posiadających gruczoły śluzowe (głównie w układzie oddechowym, pokarmowym i rozrodczym). Mukowiscydoza jest chorobą ogólnoustrojową, objawiającą się przede wszystkim przewlekłą chorobą oskrzelowo-płucną oraz niewydolnością enzymatyczną trzustki z następowymi zaburzeniami trawienia i wchłaniania. Gruczoły potowe wydzielają pot o podwyższonym stężeniu chloru i sodu (tzw. \"słony pot\"). Według najnowszych badań co 25 osoba jest nosicielem uszkodzonego genu powodującego mukowiscydozę. Objawy kliniczne Objawy ze strony układu oddechowego (występują u ponad 90% chorych) gęsty i lepki śluz, który zalega w oskrzelach i jest podłożem dla rozwoju bakterii występuje uciążliwy kaszel, niekiedy duszność (pierwsze objawy mogą wystąpić już w wieku niemowlęcym) nawracające zapalenia oskrzeli i płuc, trudno poddające się typowemu leczeniu, prowadzą do rozstrzeni oskrzeli i włóknienia płuc przewlekłe zapalenie zatok bocznych nosa z polipami (głównie u starszych dzieci i dorosłych) Objawy ze strony przewodu pokarmowego (występują u około 75% chorych) gęsty i lepki śluz blokuje przewody trzustkowe i przyjmowane pokarmy nie są odpowiednio trawione i wchłaniane, co prowadzi do zaburzeń odżywiania występują obfite, nie uformowane, cuchnące, tłuszczowate stolce (najczęściej od wczesnego dzieciństwa) powiększenie objętości brzucha, niekiedy wypadanie odbytnicy niedrożność smółkowa jelit w okresie noworodkowym (często pierwszy objaw mukowiscydozy) Niektóre inne objawy: opóźnienie rozwoju fizycznego (niedobór masy i wysokości ciała) upośledzenie rozwoju mięśni (np. brak pośladków) nadmierna męczliwość (szybkie męczenie się przy wysiłku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i znalazłam jeszcze to
Czy drenaż oskrzeli i inhalacje są niezbędne u wszystkich chorych na mukowiscydozę? Tak, chociaż częstość można różnicować. Stosuje się częściej w okresach zaostrzeń choroby. Częstotliwość drenażu można zmniejszyć latem i wtedy, gdy jest równowarzony ćwiczeniami gimnastycznymi lub sportami, które odgrywają rolę mobilizatora wydzieliny w oskrzelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i znalazłam jeszcze to
Mukowiscydoza [Cystic Fibrosis] jest chorobą genetycznie uwarunkowaną przekazaną przez rodziców. Ponieważ jest to schorzenie genetyczne chory musi urodzić się z nią. Obecnie nie istnieje lek przeciw Mukowiscydozie. Lepsze zrozumienie przyczyn choroby oraz szybki rozwój metod, które pozwolą na ich usunięcie, zwiększają szansę wyleczenia. Zanim to nastąpi, coraz skuteczniej leczone są objawy, co pozwala zwolnić postęp choroby. Mukowiscydoza jest chorobą częstą. W wielu krajach przeciętnie jedno na 2.500 rodzących się dzieci choruje na Mukowiscydozę. Ponieważ z mukowiscydozą dziecko już się rodzi, określa się ją często mianem choroby wrodzonej. Dziecko chore zawsze dziedziczy dwa geny powodujące Cystic Fibrosis, jeden od swej matki, drugi od ojca. Oboje rodzice określani są jako nosiciele genu, gdyż każde z nich ma tylko po jednej kopii genu CF. Dziecko chore na mukowiscydozę może urodzić się tylko wtedy, gdy oboje jego rodzice są nosicielami genu CF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
estelko mam prosbę kochana ,nie czytaj bociana bo jeśli sie wczytuje za bardzo w to wszystko jest zgubny.ja czasem też tam wchodziłam i stawałam sie bardziej chora i przygnebiona .każdy czyjs objaw podobny do mojego brałam jako objaw tego czy tamtego u mnie. proszę ,czasem też dziewczyny piszą rózne rzeczy ,czesto mają wiekszą wiedze od lekarzy wiec patrzmy na to z dystansem .nie obrażam nikogo z bocina bron boze ale dla naszego dobra zagladajmy tam rzadziej.przyznajcie sie która po wyjsciu z bocka miała lepszy humor i optymistyczne podejscie do zycia ? ja sie nie podpisuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×