Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Gość KOD Wwa
O mój Boże !! 2 i pół roku w OVB a temat nadal się ciągnie... :) Co do wszystkich wypowiedzi powyżej: Są dwa systemy OVB w Polsce 1. Polski - i na niego na chwilę obecną wszyscy narzekają 2. Austriacki - część osób tutaj piszących dlatego broni OVB bo pracują właśnie tym systemem, który jest od samego początku jasny i klarowny. Prezes OVB Polska oświadczył że do końca 2011 roku systemy mają być ujednolicone do systemu austriackiego. Prosty przykład: DK Kneidinger pisze miesięcznie ok 300.000 jp (Austria) DK Zieleniewski pisze miesięcznie ok 30.000 jp (Austria) Obu osobiście poznałem i obaj są świetnymi ludźmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOD Wwa
Pan Zieleniewski oczywiście jest z Polski :) Mały błąd się wkradł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOD Wwa
A ja oczywiście jestek Mongołem , pochodzę z Ułan Bator i mam takie tempo , że w dwai pół roku juszszszsz jestem KOD. Pogratulujcie mi pachołki i nieudacznicy , co wam nie wyszło !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedstawiciel 4k
Kolejny przedstawiciel OVB prezentuje swoją kulturę osobistą :) Super doradcy :-) Uwielbiam jak sie kompromitujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB
Też pracuje w OVB, i jak czytam wypowiedzi niektórych z moich "kolegów" to aż mi jest przykro :/ Zamiast kulturalnie sie wypowiedzieć to wypisujecie takie rzeczy i ty wlodinho też byś nie powiedział wielu rzeczy które tutaj wypisujesz innemu człowiekowi prosto w twarz... Wstyd OVBowcy!!! Troche ogłady i kultury, a odrazu będą lepsze opinie o firmie niż są i nam sie będzie lepiej pracowało.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB dołuje w 2009 roku
I znowu OVB dołuje - poniżej niemiecki ranking 2010 10 największych firm typu allfinance. OVB ma największy spadek przychodów - minus 22,52 %. Osiąga 38% przychodów AWD i tylko 18% największego w Europie gracza, czyli DV AG. RangGesellschaftProvisionserloese 2009 in Mio. EuroVeraenderung zu 2008 in % 1Deutsche Vermoegensberatung AG1102,00-9,99 2AWD Holding AG528,50-16,51 3MLP AG478,70-8,26 4Postbank Finanzberatung AG312,00-15,22 5OVB Holding AG201,60-22,52 6INFINUS Vertrieb & Service AG95,8219,05 7TELIS Finanz AG80,027,27 8Bonnfinanz AG72,50-11,26 9Global-Finanz AG 1)33,21-4,60 10ASG AssecuranzService GmbH & Co. KG33,106,77 OVB poprawcie się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB dołuje w 2009 roku
Powtórny ranking, może ten będzie czytelniejszy: Rang Gesellschaft Provisionserloese 2009 in Mio. Euro Veraenderung zu 2008 in % 1 Deutsche Vermoegensberatung AG 1102mlnEuro -9,99% 2 AWD Holding AG 528mlnEuro -16,51% 3 MLP AG 478mlnEuro -8,26% 4 Postbank Finanzberatung AG 312mlnEuro -15,22% 5 OVB Holding AG 201mlnEuro -22,52% 6 INFINUS Vertrieb & Service AG 95mlnEuro 19,05% 7 TELIS Finanz AG 80mlnEuro 7,27% 8 Bonnfinanz AG 72mlnEuro -11,26% 9 Global-Finanz AG 33mlnEuro -4,60 10 ASG AssecuranzService GmbH & Co. KG 33mlnEuro 6,77% W każdym bądź razie OVB dołuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pd
Witam. Może mi ktoś wytłumaczyć co to jest za firma te OVB w ogóle?? Po 1, dlaczego ta "firma" bierze pierwszego lepszego z ulicy a proces rekrutacji ogranicza się do kilku pytań? 2. Czy któryś z was przeszedł w ogóle egzamin licencyjny pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego? Czy ktoś z was ma utworzoną własną działalność gospodarczą, bo wg ustawy agenci ubezpieczeniowi mogą być zatrudnieni tylko umową agencyjną, przez co muszą mieć otworzoną własną działalność? Dlaczego skoro uważacie się za prawdziwą firmę ubezpieczeniową, wasi "agenci" nie znają podstawowych zagadnień prawnych związanych z ubezpieczeniami a pewnie nawet z waszym produktem? Co to jest w ogóle za chwalenie się zarobkami w jakimś tam OVB, skoro z takim doświadczeniem w CV nie czeka was żadna przyszłość, tam przyjmują każdego pierwszego, nawet bez matury. Zapraszam na szkolenie do Avivy, tam większość nie przejdzie rekrutacji, już nie mówiąc o długotrwałym szkoleniu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylem na egzaminie ovb
rekrutacje przechodzi kazdy, nie wspomne o egzaminie. zdalem 3 licencje w jednym dniu. Generali, Compensa i HDI. Jak wygladal egzamin? Pol godziny przed wejsciem kazdy dostal odpowiedzi na mini sciadze i mial zrobic 3 błędy. Nikt nas nie pilnowal, gość siedzial na laptopie i mial w tyłku czy ktoś ściąga czy nie, mialo byc tylko cicho. Dla mnie to było chore. Szczerze głupio sie czułem widząć że wszyscy mają ściągi i nikt nie ma zielonego pojęcia o ubezpieczniach i finansach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OVB are donkeys
Moje doświadczenie z OVB rozmowa kwalifikacyjna to oprócz rozmowy wypełnienie kwestionariusza z 17 pytaniami takimi banalnymi że aż strach xD np rozwiń skrót ZUS, co to jest WIG20, w jakim wieku kobiety idą na emeryturę, itp. Wypełniłem ten kwestionariusz i za pare dni dzwoni gosciu. Tak wygląda rozmowa OVB - gratuluje dostał się Pan na wstępne szkolenie, odpowiedział Pan na wszystkie pytania prawidłowo. JA - przecież te pytania były bardzo proste, nie ma się czym zachwycać OVB - no nie wiem bo nie wszystkie osoby odpowiedziały na nie prawidłowo. Z tą wiedzą którą Pan ma i doświadczeniem może Pan zostać nawet menadżerem grupy Jeszcze była prośba bym mu znalazł jakąś salę na szkolenie bo on nie jest z tego miasta Później odbyło się to wstępne szkolenie na które przyszło 4 kandydatów w tym ja. Zero konkretów na szkoleniu trochę prania mózgu. Na koniec żądali podpisania wstępnej umowy i zapłacenia 50 zł na poczet przyszłych szkoleń. Odmówiłem i podziękowałem to na koniec jak wychodziłem usłyszałem: Na pewno zostanie Pan klientem OVB -->moja odp. WĄTPIĘ P.S. 50% osób na tym szkoleniu podjęło słuszną decyzję czyli Ja i taki drugi gościu. Nie podpisaliśmy współpracy z tym badziewiem. Pozostałe 2 osoby dały się nabrać nie wróżę im sukcesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mammopa
Witam. potrzebują kantak do kogoś, kto zerwał umowę z OVB. Mam kilka pytań nieciepiących zwłoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laluś
ja nie zerwałem umowy z ovb, ale mnie wywalili, bo nie chciałem robić tych gupich analiz. teraz żałuję, bo moja koleżanka robiła analizy i teraz zarabia netto 2.654.234,37 euro miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gordon.....
Witam, Troszkę prześledziłem ten temat i mam jedno pytanko, na które nie znalazłem odpowiedzi w tej całej masie postów. Niedawno przeprowadziłem się na drugi koniec Polski i praktycznie jeszcze nie mam żadnych znajomych. Przy żmudnych poszukiwaniach pracy natrafiłem na firmę OVB. Jestem już po dwóch rozmowach i zastanawia mnie jedna rzecz. Jak mam pozyskać pierwszych klientów jeżeli moja rodzina mieszka na drugim końcu naszego pięknego kraju a tutaj na miejscu znam może trzy osoby, które są biednymi studentami i nie mam zamiaru przeprowadzać z nimi żadnych analiz. Więc teraz nasuwa się pytanie czy jest do przeskoczenia? Myślę nad tym i nic nie mogę wykombinować:( Oczywiście zaraz ktoś powie, że mam chodzić po rynku i zagadywać ludzi. W moim przypadku taka metoda odpada a z drugiej strony uważam, że nie jest zbyt efektywna. Czy jest tutaj ktoś kto może coś poradzić? Podsunąć jakiś pomysł? Czy jednak aby zacząć pracę w OVB nie wystarczy tylko średnie wykształcenie i zaświadczenie o niekaralności lecz również ogromna rodzina i grono znajomych. Nie było by fajnie gdyby "opiekun" takiego adepta jak ja odstąpiłby mi na początek kilku klientów. Czekam na jakieś rady i wskazówki. Jestem ciekawy waszego zdania. Pozdrawiam tych za jak i tych przeciw! :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pd
@Gordon... "Czy jednak aby zacząć pracę w OVB nie wystarczy tylko średnie wykształcenie i zaświadczenie o niekaralności" dziwne zdanie. To tak jakby powierzyć zrobienie operacji rolnikowi który zrobi to pierwszy raz. To są finanse, a nie zabawa... To jest poważny zawód, a OVB najwidoczniej nie jest poważną firmą skoro nie ma żadnych wymagań co do swoich potencjalnych "pracowników".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pd - szukasz kwadratowych jaj
OVB nie jest , ani nie było poważną firmą. OVB to multiagent , zatrudniający Akwizytorów , których zadaniem jest sprzedaz propduktów kilku /2-3/ TU. I nie ma w tym nic wielkiego !!!! Problemem jest fakt , iż fachowiec z dziedziny finansów nie podejmie pracy wg takich idiotycznych zasad , jakie panują w OVB. Bo nawet sprzedając polisy jako bezpośredni agent , ma na starcie prowizję na poziomie Dyrektora Krajowego w OVB !!!!!!!!!! I ma w d__pie tworzenie grupy , szkolenia ćwierć inteligentów , a co najważniejsze szkoda mu czasu , bo dobry Agent Bezpośredni zarabia w Polsce 200.000 rocznie !!!! A zostać Dyrektorem Krajowym w OVb to trzeba zainwestować dziesiątki tysięcy złotych i dziesiątki tysięcy godzin pracy. I w ten sposób do OVB werbowani są // nikomu nic nie ujmując // naiwniacy , co uwierza w slogany o 10 godzinach pracy w tygodniu i o zarabianiu przy tym 20.000 miesięcznioe. A ze ci naiwniacy unikają pracy Akwizytora , to "" robi "" się z nich DORADCÓW !! A z Doradztwem maja tyle wspólnego , co Donald Tusk z liberalizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Deo GieoErDeoNa
Przeciez rekrutacja to ściema. Mogłbyś równie dobrze przyjść w potarganej flanelowej koszuli i bys też się dostał jako"jeden z nielicznych" A na ich teście mogłbyś nawalić, rozetrzeć to po kartce, dać akwizytorowi generalnemu a on i tak by ci powiedział, że twoja charyzma pozwoli co zajsć na sam szczyt. Pamietam siebie na pierwszym szkoleniu-konferencji parę lat temu. Wyszedlem z niej taki nakręcony że już wtedy chciałem zacząć działać, ale jeszcze nie wiedziałęm czy mnie przyjmą, bo bylem dopiero po jednej rozmowie.Potem 2 lata, w sumie KO, ale zaczynała się pompowana produkcja młodych, storno, oni odchodzili, bo nie zarabiali kasy, ja mialem oplaty kilkutysieczne za biuro itd, wiec struktura zaczyna się sypać. A najelpsze jest to, że Ci opiekunowie, ktorzy na rozmowach i pierwszych analizach się do was szeroko uśmiechają, poźniej mają cię glęboko w dupie, zdarza się że kasy już z ciebie nie mają, wiec po co mają ponosić koszty żeby ci pomagać? Mój dyrektor (juz go nie ma w firmie) zawsze mówił, że w biznesie, szczególnie tym nie ma przyjaciół. Są tylko aktorzy, uściski dłoni na kongresach-konferencjach i uśmiechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pd - szukasz kwadratowych jaj
Dlatego napisałem powyższy tekst , bo OVB to Akwizycja, Akwizycja i jeszcze raz Akwizycja. I nie ma w tym nic złośliwego , ani uwłaczającego , praca jak wiele innych................. Tylko pytanie , czy zaczynać w OVB i na początku za produkt ze składka roczną 3.000 dostawać 500 zł prowizji , czy iść tam , gdzie za to zapłacą nam 2100 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i wtedy właśnie dzieje się tak
a sytuacja, że sprzedasz 5 polis w rodzinie/znajomych, i zaczyna się nagle zastój, Kasy nie ma, bo dopiero bedzie za pare miesiecy .Ma być ok 2.5 Dostajesz pierwszą cześć, za 2 umowy, już się wkurwiasz gdzie reszta. Reszta przychodzi w dwóch ratach, a ty nawet nie poczułes tej prowizji bo poszła w eter jak przychodzą takie drobne. A tak byś zarobił 10500, a to już pieniądz jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pd - szukasz kwadratowych jaj
Muszę cię ostrzec , że w TU , gdzie zapłacą ci za to 10.500 , czyli za wspomniane 5 umów TAM MASZ ZAKAZ SSPRZEDAŻY NAJBLIŻSZEJ RODZINIE , chyba że wpłacą składki roczne. I już wiesz , dlaczego w OVB są preferowane składki miesięczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laluś
uwerzcie mi. najważniejsze, to robić analizy. reszta się nie liczy. jeżeli przychodzisz do ovb, to rób jak najwięcej analiz. zanim się obejrzysz już będziesz bogaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do laluś
zanim się obejżysz będziesz mial 1000 lojalnych pracowników, dom nad morzem śródziemnym, 5 mln na koncie. Tylko rób analizy to łatwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedstawiciel 4k
Widze że laluś właśnie wrócił ze szkolenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamfel
Do Mammopa, chciałabym się dowiedziec od ciebie kilku rzeczy na temat zerwania umowy z OVB. nie wiem jak sie tego pozbyc zeby nie miec problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedstawiciel 4k
Poprostu olej temat, nic nie musisz zrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamfel
W sumie tak zrobiłam ale co jakiś czas dostaje listy z OVB na temat naliczonej prowizji, nie podchodziłam do zdawania tych licencji więc konto mam zablokowane i w sumie żadnych pieniędzy od nich nie widziałam a jednak coś tam zarobiłam no i w każdym z nich pisze : dochód do opodatkowania i kwota i po prostu nie chce mieć zadnych problemów z skarbówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam talent jednoraki
cały czas mam sraczkę , a Ziutek złapał świerzb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gordon.....
Pracuję w OVB rok. Mam wielu Klientów, również studentów. Nikogo nie można przekreślać. Student też przecież może skorzystać na naszych usługach. Przecież każdy potrzebuje jakieś ubezpieczenie NNW, coraz więcej studentów ma samochód, można mu doradzić co do konta bankowego itd. Osobiście mam kilku Klientów studentów, którzy są bardzo zadowoleni i są mi wdzięczni za to, że do nich zadzwoniłem i coś podpowiedziałem. Mało tego niektórzy z nich byli zainteresowani oszczędzaniem, więc założyłem im produkty oszczędnościowe na niewielkie kwoty. Chcieli tego, motywując się tym, że wolą zrezygnować z dwóch imprez w miesiącu i coś odkładać. I jakoś się da - są zadowoleni, bo przyzwyczaili się do regularnego odkładania. No i dostałem od nich kolejne polecenia - tak więc myślę, że i Ty masz zaplecze do rozpoczęcia pracy. Pozdrawiam i życzę powodzemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedstawiciel 4k
kolego piszesz ze mozna studentom doradzic cos w sprawie konta bankowego, nnw czy polisy na samochód. To teraz napisz ile mozna zarobic na jednym nnw, polisie OC/AC czy założyć konto bankowe. Z tego co sie orientuje to za NNW jest około 15zł prowizji, za OC/AC nie duzo więcej. Więc nie kompromituj sie bo OVB'owcy żyją głównie z III filaru, życiówek itp. A czegoś takiego biednemu studentowi nie wciśniesz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do przedstawiciel 4k
Czy przyczytałeś dokładnie co kolega wyżej napisał ? Że jeżeli ma kolegów studentów to może od nich ZACZĄĆ , że jest do dobre zaplecza do ROZPOCZĘCIA pracy, nie do bazowania na studentach, bo każdy tam ma jakichś znajomych których może polecic dalej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×